13 hodin: Tajní vojáci z Benghází

• USA 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi (více)

Jedenácté výročí útoku na newyorská Dvojčata se teroristická bojůvka operující na severu Afriky rozhodla „oslavit" útokem na americkou ambasádu v libyjském Benghází. Její zaměstnanci sice již předem tušili, že se něco chystá, tajné služby však jejich pocit ohrožení relativizovaly. I proto se pracovníci ambasády ocitli tváří v tvář obrovské přesile prakticky bez větší ochrany, kterou by si pobyt v „třaskavém" regionu jinak určitě zasluhoval. Neměli by sebemenší šanci, kdyby v oblasti nepůsobila skupinka „bezpečnostních analytiků", bývalých elitních mariňáků. Ti hodí za hlavu všechny psané i nepsané postupy, především nařízení, aby se do ničeho nevměšovali, a rozhodnou se bránit ambasádu do poslední kapky krve. Časový údaj ve filmu odkazuje k době, po kterou se nerovný boj o ambasádu sváděl. (Cinemart)

Michalo

Jde jasně vidět co Michela Baye baví. Kdyby si dal velkou pauzu od transformerů a natočil to co chce a zas dostal chuť na transformery tak by série Transformers byla úspěšná série. 13 hodin mi sice nic moc neříká a nebavilo mě to tak jako americký sniper ale byla to větší podívaná než poslední pochod Optima Prima v Zániku. A když Michael Bay něco chce tak si jde tvrdě za tím ale když natáčí něco donuceně tak je to jenom bum prásk. ()

Denzen

Nie je to nijaký bombastický zážitok ako od Scotta, skôr je to taký komornejší film zameriavajúci sa hlavne na politiku a tiež na neistotu. Celkom sa mi to páčilo tým iným štýlom, a dúfam, že Bay natočí viacej takýchto filmov. ()

JJzL33

Pro mě jeden z top 3 filmů Michaela Baye, dále je to Skála a Ostrov. Film je v první polovině spíše komornější, ale napínavý. Po vypuknutí bojů je situace ve filmu zmatečná, ale tak by to bylo zřejmě i v reálu a mě se tento přístup líbil. Na konci americká klasika. Jinak za mě spokojenost, k 5* tomu ještě něco málo chybělo.. ()

zmirix

Věrohodné zobrazení bojových scén a celková atmosféra boje,slušné herecké výkony a přiměřený patos 85%. ()

Mata04

Americký film o amerických hrdinech. Není to už trochu klišé? Možná, ale k tomuto filmu se to hodí. Režisér Michael Bay představuje reálný příběh jedné z elitních amerických jednotek nasazených na misích v muslimských zemích. Nasazují zde své životy pro svou zemi, přestože na ně doma čekají manželky s dětmi. Film je plný akce a napětí, nemluvě o chytlavém emotivním příběhu. Rozhodně stojí za to nejen film vidět, ale i se nad ním pořádně zamyslet.. ()

Miso1985

Už po hodine bolo 5* jasných.síce dlhší rozbeh no ani počas neho to nebola nuda.No potom to už bola jazda.Podobne silný film ako Black Hawk Down no podľa mňa ešte viac akčnejší.Ku koncu som síce čakal že to ešte viac vygraduje ale v konečnom dôsledku filmu nebudem vyčítať nič.Herci parádni-ústredná partička mala charizmy na rozdávanie.Hudba výborná a navyše prostredie blízkeho východu mám vo filmoch rád.Určite nebol film bez chyby ale ja som spokojný. ()

MaxPayne

Nebylo to uplně špatné i když místy pro běžného diváka to může být i trochu matoucí. Každopádně musím dát jednu hvězdu dolů za ty scény s uplakanym klišé, které se ve filmu vyskytují a další hvězdu dolů za to rodinné klišé, kde zase další voják čumí do fotky s harantem a hned je vám jasný, že tenhle ťulpas nejspíš chcípne. Tři hvězdy nechám za celkem pěkně zpracovaný vizuál. ()

andy60

Kulky sviští ze všech stran, výbuchy, oheň, přestřelky, štěkání samopalů atd - to je všechno hezké, ale musí to mít nějaký solidní základ, ne jenom pár zarostlých mariňáků, o kterých víme prd (snad jen to, že mají doma rodiny), a kteří navíc vypadají všichni stejně, takže se dají jen těžko rozeznat. Ještě těžší je vytvořit si k nim nějaký vztah, který by mě nutil prožít si to peklo s nimi a v duchu se za ně modlit, aby z toho vyvázli se zdravou kůží. Bay se totiž s nějakým vykreslováním charakterů nezabývá a to je škoda (myslím, že to platí pro většinu jeho filmů) ()

dasl

Akčné ale slabé . Kamera stojí za hovno dialógy si vymyslela moja babka a preklad do slovenčiny robil môj dedko . Bieda. Štýl spracovania mi pripomína venezuelsku telenovelu .😀 ()

gazosh

Začátek vypadal poměrně nadějně, výběr herců taky jakžtak dobrej, ale s každou přibývající minutou se kýčovitost jenom zvětšovala a zvětšovala a to až do momentu, kdy se to nedalo vydržet. Začátek se až příliš podobá Black Hawk Dawn...tenktokrát se však seznamujeme s Líbyí, kde po svržení Kadafího vládne absolutní chaos. Zbraně se prodávají na ulici místo okurek a nespočet krajně radikálních"osvobozeneckých" organizací dělají z místa teroristický semeniště. Do toho všeho se postupně seznamujeme s hlavními hrdiny. Pokérovaní nařachanci s plnovousem, chlapi, co ví, co dělají, prostě super parta. Nechybí ani srdceryvný záběry, kdy skypují se svými rodinami a tak se postupně dozvídáme, že kromě superschopných zabijáků jsou to i milující otcové... aby si je člověk oblíbil ještě víc, musí tam být samozřejmě nějakej magor...to je jejich šéf, kterej nic nechápe, neustále je vystavuje nebezpečí. V krizový situaci samozřejmě selhává. V momentě, kdy ho pak jeden z vojáků posílá někam a přebírá vedení jsem měl první nutkání to vypnout...stejně tak jako když jednomu z akčních superhrdinů vypadne kontaktní čočka. Po dalších pár minutách střílení, což je asi i soundtrack k filmu, jsem to už nedal a po hodině a půl jsem to nakonec vypnul, což byl i moment, kterej jsem si z celýho filmu užil asi nejvíc. ()

Vestor

Když si odmyslíte kýbl amerického patosu (čest, rodina, Muricaa!) tak je to celkem dobrý akční film. Někdo by možná čekal klasické Rambo vojáky, kteří levou rukou porazí celou vzbouřeneckou Libyi, ale kupodivu jsou tu ukázány i jejich slabé stránky a někteří z nich dokonce i zemřou. Je tady celkem dobře vylíčeno, jaké to asi je pracovat pro úřední mašinerii, která oficiálně tvrdí jak má všechno pod kontrolou a jak vás podpoří zaručeně spřátelené lokální milice. Abyste potom zjistili, že vlastně nic nefunguje a vás pak nechají celou noc na holičkách bojovat proti desítkám rozzuřených alláh akbaristů. ()

Honzyg

Nepřehledná slátanina. Nedá se pořádně orientovat v čase, prostoru ani postavách. Kamera těká mezi 50 zaměnitelnými obličeji s plnovousy, z nichž vizuálem vyčnívá jen nejznámější John Krasinski. Režisér nejde divákovi vůbec naproti, postavy se náhodně objevují na různých lokacích, časové a prostorové souvislosti nemá divák kde vzít, a tudíž nezbývá než jen zmateně sledovat testosteronem nasáklé borce, jak po sobě usilovně střílí, zatímco napětí se díky nulové koncepci nekoná. A ve výsledku kdyby v půlce filmu zaklepal bačkorama kdokoli kromě právě postavy Johna Krasinskiho, bylo by mi to upřímně úplně putýnka, protože bych beztak neměl šajn, kterej ten vousáč to zrovna byl. Dál než do půlky jsem s tím odmítl ztrácet čas. Jedna hvězda jen proto, že přece jen existují i ještě horší audiovizuální paznehty. ()

honza.g

Dokudrama, kde se fakt hodně střílí. Přišlo mi to věrohodné, včetně toho, že ti arabští bojovníci byli tak špatně organizovaní, že těch pár supermanů opravdu mělo šanci, kterou využili. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Je tu vedro jako v prdeli a nerozeznáš ty dobrý od zlejch." Vojenští američtí titáni kontra dehumanizovaní islámští zombíci. Michael Bay skutečnou událost libyjského 11. září inscenuje jako krvavou videoherní střílečku, ve které se nedá pořádně orientovat v čase, prostoru ani postavách. "Cílem není padnout za svojí vlast, ale donutit ty parchanty aby padly za tu svou!" - 40%. ()

J1R1K04

Pokud jde o akční scény, tak to je bez debat za 5 hvězdiček, protože je v dnešní době radost vidět film, který má vcelku realistickou akci. Napětí a ta atmosféra nejistoty je tak na 4 hvězdy, protože hlavní postavy pro mě byly zaměnitelné, ale to napětí bylo fakt solidní (zejména ze začátku, kdy nikdo netušil, co se vlastně děje, to bylo fakt parádní). A pokud jde o neakční scény? Začátek mě bavil dost, navíc tu nechyběl ani humor (4*), ale závěrečných pár minut jsem odzíval, navíc už mi bylo jedno, jak to všechno dopadne. Navíc jsem očekával, že se dočkám nějakého akčního finále, ale nedočkal jsem se. Posledních pár minut stěží za 2*. Být to o něco kratší, mohla to být suprová akční jízda, takhle to je jen fajn jednohubka, kterou za pár dní pustím z hlavy. 65% ()

Zupan_

Najlepší vojnový film od čias Čierneho Jastraba ,ktorý stále kraľuje. Toto len pritvrdzuje aky revolučný film Scott natočil. Aj ked toto trumflo v pár bodoch, a stojí za ním veľmi silný námet. No a taký chaos na bojisku sa len tak nevidí. ()

Fibonacci

Slušné tempo, avšak akoby na gradáciu sa uplne zabudlo. nerozumel som takto "preskočiť" zaver. veľmi povinne to na mna posobilo. hmmm. bolo ale fajn vidiet halpertovu akcnú badass tvár. a nepochopil som minutáž⏰ ved to mohlo mat 105 minut aj s papučkami. Rozumiem, že to aj malo vyzniet ako pocta istym sposobom pre vojakov a velvyslanca, ale neni to zrovna dvakrat vydarene. ked napr. porovnavam vojensky s Full Metal Jacket, Black Hawk Down alebo Zachráňte Vojaka Rajena⚔️💣 ()

StarFsh

Mňa na tomto filme len zaráža, ako je v ňom na drzvoku prezentovaná americká prítomnosť v Líbyi a ako sa Američania správajú, ako keby im tá krajina patrila a potom sa čudujú, že sa na nich zo strany domáceho obyvateľstva znesie vlna nenávisti. Kto im dal právo montovať sa do vnútropolitickej situácie suverénneho štátu?! Tento chválospev na padlých agentov CIA, ktorí sa snažili na uvoľnené miesto po Kaddáfím dosadiť nejakú bábku, ako to urobili v Iraku a Afganistáne ma proste emocionálne úplne minul. ()

Affleckové a Rudá četa

Affleckové a Rudá četa

31.08.2017

Ben Affleck se po necelé dekády režírování u Warner Bros. vydává ke konkurenci. Jeho nový projekt se jmenuje Red Platoon a natočí ho pro studio Sony, které s ním určitě prahne po oscarových… (více)

Mizerové 3 s novým režisérem?

Mizerové 3 s novým režisérem?

10.06.2015