poster

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází

 • USA

  13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

 • Slovensko

  13 hodín: Tajní vojaci z Bengházi

Akční / Drama / Thriller / Válečný

USA, 2016, 144 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tahit
  ***

  Byly tam momenty, které šly trochu přes čáru, ale jinak akce jsou prvotřídní. Sebeobětování pro vlast se zbraní v ruce je čest pro správného chlapa. To ano. Směrem k této pravdivé události si dovolím podotknout, že s osobní zodpovědností (či sebereflexí) se bývalá americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová moc nepárala. Takže vina zůstala bez adresáta. Koho dnes zajímá objektivní pohled? Navozující důvěrně známé. "Já nic, já muzikant"(12.7.2016)

 • Beastmaster4
  ***

  Celkem zklamání. Nejvíc mě zamrzela neschopnost vytvořit hlubší a poutavější atmosféru, důmyslnější vtáhnutí do děje, jako tomu v BLACK HAWK DOWN. Srovnání s filmem R. Scotta, se prostě ubránit nelze. Určitě tu byl potenciál, kvalitní látka, téma, které je stále aktuální ve světě, v kterém nyní žijeme, ale.........Nemělo to vůbec šťávu. Pár dobrých válečných scén to nezachrání = průměr.(13.6.2016)

 • Slasher
  ***

  Bay rovná se záruka velkolepých akčních přestřelek a demolice, což je tu sice impozantní, ale zároveň bohužel film tak nepřehledný a pro diváka nepřeberný z hlediska co, kde, kdo a proč, že pak i ten heroismus, patriotismus a sentiment vyjde trochu směšně. Škoda.(3.2.2016)

 • Cervenak
  ****

  Trochu pridlhé a celkom na konci podľa očakávania vypuknú orgie pátosu, ale inak kvalitný zástupca žánru "zopár machrov proti horde hulákajúcich debilov". Postavy a vzťahy Bay príliš nevie, ale toto je o politike a konkrétnej vojenskej akcii a to mu ide perfektne. Akčné scény vynikajúce, aj keď sa divák miestami ťažko orientuje, kto je kto a ktorý český kaskadér s handrou na hlave patrí k dobrým a ktorý k zlým. ;-) Ale o to tu trochu aj ide, že to bol aj v skutočnosti chaos a nevedelo sa, kto je s kým. Pocit neistoty dotiahnutý do dokonalosti.(15.6.2016)

 • castor
  ****

  Tehdy ta zpráva proběhla médii. Ozbrojenci zabili v libyjském Benghází amerického velvyslance. Rozzuření teroristé vlétli na americký konzulát zřejmě kvůli filmu hanobícímu muslimského proroka Mohameda. Tehdy ale nezaznívalo, že zařvalo i pár členů speciální elitní jednotky bývalých mariňáků. Protože žádná letecká posila nedorazí a mezi našimi hrdiny bude ještě hodně dusno. Nejrealističtější film Michaela Baye? Dost možná. Jenže výsledek není postavený na tom, co jeho filmografii nejvíc zdobí: akce. Snaží se nás napínat, snaží se představit jednotlivé postavy (a je jich zbytečně moc), snaží se zachytit nehostinnou situaci v oblasti. Jenže na to je Bay (navrch ve zdrženlivější formě) poměrně mizerný vypravěč. Vždy se staral hlavně o to, aby jeho usměvavé krasavice a vyvolení svalovci na plátně dobře vypadali a aby akce byla propracovanější a efektnější než u konkurence. Tady takřka hodinu strávíme budováním atmosféry, kdy se něco chystá, jenže vlastně nemáme o čem vyprávět. Ústřední chlapíci jsou sice sympaťáci, ale na manželkách trpících doma si diváka nezískají. A vše okolo se mezitím nepříjemně táhne. Měli bychom na druhou stranu ocenit snahu o vrstevnatější děj. Čtyři hvězdy navíc dávám hlavně proto, že jsem rád, že Bay zkusil něco jiného než transformeří ptákoviny. Přesto třeba takové hodně přepálené, ale řemeslně precizní Na život a na smrt mě chytlo mnohem víc. O Bayově Skále nebo Armageddonu ani nemluvím.(4.6.2016)

 • - Po filmech Pearl Harbor (2001) a Pot a krev (2013), je to již třetí film podle skutečné události, který Michael Bay natočil. (Karn)

 • - Na žádost Michaela Baye se zvyšovala hlasitost filmu, aby se divák vžil více do děje a vychutnal atmosféru. (kytka.patrik)

 • - Velká část filmu se natáčela v Ta' Qali na Maltě v březnu 2015. Film se natáčel i v Maroku. (agentmiky)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace