poster

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází

 • USA

  13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

 • Slovensko

  13 hodín: Tajní vojaci z Bengházi

Akční / Drama / Thriller / Válečný

USA, 2016, 144 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kulyk
  ****

  Nějaký ten čásek po Eflekově xichtování po Iránu přichází další storka která ukazuje, jak se i mistr vorldkap občas utne a díky tomu ztratí figurky na diplomatické šachovnici. Souhlasím s Ďurem, že ,, postavy a vzťahy Bay príliš nevie", ale koho vlastně zajímají, no ne? Po plátně se motají stejnostejní matláci, všichni mají maskovací vous a doma děti, za kterými furt bulej, takže aby se prase vyznalo, který to vlastně položil život za mamčin eplpáj, ovšem, opakuji znova, to zrovna nás drtit nemusí. Zmar z prosrané Libyjské demokracifikace, narážející na naprosté nepochopení klanového uspořádání muslimské země, z toho na sensitiva čiší, a o to by mělo jít v řadě. Druhé třeba, ovšem i tak podstatné. V té první se rozvaluje fešná akce a troška toho napětí, děkujeme pěkně. A patos si tentokrát nečekaně přesedl až do třetí, byť i tak docela nahlas šustí sáčkem s pokroutkami. Jen se obávám, že z podobných návodných filmů sandmanky brzy odkouká, co všechno umí udělátka na noční a termo vidění... a pak si před klíčovým plížením pod stádem ovec ohákne třeba termáčfólii, potaženou černým krepákem.(31.8.2016)

 • mzss1
  ***

  |50%| Původně jsem na to chtěl jít do kina. Nakonec jsem z časových důvodů nemohl. Nyní po shlédnutí jsem rád, že jsem na to nešel, až tak moc mě to neuchvátilo. Nebylo to vyloženě špatné, ale na víc jak slabší průměr to nemá. Příběh mě nechytnul, politika jde mimo mě, takže politické aspekty mě nudily, místy byla opravdu nuda. 2 klady film má a sice: Postavy a akci. Postavy byly opravdu uvěřitelné. Žádného, více známějšího herce tu asi nemáme, ale přesto jsem byl s výběrem herecké sestavy velmi spokojen. Akce bylo celkem dostatek, ikdyž bych ji ve finále víc zvelkolepil – právě to finále mě celkem zklamalo, ikdyž to bylo místy reálné. Přece se nejedná o klasický akčnák. Jistá žánrovka tenhle snímek je – to nepopírám. Stopáží to bylo ale podle mě trochu přestřelené. A to mi dlouhé filmy nevadí. Hudba byla obstojná. Začátek se celkem vlekl. Dokonce jsem zamýšlel, že dám lepší 2 hvězdy, ale nakonec jsem tu 3 dal. To, že to není vyloženě můj nejoblíbenější žánr, je můj problém.(11.6.2016)

 • Shakers
  *****

  Bay a jeho vlastná verzia Čierneho jastraba. Dlho som čakal, kým Michael Bay natočí seriózny film a konečne som sa dočkal. Škoda, že prvá polka nemala väčšie tempo, pretože od druhej to už išlo s kopca. Inak je to čistá Bayovina. Efektné spomalovačky, drsný hoši, fajnové výbuchy a vlajúca americká zástava v tom najväčšom vetre. Veľké plus tu hraje aj hudba. Miestami ako keby tu ani nebola, ale v tých kľúčových momentoch bičuje film vpred a v závere žmýka emócie. Menej známe xsichty tiež celkom potešili, ale na druhú stranu práve v tomto ma Black Hawk Down výhodu. Obľúbené soundtracky: The Last Resort, Forgotten. 90% - 5*(14.7.2016)

 • Beastmaster4
  ***

  Celkem zklamání. Nejvíc mě zamrzela neschopnost vytvořit hlubší a poutavější atmosféru, důmyslnější vtáhnutí do děje, jako tomu v BLACK HAWK DOWN. Srovnání s filmem R. Scotta, se prostě ubránit nelze. Určitě tu byl potenciál, kvalitní látka, téma, které je stále aktuální ve světě, v kterém nyní žijeme, ale.........Nemělo to vůbec šťávu. Pár dobrých válečných scén to nezachrání = průměr.(13.6.2016)

 • cheyene
  ****

  Zajímavý snímek, který má řadu skvělých okamžiků, ale i pasáží, které si nezískaly moji pozornost. Skutečnost, že je příběh natočen na reálném podkladě, dodává filmu na atraktivitě. Potěší herecké výkony a celkové obsazení, jež se neskládá z hvězdných jmen a získává tím na větší autenticitě.(24.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace