13 hodin: Tajní vojáci z Benghází

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 hodín: Tajní vojaci z Bengházi

Akční / Drama / Thriller / Válečný

USA, 2016, 144 min

Ty krávo. Čestný 1. místo za rok 2016 v kategorii nejtestosteronovější film - jo, sakra, už v únoru. Jenom pro chlapy. Chci víc války, chci víc Baye. A chci si zahrát Call of Duty. Nejepičtější akci současnosti točí Američan, smiřte se s tím. Všechen přepálenej patriotismus a rozstřílený vlajky bez problémů odpuštěný.(9.2.2016)

Moc dlouhé a moc americké.(30.5.2016)

Pateticko-klišoidní válečnej akčňák. Naštěstí se Mákjl vyhnul pózerství, tak se na to i podívat dá,ale stopáž je přepálená, což v kombinaci s mizernou výpravou a postavovým chaosem nedělá z 13 hodin nic zapamatovatelnýho. 60%(29.5.2016)

Od Baya už asi nikto nič nečakal a on prišiel s dobrým akčným filmom. Hollywoodsky nablýskaním, ale takmer dorovnávajúcim európske BRAVO TWO ZERO či ŠPECIÁLNU JEDNOTKU. A podstatne lepším než LONE SURVIVOR alebo OLYMPUS HAS FALLEN. Akčným dianím pripomenie BLACK HAWK DOWN, ale nemá presah, a aj napriek tomu, že prekvapivo drží pátos i politiku na uzde, ide len o kvalitnú žánrovku...(11.9.2016)

Strhující a intenzivní podívaná,kde je Michael Bay na svém vrcholu kariéry! Call Of Duty Rules! A já dávám pětku čistší než dno oceánu. Tenhle film s absolutním nadhledem překonává všechny válečné filmy podobného ranku ( Lone Survivor, American Sniper, Jarhead). Po pomalejším úvodu Bay servíruje snad 100 minutovou impozantní, velkolepou a intenzivní válečnou vřavu, kde tahle elitní šestice brání ambasádu zuby nehty proti neodbytným "vlnám" Libyjcům! Ústřední šestice elitních mariňáků je vybrána špičkově a byť se mezi nimi nenajde žádná známější tvář, všichni hrají profesionálně a přesvědčivě, že jim divák 144 minut drží pěsti. Natočeno bezesporu úchvatně, autentičnost a temná atmosféra diváka vtáhne natolik, že má pocit, že tráví čas společně s postavami filmu. A že ty výbuchy jsou místy pořádné pecky. Potěší i řádně servírovaná brutalita, kde především ke konci lidé se slabším žaludkem budou zavírat oči, kdežto " Ti Druzí" se budou radovat a vrnět blahem. Je zde také spousta silných a zapamatovatelných momentů, které vyvolávají husí kůži a tekoucí slzy zároveň a tuším 5x jsem přes celé kino radostí sprostě zařval. Ano až tak moc mne film evokoval. Nářez jak svině hned z kraje roku a místo v topce jej nepochybně nemine. Story 7/10, Atmosféra 8/10, Gore 8/10, Vizuál 10/10, Akce 10/10, Napětí 9/10,Humor 5/10. Zábavnost 9/10. 95%. Tohle Míšo servíruj častěji, sedne ti to !!(4.2.2016)

• - Velká část filmu se natáčela v Ta' Qali na Maltě v březnu 2015. Film se natáčel i v Maroku. (agentmiky)

• - O kaskadérské kousky se postarali čeští kaskadéři. (Jeržik)

• - Po prvom originálnom zostrihaní bola dĺžka filmu až 4 hodiny. (MikaelSVK)