Jáchyme, hoď ho do stroje!

Komedie

Československo, 1974, 95 min

Luděk Sobota, Marta Vančurová, Věra Ferbasová, Josef Dvořák, Ladislav Smoljak, Zdeněk Svěrák, Václav Lohniský, František Husák, Josef Hlinomaz, Lubomír Lipský st., František Peterka, Karel Novák, Eva Fiedlerová, Petr Nárožný, Jan Hartl, Miroslav Homola, Eva Svobodová, Josef Beyvl, Václav Kotva, Tetsuchi Sassagawa, Oldřich Velen, Karel Augusta, Radoslav Dubanský, Petr Kopřiva, Karel Kryška, Jan Kuželka, Jiří Lábus, Jiří Zavřel, Jan Vala, Jiří Wimmer, Oldřich Musil, Vladimír Krška, Josef Koza, Vlastimil Bedrna, Antonín Navrátil, René Přibil, Jaroslav Tomsa, Karel Peyr, Pavel Vondruška, Jaroslav Vozáb, Jaroslav Weigel, Oldřich Unger, Mirko Musil, Josef A. Stehlík, Antonín Soukup, Karel Smrž, Luisa Kollingerová, Josef Skrčený, Marie Prokešová, Jana Posseltová, Michal Pospíšil, Vladimír Hrabánek, Ivan Pokorný, František Vinant-Petiška, Ivan Martin, Vilém Lipský, Anna Pitašová, Zdeněk Křeček, Jana Drastíková, Olga Hrzánová, Dana Klossová, Petr Hájek, Petr Brukner, Alena Augustová, Josef Brozman, Jiřina Bílá, Miloň Čepelka, Josefa Pechlátová, Vlastimila Vlková, Petr Jákl st., Zdeněk Hrdlička, František Jákl, Jiří Mašín, Jaroslav Klenot, Karel Vítek st., Václav Syřiště, Jaroslava Adamová

Miloslav Hájek

Zvuk:

Josef Vlček

Scénografie:

Jindřich Goetz

Výborná komedie, velice vtipná :-) Luděk Sobota mi kdysi ale jako neustálý filmový popleta se zajíkavým hlasem moc "neseděl" ...(26.8.2011)

Doktor Chocholoušek a jeho ověřené léčební metody. nejlepší Sobota. A crazy taškařice od pana mistra komedie. Slezte z toho lustru, Donalde, vidím vás. I já sem viděl, a koukal :)(27.12.2010)

Pro mě určitě jeden z nejvíce oblíbených se Sobotou!(27.7.2008)

Já vím, že pro moc lidí je to kultovní film a hlášky odtud hodně kolují mezi lidmi, ale zas takový zázrak to pro mě není. Prostě průměrná komedie. Nebo mám jiný druh humoru.(12.11.2004)

Jeden z nemnohých příkladů v českém filmu, kdy název nemá vůbec nic společného s obsahem snímku.(15.5.2003)