Jáchyme, hoď ho do stroje!

Komedie

Československo, 1974, 95 min

Luděk Sobota, Marta Vančurová, Věra Ferbasová, Josef Dvořák, Ladislav Smoljak, Zdeněk Svěrák, Václav Lohniský, František Husák, Josef Hlinomaz, Lubomír Lipský st., František Peterka, Karel Novák, Eva Fiedlerová, Petr Nárožný, Jan Hartl, Miroslav Homola, Eva Svobodová, Josef Beyvl, Václav Kotva, Tetsuchi Sassagawa, Oldřich Velen, Karel Augusta, Radoslav Dubanský, Petr Kopřiva, Karel Kryška, Jan Kuželka, Jiří Lábus, Jiří Zavřel, Jan Vala, Jiří Wimmer, Oldřich Musil, Vladimír Krška, Josef Koza, Vlastimil Bedrna, Antonín Navrátil, René Přibil, Jaroslav Tomsa, Karel Peyr, Pavel Vondruška, Jaroslav Vozáb, Jaroslav Weigel, Oldřich Unger, Mirko Musil, Josef A. Stehlík, Antonín Soukup, Karel Smrž, Luisa Kollingerová, Josef Skrčený, Marie Prokešová, Jana Posseltová, Michal Pospíšil, Vladimír Hrabánek, Ivan Pokorný, František Vinant-Petiška, Ivan Martin, Vilém Lipský, Anna Pitašová, Zdeněk Křeček, Jana Drastíková, Olga Hrzánová, Dana Klossová, Petr Hájek, Petr Brukner, Alena Augustová, Josef Brozman, Jiřina Bílá, Miloň Čepelka, Josefa Pechlátová, Vlastimila Vlková, Petr Jákl st., Zdeněk Hrdlička, František Jákl, Jiří Mašín, Jaroslav Klenot, Karel Vítek st., Václav Syřiště, Jaroslava Adamová

Miloslav Hájek

Zvuk:

Josef Vlček

Scénografie:

Jindřich Goetz

Já nepotřebuji Jáchyma na to abych věděl, že mám pořád blbej den. Ten Gregorek byl odporný zvíře.Jinak báječná česká komediální klasika.(31.8.2006)

Kultovní film z dílny S+S. A jen tak mimochodem jediný film s Luďkem Sobotou, na který se dá dívat.(28.5.2002)

V české komedii určitě jedno z prvních míst (a že je tu konkurence !) Chodil jsem na tenhle film po premiéře tak často, jako hlavní hrdina na "Slezte z toho lustru...." :-)(5.1.2003)

Vynikající film z dob, kdy byly české komedie naplněné odzbrojujícím humorem a většina hlášek se později stala kultem. Pozor na elektronky z firmy Katóda Holomóc :-)(13.8.2007)

Doktor Chocholoušek a jeho ověřené léčební metody. nejlepší Sobota. A crazy taškařice od pana mistra komedie. Slezte z toho lustru, Donalde, vidím vás. I já sem viděl, a koukal :)(27.12.2010)