Nejlepší česká komedie. Kdyby žil Lipský v Americe, dneska by byl legenda. Ten film nemá slabé místo a dá se na něj koukat každý rok znovu a znovu.(13.2.2003)

Vtipné takřka od začátku až do konce, ale s minimem zapamatovatelných hlášek a vtipů, u nichž by se člověk nahlas rozesmál. Příjemné, úsměvné.(18.5.2010)

Perfektne nenásilne podaný sci-fi príbeh na vtedajšiu dobu, s množstvom skvelých interierov a Brodského super výkonom. Niektoré vynálezy nemali chybu.(26.8.2008)

Hrabě Teleke z Tölökö a lesník Ilja Dézi versus baron Gorc z Gorců a z Čórtova hradu Čachtice s jeho osobním vynálezcem Orfanikem a sluhou Tomou Hluchoněmcem, vše v režii mistra Oldřicha Lipského. "Je to šílenec. Nicméně geniální."... - "Karbonizujte koksohydráty,.., ohřejte mi párek." - "Vy jste poslouchal za dveřmi? - Samozřejmě, je to velmi praktické."..."Pólicija, pólicija, Sálašáry, práha Jóva. Z césty príva, z césty práva, sympatica korpora. Populari karpatula ljubi svojho policara." ... "Co mohu očekávat od člověka bez plnovousu? Přilož ho k náložím." - "Božský Beethoven beranidlem? Konečně, napsal jenom jednu operu."- "Tak, a sme v pérdeli." A tak z Čórtova hradu "nezbylo ani zblo". Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=AtZFO8g7Clg(31.12.2013)

• Hunt

HUDBA: Luboš Fišer; Tímto se omlouvám za hodnocení všem fanoškům tohoto dílka( kterých je bezesporu požehnaně), ale na mě tento film nezapůsobil. Oceňuji technickou stránku filmu i některé herecké výkony.(21.3.2006)