Tajemství hradu v Karpatech

Mysterious Castle in the Carpathians, The

Komedie / Sci-Fi

Československo, 1981, 97 min

Kromě jiného také opět výborný Jan Švankmajer.(18.4.2003)

"Karbonizujte koksohydráty, termujte nukleáry, akcelerujte moderáty, ohřejte mi párek." Dvojka Lipský - Brdečka měla fantazie a humoru na rozdávání a kdyby tvořili v anglicky mluvící zemi, tvrdím, že by se stali stejnou legendou jako třeba Monty Python. "Tož bitvu sem presrál, ale dobre sa vyspál." - "Slova jak z mramoru."(15.10.2005)

Hrabě Teleke z Tölökö a lesník Ilja Dézi versus baron Gorc z Gorců a z Čórtova hradu Čachtice s jeho osobním vynálezcem Orfanikem a sluhou Tomou Hluchoněmcem, vše v režii mistra Oldřicha Lipského. "Je to šílenec. Nicméně geniální."... - "Karbonizujte koksohydráty,.., ohřejte mi párek." - "Vy jste poslouchal za dveřmi? - Samozřejmě, je to velmi praktické."..."Pólicija, pólicija, Sálašáry, práha Jóva. Z césty príva, z césty práva, sympatica korpora. Populari karpatula ljubi svojho policara." ... "Co mohu očekávat od člověka bez plnovousu? Přilož ho k náložím." - "Božský Beethoven beranidlem? Konečně, napsal jenom jednu operu."- "Tak, a sme v pérdeli." A tak z Čórtova hradu "nezbylo ani zblo". Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=AtZFO8g7Clg(31.12.2013)

• choze

Už ADÉLA mi přišla výrazně slabší než geniální Limonádník a tomuhle nehovím vůbec. Všechno to nářečí, hlášky, vizuální gagy i herecké výkony mi prostě přijdou trapné.(9.7.2016)

Tohle je jeden z tech slabsich filmu Oldricha Lipskeho. Cely je to takovy az zbytecne moc ujety a vtipnejch scen tu je pomalu. Taky mi moc nesedla hudba, misty byla dost otravna. Vse ale zachranuje rezie a spousta skvelejch ceskejch hercu. Sice jsem se vubec nenudil, ale ani sem se nak extra nebavil a velmi dobrej konec to nezachrani.(28.10.2006)