poster

Tajemství hradu v Karpatech

 • anglický

  Mysterious Castle in the Carpathians, The

Komedie / Sci-Fi

Československo, 1981, 97 min

 • Boogeyman
  ****

  O něco lepší než Adéla ještě nevečeřela, především díky skvělému Hrušínskému a Kopeckému a díky maďarským lingvistickým hrátkám. Jinak mám u tohoto nadmíru ceněného filmu problém, že i přes celkové slušné množství opravdu výborných vtipů je celková atmosféra extrémně suchá, tak suchá, že mě to ani moc nebaví. Poctivé čtyři hvězdičky, nad kultovností tohoto díla zůstává rozum stát.(4.11.2008)

 • Djkoma
  *****

  Oldřich Lipský je pro mě jeden z nejlepších českých režisérů. Na trůně je společně s Karlem Zemanem. Tito dva podle mě znamenali více než si někteří lidé připouští. Tajemství hradu v Karpatech připomíná Adélu, ale ne moc. Je to úžasný film opět s génii profese nazývané herectví. Miloš Kopecký, Dočolomanský, Brodský, Hrušinský.... To je PAN herec vedle PANA herce. Krásná nadsázka a trochu černější až ironický humor dodává, této již né pohádce, obrovské kouzlo.(6.11.2004)

 • MM_Ramone
  ***

  Po druhý krát sa tu stretol Michal Dočolomanský, čo by čiste kladný hrdina, s Milošom Kopeckým v úlohe nehanebného záporáka. Znova sa ku nim pridal výborný Rudolf Hrušinský, ktorý si tentokrát zahral šialeného vedca Orfanika. No a na režísérskej stoličke zasa sedel Oldřich Lipský. Viete kedy predtým už došlo k spolupráci týchto výrazných veličín československej kinematografie? No predsa v roku 1977 pri filme "Adéla ešte nevečerala". Aj keď táto voľná variácia na romány francúzskeho spisovateľa Julesa Verne nie je špatná, pri Adéle som sa bavil viacej. ***(14.4.2012)

 • Xmilden
  ***

  Mě to zase tak úchvatné nepřišlo. Odvážné až příliš. Do filmu mi moc nepasovala spousta věcí a nakonec možná přestože nejsem operní vyznavač tak mi ta podbízivá hudba vadila snad nejméně. Celé bych to shrnul tak že se jedná o jakýsi kultovní druh blbůstky.(5.1.2010)

 • LiVentura
  *****

  Prdlovina v českém pojetí...smích vždy pohladí duši!!(28.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace