Tajemství hradu v Karpatech

Mysterious Castle in the Carpathians, The

Komedie / Sci-Fi

Československo, 1981, 97 min

Naprosto jedinečné stylistické propojení filmového a operního žánru s dokonalou hudbou Luboše Fišera.(8.12.2005)

Legendární, velmi svérázná a velmi volná parodie na Fantoma Opery a spoustu dobrodružných románů devatenáctého století, napěchovaná skvělými scénkami, hláškami a úchylnými vynálezy, to vše korunováno děsivým výkonem Miloše Kopeckého. Prostě klasa.(28.9.2006)

Hrabě Teleke z Tölökö a lesník Ilja Dézi versus baron Gorc z Gorců a z Čórtova hradu Čachtice s jeho osobním vynálezcem Orfanikem a sluhou Tomou Hluchoněmcem, vše v režii mistra Oldřicha Lipského. "Je to šílenec. Nicméně geniální."... - "Karbonizujte koksohydráty,.., ohřejte mi párek." - "Vy jste poslouchal za dveřmi? - Samozřejmě, je to velmi praktické."..."Pólicija, pólicija, Sálašáry, práha Jóva. Z césty príva, z césty práva, sympatica korpora. Populari karpatula ljubi svojho policara." ... "Co mohu očekávat od člověka bez plnovousu? Přilož ho k náložím." - "Božský Beethoven beranidlem? Konečně, napsal jenom jednu operu."- "Tak, a sme v pérdeli." A tak z Čórtova hradu "nezbylo ani zblo". Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=AtZFO8g7Clg(31.12.2013)

Znáte ten o obsesivním tlačení na pilu?(5.10.2008)

Je to záhada, ale tenhle film na mě nefunguje. Možná mi Dočolomanský v Adéle stačil, nevím. V mém žebříčku nejhorší Oldřich Lipský. Ale je to pořád můj oblíbený rejža :)(16.4.2003)