• HoneyBunny
  *****

  Nejlepší česká komedie. Kdyby žil Lipský v Americe, dneska by byl legenda. Ten film nemá slabé místo a dá se na něj koukat každý rok znovu a znovu.(13.2.2003)

 • mysicka
  *****

  Roztomily Jan Hartl :-)(6.11.2003)

 • J*A*S*M
  ****

  Vtipné takřka od začátku až do konce, ale s minimem zapamatovatelných hlášek a vtipů, u nichž by se člověk nahlas rozesmál. Příjemné, úsměvné.(18.5.2010)

 • Flipper
  ****

  Perfektne nenásilne podaný sci-fi príbeh na vtedajšiu dobu, s množstvom skvelých interierov a Brodského super výkonom. Niektoré vynálezy nemali chybu.(26.8.2008)

 • gudaulin
  *****

  Po dlouhá léta šlo o film, který mi příliš neseděl, i když jsem uznával jeho příbuznost s Adélou. Ale zatímco některé typy filmů s přibývajícími léty ztrácejí, u tajemného hradu tomu byli přesně naopak..Na rozdíl od Karla Zemana si Brdečka s Lipským z nebohého klasika utahují, jak to jen jde, stejně tak jako z z pyšného odkazu 19. století coby vítězství rozumu a techniky. Na mém pohledu na snímek se výrazně podepsala výtvarná stránka filmu, pro kterou znamenal Jan Švankmajer totéž , ne-li víc, co Giger pro Vetřelce. Řada úsměvných hlášek z pera pana Brdečka a nádherné přehrávání pánů Kopeckého a Hrušínského. Celkový dojem 90 %.(26.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace