Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Epizoda II - Klonovaní útočia

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2002, 142 min

Po Skryté hrozbě jsem doufala, že Klony útočí budou lepší a konečně budou obsahovat tu "esenci" Star Wars, která mi v Epizodě 1 chyběla. Upřímně nechápu zdejší hodnocení, které zde Hvězdné války vynáší do oblak. Když jsem poslouchala dialogy a viděla obličeje Haydena Christensena, měla jsem oproti předchozímu dílu dojem, že už se nedívám na pohádku pro děti, nýbrž na lacinou emoční vydíračku s telenovelovým nádechem. Začínám si budovat názor, že Lucasovy Star Wars jsou tolik kultovní především díky efektům, postavám a především hudbě. Ale co příběh, scénář? Nejslavnější sci-fi sága je pro mě, alespoň zde, vysoce nadhodnocená. S druhým dílem již pociťuji jisté zklamání. Opravdu jsem nečekala, že tato galaktická legenda bude pro mě tolik slabá.(15.7.2012)

I v této epizodě se mají mé oči na co koukat, to tedy skutečně jo.Ewan nezahrál rozhodně špatně,ale Samuel to tedy no a Yoda byl taky frajer. Mám k filmu vklastně jen jednu výtku a to i přes akce, "světelné souboje" honičky, které jsou opravdu vynikajicí, ale v této epizodě mě chyběl život.(14.8.2006)

Druhý díl je lepší než epizoda I. NE o moc, ale o dost. Je tu trochu romantiky, která by se však dala o mnoho zkrátit. Nový "Darth Vader" není moc sympatický a hraje bohužel průměrně. Ewan McGregor hraje skvěle(aspon někdo ;-)) a spolu s Ch.Lee drží film jak se dá. Občasné tupé hlášky dvojce robotů zrácejí smysl. Závěrečný souboj to je jako boj se stínem. Nechci říkat, že je špatný nápad dědeček proti učni, ale v tomto případě je to lehce přehnané ( půlka kina se smála, zbytek nechápal :o)). posledních cca 15minut čistého boje a souboje v koloseu je skvělí závěr, který se snaží dohnat co předešlé skoro dvě hodiny ztratili. K hudbě nelze nic vytknout, ale režie Lucase mi přijde dětská a pochybuji, že nejtemnější epizodu III zvládne aspon na 4*. Pokud to tak bude a celou sérii potopí vlastně klíčový díl(a její tvůrce) bude to obrovský průšvih. Bože... Ať epizoda III je lepší než epizoda I a II dohromady :) Amen...(24.6.2004)

Podle mě spolu s E5 nejlepší Star Wars. A neříkám to jen kvůli Padmé;) Víte jak jsme byli natěšení na pořádný imperiální pochod? A ten masový souboj Jediů s Droidy, slint slint...A konečně poznáte otce a syna Fettovy, což byl pro mě osobně další docela velký tahák - alespoň uvěříte, že jablko nepadá daleko od stromu. Ještě bych měl složit hold Christopheru Lee a mistru Yodovi, ale tím už asi radši skončím. Nebo ne...způsob jakým Anakin přijde o (pro příběh SW klíčovou - i když při hlubším zamyslení nepříliš logicky klíčovou) ruku, není nic jiného než vynucená dějová záležitost, a člověk se až diví, jak může po tak skvělých soubojích režisér dopustit takovýhle lapsus. Jediná vyloženě hloupá scéna, ale ta za to teda stojí.(10.2.2003)

Po průměrné I.epizodě se Lucas kvalitou přiblížil původní trilogii - méně Jar Jara, výtečný Hayden Christensen a o hodně temnější scénář. Cítím se, jako když mi bylo dvanáct. Lucas strikes back.(26.10.2002)

• - Jar Jar Binks, zastupujúc senátorku Amidalu, dá do pohybu udalosti, ktoré udelia Palpatinovi vyššie právomoci. To znamená, že Jar Jar (najnenávidenejšia postava Star Wars sveta), je nepriamo zodpovedný za pád Old Republic a vyhubenie takmer všetkých Jediov. (klayman)

• - Jedná se o jediný film z celé ságy, kde po úvodních titulkách směřuje záběr nahoru, narozdíl od ostatních pěti epizod, ve kterých směřuje dolu. (Brodyman)

• - Niektoré kaskadérske kúsky sú počítačovo generované. (klayman)