Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Epizoda II - Klonovaní útočia

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2002, 142 min

Jako série úchvatných scén ze světa, který George Lucas vytvořil, je to úžasné. Už méně ale jako epizoda, která by měla zásadním způsobem posunout děj epické ságy... Nicméně podívám se kdykoliv a od srdce rád.(14.5.2005)

Lepší než Epizoda I, ale kvalitativně to původní triologie stále nedosahuje. Ovšem po vizuální stránce je to prostě nádhera!! Ty nejlepší triky své doby George Lucas přetavil do dvou hodin trvající vizuální krásy! Kde je proboha opět Oscar za vizuální efekty? Já ty pány z Akademie asi opravdu nikdy nepochopím. Čeho jsem se nejvíce bál bylo obsazení Haydena Christensena, který mi ale dokázal, že si roli Anakina zasloužil a v mých očích rozhodně nezklamal, naopak! Já zkrátka nemůžu jinak než ohodnotit pěti hvězdičkami, protože mě tahle série totálně pohltila a to jsem si vždy říkal, jak tohle může někoho bavit......(9.2.2009)

Výtvarná stránka opět fantastická! - (hlavně seismické nálože). Za to patří můj obdiv hlavně G.Lucasovi. Jinak nevím co bych napsal. Prostě galaktická sci-fi.(1.4.2007)

Epizoda II znamená hlavně pořádnou dávku akce s výbornými efekty, počínaje úvodní honičkou v rušném městě (připomínající honičku v Pátém elementu, potažmo PC hru New York Race), přes monstrźní bitku v aréně až soubojem Yoda vs Dooku konče. Lucasova režie a scénář opět nejsou na kdovíjaké výši a kupodivu menším trnem v oku mi byl také nesympatický Aná(l)kin a jeho "umělý", snad až lehce iritující, vztah s Padmé. Hlavní pozitivum však je, že Hvězdné války se po jaksi dětské a nedomrlé první Epizodě pomalu vracejí do zajetých kolejí nezapomenutelné, epické vesmírné ságy. 7/10(8.4.2008)

• JFL

Po dětsky naivní jedničce přichází teenagersky klackovitá a emařsky teatrálně rozervaná a směšně "dark and gritty" dvojka. Jestliže "Epizoda I" se proti původní trilogii zpronevěřovala dehonestováním a překrucováním kánonu v čele s midichloriany, ale přinejmenším obstála jako autonomní vyprávění a rozjívený dětský film, pak "Epizoda II" se naopak v zájmu úzkostlivého dláždění cesty k původní trilogii zříká nejen soběstačnosti, ale i vnitřní logiky. Veškeré postavy se stávají neživými loutkami, kroužícími kolem ješitného egocentrického fracka. Nejděsivěji se to projevuje na vztahu Anakina a Amidaly, který nabývá nejen náležitě zvrhlé, ale i odpudivé podoby. Princezna jako mávnutím jediovské ruky pozbyla jakoukoli vlastní vůli, svou rezolutnost a aktivnost z první epizody vystřídala za bezpodmínečnou submisivitu a lobotomizaci. Ješitný, jalově zádumčivý asociál, který hlasitě deklamuje svou domnělou výjimečnost, ale současně je lajdáckým scénářem obdarován všemi možnými trofejemi v čele s princeznou, pak představuje až nebývale odpudivou projekční plochu pro stejně ješitné a domněle vyvolené nerdy.(12.10.2015)