Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Epizoda II - Klonovaní útočia

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2002, 142 min

Lepší než Epizoda I, ale kvalitativně to původní triologie stále nedosahuje. Ovšem po vizuální stránce je to prostě nádhera!! Ty nejlepší triky své doby George Lucas přetavil do dvou hodin trvající vizuální krásy! Kde je proboha opět Oscar za vizuální efekty? Já ty pány z Akademie asi opravdu nikdy nepochopím. Čeho jsem se nejvíce bál bylo obsazení Haydena Christensena, který mi ale dokázal, že si roli Anakina zasloužil a v mých očích rozhodně nezklamal, naopak! Já zkrátka nemůžu jinak než ohodnotit pěti hvězdičkami, protože mě tahle série totálně pohltila a to jsem si vždy říkal, jak tohle může někoho bavit......(9.2.2009)

Není to sice dokonalé jako cokoliv z původní trilogie, ale i tak balzám na geekovskou duši. Pro pravověrné fanoušky Star Wars nekončící extáze z toho, že Hvězdné války oproti uslintané jednotce zvážněly. Že Síla znovu hraje prim. A že na pubertálně rebelujícího Haydena Christensena se dá dívat s menší bolestí než na Jar Jara.(27.5.2002)

Dvojka je mnohem víc akčenější než jednička, která místy nudila, ale to bylo hlavně proto, že Lucas musel nejdřív seznámit s postavami a dát tomu určitý směr, kterým se to bude ubírat dál. Tohle je už ale o poznání lepší, protože tam kde by to začalo trošku nudit, tak je tam dobrá akce, která je tady mnohem povedenější než v jedničce a je podpořená skvělými triky, který jsou někdy fakt skoro dokonalý a musim teda říct že Lucas jima moc nešetřil a jediové tady taky konečně nevypadaj jako nějaký neohrabaný trotlové, ale jako opravdový mistři (Ještě že ten Liam Neeson chcípnul už v jeničce).. Co se týče herců, tak jsou vybraný docela zdařile, hlavně Christopher Lee je fakt skvělej a ten jeho závěrečnej souboj byl hodně dobrej, teda až na ten závěr, když tam přišel Joda, odhodil svojí hůlku a začal tam zběsile poskakovat a dělat ksichty, až to vypadalo komicky, ale možná to byl záměr, jenže v tom případě nechápu proč pořád chodí o holi, když najednou může skákat salta a pohybovat se pekelně rychle, ale možná to byl opravdu jen nějakej Lucasův záměr, kterej sem nepochopil. Taky je určitě dobře že tam hraje Natalie Portman, protože je opravdu krásná a když neni žádná akce a děj stojí, tak je aspoň na co koukat. Pro mě je to další skvělej díl Srar Wars, ale rozhodně ne dokonalej(8.12.2003)

Podle mě spolu s E5 nejlepší Star Wars. A neříkám to jen kvůli Padmé;) Víte jak jsme byli natěšení na pořádný imperiální pochod? A ten masový souboj Jediů s Droidy, slint slint...A konečně poznáte otce a syna Fettovy, což byl pro mě osobně další docela velký tahák - alespoň uvěříte, že jablko nepadá daleko od stromu. Ještě bych měl složit hold Christopheru Lee a mistru Yodovi, ale tím už asi radši skončím. Nebo ne...způsob jakým Anakin přijde o (pro příběh SW klíčovou - i když při hlubším zamyslení nepříliš logicky klíčovou) ruku, není nic jiného než vynucená dějová záležitost, a člověk se až diví, jak může po tak skvělých soubojích režisér dopustit takovýhle lapsus. Jediná vyloženě hloupá scéna, ale ta za to teda stojí.(10.2.2003)

Milostná scéna s tokajícím párečkem u vodopádů vypadá jako reklama na Niveu. Při bitvě v aréně vypadají Jediové se svými světelnými meči tak znuděně, že každou chvíli čekám, kdy si k tomu přibalí jointa. Závěrečná bitva, to je jeden velký zmatený bordel. K tomu připočtu takové režijní nedotaženosti, jako závěrečnou honičku, při které Padmé vypadne z létajícího stroje, spadne z velké výšky na zem a jakoby v posledním tažení klepe nohama jako chrobák. Vzápětí hupky, hupky se postaví na nohy, jako by se nic nestalo a začne udělovat rozkazy. Ani nemá smysl se rozepisovat o dalších lapsusech, je jich tam požehnaně. Lucas se chtěl zavděčit všem. Beverly Hills, Gladiátor, Chaplinova Moderní doba, Blade Runner - všechno tu je. Bohužel. Ale pořád jsou to Star Wars. A s přibývajícími díly získává tenhle nový kabátek na "star-wars-áckém" kouzle, které mámdíky původní trilogii tak rád.(21.4.2003)