Bryan Cranston si ve snímku z produkce HBO Films zopakoval svou divadelní roli prezidenta Lyndona B. Johnsona. Filmovou adaptaci, kterou režíroval Jay Roach, napsal Robert Schenkkan podle své stejnojmenné divadelní hry ověnčené cenou Tony. Biografické drama nabízí strhující pohled do zákulisí bouřlivého prvního roku Lyndona B. Johnsona v prezidentském úřadu. Johnson skládá přísahu bezprostředně po atentátu na JFK, podporuje eskalaci konfliktu ve Vietnamu a vyvažuje protichůdné zájmy narážející na vydání jeho klíčového zákona o občanských právech a na jeho první vítězství v prezidentských volbách. (HBO Europe)

vyfuk

Je v celku smutné, když už televizní film je lepší než kde jaký jiný, za který bych platil v kině. U HBO to zase ale není nic neobvyklého, ale hold když se řekne "televizní film", tak si představím nějaký kousek od český televize, který má buď promrhaný potenciál a nebo je to až podezřele dobrý. Tenhle film je to, co by bylo, kdyby byl Eastwood a Stone homosexuálové, gerontofilové a nějakým způsobem by jeden z nich měl vaječníky a dělohu, tak tohle by bylo jejich dítě. Pokud by lidé rodili filmy. Tenhle film dělá dojem dramat z prezidentského prostředí jako od Olivera a zároveň příběhový spád a potemnělo jako od Clinta. Na celé dvě hodiny se dokonale kouká a člověk se přitom naprosto dobře baví, takže já nevidím důvod toho tento film lynčovat. ()

Herzeleid

Hodně dobře udělaný film na politické téma. Trochu to hraje na podobnou notu jako House of Cards, také plné politických machinací a intrik a snah prosadit to své. Každopádně velmi dobře provedeno i zahráno. Navíc o tomto prezidentovi jsem v zásadě nic nevěděl a nevím o tom, že by se mu věnoval nějaký jiný snímek. ()

Hanys_

Kdo si něco málo přečetl o Johnsonově historii, musí být zklamaný, jak mírný tenhle film vlastně je. Cranston si to sice vážně krade pro sebe, ale ono to ani není tak těžké, když vůbec nesleze z plátna a s prominutím nezavře hubu, takže slyšíme i jeho myšlenky a monology. Navíc cz dabing tomu taky moc nepřidal. Za mě nuda. ()

Mimomisu

Pro *CARNIFLEX - Lyndon byl prezidentem 6 let (podle wiki), ale ve filmu je jasne ukazano jeho druhe zvoleni. Takze nedavat pozor v dejepise je jedna vec, nedavat pozor u filmu jeste horsi (tady) Jinak film pro milovniky zanru, k tomu se neda vic napsat. Crantson bozi, hluche sceny minimalni atd ()

Garch

Výborné faktograficky (pokud tedy L.B.Johnson neměl v v atentátu na JFK prsty) i filmařsky. - Co jsem věděl o člověku, který se stal americkým prezidentem jen kvůli vraždě JFK v Dalasu? Prd. A to dokázal za jedno funkční období opravdu hodně. PS: Bryan Cranston ho hraje famózně. ()

BOURQUE

Spielbergom podporovaný film o L. B. Johnsonovi, ktorý sa stal prezidentom po zavraždený JFK. Film nám dovolí pomerne detailne pozrieť sa za kulisami. Jediné, čo chýba, je trošinku intenzívnejší tempo. Vynikajúci B. Cranston! Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

dalziel

Až pri zhliadnutí tohto filmu sa mi odhalilo prepojenie s mojím obľúbeným filmom "Horiace Mississippi" s Gene Hackmanom a Willemom Daffoe o vražde 3 demokratických aktivistov na juhu v lete 1964 v štáte Mississippi.Inak Stephen Root je ako J.Edgar Hoover neprekonateľný.Kde sa naňho hrabe Leonardo. ()

adakraj

Zvrácenost politické korektnosti a demokracie. Tak jsem si představoval tento film před tím než sem se na něj podíval. A opravdu se tak vyplnilo. Udělat pro svoje zvolení vše, i když mám úplně jiné záměry. Brzo se však názory změní zase v jiné. To mi velice připomíná naší stávající politickou scénu. Bryan Cranston pro mě velice veliké pozitivum, skvěle zahraný L. B. Johnson. Ovšem Dr. King děs a hrůza. Jinak určitě doporučuji se na film podívat, avšak mě nijak moc neoslnil. ()

fugyx

Johnson sa spomína ako kontroverzný politik a tak som ho aj vnímal, nevediac, či to všetko aj napriek politickej mašinérii myslí vážne, alebo len lacno naháňa body na zvolenie. Prikláňam sa k prvej možnosti. O americkej histórii a ich prezidentoch toho viem pramálo, takže hodnotiť ho na základe filmu sa pozdržím. Avšak treba povedať, že autentickosť povedaného z filmu sálala. Občas som mal pocit, že je to dokument a nie film. To v tomto prípade je veľké plus. Ixkrát som zastavil film a vyhľadával konkrétne veci, udalosti, detaily, výroky, atď. a všetko sedelo, napokon, to bol zámer. Politickú drámu môžem a prehľad o prezidentovi a jeho úrade sú vítané. Nečakal som to, ale výborné. PS: Bryan Carnston musel v tých scénach nábeh na infarkt určite mať. Skvelo to zahral! ()

maraHCV

Trošku zapadlý film o rozporuplném prezidentu Johnsonovi,který ukazuje zákulisní politiku přesvědčování,vydírání a tvrdého vyjednávání.Bryan Cranston ve velkém topu... ()

bonovox

Výborná slovná dráma s historickým podtextom. Skvele zahraté a zrežírované. Priznám sa o Johnsonovi som toho veľa nevedel a som rád, že vznikol tento kvalitný snímok o jeho výraznom podiele na americkej histórii. ()

Anetulicek

Film na pomery HBO mohol byť natočený lepšie, ale ok napriek tomu, že to nebola až taká senzácia, vnímam tento snímok ako v celku vydarený. LBJ to vykresluje ako nie až takého zloducha, ktorý bez škrupúľ zloží prísahu vedľa krvou postriekanej Jackie... ja som mu to však veľmi neuverila, možno to bol úmysel. Každopádne herecké výkony neboli priemerné. ()

JerryPilsen

Dějově složitě rozkročený a místy až frázovitě složitý.Měl jsem problém se vyznat v postavách.Přitom úroveň všeho je vysoká,jen pro neznalého faktů nesrozumitelné. ()