Predátor

• USA Predator (více)

Arnold Schwarzenegger má jako major Dutch v Predátorovi vcelku rutinní úkol, vysvobodit několik amerických vojáků ze zajetí partyzánů uprostřed džungle. Nakonec se ale musí utkat s daleko tajemnějším a nebezpečnějším nepřítelem. On i jeho muži čelí děsivému mimozemšťanovi, který postaví americké hrdiny poprvé v životě před opravdový strach. (Pannonia Ent.)

pepp666

Napriek tomu, ze som silne uvazoval nad 3* som dal nakoniec 4* a to z dvoch dovodov: 1) Davno pradavno som film uz videl, ale pametal som si pointu a tym padom stratil fim atmosferu nepoznaneho. Ak by som ho ale pozeral prvy krat by na mna mozno posobil silnejsie. 2) Prihliadol som aj na dobu kedy vznikol. Inak z celeho filmu ma rusilo asi len to, ze na mna hlavne postavy posobili dost stupidnym dojmom. Je ale pravda, ze to mohlo byt aj naschval, ved sa bavime o americkych vojakoch. ()

FastCar

Rok 1987, hluboká džungle, parta vycvičených chlapů pod vedením majora Dutche se vydává na záchrannou misi, ovšem co přijde a čemu budou muset čelit, to netušil nikdo z nich v nejhorším snu... John McTiernan natočil dnes již kultovní snímek ve kterém podle mě funguje naprosto vše, od perfektně zvolených herců a charakterů v čele s Arniem až po jednu z nejhustějších atmosfér, které jsem kdy ve filmu zažil, srovnatelné s takovými díly jako je např. The Thing. Jako malý jsem tento snímek miloval, miluji dodnes a milovat nepřestanu (viděno cca 50x), u mě stoprocentní. ()

Jeliik

arnold samozrejme prezil vybuch ktory znicil dzunglu v okoly stocky kilometrov, prečo mu len tu hlavu nerozflakol tym šutrom ()

Sindymindy

Tenhle film má určité osobní kouzlo, které se skrývá zejména v osobě samotného Predátora. On je lovec, velikán, je chytrý, neplýtvá... má můj respekt. Proto byla obzvlášť povedená závěrečná scéna, kdy stojí Predátor tváří v tvář Arnoldu Schwargeneggerovi a odhazuje kusy výstroje, aby s ním mohl jít na pěstní souboj jako rovnocenný. I ten jeho závěrečný smích znějící džunglí... Některé okamžiky se povedly. Jiné však byly velmi slabé - myslím třeba ty "nenápadné" záběry na Arnoldovy svaly, které mě ale nijak zvlášť neoslňují. No a scény beze slov byly mnohdy lepší než dialogy, takže dobře, že většinu času se museli v džungli potichu skrývat. Jediná lepší hláška od Arnolda: "Ty máš ale držku"... ale do daného okamžiku se vtip moc nehodil. Od postavy stopaře Indiána jsem také čekala mnohem víc - po tom, co se dlouze díval do džungle, vyřezal si na hruď válečnický symbol a čekal na Predátora s mačetou v ruce, jsem se těšila na speciální akci, ale ta nepřišla... Věřím, že ve své době byl film něčím výjimečným, ale tehdy jsem ho vynechala. Nyní hodnotím dnešním pohledem neovlivněným zážitkem z minulosti, a proto je můj názor odlišný od těch pěti- a čtyřhvězdičkových. Mám-li alepsoň srovnat s Vetřelcem - zde je obrovská propast. ()

Lukkyn

Podle mě jeden z nej flimů s Arnoldem na kterém jsem vyrůstal. Od úvodní sekvence mě ten film dostal a kupodivu to platí i dnes po tolika letech. Mctierman udělal dobře, že počkal a neukázal nám Predátora hned na začátku. Postupně vybudoval napínavou podívanou , která vyústí v podstatě pěstním soubojem člověka a nestrůvry s dredama (maska predátora se fakt povedla) Skvělé scifi , které si pustím rád i v důchodu :-) ()

Life

Film udržuje skvělé napětí po celou svou délku. Efekty sou na tu dobu naprosto perfektní a i dnes, když si film pustím tak mě "lovec trofejí" připadá jako nejdrsnější vesmírný zabiják co může být. Kultovní záležitost!! ()

nouvelle vague

Akční klasika a pro mě určitě nejlepší Arnieho kousek-dokonce lepší než Terminátor II. Výborná akce, atmosféra a celá banda okolo Arnolda - obzvlášť stopař! ***** ()

chaosteory

Dnes už kultovní film, o zrodu jednoho z největších lovců filmového plátna. Výborná kamera, strhující hudba, která každým tónem umocňuje zážitek z filmu. Atmosféra mezi válečným filmem z Vietnamu a horrorem, ale největší podíl nese Stan Winston, který má vzhled Predátora nasvědomí. Film videň už nesčetněkrát a pořád mám při něm pocit jako poprvé. ()

chosan

Akční klasika, kde Arnold hraje jednu ze svých životních rolí ale mě se víc líbí 2. Dávám 80% a 8/10. ()

Luciaaas2

Jeden z mých nejoblibenějších filmů a zároveň nejlepší příšera, která kdy byla vytvořena pro film. Získala si celosvětovou popularitu po celém Světě a nemohla jinak, než ,, z kultovnět " :-) Tenhle film ve svém žánru je naprostou jedničkou, Arnie ve vrcholné formě a snad v nejlepší roli, Predátor si získává sympatie pro smysl pro lov a pro svou originální podobu. Hudba jen podtrhává tento film na jedničku. ()

P@\/EL

Výborný sci-fi thriller o zabijákovi z jiné planety. Film nabídne velké množství skvělých akčních scén doplněných o neméně dobré efekty. Děj je dostatečně napínavý, jelikož jednotliví členové zásahového týmu jsou zabíjení postupně, a navíc když to zrovna divák nečeká. No a závěr filmu, kde proti sobě stojí Dutch a predátor je taky fantasticky promyšlený. ()

mrGhostly

Přiznám se, že jsem vždycky choval větší sympatie k vetřelcům. Predátor pro mě není úplně skvělý, ale k těm lepším pořád patří. Po Terminátorovi opět skvěle zahrál A. Schwarzenegger. Neznámé prostředí pralesa je mnohem lepší než prostředí ve dvojce. Film vytváří napjatou atmosféru, jak by to mělo u hororu být. Přesto se mi to spíš než strašidelné zdá místy nechutné a právě tím je docíleno této atmosféry. Dvojka už se pak nese v duchu čím víc krve, tím lepší horor. Každopádně pro jedničku toto platí jen z mála a rozhodně se jedná o super horor. ()

komando20

Tento film je klasika a ktora nikdy nezosatrne, Arnold a jeho komando su ostrielaní vojac,i ale netušia čo sa v tich stormoch skýva, vo filme sa stale stupnuje napätie a hudba robí tiež svoje. Rozhodne prvý krát ked som to videl tak som sa dosť bál no to som bol ešte malý chlapec. ()

Jonathan1987

Pamatuji si, když jsem tuto McTiernanovu delikatesu viděl poprvé, scény se mi tehdy honily hlavou ještě dva týdny po shlédnutí. Ano, domnívám se (a v tom jistě nebudu sám), že Predátor je vrcholem v kategorii akčních filmů. Arnie je bezesporu ve vrcholné formě, a při scénách, kdy stopař hledí do korun stromů nebo Billi Duke se strachem přemítá o své dávce, jež do vesmírného lovce nasypal, se jednoduše tají dech a chrochtá radostí nad filmařským uměním. Děj se vleče jen zdánlivě, navzdory žánru jsou zohledněny charaktery všech zůčastněných postav, scény promyšlené do detailu a vzpomenout je nutno i Silvestriho hudební doprovod. Takže když to dáme vše dohromady, vznikne scánami i napětím napěchovaný maisterstück s jednotkou dvakrát podtrženou. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra