Predátor

• USA Predator (více)

Arnold Schwarzenegger má jako major Dutch v Predátorovi vcelku rutinní úkol, vysvobodit několik amerických vojáků ze zajetí partyzánů uprostřed džungle. Nakonec se ale musí utkat s daleko tajemnějším a nebezpečnějším nepřítelem. On i jeho muži čelí děsivému mimozemšťanovi, který postaví americké hrdiny poprvé v životě před opravdový strach. (Pannonia Ent.)

tommicek

Arnie ve své nejlepší formě - a nejen on - i John McTiernan a Alan Silvestri, který pro tento film složil jednu ze svých nejlepších skladeb. Celý film je skvělou směsicí akce, thrileru a hororových prvků, který nanejvýš vhodně dokresluje kamera a skvělá hudební složka. Tenhle film mě vždycky dokáže napumpovat pěkným adrenalinem :-) ()

kecka007

,,je čas vyndat bezbolestnou" aneb legendární hláška,která se pro mě stala patronem tohohle filmu. Arnold září a předvádí že dokáže ,,přeprat" kohokoliv,kdo se mu postaví do cesty. Dokonce beze zbraní, prakticky jen s tím, co mu příroda dá. Akce a napětí taky dost ,prostě Skvělé 5* ()

plostenka

Ucházející akční film, který nepotěší ani nezklame, ale který obsahuje několik výborných scén a zajímavě zachycuje zlo číhající v hlubinách pralesa. Během tohoto filmu se nudit nebudete, ale nečekejte nic extra - prostě lepší průměr. ()

Mrtvobog

Rozdiel medzi Predátorom 1 a Predatorom 3 (Predators) je v tom, že prvý diel má náboj a atmosféru. Tento film patrí už medzi klasiku sci-fi a každopádne právom. Prostredie bolo zvolené exoticky dobre, herci sú viac menej sympatickí, dej odsýpa a postupne sa zoznamujeme s hlavnou postavou - Predátorom. Čo mi ešte od detstva utkvelo v pamäti je scéna ako Arnie pravekým spôsobom likviduje toto monštrum (impozantné). ()

Diskutant

Tento film som videl ako 7-ročný chlapec a priznám sa v noci sa mi ťažko zaspávalo. Jedná sa o prepracovaný scénar so scifi, vojnovými a akčnými prvkami. Arnold bol ako stavaný na rolu veliteľa elitného komanda, jednoznačne najlepší film o Predátorovi. A s tohto vesmírneho lovca sa stal hotový kult, nasledovali počítačové hry a filmové pokračovania, jeden z mojich najobľúbenejších mimozemských tvorov. ()

Suchoš

"Je čas vytáhnout bezbolestnou!". Taky jste se tak báli když jste poprvé viděli svět predátořím zrakem nebo když se Arnie ukrával před predátorem v bahně? Po těch XX letech už ten zážitek asi nebude tak silný, ale rád se budu bát znovu! ()

veroniccca

Postava PREDÁTORA je pro mne jednou z nejgeniálnějších postav filmového světa. Tento snímek je pro mne především velkou nostalgií a jedním z nejlepších filmů vůbec( tedy co se týče akčního filmu). Arnodl v džungli loven predátorem, nebo spíš naopak ;) famózní záležitost♥ Všechny další pokusy filmů s predátory dopadly dost mizerně a ikdyby se jednou povedlo ztvárnit něco podobného, tak to ,,starého, klasického Predátora" těžko překoná. ()

Max Cady jr.

Oldschool banda nadržena akcí...fasuje od přes dva metry vysokeho mimozmského lovce. A navíc Alanova hudba, která se mi zažírá pod kůži i po stopadesatým shlídnutí. Mc Tiernanovi by se měl každý, kdo se pokoušel o pokračování tohoto filmu klanit a líbat ruce. ()

Dataminer

Tento film jsem viděl už tolikrát, že už bych měl snad sám žít v džungli. A přesto je to sotva desetina toho, kolikrát ho ještě uvidím (anebo vidět chci). Měl jsem to štěstí ho vidět v kině a přestože mě tehdy přišel vstup jen na 1,20 Kčs (permanentka - jeden z 25 filmů za 30Kčs), dnes bych dal klidně i pětikilo abych jej zas viděl na velkém plátně. Atmosféra, džungle, hudba, příběh, vesmírná příšera s „pěknou držkou“ a…Arnold. Tehdy jsem netoužil po jiné zbrani než po jeho M16A2 a i dnes mi při pohledu na ni jihne srdce – granátomet je prostě granátomet. Ty emoce z filmu mi vyvolá i pohled na plakáty, které jsem si s neskutečnou radostí kupoval vždy když do města přijely kolotoče nebo byla pouť. Úžasná doba, kdy se zpožděním přicházely úžasné filmy. ()

Mr.Sock

Podľa môjho názoru po T2 najlepší Arnoldov film. Prečo? Keď som ešte ako malý chlapec chodieval k starým rodičom na prázdniny a nebolo toho na práci moc až na pozeranie videa, v záplave videokaziet bol toto jediný dobrý film. Počas všetkých tých prázdnin som videokazetu s Predátorom musel vidieť určite aspon zo 40krát a viete čo? Za každým ma ten film bavil a baví dodnes ! Vždy a znovu mám pocit, ako by som ho pozeral poprvýkrát. To sa u veľa filmov nestáva... ()

Mark1983

Jako dítě jsem byl na prvním Predátorovi dvakrát v kině.Jeden den s tátou a druhý den s oběma rodiči,tetou a bratrancem.Do dneška je to dobrý film,ale pro mě je i tak jako Vetřelec filmový průměr,který pobaví,ale v žádném případě neurazí. ()

Tozmi

Co se stane když jednotku začne masakrovat mimozemšťan jenž má výbavu, o které nikdo nikdy nesnil? John McTiernan nám vytvořil filmovou odpověď a to sakra slušnou. S Obsazením Arnolda Schwarzeneggra co by v hlavní roli + Alan Silvestr ? Film je základem všech Sci-fi a akčních snímku a místy má skutečně horrorovou atmosféru. Nemám co vytknout, film si nehraje na víc než skutečně je sice je místy dlouhý skluz akce ale i tak hodnotím 97%. ()

sajez

Neprekonatelny akcni film s Arnoldem,ktery ani dnes v dobe pocitacovych animaci na urovni Avataru,nevypada vubec trapne.Duo Schwarzenegger/McTiernan nasadili latku tak vysoko,ze uz zadny jiny Predator,Predatori ani Aliens vs Predator teto urovne nedosahli. ()

ydenbroy

Oblíbený akční film, který dávkuje drsné chlapské výkony, tajemný sci-fi žánr, ale i krvavé násilí přesně v takovém poměru, že člověk u toho vydrží sledovat s napětím až do konce filmu. A nepotřebuje k tomu armádu herců či komparzistů a davové scény. Svůj kladný podíl má na filmu i neuvěřitelně originální soundtrack Alana Silvestriho. Tohle patří do knihovničky akčních filmů naprosto bez výhrad. ()

Otan

Co je pro mne plus,tak že predátor byl jen jeden,že ho Švanzig nedobil jak psa,ale musel na to jinak a když připočtu nevyzpytatelnou džungli,tak mi to dává vcelku solidní podívanou.Film,který s odstupem času hodnotím spíše kladně.80% ()

Angmar1997

Schwarzeneger je boží a celý film vůbec nenudí a nakonci jsem se dost bavil a trochu litoval i Predátorovu hloupost pouštět se do křížku s někým jako je Arnold. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra