Predátor

• USA Predator (více)

Arnold Schwarzenegger má jako major Dutch v Predátorovi vcelku rutinní úkol, vysvobodit několik amerických vojáků ze zajetí partyzánů uprostřed džungle. Nakonec se ale musí utkat s daleko tajemnějším a nebezpečnějším nepřítelem. On i jeho muži čelí děsivému mimozemšťanovi, který postaví americké hrdiny poprvé v životě před opravdový strach. (Pannonia Ent.)

Marcel25

Toto klasické dielo, vo mne, paradoxne, nezanechalo absolútne žiadne nadšenie. Neviem to popísať iným slovom ako to, že ma to nebavilo. Neviem vlastne ani presne povedať čo sa mi na to celom tak nepáčilo, pričom som zároveň fanúšikom sci-fi žánru, ale táto naháňačka s predátorom ma jednoducho neoslovila. ()

drkaldj

Zde máme vynikající akční film. Arnold ve formě, kulky ze zbraní lítají že by pokáceli celý prales. Tenhle film přesně ví co chce divákům nabídnout a dává jím to naplno. ()

Tafee

Komando, Barbar Conan, Predátor a Terminátor... Kterej herec by mohl říct, že má za sebou filmy, které svým způsobem definují svůj žánr. ()

Mike_Doe

Je na čase vyndat bezbolestnou (M134). A. Swartzenberg v jednej zo svojich životných (PokerFace) rolí, v asi najlepšom meatgrindery of 80´s. Takto má vyzerať akčný film. Výprava, obsadenie, hudba, strih, efekty, scenár, a hlavne akcia. Všetko tu sedí ako riť na šerbeľ, a ešte k tomu ten ikonický český dabing od Guild Home Video ktorý umocňuje zážitok. Pavel Soukup rules! ()

Devourment

U mňa druhý najlepší film s Arnoldom, prvý krát som ho videl asi v roku1990, a odvtedy strašne veľa krát.  Dokážem to pozerať do nemoty:) škoda že dnes, na takýto film narazím asi ťažko:(  Johnovi McTiernanovi išla karta, o rok nato natočil Smrtonosnú pascu. 110% :) ()

roflmao

Jedna hvězda aspoň za ten finální hunt predátora, jinak je to jen tlupa pomatenců bloudící pralesem bez kapky napětí či čehokoliv jiného. ()

Fujin

Arnold v top kondici a roli a legendární sci-fi zabíják při své premiéře. Stále TOP Predátoří film co existuje...   "Otoč se..." ()

Tristan_nsc

Je Predátor Arnold Schwarzenegger v roli majora Dutche nebo Kevin Peter Hall v roli mimozemského stvoření... to je otázka. Nikdy nekončící hudební doprovod Alana Silvestriho, který vynikajícně umocňuje napětí a toho je ve filmu na rozdávání. Atmosféra je prostě dokonalá, držící diváka celou dobu před plátnem. ()

vimluk_CZ

Klasická řezničina, která výborně buduje napětí (pár chlápků vystřílí tábor a zničehonic dostávají totální bídu?) a strach z neznámého Predátora je tu skvěle vykreslen. To nejlepší na tom je, že tenhle počin stárne velmi pomalu a lze se na něj v poklidu dívat i teď - na tu dobu ty efekty musely být peckovní! ()

FlyingGentle

Kult! I po letech kvituji, že je to absolutní klasika. Pustili jsme si se synem a nemohli odejít. Až nyní, v intimitě obýváku jsem si uvědomil, jak děsivá může být hudba Alana Silvestriho. Druhá polovina je jí plná a perfektně plní žánr survival horror. Dali jsme si to jako předkrm před novým Predátorem: Prey, na který jsme rovněž zvědavi. První díl každopádně zůstane zapsán do filmových majstrštychů nejen Arnolda, ale rozhodně i režiséra Johna McTiernana. ()

GrooteLulu

...Predátor je typická ukázka kinematografie hollywoodu pozdních 80tých a dekádu 90.let (i béčkové VHS)... amerika je nasycena katastrofickými filmy, filmech o drsných policajtech, boxem, nedejbože westerny..všechny tyhle žánry zas naopak od 90.let let a dál jsou už přímo na "Oskara".... tady jde o Ameriku zavalenou kolumbijskými drogovými gangy, mexikáncy a podobným "bordelem", tolerovaným ovšem pro tu drogu, zvanou "cocaine"... amerika už nechce bých zahlcena heroinem pro černochy, aby spali. Naopak musí se každý probudit a tahle doba dostala ameriku zpátky na vrchol a vítězství nad Sovětským svazem, protože se nedalo bojovat, proti "komerčnosti" .... Predátor je toho důkazem, že po vítězství ve vesmírném honu o první místo, již stačí jen, čekat, co nám sem na Zemi přistane za havěť, nebo vyrazit rovnou za ní. (..upřímně Star Wars je pro děti, Planeta Opic katastrofická a Star Trek mě absolutně, coby scifi nenadchl a jediná výjimka konce 70.let - Alien a Aliens, pro které je Predátor rádoby pokračováním a poté míchán proti sobě, jako Rocky Balboa a Creed v ringu).. Arnold je pojistka dobrého úspěchu, a tak od této doby nastává ta nejvíc akční podívaná, trvající do dnes, ovšem dnes už bez přitažlivosti zemské a všech možných fyzikálních zákonů... Alan Silvestri nb.1 ()

GabrielG

Po veľmi dlhej dobe som sa rozhodol pozrieť opäť na predátora. A bohužiaľ sa stalo presne to čo som očakával. Pamätal som si ho lepšie aký v skutočnosti je. Príbeh je jednoduchý až béčkový avšak to nebol hlavný dôvod mojej nespokojnosti po dlhej dobe. Hlavným dôvodom bola neprítomnosť nejakej obmeny alebo zábavnosti behom filmu. Jedna akčná scéna strieda ďalšiu bez nejakého času si vytvoriť silnejšie puto s postavami ktoré aj tak behom pár chvíľ zomrú v nie príliš kreatívnych smrtiach. Áno atmosféra tu dokáže v niektorých momentoch pekne gradovať avšak väčšinou ide skôr o naťahovanie času aby film neskončil po prvej hodine. Aj napriek tomu že má film len okolo hodiny a trištvrte nuda začala nastupovať už po prvej hodine kde sa už opakovanie smrti, strachu obohralo. Aby nebolo všetko venované len kritike masky a efekty sú celkom kvalitné ( obzvlášť teda masky ). Hudba funguje tiež hlavne v kritických momentoch a Arnold svojim (ne)herectvom zabaví. Samotná postava Predátora funguje a krvilačnosťou nešetrí a smrti je tú dosť. Asi vďaka neschopnosti týmu s plným arzenálom armády trafiť cieľ priamo pred nimi na strome. Myslím si že Predátor je priemerný osemdesiatkový film s Arnoldom ktorý má pár fajn momentov ale keby vyšiel v dnešnej dobe kinami by asi bez väčšej pozornosti len tak prešiel. Myslím si totiž že lepšie tento formát funguje v kratšej dĺžke niekde do pól hodiny až hodiny. Ako napríklad 20 minútová epizóda Love, death and robots v tretej sérií pracujúca s podobným námetom ale spracováva bez zbytočnej vaty a ešte krásne animovaná. ()

KritAIk

Predátor je akční sci-fi film z roku 1987, který se stal klasikou žánru a dodnes si udržuje své fanoušky. Jedním z výrazných prvků tohoto filmu je obsazení kulturisty Arnolda Schwarzeneggera v hlavní roli, ale nejen on zde ukazuje svou fyzickou sílu a kvality. Film sleduje skupinu elitních vojáků v pralesích Guatemaly, kteří jsou vysláni, aby zničili tajnou základnu partyzánského hnutí. Avšak brzy zjistí, že nejsou sami, jelikož jsou pronásledováni tajemným mimozemským predátorem, který je má v plánu vyhubit jeden po druhém. Jedním z nejzajímavějších aspektů tohoto filmu je jeho krvavá akce, kde jsou vojáci a predátor v nekonečném konfliktu. Zde je patrná vynikající práce tvůrců v oblasti vizuálních efektů a zvukových efektů, které přispívají k napínavé atmosféře. Kromě Schwarzeneggera, který exceluje v roli elitního vojáka, jsou v obsazení filmu další významní kulturisté, jako například Jesse Ventura, Sonny Landham nebo Bill Duke. Jejich masivní postavy a silné charisma přidávají do filmu další vrstvu autenticity a věrohodnosti. Celkově lze říci, že Predátor je vynikajícím filmem, který nabízí množství napětí, akce a adrenalínu. Obsazení kulturisty dodává filmu určitou unikátnost a dodatečnou kvalitu. Pokud máte rádi akční sci-fi filmy s výbornými vizuálními efekty a zvukovou stopou, pak si tento film rozhodně nesmíte nechat ujít. ()

LUIGISde

Na to že som to pozeral z 36 ročným omeškanim teda v aprili 23, nebolo to najhoršie. Určite lepšie ako prvý votrelec. Keby tam nebolo tak vela priestoru kde sa nič nedeje, bol by to lepši akčňak, takto 60% ()

Aceboris

Alan Silvestri vytvoril niečo dokonalé. Hudba film vyzdvihla veľmi vysoko. Na druhej strane film Predátor stvoril monštrum, ktoré bude a bolo neskôr použité vo veľmi veľa filmoch. Samotný film je výborná akcia, ktorá nieje vôbec prehnaná. Film ukazuje partiu tvrdých chlapov, ktorý sa v tých najťažších chvíľach na nič nehrajú a je vidieť strach zo smrti. Všetci rad radom hrajú svoje role výborne a ani jeden z nich nepôsobí neprirodzene , alebo umelo. Aj po rokoch od svojej premiéri tento film strčí do vrecka kopec survival scifi dnešnej doby. Za mňa 8/10  asi jeden z najlepších Arnoldových filmov vôbec. ()

Enigma

Predátor (1987) -Film mě baví už od malička ne jenom proto že v něm hraje Arnold Schwarzenegger (nar. 1947, Rakousko) kterého mám jako oblíbeného herce, ale proto že je ve filmu velice zajímavé prostředí a na tu dobu dobré efekty. Ve filmu má na sobě herec který hraje Predátora velice detailní a originální oblek který když byl poprvé v kině ohromil hodně lidí (dávám 5 hvězd). ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra