Malému Conanovi zabijí nepřátelští válečníci rodiče a odvedou ho do otroctví. Když vyroste, najme si ho jistý mocný pán jako zápasníka. Conan se tak naučí bojovým uměním. Nakonec svým věznitelům unikne. Jeho putování za pomstou může začít. Potkává dalšího bojovníka a blonďatou zlodějku. Oba se k němu připojí. Dozvídají se o hadím kultu, v jehož čele stojí Tursa Soudce, který má řadu shodných rysů s vrahy Conanových rodičů. Conanovi se tak naskýtá neopakovatelná příležitost zabít muže, který ho připravil o otce a matku. Kde nestačí síla, musí pomoci magie, a tak se ke společnosti přidá ještě čaroděj a vlastně i vypravěč celého příběhu... (TV Prima)

Chmur

Pro mě, jako pro fanouška fantasy, se jedná o to nejlepší zpracování tohoto žánru vůbec. Samozřejmě se nejedná o nic hlubokomyslného s mnohovrstevným dějem a složitou psychologií postav. Zdejším kritikům bych však rád vzkázal, že je to podobné, jako byste šli na komedii a čekali povolení svěračů ze strachu nebo u romantické komedie doufali ve vyhřezla střeva a rozdrcené hrtany. ()

BlackTom

Žiadna veľká conania sa nekoná, Arnold je klasicky toporný a uveriteľný je len vo chvíľach, keď vyjavene čučí a "dělá blbý ksichty". To, čo zo začiatku vyzeralo na skutočný epos jedného tvrdého bojovníka a jeho cesty k trónu sa premenilo na tak hlúpe a nezáživné béčko, že ani bezvadný James Earl mi nevyčaril homofóbny úsmev na tvári. A kde vlastne bol ten Max fon Židov, ehm Sydow?? Ďalší kult, ktorý mi unikol. Ale ten hadí bol fajn. ()

iXtr3m3

Určite najlepší Conan, ale super film? To zasa nie, len "skvelý". Arnie v maximálnej kondícii, ale v minimálnej hereckej účasti. A to aj na jeho "neherecké" pomery. Ale áno, je to legenda, ktorá ho vyniesla tam, kde ho nedokázali pokoriť dve desaťročia. ()

Loki_Six

Mongol General: What is best in life? Conan: To crush your enemies, to see them driven before you, and to hear the lamentations of their women. ()

Zagros

Arnold Schwarzenegger pro mě bude vždy hlavně Terminátor, potom plukovník Matrix z Komanda a nakonec lovec Predátora. Až po té je Barbarem Conanem. Sice jde o roli, která odstartovala jeho hvězdnou kariéru, mě ale dlouho film vůbec nelákal a knihy jsem také nikdy nečetl. Film jsem viděl jako hodně mladý kdysi dávno a pamatoval si z něj jen temnou atmosféru. Po mnoha letech jsem se podíval znovu a nejvíc musím ocenit právě tu atmosféru, která byla tím nejlepším. Příběhově to je průměr a herecky taky. Za atmosféru a za objevení Arnolda pro další role přidávám jednu hvězdu. Do dalších dílů Conana se sice nikdy nepustím, ale prvnímu nakonec dám čtyři hvězdy. ()

Han22

Barbar Conan, další film který psal historii. Jednak po řadě menších či větších kravin nastartoval kariéru největšího akčního hrdiny všech dob božského Arnieho, dále odstartoval kult svalnatých drsňáků a nakonec pevně zabetonoval základy fantasy žánru v 80. letech. Přitom ten film nebyl v dětství moji srdovkou, oproti jiným fantasy mě to přišlo málo akční, nebyly tam příšery, magie atd... Nu po letech můžu hrdě dát 5*. První Conan je vskutku epický. Ne akcí, byť ta je brutální a surová, ale přijde až v poslední půlhodině. Rozhodně ne dialogy - Arnie ani ostatní toho moc nenamluví. A ani v nadpřirozenu či efektech to není - nadpřirozeno je spíše na pozadí, mluví se o něm, ale nikdo ho moc nevidí (ale je tu - čarodějnice, obří had, duchové). Je to v atmosféře. Nevím jak to průměrný Milius dokázal, ale na dvě hodiny mě opravdu přenesl do pravěké doby, kdy se civilizace rozpadly, kdy král vládne malému městu a nemá moc se postavit veleknězi, kdy k přátelství či lásce navždy stačí jen pár slov a kdy víra v pohanské bohy je víc než vše ostatní - a ta zaniká se smrtí svého boha. Drtivá většina té epiky sice tkví v Poledourisově geniální hudbě, ale čert to vem. Postavy které si zamilujete (statečný zlodějíček Subotai, otřískaná bojovnice Valerie) či budou budit respekt (děsivý Tulsa soudce), pár solidních herců (J.E. Jones, von Sydow, Mako), nezapomunetelné scény (obří kolo, pěst velbloudovi, hadí šíp) a Arnie v životní formě. Fantasy roku 1982. ()

cold

Fantasy jsem vždy miloval - knížky i hry. A paradoxně jsem se k tomuto filmu dostal jen proto, že zde hrál Schwarzenegr (jako malej jsem ho prostě žral), ale poté zůstal toto můj nejoblíbenější fantasy film, do té doby než tím slušně zamával Pán prstenů - asi jako všem milovníkům fantasy. Dodnes, ale nedám dopustit na filmovou hudbu, kterou si velice rád pouštím jako podklad ke čtení knížek. Tak ať se dnes koukám na hodnocení filmu jak chci, jen za hudbu musím dát 5* za obsah 3* a výsledek už znáte. ()

Teg

Hudba skvělá, film opravdu barbarsky zrežírovaný, Milius by se měl stydět za to, co Poledourisovi provedl. ()

1860

Fantasy já prostě miluju a tuhle klasiku jsem si nemohl vynachválit.. Skvělý Conan prochází nebezpečným světem plné magie a zažívá výborný příběh.. Ani dnes by mi nevadil předpotopní efekty.. ()

B4TM4N

...a nepřečíst si tu o té hudbě předem, tak si jí v tom filmu ani nevšimnu. Conan působí jako nepodařený kříženec tureckého Kurtana Adama a Trierových Idiotů - parta vymaštěnců (jakože asi barbaři) mezi podivnými sexuálními scénami (motivovanými například smyslným třením diamantu o malíček) pobíhá či pojíždí po poušti a občas crčí/nechá crčet krev. Atmosféra nula, výprava a ZUŠ kostýmy nic. A to, že nikdo nemluví, je rozhodně výhoda, protože když se tak stane, tak sou to vyloženě svině perlám. Tento film by byl absolutně pětihvězdičkový jako béčková fantasy parodie od party nadšenců z fitcentra. Jenže ouha, on není. ()

AdamesWWE

[6/10] Pre mňa je Barbar Conan dosť dobrý drobrodružno-akčný film s veľmi dobrým námetom. Herecké obsadenie v celku slušné, Arnie ako Conan sedel veľmi dobre a spracovanie filmu na tú dobu, veľmi kvalitné. Po vizuálnej stránke nádhera, skvelá hudba no tempo filmu pomalé, miestami nudiace no aspoň sa tu objavia sem tam nejaké tie boje a úmrtia. Celkom vydarené, no niesom veľký fanúšik takýchto filmov, preto nízke hodnotenie. ()

Paity

Základ všech další fantasy, to je prostě podle mého bez debat. Barbar Conan je klasika, kterou musí každý fanda fantasy znát. Ano, Souboj titánů je také klasika, ale zahraná až na moc vážnou notu. To naopak nechybí Conanovi a proto ho mám tak rád. ()

bila.tecka

V teenagerských dobách doslova opojný film, díky famózní hudbě Basila Poledourise jsem ochoten i nyní při hodnocení přimhouřit oči. Žánr sword & sorcery, který "vymyslel" Robert E. Howard, je ve své jednoduchosti a přímočarosti odsouzen pro diváky nedospělého věku. Břinkající meče, svalnatá gesta, démonický mýtus o hadím králi. Arnold ve své slavné roli se díky své herecké neohrabanosti na postavu bijce Conana skvěle hodí, Max von Sydow sem omylem zabloudil z Bergmanovských časů (a dokonale všem zdejším polohercům vytřel zrak). Spoustu scén si od dětství pamatuji díky soundtracku - Riders of Doom, Wheel of Pain - málokterá filmová hudba snese samostatný poslech, ta Poledourisova je jednou z mála, navíc na vrcholu mého osobního žebříčku. ()

RichardLev

Mě ten film zas tak úžasný nepřijde. Samotný příběh a zpracování mi přijde prostě...meh. Moc se to táhne, kratší stopáž by filmu jenom prospěla. Nechápu, že byl film ve své době tak oblíbený. Ale je tady Arnold, je tady James Earl Jones a hraje k tomu super hudba od Poledourise. A taky mám rád povídky od Howarda. Takže dám čtyři hvězdy. Dvojka mi přijde pro běžného diváka daleko zábavnější. No a co že je to béčko. Jinak pro zajímavost: celkem měly vzniknout podle režiséra Johna Milia tři filmy. První byl kování meče (viz titulní sekvence), čili formování Conana samotného. Druhý díl měl být využití meče a boj a třetí měl představovat následky použití meče. S dvojkou ale nakonec neměl Milius nic společného, takže z toho sešlo. Uvidíme, co přinese Legend of Conan. ()

Ebon

Můj kultovní film a kultovní fantasy. Arniho životní role (ano s Terminátorem :-). Opět prkenej ksicht. Výrazy, které předvádí, mě vždycky neuvěřitelně pobaví. Naštěstí v době vzniku měl film i jiné kvality. Film má dokonalý soundtrack. ()

Sancty

Film pre chlapov. Tak som si ho zafixoval v detstve a pretrvalo mi to až dodnes. Polonahí borci sa rúbu hlava nehlava obojručákmi, nahé ženy slúžia predovšetkým na obrobenie ich jednoručákmi a do toho všetkého špliecha krv. Ťažkopádna a surová fantasy, ktorá umne využíva tradičné prvky žánru ale nevystavuje ich na obdiv. A tak tu miesto šľahajúcich kúziel, mýtických tvorov a bájnej výzbroje hrá prím dobrodružný príbeh o pomste a hľadaní. Zámerne strohé dialógy sú veľkým kladom, veď málovravné postavy povedia viac ako kdejaký tlčhubovia. Prejavovať emócie iba mimikou a rečou tela ale nie je nič ľahké, preto dostáva veľký priestor hudba. Lenže aká Hudba! Tu ide o skutočne dokonalú súhru zvuku a obrazu. Basil Poledouris sa ňou nezmazateľne zapísal do mnohých sŕdc ako autor najlepšieho soundtracku všetkých čias. O maľbách Franka Frazetta, najlepšie vystihujúc svet Howardovho Cimmerana, nemá ani zmysel diskutovať, v nejednej scéne sa mi pripomenuli. A samotný Arnie? Jeho ne/herectvo tu sadlo dokonale. Barbara Conana považujem stále za najlepšiu fantasy aká kedy bola zaznamenaná na filmový pás (od príchodu Jacksonovho Spoločenstva prsteňa mám už ale do smrti dilemu). Čo iné však čakať od kvalitnej predlohy. Mohlo sa to pokaziť na mnohých miestach, nestalo sa. Dokonca aj jednu dôležitú scénu malo zmysel vystrihnúť. Zakaždým sa pri filme kráľovsky bavím a to mám pri tendencii raz ročne vyše dvadsať projekcií za sebou. Takže nostalgia bokom. Preto ak niekto stavia Miliusove spracovanie na úroveň tej bezvýznamnej Nispelovej verzie je pre mňa nekultúrny barbar. ()

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

01.10.2020

Po Pánovi prstenů, Zaklínači nebo Kole času dostanou fanoušci žánru fantasy další seriálový nášup. Streamovací služba Netflix oznámil, že chystá nového Barbara Conana. Brakovou fantasy nejvíce… (více)

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

17.09.2018

Bryanu Singerovi (X-Men, Nadaný žák) se podařilo vyhnout většině obvinění týkajících se obtěžování a jako zázrakem tak jeho kariéra prozatím éru #MeToo přežívá. To ale neznamená, že je zcela v přízni… (více)

Starý Conan je pořád ve hře

Starý Conan je pořád ve hře

05.08.2014

Arnolda Schwarzeneggera brzy uvidíme v Postradatelných 3 a do konce roku se objeví i v zombie dramatu Maggie. Velký kariérní test ho nicméně čeká až příští léto, kdy do kin vtrhne Terminator: Genesis… (více)