Malému Conanovi zabijí nepřátelští válečníci rodiče a odvedou ho do otroctví. Když vyroste, najme si ho jistý mocný pán jako zápasníka. Conan se tak naučí bojovým uměním. Nakonec svým věznitelům unikne. Jeho putování za pomstou může začít. Potkává dalšího bojovníka a blonďatou zlodějku. Oba se k němu připojí. Dozvídají se o hadím kultu, v jehož čele stojí Tursa Soudce, který má řadu shodných rysů s vrahy Conanových rodičů. Conanovi se tak naskýtá neopakovatelná příležitost zabít muže, který ho připravil o otce a matku. Kde nestačí síla, musí pomoci magie, a tak se ke společnosti přidá ještě čaroděj a vlastně i vypravěč celého příběhu... (TV Prima)

jasiska

Na to, ako známy je tento film, je až prekvapivo nudný. Už úvodné bojové scény neboli nič moc, ale v porovnaní s ďalším tiahlym a bezobsažným "dejom", boli takmer vrcholom snímky. Jedinou svetlou stránkou bol skvelý soundtrack a veta "Chcete snat žít věčně?" ()

shimpy(CZ)

Vynikající klasika ve fantasy žánru. Pro mě jednoznačně nejlepší a nejvýpravnější fantasy (nepočítám Pány Prstenů). Toto je film, na kterém jsem vyrůstal, toto je film, který mě naučil chápat fantasy. Skvělý soundtrack si zaslouží i samostatný poslech. Arnold je skvěle prkenný, ale to by prostě jinak nebyl Arnold. Zkrátka vyjímečné dílko. ()

Standito

"Conan, what is best in life?" - "Crush your enemies, see them driven before you, and hear the lamentation of their women." Jednoduchá rovnica: hudba + Arnie + strohý dialóg (na úkor hudby) + vizuál, výprava = 5*. Arnold síce nehrá, tak ako on aj tvorcovia pochopili, že nemá zbytočne kecať, len predvádzať svoje svaly, sekať hlavy, chlastať a przniť ženy svojich nepriateľov (no dobre, to nerobí). A to mu ide priam dokonale. ()

ThomasL

Lépe zfilmovaný příběh o pomstě jsem nikdy neviděl. Basil k tomu natočil soundtrack tak geniální, že snad na světě ani lepší není a pravděpodobně v budoucnu ani nebude. ()

Radim

Některé filmy nestárnou. Conan bohužel patří do té druhé skupiny, kdy po pár letech od premiéry kouzlo filmu vyprchá. Když si vzpomenu, jaká to byla pecka na videu před více než 20 lety s rychlodabingem Ondřeje Hejmy! Dnes to je pro mě bezduchá slátanina špatných herců. ()

Prochy38

Co k tomuto klenotu napsat? Prostě úžasné. Ano, budu se tu rozplývat.... Jednoduchý příběh, sice žádné velké herecké výkony, ale Arnold je pro mě Terminátor a Conan, nic jiného.... Víc tu psát nehodlám, snad je, že jde o jeden z nejlepších soundtracků, co jsem kdy slyšel... ()

Teabag

K tomuhle filmu mám jen dvě poznámky: je to vrcholná ukázka Schwarzeneggerova neherectví a výborná (nechtěná) komedie, u které jsem se smál od začátku do konce. Být to kratší, dostal by Conan the Barbarian 5*. ()

Hanes88

Úžasný film, které od skvěle hrajícího Arnolda, přes zajímavý děj až po ještě lepší hudbu nadchne určitě každého milovníka fantasy. Toto se opravdu povedlo. ()

TERRORDROME

Súhlasím s tým názorom že Conan Sergejevič Barbarič je najlepší fantasy film vôbec. Priaznivci oscarovej megabuhuhúúúlimonády Pán Prsteňov zrejme budú odporovať, s tým že je to nezmyselný blábol v hlavnej úlohe s tupým kulturistom ktorého herecké schopnosti končia pri vycerených zuboch. Jasné, ale čo to znamená v praxi? PRDLAJZ! Nikomu sa nikdy nepodarilo vytvoriť takú fantasy atmošku ako tvorcom tohoto Barbara. Dinosaurí podiel na tom má prirodzene aj jeden z najlepších filmových soundtrackov, v tom sa zhodnú snáď všetci. Rakúsky hippiedrvič ukáže všetkým zhúleným hare krišnom že ho môžu bozať v meč a hlavne ten vymrdaný guruzmrd Thulsa Doom. Áno ako malý som z toho tiež nebol nadšený, ako prvého som videl Conana Ničiteľa a tento barbar mi prišiel moc dlhý, mĺkvy a nudný. Až časom mi došlo že je to pecka väčšejšia jak najväčšejšejšia, ktorú už zrejme nikto nenapodobí. Ani to ako Arnold skolil ťavu päsťou. ()

J*A*M*A*L

Fakt nevím, co na tom Conanovi všichni vidí. Jasně, je to namakaný borec, který se nikdy nevzdá, hrdina s mečem, sex symbol středověku :-), ale mě ten film přišel hrozně suchý, místy nudný a moc pohádkový. Špatný film to rozhodně není, ale já ho určitě nikdy nebudu považovat za vzor, i když o Schwarzeneggerovi to úplně říct nemohu. Navíc, jako malý, kdy jsem byl Schwarzeneggerův fanda, tak jsem tuhle legendu viděl v dost pozdním věku (třináct let) a i když jsem na fantasy jako kluk ujížděl, tak mi tam ten žánr vůbec nesedl.... Možná by sedl, kdybych věděl, že tam ten žánr bude, ale já jsem myslel, že to bude čistý akční trhák ze středověku, jak to mám rád a jak to je u Schwarzeneggera běžné. Abych řekl pravdu, čekal jsem daleko víc, možná jsem čekal jasnou pětku. Zklamání nepřišlo, ale určitě to modré z nebe není a nikdy nebude. ()

Paldiny

Prvá z dvoch nesmrteľných rolí Arnolda Schwarzeneggera, ktorú poznajú aj deti v pralese. Barbar Conan je svojim výzorom, gestikulačným i hlasovým prejavom výraznou postavičkou kinematografie, akej dodáva šarm toporné herectvo hlavného predstaviteľa. A je tomu tak, Arnie bol čoby prisťahovalec z ríše nikoho braný ako barbar v zemi zasľúbenej a tento fakt chtiac-nechtiac napomohol celému projektu. Obrovská zásluha padá aj na plecia skladateľovi Poledourisovi, ktorý zložil pre film veľkolepý, fantastično dokresľujúci soundtrack. Nádych drsnosti a minimum dialógov rovnako posilňuje ponurosť príbehu aj doby, v akej sa odohráva. Možno len tá zdĺhavosť každej druhej scény bola na obtiaž. ()

Jespi

Klasika, podle které vzniklo x Bček ze starověku, fantasy světů a možná se tímto filmem inspirovaly i první RPG hry. Docela se mi líbí model - málo řečí, táhlý děj, hodně akce (ve smyslu pohybů, dělání věcí atd.) Zaprvé už jsem z nových filmů alergický na citové, duchaplné řeči, za druhé Barbar Conan a celá doba působí realněji, když hlavní hrdina z doby primitivů, je sám primitiv a hromotluk. Děj cca v polovině chvilku nudí (nevadí mi pomalé posouvání děje, ale vadí mi když se ve filmu ani v rámci scény nic neděje), ale nic hrozného. 60% + 10 za skvělou hudbu - 70% ()

Garfildka4

Člověk si představuje velkolepé gladiátorské zápasy, napínavé souboje a velké síně hadího záporáka, místo toho dostane malou gladiátorskou kopku, slabší boje (oproti předloze) a síně v malém ateliéru. Kvůli penězům a době, ve které se dílo natáčelo, to však filmu nemůžu tak úplně vyčíst. Je toho však spousta, co se vytknout dá. Nejvíce mi vadila nenávaznost děje, v jednu chvíli skáčou z věže a v dalším záběru už sedí v hospodě. Conan téměř nemluví a mnoho záběrů je neskutečně dlouhých. Hudební doprovod je v některých částech opravdu famózní, na druhou stranu pak naprosto zastiňuje vizuál. Přijít na firemní večírek v teplákách je stejně špatné, jako přijít v plesových šatech. Vůbec nebyly vysvětlené motivace antagonisty. A proč se vlastně neproměnil v hada, když ho Conan přišel zabít? I když nejsem znalcem paperbackových obálek, záběry, které se je snažily napodobit, pozná i neznalý divák. Vzdorovité pózy a zachmuřelé výrazy Arnolda, který hledí do dáli, zkrátka nefungují. O zobrazování ženských postav snad nemá cenu ani mluvit, přeci jenom to tak v meči a magii prostě je, ale když se Valeria plazí po zemi, tak to působí až komicky. A primitivní metafora na konci snímku s ohněm, který v barbarovi znovu zahořel, chesus. Bohužel, jsem zklamaná, minimálně jsem čekala děj, který nebude plytký a chaotický. Dávám dvě hvězdy za mnohé pěkné záběry a dobrý soundtrack. ()

Skalda

Klasika klasik, která odchovala spoustu následovatelů, který jí bohužel nesahají ani po svalnatá Arnieho lýtka - no dvojka možná tak někam k pupíku - ale výš už ne. Určitě. Zcela bez pochyby. ()

willis

Výborná hudba a dobrý scénář zachovává poměrně dobře ducha Howardova povídkového Conana. Film se stal fantasy klasikou, i když názory příznivců fantasy se poměrně diametrálně rozcházejí. Od velebení k zatracení. Já patřím do první skupiny ()

Zombi

Jednoznačně jeden z nejlepších fantasy filmů, obrovským kladem je výborná hudba Basila Poledourise rámující silné scény, jako přerod malého kluka v Arnoldova vazouna v průběhu otáčení obrovským kolem, nebo klasická závěrečná bitva i s průpovídkou ke Cromovi. Tady jdou prostě obraz a zvuk ruku v ruce a zatímco soundtrack funguje skvěle i samostatně, film by byl bez téhle skvělé hudby poloviční. Velkým kladem je také nepřepálenost fantastických prvků, celkem realistická krvavost, slušní záporáci a výborná atmosféra. ()

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

01.10.2020

Po Pánovi prstenů, Zaklínači nebo Kole času dostanou fanoušci žánru fantasy další seriálový nášup. Streamovací služba Netflix oznámil, že chystá nového Barbara Conana. Brakovou fantasy nejvíce… (více)

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

17.09.2018

Bryanu Singerovi (X-Men, Nadaný žák) se podařilo vyhnout většině obvinění týkajících se obtěžování a jako zázrakem tak jeho kariéra prozatím éru #MeToo přežívá. To ale neznamená, že je zcela v přízni… (více)

Starý Conan je pořád ve hře

Starý Conan je pořád ve hře

05.08.2014

Arnolda Schwarzeneggera brzy uvidíme v Postradatelných 3 a do konce roku se objeví i v zombie dramatu Maggie. Velký kariérní test ho nicméně čeká až příští léto, kdy do kin vtrhne Terminator: Genesis… (více)