Šílený Max: Dóm hromů

• Česko Šílený Max a Dóm hromu (více)

Zbytky zničené civilizace již téměř zmizely a poslední přežívající lidé se snaží najít nový model fungující společnosti. Stárnoucí Max se vydává do města Bartertownu, aby získal zpět svůj majetek. Město sice řídí despotická černoška, která si nechá říkat Teta Entita, je však značně závislá na dodavateli elektřiny, který si říká MasterBlaster. Ve skutečnosti jde o nerozlučnou dvojici inteligentního trpaslíka Mastera, který jediný ovládá výrobu elektřiny, a slaboduchého obra Blastera, který svého druha nejen chrání proti všem nebezpečím, ale je také jeho nosičem. Entita po Maxovi chce, aby zabil Blastera v souboji, který občas pořádá v zamřížované aréně, tzv. Kopuli hromu. Maxovi se podaří hloupého obra porazit, odmítne jej však zabít, čímž poruší pravidla hry "dva dovnitř, jeden ven". Za trest je vypovězen z města a spoutaný ponechán v poušti. Zachrání jej dívka Savannah z pouštního kmene dětí, které žijí v malé uzavřené komunitě u pramene vody. Max společně s několika staršími dětmi pronikne do města, osvobodí uvězněného Mastera a pomůže jim uskutečnit jejich sen. (TV Nova)

kenkaku

"Třetího Šíleného Maxe" jsem viděl z celé trilogie jako první a v době pirátských VHS ho považoval za top celé série. Postupem času a s ohledem na správnou chronologii všech dílů se celé hodnocení malinko (respektive hodně) upravilo protože ať člověk chce nebo ne je Mad Max Beyond Thunderdome z poloviny děje vykrádačka samou sebe (přesněji řečeno předchozího Bojovníka silnic) a stal se po čase naopak tím nejhorším z celé trilogie. ()

Melios

Popravde to až tak zlé pokračovanie nebolo ,ale ako tu už jeden človek písal - je to psycho. Film je po technickej stránke lepší ako jednotka a dvojka spolu (hlavne dóm hromu)....,ale je tu zopár iných problémov. Dej je miestami super a miestami uplne príšerny. Scény su niekedy typický Mad Maxácke a inokedy totálne nechutné ,akoby ste ich vytiahli zo Saw 3 (a inokedy to vyzerá ako Star Wars a StarGate zároveň 😁 ) Tina Turner....ach Tina....ta nech sa radšej vráti k hudbe. Záporáci až tak zlí neboli ,len to má jeden problém - BOLI UKRUTNE TRÁPNY A NESMRTEĽNÍ!! Znovu sa nám tu vracia Pilot a "domorodci" ,čo osviežuje dej a miestami ma to aj rozveselilo (no kvôli nevyrovnanému prestrihu sa tie dobré scény strácajú - hlavne tá posledná "honička" ,ktorá sa mi znechutila po tom ,čo som videl "prehadzovanie sračiek"). Verdikt: Poznám aj horšie pokračovania. Toto bolo fajn. Nebolo to najhoršie ,čo som videl ,ale ani to najlepšie ,proste to bolo FAJN. No a taktiež prihliadam na to ,aké mal George Miller problémy pri natáčaní (doteraz si myslím ,že na to ,aké to mal ťažké je výsledok dobrý). Dávam tomu síce horších i keď celkom fajnovych 65% ()

Arkanoid

Pilot z dvojky ukazuje svoje zlodejské schopnosti. Max je tentoraz majiteľom koča s ťavami. Mel Gibson si zaobstaral dlhé vlasy a prvýkrát v sérii vidíme bicykel či saxofón. Prostredie Bartertownu je veľmi bizarné, všetko funguje napr. na metán z pigshit. Thunderdome aréna vyznieva veľmi hlúpo, keďže popruhy, ktoré zápasníkov dokážu vyhodiť do vzduchu, im nedovoľujú využiť boj na zemi páky, alebo clinch. Na postavách sa ako po minulé časti nepracovalo, slúžia len na posun dobrodružstva a ukážku schopností svojich, či hlavného hrdinu. Dej ostal predvídateľný. Forma bohužiaľ nedosiahla kvalitatívnej úrovne minulých častí kvôli nedostatočnej akcii a slabších odevov, ktoré mi nesadli. Scenáristická barlička: hrdinu niekoľko kilometrov stopuje malá opica, ktorá mu nesie vodu. Hlavný hrdina ju pije filmovo – prvým vyliatím nešetrí, najprv si obleje tvár, až potom ide piť. Opica je zjavne vycvičená otrokmi, ktorí väčšinou nevychádzajú z prasacích chlievov, kde majú deň aj noc kopu práce. Deus ex machina tu je ale aj po druhýkrát, a to so záchranou pred prvou polovicou filmu. pri tej mladej sekte sa tvárim rovnako nechápavo, ako hlavný hrdina, navyše aj znechutene. Zápletka je veľmi hlúpa, zakladá sa práve na hlúposti postáva nezmysloch, vytvorení dejového oblúku na základe momentálnej nálady postáv. Preniesť postapokalyptický svet, navyše z Mad Maxa do prostredia rodinného filmu nepovažujem za šťastné riešenie. Filmu viditeľne chýbajú carsploitation scény, ktorým sa príbeh vyhýba až do záverečnej akcie. Nie je to však to, načo sme boli z predošlých častí zvyknutí, ale len hlúpo vtipné trieskanie panvicami o hlavu pri jazde. Čo sa dá na filme oceniť? Snáď len kamera, ktorá ešte nestratila všetok svoj šarm. Jazykové okienko: hold one's own; only just. ()

Han22

Nechápu, kdo tomuto může dát dvě nebo tři hvězdičky. Dobře, je to trochu slabší, ale stále se jedná o nejlepší postapokalyptické filmy všech dob. Aspoň pro mě. Navíc geniálně navazuje v ukazování rozpadu světa - tam kde v jedničce ještě fungovala jakžtakž civilizace a ve dvojce se jezdilo na (a o) benzín a byly ještě auta, ve trojce už prakticky neexsistuje elektřina, benzín, nic, jen šťáva vyráběná z prasečích sra.... OK, objektivně druhá část s dětmi neustále omílajícími své hlášky je chvílemi otravná, ale za výbornou Tinu Turner, Mastera/Blastera, Dóm hromů a kolo smrti nemůžu jinak. PS: Nádherná osemdesátková písnička We Don´T Need Another Hero. ()

brooklyn73

Z celkove trilogie mi tento dil prisel jakozto nejslabsi.Ja jakozto mladsi jsem vsak tento film hltal, videl jsem ho snad 3x.Nyni vsak mi prisel zdlouhavy.Ocenuji skvele kostymy a snahu tvurcu o humor,postapokalipticky humor,ktery mi prisel mily.Kopletni herecke obsazeni : Mel gibson,Bruce Spence,Adam Cockburn,Tina Turner,Frank Thring,Angelo Rossitto,Paul Larsson,Angry Anderson,Robert, Grubb,George Spartels,Edwin Hodgeman,Bob Hornery,Andrew Oh,Ollie Hall,Lee Rice,Max Worrall,Susan Leonard,Robert Simper,Virginia Wark,Ray Turnbull,Brian Ellison,Geeling,Gerard Armstrong,Helen Buday,Mark Spain,Mark Kounnas,Rod Zuanic, Justine Clark,Shane Tickner,Toni Allaylis, James Wingrove,Adam Scougall,Tom Jennings,Gerry D`Angelo,Travis Latter,Miguel lopez,Paul Daniel,Tushka Hose,Emily Stocker,Sandie Lillingston,Adam Willits,Ben Chesterman,Liam Nikkinen,Dan Chesterman,Christopher Norton,Katharine Cullen,Heilan Robertson,Gabriel Dilworth,Hugh Sands,Rebekah Elmaloglou,Marion Sands,Shari Flood,Kate Tatar,Rachael graham,Pega Williams,Emma Howard,Tarah Williams,Joanna McCarroll,Daniel Willits,Toby Messiter,Tonya Wright,Charlie Kenney,Amanda Nikkinen,Flynn Kenney,Luke Panic,William Manning,James Robertson,Adam McCreadie a Sally Morton. ()

Seti

V určitém typu filmů by neměly hrát děti. A tohle je přesně ten typ. Po ucházejícím začátku ve městě přišla na scénu banda uřvanejch fakanů a celá atmosféra byla v trapu. Dál už se jednalo jen o komerční frašku, která neměla s předchozími díly nic moc společného (i ten Max řádně vyměkl). Po výborném druhém dílu celkem zklamání. ()

BlackTom

Značne slabšie oproti predošlým dielom, no stále zábavné a pozerateľné. Záporák pol na pol (Master-Blaster, doslova), prostredie mesta vybudovaného z ničoho sa mi páči a konečne príde aj na to, že Max dostane svoje staré trademarky (kratšie vlasy a sidovku). Dejová línia so stratenými deťmi sa však vôbec nepodarila a niektoré dialógy sú dementné na zaplakanie. Avšak za jeden krásny úsmev od Tiny by som neváhal vraždiť :) ()

666Carnage

Ta první půlka je fakt masakr stylově jede jako dvojka ale v druhý polovině se to tak zvláštně zlomí.Ty děti byli špatný. Šílený Max jako chůva v akci. Souboj v aréně je velkolepý. Nejslabší z celé trilogie ale koukatelný. 60% ()

Zagros

Na trojce je patrné, že značka měla úspěch a tak se tvůrci u třetího dílu nebáli více zainvestovat. Peníze jsou vidět na parádní výpravě a na účasti Tiny (možná?). Přesto mě už Max nedokázal vtáhnout tolik jako Bojovník silnic. Je sice pořád o dost lepší než první díl, ale oproti dvojce lehký posun dolů. Přesto si celá trilogie své místo v historii kinematografie zaslouží i za to, jak zpopularizovala postapo žánr. Děkuji a za ten přínos nakonec přidávám jednu extra hvězdu. ()

iXtr3m3

Pre mňa osobne najlepšia časť, napriek nižšiemu hodnoteniu ako druhá. Je to výsledkom vyššieho rozpočtu, kedy jednoducho to postapo malo niečo do seba viď. samotný Thunderdrome. Masky, autá, výprava, všetko bolo zo starej série na vrchole. Ale priznávam že príbehovo to lepšie ako dvojka nebolo. ()

Wally

Docela se divím tomu věhlasu Mad Maxe...první díl byl hrůza a zázrak, že se pokračovalo...i další dva byly 'divné' a zachraňují to v mých očích pouze akční scény. No...viděl jsem a znovu nepotřebuji. ()

DocBrown

Prvni dva dily mely obrovsky uspech, tak bylo potreba uvarit jeste drazsi a vetsi dort. No a povedl se zhruba stejne jako ten od pejska a kociciky. Master-Blaster super, Collector dobry, Tina Turner mi az tolik nevadila, ta to alespon odcinila na soundtracku, ale ty urvany decka, to bylo fakt moc. ()

wosho

Jedničku jsem neviděl. Dvojka byla brutální akční jízda. A co trojka?? Debilní paskvil, s blbým rodinným humorem a bandou spratků. Jen díky charismu Mela Gibsona nejdu s ohodnocením níž. ()

Holina

Rozhoduji se zda je vrcholem série dvojka nebo právě dóm hromu. Většina diváků zřejmě prská, že jasně že dvojka přece. No já si nejsem jist, protože Dóm hromu už je opravdu hodně daleko po apokalypse a rejžovi se podařilo právě tuto dobu krásně vymodelovat. Jasně vrchol série, v celku série pěkně vygradovaný. Takže: Kto flátne Bartertownu?! ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner