Šílený Max: Dóm hromů

• Česko Šílený Max a Dóm hromu (více)

Zbytky zničené civilizace již téměř zmizely a poslední přežívající lidé se snaží najít nový model fungující společnosti. Stárnoucí Max se vydává do města Bartertownu, aby získal zpět svůj majetek. Město sice řídí despotická černoška, která si nechá říkat Teta Entita, je však značně závislá na dodavateli elektřiny, který si říká MasterBlaster. Ve skutečnosti jde o nerozlučnou dvojici inteligentního trpaslíka Mastera, který jediný ovládá výrobu elektřiny, a slaboduchého obra Blastera, který svého druha nejen chrání proti všem nebezpečím, ale je také jeho nosičem. Entita po Maxovi chce, aby zabil Blastera v souboji, který občas pořádá v zamřížované aréně, tzv. Kopuli hromu. Maxovi se podaří hloupého obra porazit, odmítne jej však zabít, čímž poruší pravidla hry "dva dovnitř, jeden ven". Za trest je vypovězen z města a spoutaný ponechán v poušti. Zachrání jej dívka Savannah z pouštního kmene dětí, které žijí v malé uzavřené komunitě u pramene vody. Max společně s několika staršími dětmi pronikne do města, osvobodí uvězněného Mastera a pomůže jim uskutečnit jejich sen. (TV Nova)

danecek24

43. Zlatý Glóbus za rok 1985 - nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "We Don't Need Another Hero (Thunderdome)" - Hudba a text Terry Britten, Graham Lyle ()

Juto

Tento film má výstrednejšie scény ako jeho predchodcovia a lepší zmysel pre humor. Má tiež Tinu Turner v pančuchách s retiazkou. Škoda, že už nemá tu mrazivú atmosféru. 6/10 ()

WolfR

Třetí díl Šíleného Maxe nepřináší skoro žádný posun kupředu. Tentokrát se do této série vetřeli Američané, a výsledek? Po skvělém a atmosférickém druhém dílu, přichází propadák! Děj pojednávající naprosto o ničem, nesympatičtí herci, akční scény bez nápadu, a hrozná kamera! Dobrá, beru, že začátek filmu není zase tak špatný, ale potom se tam objeví ty dětičky a celý film jde do kytek! Totiž, jak se objeví, tak to začne být tak strašně nesnesitelné, že to není pravda! Zneuctění perfektního postapo filmu Šílený Max 2! Takhle skur*** Šíleného Maxe! To není možné! Tohle už prostě není Šílený Max! Je mi líto! Američani to pos****! Mel Gibson se na to měl vykašlat a točit jiný film! Tohle se vážně nepovedlo. 70 % filmu jsem se buď nudil, nebo mi bylo s těch přiblblých scén špatně! 2 hvězdy. PS: Jedno z mála pozitiv je, že postapo prostředí je podobné tomu z druhého dílu a to bylo skvělé. ()

mortak

První polovina je pořád slušný old Mad Max. Tina Turner rozehraje hru o vládu nad městem, a k tomu potřebuje bezejmenného a pro všechny bezcenného pěšáka. Jenže pak si scénáristé vzpomněli, že už to je trojka, a že by jako Mad Max měl dojít vykoupení, a že by to teda celé mělo končit nadějí pro lidstvo a spásou Maxovy duše (někde tu je něco jako domov a něco jako rodina). A tak se Tina z příběhu na dlouhou dobu vytratí (a to je veliká škoda), a místo toho tu máme amatérsky hrající bandu dětí, a krkolomné dějové zvraty, aby se začátek potkal s koncem. Výsledný guláš ještě zpestří hudba mého oblíbence Maurice Jarreho, která skvěle funguje u velkofilmů Davida Leana, ale k post-apokalypse a motorové pile se zoufale nehodí. A najednou je z Mad Maxe zvrácená béčková verze dvojky Indiana Jonese. Ale kvůli Tině dám tři. Sekne jí to. ()

dr.fish

Úvod by odpovídal předchozímu dílu. A pak ty děti...vůbec nechápu, že někdo rejžovi nevysvětlil, že to co točí prostě není film. Úplný nesmysl. 40% ()

Nivenx

Když jsem uviděl titulky a Mela Gibsona, tak jsem myslel, že vezmu na milost všechno, ale tohle nějak už nešlo. Max už zmizel ze silnic a celé se to točí v jedné budově, kde jsou zápasy, které nejsou sice nejhorší, ale už to tolik nebaví a tento díl je největší zbytečnost co lze vidět. Jednou a dost, to bylo vážně hodně tupé. 30% ()

Radiq odpad!

Ach jo, to se zas někdo posral v kině, když jim tohle pouštěli. Plny nesmyslů, žádná krev ani mrtvoly, prostě jak pro děcka. No a taky plny děcek. Docela se to ještě dalo, než se přisral mezi ten kmen harantů - tím si scénárista vyloženě nasral na hlavu. Mel Gibson si tady asi ze začátku nacvičil háro do Brave Heart, ale po ostříhání už byl zase ten klasickej hero... teda až na to, že mu scénárista roli úplně posral. Tina Turner jako záporačka nebyla vyloženě špatná - vzhled a to město, to se docela dalo. Ale její postava se chovala nesmyslně, hlavně ten konec a že ani nechcípla. Místo honičky z dvojky se tady udála podobná, akorát s kolejovým náklaďákem a rozhodně neměla ty správny grády. A co bylo nejhorší, tak ty nesmyslny rádobyvtipny gagy, ktery byly vyloženě trapny a zaměřeny na fakany, to mě tam fakt sralo. Jinak myslel jsem, že v 2. díle řikali, ze už ho nikdy neviděli a pak tohle. No další z nesmyslů, kterejch tam bylo fakt plno. Název s Thunderdomem sice evokuje hudební holandskou hardcore-gabba sérii, ale je to jenom náhodnej název - ani vlastně pořádně nevim, co to tady ten Dóm hromů je. Ježiš ale ty děcka, to je neodpustitelny!!! To bylo to nejhorší. Jo a taky ten přisluhovač sekundární záporák s nesmyslem na hlavě, kterej byl asi nesmrtelnej a sral mě čím dál tím víc, jak už nevěděl, jak chcípnout... Prostě to cely bylo jakysi posrany, a to za to nemohly ty prasata a jejich výkaly, ale vyloženě scénář a režisér. No hnus, velebnosti. ()

eye candy

mad max3 je poněkud zmutovaný potomek skvělé ulítlé depresivní a dnes již kultovní série, která odstartovala téměř před třiceti lety na druhém konci naší koule. Zatím poslední díl, který možná už dlouho poslední nebude je ..z celé série nejslabší..a dá-li bůh a George Miller taky nejslabším zůstane. Chybí mu především atmosféra a syrovost předešlých dílů a vůbec mu chybí hodně věcí za které byste ho mohli mít rádi a přebývá mu spoustu trapného klišé, kterým nás v posledních letech šici másírujou. Hodně se mně nabízí přirovnání s jinou kultovní ...no kultovní je asi v případě Terminátora slabé slovo ...trilogií. Třetí díl maxe je totiž dost podobný poslednímu dílu terminátora, především v tom že je to úplná debilovina :)) Každopádně když už nic aspoň se na to pořád pěkně kouká a chvílema je to docela aj prdel, jo a Tina je kočka že? ()

mr.kliky

prvních pětačtyřicet minut je stylová pecka jako blázen, od přesunu do fakanvillu už je to jenom horší, děti prostě vždycky všechno domrví. ()

LeoH

Historicky jediný velkofilm, v kterém tenorsaxofon, na který právě jak pánbu hraje slepý zápasník sumó, schytá zásah šípem – pro ten nemůžu nemít slabost. Co mu chybí na průkopnictví jedničky a obrazové vytříbenosti dvojky, dohání u mě praštěnými nápady, všudypřítomnou nadsázkou (divácký problém možná nastane, když chce člověk brát druhou polovinu vážně, popř. když posuzuje herecké výkony Tiny a dětiček podle dabované verze) a obžerně marnotratnou výpravou. — Původní maxovská trilogie při opáčku po letech obstála překvapivě důstojně; teď už jsem jenom hodně zvědav, co mě čeká na ze všech stran velebené Fury Road. ()

Mr.Ripley

Šílený Max: Smečka retardovaných dětí. Zhruba do poloviny slušná Maxovina, která si láme vaz až příliš rodinnou druhou půlí. Miller se přiklonil více k mainstreamu a na výsledné trojce je to bohužel znát v každé scéně. Tina Turner v roli "záporačky" bohužel nijak zvlášť nezazářila, což se ovšem o její hitovce naštěstí říct nedá. ()

filmmovier

Tohle už byla docela nuda. Třetí Max je skutečně ukázkové béčko, s tím nejlepším i nejhorším, co v něm můžete najít. Postapo svět je nejen vizuálně pořád neskutečně cool, i příběh má v první polovině velmi sympatický potenciál, jenomže pak se to zvrtne, tempo nesmírně zpomalí, přibude banda nezajímavých děcek a ani ten Mel Gibson už není tak dobrý, jako v minulých dílech. Ostatně, i samotný Max jako kdyby byl úplně jiná postava. A abych byl upřímný, z tohoto dílu si vlastně skoro nic nepamatuji, jen hromadu dětí a skutečně nezáživné tempo a příběh o ničem. Kdyby si film udržel stejnou kvalitu, kterou měl v první polovině, po celou dobu, mohlo to být lepší. Takhle je to opravdu jen pitomý (ale pozitivně) film, na který rychle zapomenete. 60%. ()

senor

Škoda že se vyprávěnka o šíleném Maxovi napotřetí tak moc nepovedla. Nepodařilo se navodit takovou tu skororeálnou postapokalyptickou atmosféru na které to stálo. Tohle bylo až moc fantasy, spíš to mělo blíž k třeba barbaru Conanovi. Zdá se že benzín už skoro došel a to Maxovi hodně ublížilo. Protože bez svého auta to fakt není on. Navíc když se k tomu přidá strašná Tina Turner, úsměvy dětiček nad povedenou taškařicí a optimistická hudba J. M. Jarreho, je z toho slátanina. Závěrečná honička celkový dojem pozvedne jen o píď. 5/10. ()

Freefinger

Po dobré jedničce a skvělé dvojce přichází bohužel třetí díl. Jednu hvězdičku dávám za Mastera-Blastera a druhou za sexy babičku Tinu a peckovku k závěrečným titulkům, jinak ostatní hudba k filmu je jako poslední hřebíček do rakve. Ve chvílích, kdy má umocňovat naopak snímek degraduje. Sountrack z tohoto filmu si mohlo koupit snad jen pár masochistů a pokud by mi tohle pouštěli v Guantanámu, tak je po deseti minutách prosím, ať začnou s trháním nehtů na noze... ()

Jazzzz

Tak tenhle třetí díl mi přišel místy jako pokus parodovat díly předchozí. :-( Scén které nemají chybu ubývá a bohužel i ten Dom Hromu je udělaný tak že to člověk prostě chtě nechtě nemlže brát vážně a musí se u toho usmívat. Jediné co tento film nabízí jsou jakési postavy, které do filmu vyloženě sedí - HlavičkaMladička, Tetička, a ćelkem podařeně zblblá bandička dětí... Ale opravdu slabé, velmi slabé... ()

lennyd

Max (Mel Gibson) pokračuje ve své pouti po spálené zemi, když je zákeřně okraden o všechen svůj majetek. Zloděj vše odváží do městečka Bartertown, kde chce všechno zpeněžit. Max jej tam následuje a je rozhodnut si právo vynutit po dobrém nebo po zlém. Ale šéfka městečka (Tina Turner) v něm uvidí potenciál, a rozhodne se jej využít pro své služby proti správci místní "elektrárny". Poté, co její přání Max splní, podvede jej a odveze svázaného do pouště. Ale stane se něco, co nikdo nečekal - Maxe zachrání skupina podivná skupina dětí, která zde čeká na bájného kapitána Waltera ... Třetí (a naštěstí poslední) příběh Šíleného Maxe nás opět vezme do postapokalyptického světa, kde se každý snaží přežít jak může. Až do poloviny filmu jsem se perfektně bavil - městečko Bartertown se svoji šéfkou je naprosto super. Ale jakmile se k Maxovi připlete banda šílených děcek a jako jeho armáda zruší celý Bartertown mi přišlo už totálně mimo - trochu nedůstojné ukončení celé série. Mel Gibson je jako Max skvělej a Tina Turner jako zrádná tetička taktéž. Celkově jde ale o hodně velké zklamání :( ()

kurcatovium

Je to jiné, ale mně se to líbilo. Poněkud ujetá atmosféra trochu kolísá, ale vcelku si ve výsledku nemám na co stěžovat. Nebylo to zlé. V lecčems pro mně i lepší než dvojka. ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner