Šílený Max: Dóm hromů

• Česko Šílený Max a Dóm hromu (více)

Zbytky zničené civilizace již téměř zmizely a poslední přežívající lidé se snaží najít nový model fungující společnosti. Stárnoucí Max se vydává do města Bartertownu, aby získal zpět svůj majetek. Město sice řídí despotická černoška, která si nechá říkat Teta Entita, je však značně závislá na dodavateli elektřiny, který si říká MasterBlaster. Ve skutečnosti jde o nerozlučnou dvojici inteligentního trpaslíka Mastera, který jediný ovládá výrobu elektřiny, a slaboduchého obra Blastera, který svého druha nejen chrání proti všem nebezpečím, ale je také jeho nosičem. Entita po Maxovi chce, aby zabil Blastera v souboji, který občas pořádá v zamřížované aréně, tzv. Kopuli hromu. Maxovi se podaří hloupého obra porazit, odmítne jej však zabít, čímž poruší pravidla hry "dva dovnitř, jeden ven". Za trest je vypovězen z města a spoutaný ponechán v poušti. Zachrání jej dívka Savannah z pouštního kmene dětí, které žijí v malé uzavřené komunitě u pramene vody. Max společně s několika staršími dětmi pronikne do města, osvobodí uvězněného Mastera a pomůže jim uskutečnit jejich sen. (TV Nova)

neoBlast

Třetí zjevení Šíleného Maxe je zase úplně jiné, tentokráte si úlítlí hollywoodští producenti usmysleli, že zkusí do jeho světa naroubovat velkolepé akční dobrodružství pro celou rodinu - s ratingem PG-13. Stejně jako u mé oblíbené vetřelčí quadrologie, či bondovské série i u té původní maxovské oceňuji, že je každý snímek úplně jiný vizuálně, žánrově i tematicky a to dělá tyto filmy pohromadě rozmanité a zajímavé. O to více obdivuhodné je, že toho dosáhl jediný režisér (zde tedy měl i výpomoc). Dóm hromu je tím nejslabším série. Představuje opravdu hodně nových prvků světa, komplikovaný lore a Millerovu ulítlou fantazii. Obsazení populární zpěvačky do jedné z ústředních rolí naprosto skvěle vystihuje, jak dobově orámovaný může snímek být a třetí Mad Max bohužel zestárl za třicet let ze všech dílů nejvíce a nemá k tomu výmluvy. 50 % ()

Quen11

Začiatok veľmi dobrý, až som si hovoril, prečo na to všetci nadávajú? Dokonca aj Tina Turner v pohode a to nemám rád keď sa do filmov tlačia speváci a podobne. Mel výborný a súboj v klietke je jedna z najlepších scén zo všetkých štyroch filmov. ALE s Maxovím odchodom do púšte a nástupom detí to začalo ísť dole vodou. To som si ešte vravel, že sa to vylepší. Potom som začal trpieť, tá detinskosť tento film ubíja a vôbec sa doň nehodí. V trištvrtine som si uvedomil, že tam nebolo ešte žiadne auto. Áno, vo filmovej sérií v ktorej autá tvoria skoro ďaľšie charaktery. A keď sa už konečne dopracujeme k nejakej tej autonaháňačke, opäť je to plné cenzúry a detinskosti. Kde je to šialenstvo, tá dravosť, beznádej, nekompromisnosť? Nikde. ()

Danny F.

Nejnudnější díl celé trilogie. Rvačka v ringu? O.K. ta by šla ale nejvíce jsem se nasmál při honičce v ''truck-vlaku''. Celkem mě to nebere. 45% ()

Mishqo

55-60% ... je tu už očividná stopa americkej sračkovej kinematografie, Tina Turner teda zabila =D ... ta finálna naháňačka ďaleko zaostávala za tou výbušnou, napätou a krvavou naháňačkou z dvojky a celkovo zase tomu občas chýbala logika ale dalo sa to pozerať ()

Brain-D

Celkem znatelný propad oproti předešlím dílům. Celou dobu jsem smýšlel nad 2*, ale poslední scéna s únikem byla možná ještě lepší než scéna s cisternou z druhého dílu. No navíc George Miller neudělal ani jednoho Maxe úplně stejného. Vždy má film různý tón a Max se utkává s různými nepřáteli. To tenhle film pořád oživuje. ()

fefee

Paradoxne lepšie než dvojka ktorá je preceňovaná až moc. Originálne a veľmi pozerateľné mad max šialenstvo. ()

pursulus

Mé hodnocení celé řady "Šíleného Maxe" a můj názor na ni jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

JohnSmith

Odpad si to nezaslouží, ale víc jak 1* také ne. Je to hrozné, první půlka sice šla a čekal jsem, že se to nějak rozjede, ale druhá polovina to totálně zabila. ()

Spock

Třetí setkání s Maxe už nedopadlo podle mého očekávání. Výpravnosti určitě překonává předešlé díly,ale to nestačí. Hlavní nedostatek vidím v ději, je to hodně slabé, příliš přeplácané. Některé věci jsou ale dost originální. Např. kolo, které rozhodně o tom, jak bude „odsouzený potrestán“. Pro mě nepovedené pokračování. ()

KASUGI

Do filmů (pokud se nejedná o rodinou komedii apod.) bych prostě zakázal obsazovat role dětí, pomáhající hlavním hrdinům. Tady je to dokonce celá tlupa. Oh můj bože, takhle zinfantilnit nadějnou trilogii... Naprosto stejným způsobem utrpěl i třetí díl Robocopa. ()

vyfuk

Třetí díl Šíleného Maxe už hraje jen na ždímačku. U Maxe jsem byl zvyklí asi hlavně na to, že tam půjde o auta a o jasnou akci a lehké klepání příběhu. Tady je důraz na příběh, který je nicméně tak stupidní, že se ani tak nedá počítat. Film je defakto o ničem. Max se dostane do nějakýho města (mimochodem má tam vizáž jak ze Statečného srdce) a dohodne se někoho zabít. Ale z celýho filmu se na auta podíváme až ke konci a navíc se to vůbec nedá srovávat s atmosférou prvních dvou filmů. Třetí Max je prostě čistá ždímačka a to hold nelze tolerovat. Velice špatné zakončení celé série z minulého století. ()

Guzo

Pro mě krásné zakončení původní trilogie. Konečně se vše posunulo dějově, režisérsky i výpravně do parádně zpracované post-apo budoucnosti. Pořád se něco děje, souboj v aréně i honička na konci jsou super a Max je tak nějak lidštější. 7/10 ()

Philoun1

No tohle fakt byla patlanina. Téměř žádné honičky autem až teda na ten závěr ten celkem šel, ale ta část s těma dětma něco tak nudnýho se jen tak nevidí. Nejslabší film s Gibsonem co jsem viděl. ()

BuryGol

Začátek více méně slušnej, ale pak se to zvrhlo do podivný, troufám si říct romenticko-dětský-komedie a veškerá akčnost byla ta tam. Závěrečná honička je v podstatě kopií tý ze druhýho dílu. Rvačky ve stylu Spencera a Hilla, až moc momentů kdy jsem si řikal "to snad ne" a divnej konec. Akorát fight v Thunderdome a Tina Turner za něco stáli. Ty necelý dvě hodiny jsem moh strávit jinak, ale chtěl jsem dokoukat sérii...a to se prej plánuje čtyřka...no to mi po.er záda... ()

Jello Biafra

Max Rockatansky sa vracia, výsledok je však už o dosť slabší. Na filme je vidno, že sa ho ujali panáčci z Hollywoodu, ktorí ho previedli do komerčnejšej podoby a atmosféra predchádzajúcich dvoch dielov mierne upadla. Záverečná honička má však veľmi silné grády a rovnako tak Tina Turner je vo svojej roli nezabudnuteľná. ()

giovanni3

Tak třetí díl je zklamáním. Postapo je zde, ale "vylepšené" metanem z prasat, punkáči a hlavně nesmyslným dějem. Ten vždy něco vymyslí, aby to za 10 minut utnul a poté přišel zase s něčím "novým". Akce zde moc není a ani není příliš kvalitní. Záporáci se též nechovají logicky a ten s "druhou hlavou" mě vyloženě vadil. Ve finále film, který neměl moc co říct ač se o to snažil. Slabé a jen 2z5. ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner