Šílený Max: Dóm hromů

• Česko Šílený Max a Dóm hromu (více)

Zbytky zničené civilizace již téměř zmizely a poslední přežívající lidé se snaží najít nový model fungující společnosti. Stárnoucí Max se vydává do města Bartertownu, aby získal zpět svůj majetek. Město sice řídí despotická černoška, která si nechá říkat Teta Entita, je však značně závislá na dodavateli elektřiny, který si říká MasterBlaster. Ve skutečnosti jde o nerozlučnou dvojici inteligentního trpaslíka Mastera, který jediný ovládá výrobu elektřiny, a slaboduchého obra Blastera, který svého druha nejen chrání proti všem nebezpečím, ale je také jeho nosičem. Entita po Maxovi chce, aby zabil Blastera v souboji, který občas pořádá v zamřížované aréně, tzv. Kopuli hromu. Maxovi se podaří hloupého obra porazit, odmítne jej však zabít, čímž poruší pravidla hry "dva dovnitř, jeden ven". Za trest je vypovězen z města a spoutaný ponechán v poušti. Zachrání jej dívka Savannah z pouštního kmene dětí, které žijí v malé uzavřené komunitě u pramene vody. Max společně s několika staršími dětmi pronikne do města, osvobodí uvězněného Mastera a pomůže jim uskutečnit jejich sen. (TV Nova)

korbitch22

Nechápu jak moch Gibson po skvělý jedničce a ještě lepší dvojce natočit takovou slátaninu.Pěkně mě tenhle díl sere a ta celá série se tim uplně posrala.Pro mě prostě tenhle díl neexistuje,kazilo by mě to pocit z prvních dvou dílů. ()

MontyBrogan

Čakal som teda oveľa menej vzhľadom na tunajšie percentá. Max trojka bola iná ako predošlé dve. Bola viac epická, rôznorodá, miestami pripomínajúca až fantasy (v dobrom aj v zlom slova zmysle). Tinu Turner to podľa mňa síce nepotrebovalo, teda aspoň nie viac ako do tej pesníčky. Ale napriek tomu, že som Thunderdome pozeral hneď po megaakčnej dvojke, s prekvapením musím konštatovať, že záverečná časť mi ubehla najrýchlejšie, napriek najväčšej minutáži! A opäť ma dostal ten voiceover na konci. :) ()

Ivoshek

Kdyby člověk neznal jedničku a dvojku, snad by se dalo dát pár bodíků navíc, ale tahle blbina s dětma, Tinou Turner a výkaly jako zásadní energetickou surovinou, to je plivanec do tváře všem hard-core post-apocalyptickým akčňákům. Jediná hvězda je za souboj s dvojicí Master Blaster, který probíhá na gumách (!) a s pomocí motorových pil (!!!!) ()

SOLOM.

Nejslabší díl celé série. Maxovi začali jaksi docházet baterky. Bitka v Dómu hromů byla parádní, ale potom se oproti minulým dílům začala stále častěji objevovat otravná nuda, kterou nezachránila ani T. Turner. ()

eraserhead666

A takhle to dopadá, když se někdo snaží přebít to dobré na celé sérii. První půlka ještě docela ujde, má koule, spád a švih, jenže když Maxe pošlou na koni do pouště se srandovní maskou na ksichtě, do děje se zapojí banda uvřeštěných momentálně zaostalých fakanů, celému filmu se podlomí kolena, spadně držkou na dlažbu a už se nezvedne. Od půlky se z toho stává nekoukatelný, velice iritující a až nepříjemný film, plný nudy a vašeho přemýšlení proč že to vlastně nevypnete. ()

Necrotongue

Jak mě nadchla dvojka,tak mě trojka zklamala a Tina Turner za to nemůže.Příliš mnoho dětí a příliš málo akce a napětí z druhého dílu,což je škoda,protože na Bojovníka silnic se dalo určitě navázat mnohem lépe. ()

Bauer

No to snad nééé! Po velice vydařené dvojce přichází tohle to.Prvních 40 minut bylo fakt dobrých ale pak se to zvrtlo v neuvěřitelnou blbost. ()

JASON_X

Ale jo, bavilo mě to určitě víc než jednička, dokonce i poté, co se postapo akčňák nečekaně zvrhnul v postapo pohádku pro děti do 12 let. Dvojka byla dospělejší a akčnější, trojka je zase bizarnější (což samozřejmě myslím jako pozitivum). Zaujala mě sexy kozatá tetička Týna se svou kohortou všelijakých degenů a podivínů ve svém prasoměstě, no a nevadili mi kupodivu ani malí neanderthálci, kteří aspoň Maxovi pazourkovými noži opižlali ten jeho kulervoucí sestřih, ukradený z hlavy nějakému týpkovi z Europe. ()

luka4615

Oproti skvělému druhému dílu zde máme velký krok zpět. Na celém snímku je velmi bolestně vidět, že byl točen dvěma režiséry, z nichž každý měl očividně o finálním výsledku zcela jiné představy. Tento aspekt je znatelný zejména co se scénáře a návaznosti scén týče. Ve finále tedy dostaneme velmi zmatenou rádoby postapokalyptickou podívanou smíchanou s elementy jako vystřižené ze Země Nezemě. Tohle se bohužel moc nepovedlo. „These our witness, Aunty. Us suffer bad. Want justice. We want Thunderdome!“ ()

Sawy

Začátek filmu nebyl vůbec špatný.Říkal jsem si,slušný béčko,možná i lepší než dvojka,a ta Tina je skara cool! Jenže po Maxově vyhoštění a setkání s tou podivnou skupinkou dětí se film zvrhl v jeden velký úlet,který se snad snažil i filozofovat,ale já to nějak nepobral.Mel je klasicky super,zjevení Bruce Spencea na konci potěšilo,ale ta druhá půlka mě vyloženě nasrala,takže rozhodně nijak schovívavý nebudu.Tak,celou trilogii Šílený Max mám za sebou a musím konstatovat,že měla bohužel sestupnou úroveň.Od skvělé jedničky,přes podle mého přeceněnou dvojku až po divnou a rozplizlou trojku.Ale v jistém smyslu byl každý z dílů zajímavý zážitek.45 % ()

ScarPoul

Nemám s týmto filmom absolútne žiadny problém. Myslel som si, že po čase to bude škrípať, ale Millerová mytológia funguje. Hoci znova sa jedná o trošku iný film, ako jeho predchodcovia. Výhodou ale je, že si to uvedomuje čím to chce byť. A mýtus o Maxovi ako o niekom kto zachraňuje, podporuje či už Gibsonov tradične dobrý výkon, ale aj túžba detí odísť z raja do sveta a nájsť to, čo má byť nájdené. V komplexnosti funkčné a v rámci série o trošku horšie ako dvojka a o triedu lepšia ako prvá časť. A Tina Turner mi absolútne nevadila. Jej ústrednú pieseň považujem dokonca za veľmi podarenú. A pamätám si, že keď som to videl prvýkrát, tak som si ju púšťal dosť často. Mad Maxa ako sériu mám rád. Hoci každú pre niečo iné. Tu je to ten feeling ala Jules Verne, ktorý to stavia viac do dobrodružstva ako akcie. Pričom si to stále uchováva pôvodnú víziu Georga Millera. ()

5150

Od Tiny Turner zde zazní dvě písně a to "One of the Living" a "We Don´t Need Another Hero". Jinak je tento díl spíše do počtu. ()

BoPo

Nepodarilo sa vytvoriť tú správnu atmosféru, akú mali predchádzajúce filmy. Takže musím hodnotiť trojku ako takmer celkom zbytočnú. ()

Lacike

Davnejsie sa mi trojka pacila len o nieco menej ako famozna dvojka, ale dnes mi uz prilis nesedi. Najväcsi problem vidim v zmene atmosfery. Z totalne depresivnej depky v dvojke tu zrazu mame divny skoro az detsky rozverny mix rôznych stylov. Prva polovica odohravajuca sa v sračkomeste mi pripomina taku futuristicku verziu Conana Nicitela. Co nie je dobre, lebo druhy Conan je dost velka sracka. Akonahle sa Max dostane medzi deti, tak to zase vyzera ako sialena verzia Petra Pana. Pocas celeho filmu som mal pocit, ze sledujem nieco divne a vôbec mi to nesedelo. Co je celkom skoda vzhladom na pôsobivu vypravu, ktora je v celej trilogii najvelkolepejsia. Paradoxne tu ale nie je vela akcnych scen a nahanacky sa dockame az na uplnom konci. A aj ked obsahuje par slusnych kaskaderskych scen a na vzhlade vozidiel sa znova vyblaznili, tak mi ta nahanacka pripadala iba priemerna. Rovnako ako cely film, ktory pokladam za najslabsi z celej serie. Skoro som zabudol na Gibsona. Je sice zaujimave, ze tentokrat uz nie je taky zdrveny ako v minulych dieloch, ale na druhej strane tu posobi trochu nevyrazne. Jak keby si uvedomoval, ze to nie je vhodny namet pre Maxa. 5/10. ()

Terva

Tina Turner byla za svou roli oceněna na Image Awards. Kovový oblek Tetičky vážil 55 kilogramů. Scénář : Terry Hayes a George Miller. Kamera : Dean Semler. Hudba : Maurice Jarre. Hrají : Mel Gibson ( Šílený Max ), Bruce Spence ( Jedediah ), Adam Cockburn (Jedediah mladší ), Tina Turner ( Tetička ), Frank Thring ( Sběratel ), Angelo Rossitto ( Master ) a Paul Larsson jako Blaster. Úspěšné dovršení celé trilogie. ()

adamo_znk

Černá ovce distopické (teď již kvadrologie). Dóm Hromu je zajímavý tak maximálně prvních dvacet pět minut, a to ještě ani zdaleka tak, jako všechny tři ostatní filmy. Druhá půlka s bandou dětí je výsměch. Obhajobou Millera je to, že do filmu fest zasahovali producenti a on sám neměl film pevně ve svých rukou. ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner