Šílený Max: Dóm hromů

• Česko Šílený Max a Dóm hromu (více)

Zbytky zničené civilizace již téměř zmizely a poslední přežívající lidé se snaží najít nový model fungující společnosti. Stárnoucí Max se vydává do města Bartertownu, aby získal zpět svůj majetek. Město sice řídí despotická černoška, která si nechá říkat Teta Entita, je však značně závislá na dodavateli elektřiny, který si říká MasterBlaster. Ve skutečnosti jde o nerozlučnou dvojici inteligentního trpaslíka Mastera, který jediný ovládá výrobu elektřiny, a slaboduchého obra Blastera, který svého druha nejen chrání proti všem nebezpečím, ale je také jeho nosičem. Entita po Maxovi chce, aby zabil Blastera v souboji, který občas pořádá v zamřížované aréně, tzv. Kopuli hromu. Maxovi se podaří hloupého obra porazit, odmítne jej však zabít, čímž poruší pravidla hry "dva dovnitř, jeden ven". Za trest je vypovězen z města a spoutaný ponechán v poušti. Zachrání jej dívka Savannah z pouštního kmene dětí, které žijí v malé uzavřené komunitě u pramene vody. Max společně s několika staršími dětmi pronikne do města, osvobodí uvězněného Mastera a pomůže jim uskutečnit jejich sen. (TV Nova)

Helo

Fight v kleci OK, pak půl filmu nuda a závěrečná naháněčka zase OK. A hlavně... v druhým díle bylo jedno dítě a dost mě sralo... a on musí do dalšího dílu těch harantů nacpat rovnou asi třicet! ()

FilmFan24

Oproti druhému Maxovu filmu posun zase někam jinam. Především je vidět velký rozpočet a účast v té době enormě populární Tiny Turner, jejíž ústřední píseň "We don´t need another Hero..." je bohužel to nejlepší, co film nabízí. Ale na druhou stranu mě Gibson opět hodně baví... ()

AlistairMir

Nečekal jsem od toho, že to trumfne dvojku, ale zábavu jsem čekal. Dostal jsem jí? Trochu ale spíš hodně otázek. Nechápu proč tvůrci skoro vyškrtli to, co dělalo Mad Maxe Mad Maxem a to auta respektive honičky a demolice. Tady se JEDNÉ honičky dočkáte na konci filmu a to je vše. Dóm hromu je další věc které si moc neužijete. Kecá se o něm první půl hodinu pak v něm máme JEDEN souboj a tím končí veškerá "role" Dómu hromu ve filmu. Když už něco dávám do názvu, čekám že to bude pro film zásadní ne? Kdyby se to jmenovalo Šílený Max a tlupa dětí z džungle toužící po letadlu tak by to bylo přesné. Neurazí to, celkem pobaví, ale z trilogie jasně pro mě nejslabší článek. ()

JohnMiller

Na záverečnú časť trilógie Mad Maxa som sa na internete nedostal k veľmi, do nebies spievajúcim, recenziám a názorom, takže sa mi do toho dvakrát nechcelo. O to viac ma prekvapila príjemná zábava, ktorá je po tej technickej aj filmárskej stránke dokonca, v niektorých bodoch, lepšia ako kultová dvojka. Samozrejme to má svoje muchy ako príbeh, ktorý sa nechytal na predošlé pokračovanie ale rozhodne to bola nesmierna zábava. Skvelá akcia, dych berúce kaskadérske kúsky, všadeprítomný prach a skvelé charaktery. Je pravda, že tie deti a kvázi vtipné vsuvky si mohli odpustiť. ale rozhodne to nerobí hanbu, tak ako jednotka. Spokojnosť. ()

Vědma

Určitě mě to bavilo mnohem víc než dvojka. I když nesmyslů kopec a úplně psychedelické, ale sranda. Tohle už není možné brát vážně vůbec, a proto se mi to líbilo. Ty sračky nemusely být tak zásadním prvkem, ale tetička naopak byla cool skoro jako Max. Část s dětmi nebyla špatná, i když jsem si chvílemi nebyla jistá, jestli se mi to jenom nezdá. Rozhodně žádný odpad. Jenom mě dožrala ta slečna, co Mela ostříhala a to hodně (dožrala i ostříhala). ()

Trevor

Tretie (zároveň najslabšie) pokračovanie šialeného Maxa prekvapujúco nemá najslabšie miesto v obsadení Tiny Turner čoby hlavnej zápornej postavy filmu. Celkovo je pokračovanie natočené akoby trochu nasilu. Jednoducho nebol nápad, ale chuť na ďalšiu časť bola. Po vizuálnej stránke film vyzerá vynikajúco, Bartertown vyzerá výborne, aréna rovnako, kostýmy sú skvelé a aj autá spravili opäť krôčik vpred, naproti tomu dej zaostáva. V konečnom dôsledku to však zase až tak strašne nevadí, ľudia so slabosťou pre šialeného Maxa ku ktorým patrím si film vychutnajú aj tak. Niektoré scény sú pre odľahčenie v porovnaní s druhou akciou a násilím nabitou časťou humorné,hlavne koniec sa nesie v takomto duchu.Nemôžem inak, minimálne 75%... ()

kagemush

Kdyby tam hrál Ozzy Osbourne převlečený za Tinu Turner,a Tina Turner převlečená za Mejlu Gibsona,stálo by to za to. ()

ilemas

Nejhorší z celé série, nebýt Gibsona, tak Mad Maxům bych dal asi odpad. Nejlepší na trojce je píseň od Tiny Turner, která se stala velkým hitem. ()

balba

Co říci o tomto starším filmu?Snad jen to , že je i s odstupem mnoha let překvapivě dobrý a zábavný i pro současného diváka. ()

Morloth

Opice a děti škodí akčním filmům. Zde je jasná ukázka. Daleko větší příklon k rodinné zábavě rozbíjí a zabíjí původní svět. ()

M.i.k.e

pro mě osobně nejslabší a nejnudnější část celé trilogie,která se sice pišní kultovním statusem,ale pro mě kultem rozhodně nebude.Celkově jsem od Maxe čekal mnohem víc..40% ()

Figu

Třetí díl je lepší než jednička, ovšem co je důležitější, horší než předchozí díl. Příběh je trošičku odlišný - máme zde už město a vůdce lidu, při čemž nechápu obsazení Tiny Turner, no to je jedno. Mel už taky více hraje, což je škoda. To temno se z něj vytratilo. Ve dvojce mohl stát na místě, nemluvit a divák z něj vycítil tu syrovost, tu zlost, ten děs! Souboje uprostřed klece byly směšné, doteď nerozumím jak spolu vlastně mohli zápasníci na těch špagátech bojovat a nezamotat se. Asi se ta scénka točila dlouho. Na druhou stranu, liliput na obrovi, tak to bylo už něco extra. Něco jako Krang ve svém "golemovi" známý z Želvů ninja. Prostě taková trojka za tři. 55% ()

Tsukikage

Docela hezký film, tedy krom příběhu a kostýmů se mi hlavně líbila hudba, ta byla opravdu výborná a v určitém smyslu nezapomenutelná. Film bych možná i hodnotil plným počtem, nebýt té scény s domorodým kmenem a jeho zachráncem, to mi trošku lezlo krkem, ale na druhou stranu musím přiznat, že kdyby tu nebyli, tak by to tak hezky nedopadlo. Myslím si, že film stojí za to, i když je trochu utěsněn do pozadí kinematografie. ()

joker.george

Možná to bylo o něco málo bizarnější než předchozí díly, ale opět to prohloubilo představu o rozsahu apokalyptické světa, tedy kromě části ve společenství dětí, která mi přišla jako nepovedená napodobenina Hooka evokující rodinný film. Přitom scény souboje Maxe, postava Master Blaster i závěrečná honička byly opět vydařené okamžiky. Aunty Entity bych nebral jako vyloženě zápornou postavu, ale jako osobitého Maxova protivníka. Konečný happy end si snímek určitě zasloužil a závěrečné záběry na město považuji za jedny z nejlepších z trilogie... ()

Nach

Pro mě obrovské překvapení a o pět procent lepší, než Bojovník silnic. Příběh odehrávající se na poli kmene, který se sám hroutí do sebe mě zaujal, stejně jako druhá stránka příběhu o náboženství dětí ze zříceného letadla. Kaskaderské výkony jsou zde ještě více promakanější. Šílenost umírajícího světa ještě markantnější. A Mel Gibson jako šílený Max bravurní. Všem tento díl doporučuji zhlédnout s co nejnižším očekáváním. Jen pak si ho totiž užijete tolik jako má maličkost před pár dny v TV. 80% ()

Rodriguez

Závěr trilogie byl pro mne velkým zklamáním. Zmatenost a šílená dějová linie zazdila celý snímek v domě hromů a nezachránila to ani Tina Thurner. 45% ()

Crawler-D

Je to šílené, ale špatným způsbem. Nechápu, proč se dovoluje zpěvákům/zpěvačkám hrát. Nechápu, proč se všude musí strkat otravná děcka. Působí to sice velkolepě, ale za cenu změny stylu série v "rodinnou zábavu". ()

C0r0ner

Inspirace pro Fury Road ve smyslu bláznivého a brutálního světa sice byla očividná, ale celkově byl celý film strašná slátanina beze smyslu, bez akce, napětí a vlastně bez všeho, co měla povedená dvojka. Jako jediné plus slouží to, že jsem se nenudil a v pohodě to dokoukal, i když to bylo scenáristicky vyloženě slabé. 50% ()

Wormboy

Bezpochyb najslabsi clanok trilogie, ktoremu chyba ta iskra, ktoru mali obidvaja predchodcovia. Pribeh je v podstate len obmenou Road Warriora. K celkovemu slabsiemu dojmu nepomaha ani zbytocna dlzka. ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner