Projekt Modrá kniha

• USA Project Blue Book (více)
Historický / Mysteriózní
USA, (2019–2020), 14 h 33 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

David O'Leary

Hudba:

Daniel Wohl

Aidan Gillen, Michael Malarkey, Laura Mennell, Ksenia Solo, Neal McDonough, Michael Harney, Jill Morrison, Nicholas Holmes, Ian Tracey, Robert John Burke (více)

Série(2) / Epizody(20)

Na pozadí studené války a atomové éry pojednává tento napínavý seriál inspirovaný skutečným programem Project Blue Book amerického letectva, který byl zaměřen na vyšetřování UFO. Geniální astrofyzik dr. J. Allen Hynek je s kapitánem Michaelem Quinnem zapojen do přísně tajného programu. Dr. Hynek se pokouší přijít na kloub řadě záhadných pozorování. Brzy mu však dojde, že se ocitl ve středu rozsáhlého a nebezpečného pokusu o ututlání pravdy, díky němuž se on sám i jeho nejbližší ocitnou v nebezpečí. (Viasat)

milos.lacika

take prijemne 3 hviezdy. pacilo sa mi spracovanie. dobove realie, chovanie postav. su to take akty X odohravajuce sa v dobe zaciatkov stretnuti s ufo. jednotlive pripady boli zaujimave. celkom som sa bavil vedeckymi vysvetleniami, ktore boli niekedy velmi skratkovite. casom cely pribeh dostal smer. a ak bude druha seria, rad si ju pozriem. hlavne postavy ma bavili, ako hynek, tak aj ten vojak boli uveritelny. hynekova manzelka celkom slapala na klise z tej doby. ()

Skeeveq

Začátek mi přišel slabší. Jakoby se hlavní postavy teprve učili hrát a připomínalo to takřka činohru. Ale od poloviny dále se to začíná režisérsky dařit. Je vidět, že seriál zaujal a začali do něj téct větší peníze. Má spád, kamera i zvuk jsou mnohem lepší a kluci se rozehráli. Z druhé série jsem viděl zatím pouze první díl. A už tak je vidět, že se do toho někdo fakt opřel a bude to na plných 5*. ()

Morb

Jako jasně ... Jde velmi silně pochybovat o tom, jak reálný jsou základy, na kterých tenhle seriál stojí. Ale já to mám rád. Všechno kolem ufounů, nadpřirozena a možnosti, že nejsme ve vesmíru sami. Takže ač je to seriál vcelku nízkorozpočtový, já se bavim a na třičtvrtě hodiny chci věřit tomu, že něco málo na tom je pravda. ()

TaToten

Tento seriál sa snaží byť niečím ako Akty X. Problém však je, že na napínavý mysteriózny príbeh toho ukazuje až priveľa ale naopak na oddychovú scifi zábavku primálo. Akty X dokázali diváka napínať niekoľko sérií, kým sa nezvratne preukázalo ako to celé s tými mimozemšťanmi vlastne je. Ale tu je divákovi hneď v úvode ukázané, že tu nejde o nejakú vládnu konšpiráciu a teda je to to druhé. V pár prípadoch teda môžu ukázať, že to bol podvod alebo zlá interpretácia ale už od začiatku epizódy zhruba dokážete vydedukovať o čo sa jedná. (pozretých 9 dielov 1. série) ()

Horal.P

Skvělý seriál a naopak, kdy další řady jsou slabší, tak tady je druhá řada ještě lepší :-) Paráda... jen jsem na Edně četl, že to byla řada poslední :-( ()

Stoupik

Takovýhle seriál mi mezi všemi těmi různými fantasmagoriemi chyběl. Vzhledem k mé náklonnosti k tomuto specifickému tématu a snaze se co nejvíce inspirovat reálnými událostmi poválečných let nedalo Projectu Blue Book velkou námahu mě vtáhnout. A jak už to tak často bývá - když mě nějaký nový seriál začne opravdu bavit, tak ho brzy utnou. :-( Třetí řada tedy bude už asi jen nesplněným přáním. ()

Bbulli042

Skvelé obsadenie, herecky zatiaľ výborná kvalita. Len mi vadí ta History pečať. Opakovať stále dookola známe veci. S tým má problém hneď niekoľko dokumentárnych staníc. Fakt ako pre blbcov. Za to hviezdu zatiaľ dole. Inak vynikajúci seriál. Držím palce, nech to dajú aj v druhej sérii (pozretá polka prvej série, no klobúk dole). ()

JanHavelka

Nustálé hodnocení "Projektu Modrá kniha" jako "lepší Akta X" mě nutí oba seriály srovnávat, což je asi ke škodě Modré knihy, protože: seriálu absolutně chybí jakákoli atmosféra, výrazná postava, hudba je tuctová, záběry nezajímavé, herci buď nevýrazní, nebo umělí panáci, triky-efekty nepovedené... faktická stránka věci spíše uráží - sovětští supertajní agenti, se tu chovají jako amatéři, profesor, který se jeví spíš jako podprůměrně inteligentní... myslím, že skutečný profesor Hynek se obrací v hrobě. V celém seriálu není jediná myšlenka, jen neustále překrucované nepravdivě zobrazené případy. Nudí klišovitými příběhy hlavních postav a dialogy které neobsahují žádné informace, jen rádoby "moudré" hlášky. Absolutní ztráta času, vyhozené peníze - a neustálá potřeba ptát se, kam se poděla lidská tvůrčí dovednost a inteligence... ()

BStone

Seriál zajímavý námětem který nijak nenadchne a lehce pobaví. Informaci o inspiraci skutečností je třeba brát díky průběhu některých dílů s nadsázkou. Průměrná záležitost, která zdaleka nedosahuje úrovně Akt X. 55% ()

Dr.Marek

Geniální seriál jak ztvárněním, tak výkony herců, tak speciálními efekty, ale úplně nejvíc je, že je každý detail založený na skutečnosti. Víc než 90% událostí je vědecky objasněno. A naprosto geniální je myšlenka na konci, že mimozemské jevy se vždy vyskytnou když my sami sebe (Zemi) chceme zničit např. jadernými zbraněmi, takže nám vlastně pomáhají. Stejně tak je zde nádherně vykreslené fungování US armády a její nekonečné mlžení a umlčování svědků většinou kvůli vlastní kariéře. Podobnost FBI a CIA s naší StB a BIS není náhodná. Dohledával jsem si spoustu informací o Dr. Hynekovi (českého původu co dal světu výraz "UFO") a o kapitánu Quinnovi (ve skutečnosti E.J.Ruppelt) a vše v seriálu sedí - od ruské špionky v jejich rodině, přes doktorovo dohlížení na film Spielberga "Setkání 3.druhu", přes Roosveltský incident, UFO nad Washingtonem 1947, nálezy kovů z jiné planety, vývoj B2, oblast 51, bahenní plyny, laboratoř v hangáru 18, angažování německých vědců pro US raketový program (po válce, Braun, Oppenheimer), setkání Hyneka s Kennedym, ruské pozorování UFO při vývoji jaderných zbraní atd. atd. (takže komentář od uživatele Zacka, že je to volné jako... , jsou jen nabubřelé žvásty). ()