poster

Oz (TV seriál)

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1997, 56x55 min

Hrají:

Ernie Hudson, J.K. Simmons, Lee Tergesen, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Harold Perrineau, Terry Kinney, Dean Winters, George Morfogen, Rita Moreno, Eamonn Walker, Robert Clohessy, Kirk Acevedo, Scott William Winters, Lauren Vélez, Thomas G. Waites, Tom Mardirosian, Christopher Meloni, Annika Peterson, Željko Ivanek, David Zayas, R.E. Rodgers, B.D. Wong, Sandra Purpuro, J.D. Williams, Melina Kanakaredes, Mary Alice, Luke Perry, Luis Guzmán, Maury Chaykin, Edie Falco, Joel Grey, Jon Seda, Skipp Sudduth, Mark Margolis, Milo O'Shea, Tony Musante, Brian Bloom, Brían F. O'Byrne, John Lurie, Tom Atkins, Austin Pendleton, Jaime Tirelli, Leon, Edward Herrmann, Brian Tarantina, Bobby Cannavale, Larry Pine, Reg E. Cathey, Arija Bareikis, Lance Reddick, Rick Fox, Adrienne Shelly, Erik King, Paul Schulze, Michael Gaston, Oni Faidah Lampley, Rosalyn Coleman, Katheryn Winnick, Method Man, Judy Reyes, Wood Harris, Elizabeth Rodriguez, Antoni Corone, Kathryn Erbe, Carlo Alban, Betty Buckley, Patrick Breen, Paula Garcés, Elaine Stritch, Robert Iler, Jamie Hector, Katie Finneran, Anne Meara, Kathryn Meisle, Philip Casnoff, Seth Gilliam, Eric Roberts, Frank Senger, Domenick Lombardozzi, Dylan Baker, Matthew Cowles, Raymond Anthony Thomas, Cyrus Farmer, Joyce Van Patten, John Doman, Peter Francis James, David Crane, Clarke Peters, Michael Rivera, Aasif Mandvi, Zakes Mokae, Roy Thinnes, Patti LuPone, Stephen Gevedon, Eartha Kitt, Ben Vereen, Michael Wright, Fred Koehler, Alexander Emmert, Robert John Burke, Becky Ann Baker, Peter Jacobson, Gregori J. Martin, Cotter Smith, Michelle Schumacher, Chuck Zito, Charles Busch, Juan Carlos Hernández, John McMartin, Carlos Leon, Elizabeth Lawrence, Bruno Gunn, Michael Potts, Jayce Bartok, Kathleen Widdoes, Gavin MacLeod, Felix Solis, John Palumbo, Craig DiFrancia, Blake Robbins, Mike Doyle, Nelson Lee, Enid Graham, Delilah Cotto, Michael Hyatt, Mason Adams, Alex Webb, Novella Nelson, P.J. Marshall, Gary Perez, Benny Nieves, Cesar De León, Eddie J. Fernandez, Terry Serpico, Bryan Callen, Richard Hamilton, Mark Mineart, Rockets Redglare, Robert Bogue, José Ramón Rosario, Andy Powers, Murphy Guyer, Derrick Simmons, Brett Gillen, Simon Jones, Ellen McElduff, Ron Van Clief, Nesbitt Blaisdell, David Lansbury
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • noriaki
  ***

  Slibovali mi vyhrocenou atmosféru, složité postavy a dějové veletoče. A dostal jsem z toho jen slabý odvar. Vše je takové nedomrlé. Děj je šokující možná první dva díly, pak se mi ty neustálé vězeňské půtky zevšedněly. Scény psychického týrání jsou stěží naznačené a nijak zvlášť dobře zahrané, takže ani z této strany se nedá čekat žádný zázrak. O hloubce jednotlivých postav bych si dovolil pochybovat. Hajzlové jsou všichni a nefandím nikomu. Nikdo se zatím nezměnil ani v nejmenším. Pokud se někdy dostane do situace kdy mu jde o život, nebo jeho zájmy přesáhnou zdi vězení, tak se dočasně "polidští". Jakmile tyto okolnosti pominou, okamžitě se vrací se zpátky do normálu. Scenáristé tomu říkají propracovaná psychologie, já tomu říkám nevyužitý potenciál. Co se zápletky týče, ta se pohybuje ve stále stejných kruzích. Drogy, sem tam nějaká rvačka, konflikt mezi skupinkami, občas vražda. Všichni intrikují proti všem, situace se víc a víc zamotává a nakonec vše zůstává při starém. Skoro jako v nějaké telenovele. Hodně se probírá víra v Boha (Alláha), často se skloňuje rasismus. A ze všeho je cítit hluboké pokrytectví. Systém může za vše, všichni jsou bez viny. Vězni jsou sebestřední egoisté bez kouska empatie a sebereflexe, protože tak je vychovalo prostředí. Že v tom nezbývá prostor na pochyby a onu slibovanou vyhrocenost, je jasné. K ní bych napsal asi tolik - kdybych se potřeboval uklidnit po Lutherovi, tak bych si pustil díl OZ. Od čtvrté série dál scenáristům zřejmě definitivně hráblo. Objevují se šáhlí fanatici posedlí ďáblem, popálený kněz vraždí pomocí hypnózy, personál vězení zabíjí na požádání a různé další chuťovky. Tenhle projekt měl skončit po prvních deseti dílech.(7.6.2014)

 • FFilipCZ
  *****

  Uff..byla to dlouhá doba, odhaduji tak rok, rok a půl, než jsem tenhle diamant mezi seriály dokoukal. Oz totiž není ten typ seriálu, který byste zhltli za pár volných večerů - aspoň já to tak neměl. Někdy jsem měl i měsícovou pauzu, než jsem na něj "dostal chuť" jindy jsem zase dal 6 dílů za sebou. Sestra Peter Marie, Keller, Beecher, Busmalis, Reebadow, Shillinger, Adebisi, bratři O'Reilyové, McManus, Glyn a mnoho a mnoho dalších. Co postava, to v podstatě hlavní hrdina a skvělý herecký výkon. Když už jste si mysleli, že víte všechno a nemůžete nic očekávat, přišla nová postava, nový vězeň, dozorce. Když jste si mysleli, že někdo nepřežije ani den, vydržel třeba celou sérii a pak, když to čekáte nejméně.... Jedno překvapení za druhým. Perfektní psychologický rozvoj postav. A pokud jste se někdy ztráceli nebo potřebovali menší rekapitulaci, případně jen porozumět souvislostem v jednotlivých dílech, vždy tu pro vás byl Augustus Hill, tajemný "nevýrazný" vězeň na vozíku, který nás provázel díl co díl - to jsem velice ocenil. Jsem hrdý na to, že jsem měl možnost tenhle neobyčejný seriál vidět a lhal bych, kdybych řekl, že mne nepoznamenal.(3.3.2013)

 • esopesokeso
  *****

  Už som skoro na konci druhej série a veľmi dobre sa na to pozerá.Predstavia vám pár postáv a čakáte, že nejaká je podstatná a hned behom zvratu kohosi podpália a pošlu do kytiek.Dej sa rýchlo a dynamicky rozvíja, žiadné telenovelské naťahovačky, postavy sa vyvíjajú, kastrácia, či odkusnutie penisu ani v tomto seriále nechýba, čo je veľmi dobre.Každú chvíľu príde do väzenia nová postava a je to ako ruská ruleta...ktosi musí byť oprcaný, niekto musí chcípnuť a byť podvedený.A idem na ďalšiu časť..(15.5.2013)

 • evilmind
  *****

  Další seriálový maraton, 60 hodin čistého času, kterých nebudu určitě litovat. Vězeňská show HBO je tak drsná, že z jakéhokoliv jiného snímku ze stejného prostředí dělá jen trapně markýrovanou podívanou. Jsou tu propracované intriky i primitivní násilí, vezeňské gangy, zkorumpovaní dozorci, a lidský život nemá cenu ani zlámaného dolaru. I ti nejkladnější hrdinové jsou alespoň vrazi nebo prznitelé malých dětí. Brutální scény jsou IMHO občas až příliš brutální na televizní obrazovku, a tím víc je třeba HBO ocenit...(12.2.2012)

 • Pumiiix
  *****

  Z první série mám veskrze kladné pocity, prostředí ve kterém se děj odehrává je dobré a věrohodné. Ovšem uvěřit, že by někde ve světě OZ – Em City fungovalo, tak jak je to ukázané v tomto seriálu je těžké…Herci jsou s citem obsazení (všechny rasy), hrají dobře a nepřehrávají a i když jsou to vrazi, dealeři a všelijaká verbež, dokážete si k nim po pár dílech vybudovat určitý vztah. Já si nejvíce oblíbil Beechera (Lee Tergesen) a Adebisiho (Adewale Akinnuoye-Agbaje). Poslední díl první série je nejlepší a nemá chybu, díky němu se alespoň na druhou sérii doopravdy moc těším. 8/10. Edit (17.7.2011) - Druhá série si drží kvalitativní laťku stejně vysoko jako předchozí a proto hodnocení neměním. Oz budu sledovat dále. 8/10. Edit (28.7.2011) - Třetí série 10/10.(6.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace