Oz (TV seriál)

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1997, 56x55 min

Ernie Hudson, J.K. Simmons, Lee Tergesen, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Harold Perrineau, Terry Kinney, Dean Winters, George Morfogen, Rita Moreno, Eamonn Walker, Robert Clohessy, Kirk Acevedo, Scott William Winters, Lauren Vélez, Thomas G. Waites, Tom Mardirosian, Christopher Meloni, Annika Peterson, Željko Ivanek, David Zayas, R.E. Rodgers, B.D. Wong, Sandra Purpuro, J.D. Williams, Melina Kanakaredes, Mary Alice, Luke Perry, Luis Guzmán, Maury Chaykin, Edie Falco, Joel Grey, Jon Seda, Skipp Sudduth, Mark Margolis, Milo O'Shea, Tony Musante, Brian Bloom, Brían F. O'Byrne, John Lurie, Tom Atkins, Austin Pendleton, Jaime Tirelli, Leon, Edward Herrmann, Brian Tarantina, Bobby Cannavale, Larry Pine, Reg E. Cathey, Arija Bareikis, Lance Reddick, Rick Fox, Adrienne Shelly, Erik King, Paul Schulze, Michael Gaston, Oni Faidah Lampley, Rosalyn Coleman, Katheryn Winnick, Method Man, Judy Reyes, Wood Harris, Elizabeth Rodriguez, Antoni Corone, Kathryn Erbe, Carlo Alban, Betty Buckley, Patrick Breen, Paula Garcés, Elaine Stritch, Robert Iler, Jamie Hector, Katie Finneran, Anne Meara, Kathryn Meisle, Philip Casnoff, Seth Gilliam, Eric Roberts, Frank Senger, Domenick Lombardozzi, Dylan Baker, Matthew Cowles, Raymond Anthony Thomas, Cyrus Farmer, Joyce Van Patten, John Doman, Peter Francis James, David Crane, Clarke Peters, Michael Rivera, Aasif Mandvi, Zakes Mokae, Roy Thinnes, Patti LuPone, Stephen Gevedon, Eartha Kitt, Ben Vereen, Michael Wright, Fred Koehler, Alexander Emmert, Robert John Burke, Becky Ann Baker, Peter Jacobson, Gregori J. Martin, Cotter Smith, Michelle Schumacher, Chuck Zito, Charles Busch, Juan Carlos Hernández, John McMartin, Carlos Leon, Elizabeth Lawrence, Bruno Gunn, Michael Potts, Jayce Bartok, Kathleen Widdoes, Gavin MacLeod, Felix Solis, John Palumbo, Craig DiFrancia, Blake Robbins, Mike Doyle, Nelson Lee, Enid Graham, Delilah Cotto, Michael Hyatt, Mason Adams, Alex Webb, Novella Nelson, P.J. Marshall, Gary Perez, Benny Nieves, Cesar De León, Eddie J. Fernandez, Terry Serpico, Bryan Callen, Richard Hamilton, Mark Mineart, Rockets Redglare, Robert Bogue, José Ramón Rosario, Andy Powers, Murphy Guyer, Derrick Simmons, Brett Gillen, Simon Jones, Ellen McElduff, Ron Van Clief, Nesbitt Blaisdell, David Lansbury, Judith Delgado, Evan Seinfeld, Craig muMs Grant, Grant Shaud, Michael Pemberton, Chris Jackson, Peter Appel

Vynikající seriál, skvělé herecké obsazení. Šikana ve vězení, mužské služky a znásilnění, vraždy, intriky, rasová nenávist, drogy, sex ......každý den se těším na další díly.(21.11.2010)

Z první série mám veskrze kladné pocity, prostředí ve kterém se děj odehrává je dobré a věrohodné. Ovšem uvěřit, že by někde ve světě OZ – Em City fungovalo, tak jak je to ukázané v tomto seriálu je těžké…Herci jsou s citem obsazení (všechny rasy), hrají dobře a nepřehrávají a i když jsou to vrazi, dealeři a všelijaká verbež, dokážete si k nim po pár dílech vybudovat určitý vztah. Já si nejvíce oblíbil Beechera (Lee Tergesen) a Adebisiho (Adewale Akinnuoye-Agbaje). Poslední díl první série je nejlepší a nemá chybu, díky němu se alespoň na druhou sérii doopravdy moc těším. 8/10. Edit (17.7.2011) - Druhá série si drží kvalitativní laťku stejně vysoko jako předchozí a proto hodnocení neměním. Oz budu sledovat dále. 8/10. Edit (28.7.2011) - Třetí série 10/10.(6.7.2011)

Kruté, ale zároveň fascinující místo - to je Oz. Roznodně bych se sem nechtěl dostat, ale jsem vděčný, že jsem jej mohl pozorovat. EDIT 27.6.2011 Po dvanáctém dílu čtvrté série, který byl tak neuvěřitelně silný (ostatně, čtvrtá série je celá maximálně našlapaná a pro mne jednoznačně nejlepší), snižuji hodnocení Prison Breaku. Ten rozdíl je obrovský.(29.9.2010)

Drsný a překombinovaný seriál, kde vás bude zajímat vývoj kriminálních postav. Viděny zatím dvě série. 86%.(10.11.2010)

Vynikajuci serial z produkcie HBO, ktory dokaze vtiahnut divaka a nepustit. Serial disponuje vybornym scenarom a zvratmi v pribehu, ktore clovek necaka. Nieco podobne som naposledy zazil v Chobotnici (La Piovra). Prve 4. serie su na 100% potom citit ako pomaly zacala dochadzat stava, ale stale ide o nadpriemernu zalezitost. Takze keby som to mal hodnotit po seriach... 1. - 4. = 100%............. 5. = 80%......... 6. = 80%... Vyslednych krasnych 90% a jeden z najlepsich serialov ake som mal moznost vidiet. HBO ma fakt gule a musim povedat, ze popri mojich oblubenych Sopranovcoch ide o dalsi skvely pocin z ich produkcie.(21.5.2013)

• - Chuck Zito, představitel Pancama, a Craig muMs Grant, který si zahrál Básník, byli jediní herci, kteří si nějaký čas skutečně ve vězení odseděli. (CRYPT)

• - Lee Tergesen, představitel Tobiase Beechera, při natáčení scény v první epizodě, kdy buší na stěnu cely, přišel o cit v obou ukazováčcích. (Blz2g)

• - Terry Kinney, představitel Tima McManuse, a Kathryn Erbe, představitelka Shirley Bellinger, se během natáčení seriálu vzali. Rozvedli se v roce 2006 (CRYPT)