Nováci

Rodinný / Komedie
Česko, (1995–1996), 52 h 25 min (Minutáž: 22–30 min)

Pavel Zedníček, Ota Jirák, Jana Paulová, Jitka Ježková, Jitka Schneiderová, Jan Čenský, Filip Rajmont, Adéla Gondíková, Jana Janěková, Viktor Maurer, Dalibor Gondík, Michal Jagelka, Jiří Pomeje (více)

Série(2) / Epizody(124)

Ota Jirák vás vítá v kruhu rodinném, kde vládne pohoda jako řemen. (TV Nova)

Ruut

Původní série s Otou Jirákem byla celkem slušná. bohužel ta další už s Pavlem zedníčkem stála teda za hodně málo. No kdysi jsem to celé stejně hltal jak blázen. Teď bych to opravdu znova vidět nechtěl. ()

mzss1

Na tohle si jasně vzpomínám, vím, že to byla pěkná slabota. Jediné co dokázalo nepatrně zaujmout bylo herecké obsazení. Nejlepší byl Pavel Zdeníček a Jana Paulová. Takže odpad nedám, ale i tak je to blbost. Shodou okolností to vidím procentuálně stejně jako zde na CSFD. Tudíž hodnotím na 13% = * ()

kingik

Nečekat zázraky, ono se tam vůbec nic vtipného nenajde. A tohle píšu ke druhé řadě, která mě baví ještě méně. Všeobecně nemám rád sitcom. A žádný americký o padesáti řadách a třiceti epizodách mě nikdy nedostal, sotva jen pár to u mě dotáhlo na průměr (výjimku tvoří pouze klasický sitcom Addamsova rodina (100%), z čisté milosti a nemohoucnosti autora prosadit se jinak, než psaním slohovitě popisného scénáře do rádoby vtipného konceptu. Osobně nechápu, co má být vtipného na tom, když nějaká postava popíše situaci, kterou divák neviděl. To si ji mám jako představit?! Prázdnota, která na mě ze sitcomů vykukuje, je zkrátka pro mě nesnesitelná. Nováci se výše uvedených nešvarů zbavují po svém. A není na tom nic líbivého. Vše je jen krystalicky čistá trapnost, originální gag přijde jen vzácně. Zvláště druhá řada Nováků má v blbosti navrch. Americký sitcom to podá alespoň s předtočeným smíchem. Předtočený smích, který má zdůraznit nevtipnost. V Novácích se to obejde bez této rušivé kulisy. Je to celkem sympatická rodinka, která v různých epizodách řeší téměř absurdní situace, jak jinak než téměř absurdně. Rozhodně se Nováci nedají považovat za nějaký vrchol ve svém specifickém žánru, ale jdou na to po svém, a jsou vtipnější než pozdější sitcom Comeback nebo Helena. Což není výhra. 20% ()

Anderton

Nemožno uprieť televízii Nova snahu o pôvodný český sitcom, vytvorený prvý krát v našej histórii v komerčnej televízii. Je to ale podobný prípad, keď sa angažovala do výroby celovečerných filmov Playgirls 1 a 2. ()

stilgar1

TV NOHA útočí na vaše mozky neskutečně silnou dávkou hlouposti...bohužel, jak zde někdo již psal, je to pro tuto stanici standardem... ()

korbitch22 odpad!

Vrchol zrůdnosti české seriálové tvorby.Nedávno jsem viděl nějakou pasáž dialogu mezi matkou, dcerou a otcem, trvala asi 5 minut a já se třikrát pokusil zabít.0%. ()

ARI50

Opět další nesmyslná blbost co má až moc dovolených dílu zamknout pod zámek a nepouštět na světlo světa. ()

duklak2

Před patnácti lety, kdy tento seriál NOVA vysílala, tak se na to dalo celkem dívat. Dnes, s patřičným odstupem času bych dal jednu hvězdu, ale neudělám to. Hodnotím totiž vždy, jak mě to v danou chvíli bavilo. ()

Caelos odpad!

Seriál z doby, kdy se Nova snažila přenést na obrazovku jůesej manýry. První řada s Otou Jirákem ještě šla, ale jakmile nastoupilo duo Zedníček, Paulová, šlo to do hoven. Vlastně, ono už to v hovnech bylo, ale to pokračování ho dorazilo. Tímto prosím adminy CSFD o rozdělení seriálu na Nováci a Nováci 2, poněvadž obě řady si rozhodně nezaslouží stejné hodnocení. ()

Tommassi3

Původní plán zněl natočit Ženatého se závazky pro českého diváka.. A ten se dočkal !! Alespoň tvůrci nahlas přiznal pokus o ryzí sitcom.. ()