Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Epizody(10)

endoskop

Vskutku úchvatný seriál, ktorý ma vždy donúti premýšľať o kvalitách Spielberga. Väčšina jeho diel je totiž výborných, a medzi ne patrí aj Bratstvo neohrozených. Začať chválou môžem už od vizuálu, či už to sú retro farby do ktorých je ladený, alebo samotné kulisy pôsobiace dostatočne dobovo. Autenticky a "syrovo" pôsobia aj boje, ktoré sú dobre snímané - vtedy som normálne rád, že na našom území nezúri žiadna vojna. Väčšinou by som prešiel k záporov seriálu, lenže tu sa ťažko hľadajú. Maximálne môžem spomenúť, že sa nájde aj časť, ktorá nie je až taká dobrá ako zvyšok seriálu, ale to nestojí za reč. Rozhodne je to seriál, ktorý treba vidieť. ()

zigi

Spolupráce Spielberga s Hanksem funguju dokonale. Pro milovníky válečných žánrů naprostá povinnost. Nemalý investice se rozhodně vyplatily. ()

Quick222

Kdysi, když jsem tento seriál viděl poprvé, zůstala ve mě domněnka, že to neni nic mimořádného. Teď, o nějákých 10let později, jsem si při hraní jedné válečné počítačové hry na tento seriál vzpomněl a řekl si, že mu dám ještě jednu šanci. Fakt, že těch 10 hodinových dílů jsem zhltl za 2 dny, je všeříkající. Asi to bylo tím, že jsem si už pamatoval jen střípky, ale najednou jako bych ty kluky znal, cítil jsem se vtažen do děje a o to přece při tomhl žánru jde. Vůbec si nedokážu představit, jak hrozné to muselo být v realitě, ale tím syrovým ztvárněním se toto dílo přibližuje dokonalosti. Kdybych mohl, dám tomu 6* ()

jizvoun

Výborný počin, který se mi nikdy neomrzí. Jakožto milovník vojenské historie, a především té novodobé, musím uznat, že nic tak výpravného jsem ještě neviděl. Sice musím uznat, že prvních pár dílů mi trvalo, než jsem se dostatečně seznámil se všemi postavami roty E, ale postupně jsem byl schopen všechny z nich vyjmenovat jako bych tam s nimi byl. Co se mi opravdu líbilo, tak detaily, se kterými si tvůrci dali práci-postavy se postupně mění, ze začátku vypadají jako uhlazení adolescenti a nakonec smrdí už od pohledu a jejich tváře napovídají, že si prošli peklem. Žádný Američan=dobrý, Němec= zrmd, tady je válka zobrazena tak, že ze všech vojáků dělá zvířata a zločinů se zde dopouští i ta vítězná strana, což by asi žádnému režisérovi v letech minulých jen tak neprošlo. Sice jsem zde našel některé nesrovnalosti, ale ve výsledku pro tenhle seriál nenacházím žádného konkurenta(a to jsem viděl i Pacifik). ()

paras

Nejdokonalejší seriál všech dob. Lepší už natočen snad být ani nemůže. Scénář, herecké obsazení, role šité na míru. Prostě dokonale smíchaná alchymie, která z tohoto díla dělá legendu mezi seriály. Musím říci, že strká do kapsy spoustu svých bratrů z oblasti filmů. Rota E, vás od prvního dílu vtáhne do děje a nepustí. Několikrát vás přežvýká, rozemele, nenechá spát a vyflusne v posledním díle, kdy nebude chtít, aby tento krátký románek skončil. Jednoduše a jednoznačně poprvé dávám hodnocení 100%. ()

mlucak

Na tuto sérii jsem se chtěl podívat už dlouho ale mělo cenu si počkat a vychutnat si ji celou najednou. Celý děj na vás vychrlí úžasný příběh a plno pocitů, až si s hrůzou uvědomíte že se to stalo opravdovým lidem, kteří na to vzpomínají. Lépe už by to snad nikdo nenatočil. Tento seriál si neužíváte, ten prožíváte. ()

moorks

Poctivě natočený válečný seriál...jediná vada na kráse jsou statičtí Němci! Že to produkovali Spielberg a Hanks, tak tohle je teda pořádná vada na kráse! ()

mcamino

Válka, a hlavně 2. světová je moje oblíbené téma. Takže tenhle seriál je pro mě jeden z nej... Deset epizod plných dramat a příběhů vojáků. Hodně dojemné, když si vezmeme že tohle opravdu někdo zažil. No pro mě jasná volba, plný počet ()

Tishe

Bratrstvo neohrožených, další věc na kterou bych se sama nekoukla a teď by mě v životě nenapadlo toho litovat. Tip na seriál mi dal kamarád, když jsem se na to nechtěla kouknout, tak mi to stáhl a otravoval tak dlouho, dokud jsem se nezačala díl po dílu prokousávat. První díl mi nic moc neříkal a nebyla jsem si schopná ani zapamatovat jména postav ale po čtvrtém díle, přišla jak mávnutím kouzelným proutkem změna. Začala jsem to prožívat a strašně se mi to líbilo, a umět docenit děj je to největší štěstí jaké diváka může potkat, a to ještě když se jedná o něco jako tohle. V životě mi nevadilo, že nějaký film končí, víc než desátý díl Bratrstva neohrožených a první věc která mě napadla, když se objevily titulky: Chci to vidět znovu. ()

Thug_Leo

Albert Blithe je posera!!! Mimo neho se jedna o nejlepsi serial jak valecny tak ohledne vypravy a rezie, doporuciji vsem valecnym maniakum i beznemu divakovi, Zachrante vojina Ryana je slaby odvar z tohoto mistrovkeho dila ()

Mrsina

Úžasná úvodní znělka. Úžasné zfilmování bojů. Úžasné zpracování. Úžasný scénář. Úžasní herci. Prostě všechno úžasné! Ze všech válečných snímků je toto to nejlepší. ()

Habansz

Hanba mi, ze jsem se dokopal ke shlednuti teprve 14 let po natoceni. Bylo to bez diskuze tech nejlepsich 10 dilu, co jsem kdy videl. Umelecky dilo. Vsechna cest nejen tem, co to dokazali takhle uchvatne zfilmovat, ale i tem, kterym se pribeh venuje. Ze dokazali o nejhorsi udalosti v novodoby historii po vsech tech letech zase mluvit se slzama v ocich a vsechno si to pripomenout jen proto, aby svet znal jejich pribeh. Bravo ! Posledni 2 dily i kdyz se v nich nevalci, jsou ty nejemotivnejsi momenty, co jsem kdy v televizi videl. ()

Chaospunx

Geniálně zpracovaný válečný seriál s jednou obrovskou chybou a tou je český dabing. Nevím koho ten kokot s prdelním hlasem Filip Švarc přeblafnul, ale dostává až nepříjemně moc prostoru a infikoval svými skřeky všechny díly a co je nejhorší, že tato parodie na dabéra klidně chrchlá i vícero postav v jednom dílu. Nedokážu pochopit, že existuje tak nadržený režisér, že za pouhý orální sex s tou stvůrou je schopen se dopustit i takových zločinů proti přírodě jako je renonc, který se vyskytne v několika dílech, kdy jedna z postav hovoří jedním hlasem a minutu na to již skřehotá hlasem toho kripla. Navíc v každém díle chrochtá nějakou jinou postavu, která v minulých dílech hovoří jinak. Jistě je to běžná praxe, ale s neutrálním hlasem a ne s nezaměnitelným chrchlákem toho mamrda. Asi vám přijde, že jsem proti panu Švarcovi trochu zaujatý a máte naprostou pravdu, nemůžu ten nezaměnitelný buranský chraplák vystát a při jeho zaslechnutí okamžitě vypínám TV, pouze nadprůměrná kvalita tohoto seriálu, mě donutila vydržet a nepoblít se. Doporučuji proto sledovat s originálním dabingem, aby jste nemuseli podstoupit stejné ušní peklo jako já. ()

Tumbik

Neexistují dostatečná slova chvály, jimiž bych mohl tuto dokonalost popsat... ale přesto se o to pokusím :)... Dokonalé ve všech ohledech, po všech stránkách, v každém detailu. Vynikající herecké výkony, božská kamera, úžasný soundtrack, bezchybná režie, dokonale autenticky zpracovaný scénář... Toto všechno společně vytváří dokonalý vizuální, emocionální a jednoduše dokonalý zážitek, na který jen tak nezapomenete... Jeden z nejlepších seriálů všech dob... Neskutečné... ()

Pacas

Jeden ze seriálů který mohu sledovat neustále dokola. Jenom bych možná nakopal do prdele toho debila který vymýšlel český dabing. Unikát, jeden herec mluví víc postav v jednom díle a dokonce není výjimka že má jedna postava v jednom dílu dva hlasy, neskutečná idiocie. ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn