Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Epizody(10)

Belisarius1

Tohle výborné valečné drama které pojednává o výsadkové rotě E která která se od vylodění v den D až po konec války musela potloukat s tvdrou válečnou realitou.Tento seriál mě dostal od velkolepých bojových scén až po velmi kvalitní herecké výkony které nám realisticky ukazují přátelství, strach, smutek ale i radost vojáků kteří sloužili v této výsadkové rotě. Bravurně natočené mistrovské dílo, tleskám. ()

Linsang

Naprosto famózní seriál. Nemám ráda americký patos a mávání vlajkou v každém druhém záběru, ale tady se jim povedlo tento pro mě poněkud nepochopitelný americký (zlo)zvyk utlumit na maximum. Seriál mě naprosto dostal po všech stránkách a u posledního dílu, kdy se popisovaly osudy hlavních hrdinů, jsem brečela jak malá. Už jsem ho viděla několikrát a ještě několikrát ho ráda uvidím. ()

torSion

Co k tomuto seriálu napsat . Snad jen to,že je to nejlepší válečný seriál jaký jsem kdy viděl ! Ani u jednoho dílu jsem se nenudil , což je opravdu dobré vyzdvihnout, všechny pasáže jsou prostě skvělé . Pro mne absolutní špička v seriálech a proto 5 hvězdiček ! ()

Sareman

Nejvíce mě štvalo, stejně jako filmů podobného formátu, že nejsou zachyceny kvality obou znesvářených stran. Ale i tak hned po M*A*S*H (pokud se dá mezi takový druh seriálu vůbec počítat) nejlepší válečný seriál. ()

Morseus

Jedním slovem vynikající. Gratuluji režisérům a hercům k výborně odvedené práci. K seriálu nemám nejmenší výtku, teda až na délku. Deset dílů uteče jako voda. Byl bych velice šťastný kdybych zjistil že se pracuje na další řadě, škoda. Jsem pro víc takových seriálů na světe jsou stovky podobných bůh ví na co si hrajících slátanin které nestojí ani za zlámaný groš. Ano, prostředí druhé světové války je už tak trochu ohrané a já sem si toho vědom taky jsem si myslel že už mě asi nikdy žádný snímek odehrávající se v tomto prostředí nezaujme či nepobaví ale tento seriál mě silně vyvedl z omylu, nepřestal mě bavit ani na sekundu. Už jsem tento seriál viděl asi tak pět let zpátky ale to sem byl méně vyspělý a tak trochu sem jím pohrdal. Rozhodl sem se na něj podívat znovu a mám z něho více než jen dobrý pocit. Kvůli tomu to dílu musím silně pozměnit svůj žebříček nejoblíbenějších seriálů. Absolutní hodnocení je na místě. ()

Peenugirl

Tom Hanks a Spielberg to dobre zorganizovali. (producers) Tom Hanks dokonca režíroval myslím, že piatu časť. Kvôli viacerým režisérom to bolo ešte zaujímavejšie. Príbeh, hrdinovia a zranenia boli dané, proste stalo sa to tak, ale spôsob akým to podáte je najdôležitejší. Až smrtelne realisticky sú časti natočené a inak by to ani nemohlo fungovať. 101, čata E, sa stali počas troch rokov bratstvom a hrdinami. Skvelý seriál. A konečne americké a predsa nie až tak patriotistické ako som očakávala. Proste chlapi, čo robili to čo mali, tam kde mali, vtedy keď mali pod hrozbou straty života. 95% ()

ohinek

V prvním díle se sice, pravda, neválčí, pořád je to ovšem nadmíru kvalitní podívaná která k seriálu patří, a nadto její závěr je jednou z nejsilnějších scén v celém seriálu a doteď mi neleze do hlavy, proč na naší slavné televizi nova běžel první díl v pondělí ve 20:00, ve zprávách byl dokonce propagován, další týden už to bylo v 22:00 a zastavilo se to až někdy před půlnocí. Budiž odstrašující příklad toho, jak se u nás nakládá s kvalitní filmařinou. Hnedka druhý díl je totiž bezesporu ten nejlepší z celé série, o kterém bych si troufl tvrdit že překonal i celého vojína Ryana, a ještě o hvězdičku navrch vede nad ostatními plnými počty. Zmíním tady ještě sesterský seriál Pacifik. Na jeho adresu toho bylo řečeno negativního víc než dost, přesto však má něco, co Bratrstvu často úplně chybí. Ačkoli to pramení už z knižní předlohy a jakkoli je zpracování ve všech směrech nadmíru kvalitní, tak když už se k tomu Pacifik konečně dostal, tak válečný zmar vykreslil líp. ()

Filatov

Nejlepší válečný seriál všech dob popisující historii "éčka" od výcviku až do konce války, na kterém se výrazně podepsala produkce Stevena Spielberga a Toma Hankse a velkolepý rozpočet, díky kterému si tvůrci mohli dovolit velkolepé válečné scény typu "Saving Private Ryan". S otevřenou pusou pokaždé sleduju, jak moje srdcová "Easy Company" prochází celé evropské bojiště. Celá série popisuje, co mám rád a co je mi je z historie druhé světové války nejbližší. K těmto mužům chovám opravdu úctu a tenhle seriál je opravdová pocta hrdinům kterými jsou Buck Compton, Don Malarkey, Carwood Lipton a mnoho dalších! Viděno zatím třikrát a rozhodně ne naposled. Nemůžu jinak než 100%. Epizody: 1. Currahee - 100% ()

Wally Mroz

Shlédnout všech 10 dílů a zabít vpodstatě celý den 5 dnů před maturitou asi nebyl nejlepší nápad, ale klidně bych to zopakoval. ()

Ted.Stensen

Po prvním díle tohoto seriálu jsem zůstal v křesle sedět o něco déle, a to i po vypnutí TV. Přemýšlel jsem, a to nad tím, jak neuvěřitelně krutá druhá světová válka byla. Samozřejmě člověk o jejím průběhu mnoho slyšel, přečetl, nebo i viděl, ale tento seriál ji ukazuje v té nejsyrovější podobě. Herci se naprosto výborně hodí ke svým rolím, hudba je vhodně vsazena tak, že podtrhuje děj, ale přitom neruší. Děj je kapitola sama o sobě. Autoři samozřejmě čerpají ze skutečných událostí, ale celý děj je koncipován tak, že diváka vtáhne do situace, ať už je to výcvik, boj v zákopech, záchrana raněného, nebo neuvěřitelná zima a nedostatek zásob. Rekvizity, lokace vše bylo vybráno s maximální přesností tak, jak tomu bylo v létech 1939 – 1945. Dle mého názoru jedno z nejlepších děl s válečnou tématikou a tudíž jej doporučuji všem, kdo má rád kvalitní válečné filmy. 98% ()

Johnlaw

Strhující a úžasně natočený seriál který nemá ve válečném žánru obdoby. 9. část (Proč bojujeme?) je asi moje nejoblíbenější. Objevení koncentračního tábora a následně užaslý pohled ve tvářích herců ve mě zanechali tak velký dojem že jsem dlouho potom přemýšlel o lidském barbarství. ()

Palizer

Musím sa priznať, že nie som fanúšikom vojnových filmov. Čo sa tíka tohoto seriálu, tak som sa rozhodol ho pozerať v ďaka dobrému hodnoteniu. Takže ku samotnému snímku, prvá epizóda bola úplná nuda, Nemohol som sa dočkať konca a zvlášť, keď som zistil, že má až osemdesiat minút. Dvojka začala veľmi slušne a potešil som sa, že ma to začne konečne baviť. Ani som sa nenazdal a bol tu koniec a mohol som prejsť na trojku. Po bezduchej tridsať minútovej strieľačke z druhej epizódy, táto polahodila môjmu srdcu a začal som sa cítiť ako pri hre Call Of Duty. Štvrtá epizóda začala z pomalá, ale asi po dvadsiatich minútach sa všetko vracia do pôvodných koľají. Päťku môžem kľudne porovnať na úrovni predchodzého dielu. Takže celkom slušné. Šestka strašný pohľad na vojnu v mrazivej zime. Veľmi pôsobivá epizóda, človek sa musí zamyslieť nad krutosťou vojen. Siedmej epizóde trvalo až tridsať minút kým sa rozbehla, ale potom som neľutoval, že som to predčasne nevypol. Osma časť začína ako obvykle veľmi pomaly, ale narozdiel od predchodzích dielov nenudí. Praktický až do 37 minúty sa takmer nič nedeje, len prípravy na tajnú misiu. Celkovo túto epizódu hodnotím za tie lepšie. Deviatka je trošku komediálna, ale zároveň neuveriteľne brutálna. Ku tej vtipnejšej stránke, malá sexuálna scénka s Tom Hardy. Je neuveriteľne aký chudučký je v tomto filme. A zvlášť v porovnaní ako vyzerá v Temnom Rytierovi. Veľký rozdiel. Ku tej brutálnej stránke, mám na mysli ten koncentračný tábor, tak to bol neskutočný pohľad. It was really sick !!! Desiatka už bola len taká ukončovačka ako keď nate posledný deň na dlhom pracovnom turnuse a neviete sa dočkať ísť konečne domov. Na záver môžem povedať, že to bol veľmi dobrý seriál a vrelo odporúčam každému, kto má rád vojnové filmy. ()

Decim28

Můj nejmilejší serál. Válka zobrazená stejně naturalisticky jako v Ryanovi a to žeru, to mě baví. Nejlepší epizody: Bastogne, Breaking point, Why we fight, Carentan... sice jsem to tu začal vyjmenovávat, ale uvědomil jsem si, že stejně by se tu objevilo všech 10 dílů, každý z jiného důvodu... "We're paratroopers, Lieutenant. We're supposed to be surrounded." 100% ()

raikonen16

Seriál, který ukazuje pravou tvář války a to ne hollywoodskýma očima. K tomu nadprůměrné herecké výkony a výborná výprava i hudba. ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn