Mitch McDeere, mladý právník, vstupuje do firmy kde ho má čekat slibná kariéra. Jenže brzy jsou jeho dva společníci zavražděni. Případ začne vyšetřovat FBI a Mitchův dosavadní hladký život se rázem změní. Může si vybrat:  buď bude pracovat pro FBI, nebo zůstane ve firmě. Ať si však zvolí kteroukoli z těchto možností, jeho život už nikdy nebude takový, jaký býval – a on to ví. A také ví, že jediným řešením bude vymyslet si třetí možnost, vlastní plán… (TV Prima)

salalala

Poměrně povedený thriller, který nad vodou drží hlavně umění klasika Sydneyho Pollacka, i když ani on nevychází s úplně čistým štítem. Filmu by rozhodně prospěla kratší stopáž a vystříhání některých nudných pasáží. Cruise je spíš matnější, ale koukat se na něj dá. Tradičně skvělý je samozřejmě padouch Hackman, z ženských rolí bych vyzdvihl asi jen Holly Hunter, jinak to byly spíš nevýrazné role. Film má spád a až na poněkud rozmáchlý konec uběhne poměrně rychle. Dobrých 70%. ()

MM_Ramone

Americký spisovateľ John Grisham napísal v roku 1991 svoj druhý román "Firma". Napínavý príbeh o ambicioníznom mladom absolventovi Harvardu, ktorý sa nechal vidinou veľkých peňazí zlákať do mafiánskej organizácie, ktorá sa tvári ako seriózna právnická spoločnosť. Keď zistí komu sa upísal, začne mu ísť o život. Je to dobre napísaná kniha. V roku 1993 ju výborným spôsobom previedol do filmovej podoby režisér Sydney Pollack. Natočil kvalitný thriller, v ktorom hlavnú úlohu presvedčivo stvárnil Tom Cruise. **** ()

campix

Firmou mám jeden velice závažný problém a to, že stopáž je tak strašně přemrštěná, že si nedokáži představit za jaké konstelace hvězd by mě tento film režiséra Sydneyho Pollacka nějak více zaujal. Což o to, námět a ten základní nástřel o firmě do které když vejdete, tak se o vás královsky postará, ale má přehled o všem co děláte a více méně vám nalinkuje i váš další život. Také je to podle knihy Johna Grishama, takže ten námět zas tak špatný být nemůže. Bohužel tu není nic co by v mých očích posunovalo tento film do vyšší ligy. Mladý Cruise si hraje svůj standart, větší část filmu je to strašná nuda a ač je finále snímku už o něco zajímavější, tak není rozhodně tím co by mohlo konkurovat jiným, podobně zaměřeným snímkům. Těch téměř 150 minut mě zároveň odrazuje od dalšího shlédnutí a tak je tu minimální šance, že na tento snímek nějak výrazně změním názor. ()

Arsenal83

Sydney Pollack stvoril i lepšie diela. Vo Firme sa mi páči narážka na karierizmus istých elít a aká krehká je istota zabezpečenia. Človek vo veľkej korporácii sa stáva len nástrojom a znamená len toľko, koľko sa dá z neho ešte vyťažiť. Taktiež chválim šikovný scenár. Na rozuzlenie zápletky sa tu však čaká príliš dlho, tá stopáž bola nadmerná. Ide o dobrú právnickú drámu, ale nestala sa pre mňa nezabudnuteľnou. ()

Jara.Cimrman.jr

Amerika potřebuje nekonečný množství právníků, aby mohl i prostý občan prožít svůj americký sen při soudních sporech s kýmkoli o cokoli. Pokud se však v tomto přirozeně prohnilým prostředí zjeví jedinec, jež kromě inteligence disponuje i profesně zcela zbytečnou čestností, tak je na průšvih zaděláno a o solidní zábavu postaráno. Tedy alespoň pro mne, který na Ústavu Spojených států amerických přísahá, že neexistuje právní problém, který by nevyřešila trocha toho starýho poctivýho násilí. ()

• Veta "They don't run me, and you don't run me (Nedobehnú ma a ty ma nedobehneš)", ktorú povedal Mitch, sa spomína tiež vo filme Thief z roku 1981, kde ju hovorí Frank (James Caan) za podobných okolností. (pravo)
  • Vo filme dostane Mitch od firmy Mercedes, hoci v románe mu dajú BMW. Po skončení filmovania ho ako dar získal Tom Cruise. (pravo)

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino