V tomto postapokalyptickém dobrodružství je celá budoucí Země díky tání ledovců pod vodou. Kevin Costner jako osamělý poutník vezme pod svá pomyslná křídla matku s dcerou, aby je ochránil před partou kočovných tyranů. Díky staletí trvajícímu globálnímu oteplování, jež zapříčiňuje tání ledovců, je celá Země pod vodou. Poslední zbytky lidí přežívají na umělých plavidlech a v na vodě plovoucích městech neustále napadáni partou zlověstných pirátů v čele s Deaconem (Dennis Hopper). Jejich poslední šancí je Meriner (Kevin Costner), osamělý poutník, který se dokonale přizpůsobil novému prostředí. Společně s překrásnou ženou (Jeanne Trepplehornová) a její dcerou se vydávají navzdory Deaconovi a jeho kumpánům najít suchou zemi. (Cinemax)

spiritus

Vodní svět je podle mého názoru velmi zajímavé postapokaliptické sci-fi s velkolepou výpravou a parádním (anti)hrdinou, Kevinem Costnerem. Vyobrazení nekonečně velkého oceánového světa je prostě fantastické. Bohužel i přes obrovský rozpočet nezapře určité "béčkoidní" tendence, nesrovnalosti v příběhu a klišovitou a jednoduchou dějovou linii. Je to torchu škoda, protože za ty peníze se určitě dalo udělat mnohem více. Přesto si myslím, že je to celkem zbytečně opomíjený film. Své kvality má a za to mu uděluji slušné 3*... ()

Sochorisko

Na tomto filmu jsem prakticky vyrůstal. Jako malému vynálezci mi "stroj na vodu" nebo hlína jako platidlo přišel jako geniální nápad. Když sem asi v roce 97 ztratil onu VHS kazetu, byl jsem hrozně smutný :D . Samotný děj, hlavní hrdina-bohatý obojživelník, kterému všichni závidí, je celkem přímý a jednoduchý ale z důvodu, že jsem na tento film psychicky vázanej, musím dát 5 hvězdiček. Díky ! ()

mira007

Velkolepé, originální, mrazivá budoucnost, solidní thriller , který ale sklouzl ke konci do takové disneyovské parodie. ()

kritiklon

Převelice zábavný kýč, který pracuje se zajímavou hypotézou vize budoucnosti na modré planetě. Dennis Hopper ztvárňuje skvělého záporáka Deacona, s vizáží Pierluigiho Colliny a terorizuje kde se dá, s pomocí svých věrných "čmoudů". Jak originální to název pro ničemy, bandity a piráty všeho druhu. Pecka! Kde jinde zas uvidíte Kevina Costnera v roli žaborybího muže pít svou vlastní moč??? Bezva! Tuhle perlu by si nikdo neměl nechat ujít. Perfektní "retro-oddechovka" , bez všech těch zbytečných, rádobyintelektuálních zamyšlení s kterými se řada jiných snímků snaží být světová! "Waterworld" si zkrátka na nic takového nehraje a chrlí jen čistou zábavu. 4* za 75% ()

Renfield

Když je Mariner ještě "bojovníkem oceánů", má Vodní svět své kouzlo a dokonce i kvality. Atmosféra světa je dokonale špinavá, fantastické je například město na vodě, či lodě a všemožné stroje... Maxe to prostě připomenout musí, ale proč ne. Jedinečně sví jsou i obyvatelé tohoto světa, povětšinou jim nějaká slušnost nic neříká, což sem zase sedne. On celý příběh, tedy jeho první polovina, je velmi... řekněme "vhodně zvrácený". A výjimkou není ani samotný Mariner, kterému by zřejmě nedělalo problém, nechat utopit ukecané dítě, i s jeho opatrovnicí. Zlomová scéna výměnného obchodu, který tak úplně nevyšel, vše mění. Což zdaleka neplatí jen pro povahu hlavního hrdiny, ale celý film, měl jsem pocit, že zde začal úplně jiný. Příběh udává jasně romanticko-pohádkový kurz, Mariner se rázem mění na slušňáka a toho nejlepšího chlapa, co kdy brázdil vlny oceánu. Tento vývoj postavy je neuvěřitelně směšný, absolutně nedává smysl. To samé platí pro proměnu celého příběhu, který vrcholí šílenou scénou na děravém tankeru... zrcadlí snad ony díry scénář? Když odmyslím všechno kolem, tak například chování postav a jejich dialogy, to snad ani více neřešit. Závěrečný skok na gumě se srážkou skútrů, se jednou možná stane kultovním, jen ne zrovna pozitivně. První polovina utopena, škoda, on i ten Kevin Costner byl fajn. 45% ()

Garch

Tolik peněz ho to stálo, tak se snažil, ale nějaká drobnost v chemii filmu nefunguje. Že by Kevin Costner v hlavní roli? Ve srovnání s "Pošťákem" je to ovšem klenot! ()

hacho

Film rozhodne neni tak spatny, jak se o nem rika, Costner take ne, proste se ted jen mozna od nej moc cekalo (coz nevim proc). ()

alenka

ja vim, je to uz pres 10 let, ale i tak - proc tocili film o nicem? pomerne brilantni namet se uplne ztratil pod nanosem costnerovy osoby, a zbyly jen pritazlive zrezivele kulisy. navic, ty male deti ve filmech, to je vetsinou hruza :( ()

klokyn

Krásne atmosferický film, ale jednu hviezdičku musím ubrať za bungee jumping na obyčajnom lane. To snáď scenárista nemyslel vážne. ()

Greg25

85% Takhle přesně si představuji "letní" film. Směs žánru (dobrodružný, sci-fi a z mého pohledu taky trochu komedie) je příjemné vytržení z nudně stojatých vod, které televize v poslední době servíruje. Výborní herci to všechno jenom podtrhují. Promě film, který si dokáže místy dělat legraci sám ze sebe je opravdu fajn a určitě si ho ještě někdy pustím. ()

Gore

Hloupý scénář, děsná režie, příšerné dialogy, toporné herectví, smrt kariéry Dennise Hoppera a to vše v jednom filmu. Zasloužená nominace na Zlatou malinu. Jedna * za to, že to natáčení dalo všem pořádně zabrat a, že měli dobrý záměr :-)) ()

no2

7/10 - "Vůbec ne špatný film" - čtu ve zdejších komentářích několikrát - a souhlasím. Očekával jsem od toho větší blbost, ale jako akční snímek - nic víc a nic míň - to opravdu není tak zlé. Uvědomuju si, že post-apokalyptické akční filmy asi nejsou šálek čaje pro každého, navíc ve Vodním světě je opravdu pár nelogičností a hloupostí (Mad Max 2 to prostě není...), přesto je to pro mě příjemné překvapení. Costnerovi je hlavní role šitá na tělo, zato Hopper to místy přeháněl - ve filmu o pirátech pro malé děti bych si ho uměl představit, ale tady se jeho přehrávání moc nehodilo... ()

JM87

Velice zajímavej film, kterej by se mohl klidně dočkat jakýhokoliv spin-offu. Mám rád postapokalyptický snímky. Jediný mínus, který mě tam trochu sralo, byl ten konec a závěrečná scéna se skůtrama. Jinak dobrej nápad, dobrej film. ()

MR007

Perfektně prokleslená apokalypsa, je vidět že ten film stál hodně peněz. Zároveň film nezklouzává do kýče, ve druhé polovině je to vlastně takový oživlý komiks. A Dennis Hopper se zase vyřádil :-) ()

Dzarule

Každý řiká něco jiného.... někomu se to líbí a někomu zas ne, ale za sebe musim říct že toto je jeden z mích hodně oblíbených snímků. Takže radím zhlídnout... ()

waits

Povídala ta holčička, že Costner je mnohem víc zlej než Hopper. To by nebylo tak těžké, protože Hopper se tváří, že hraje v parodii. Bohužel Costner se koncentroval na scény se zasmušilým výrazem, ve kterých se mlčí a na ty, kde má vypadat drsně už mu nezbyla energie. Do konce jsem dokoukal jen v naději, že tu nesympatickou holku Hopper nějakým zázrakem utopí. Neutopil. Mělo mě to napadnout, to by pak Costner neměl naději na Oscara (Ha, humor). No nic, mě se to fakt nelíbilo. ()

Kratoc

Mad Max na vodním skútru :) Přestože (na svou dobu) měl film bombastický rozpočet, tak se to mohlo natočit i lépe. Možná skromněji, ale s propracovanějšími charaktery, které ve filmu vyznívají hodně naplocho. Samozřejmě Kevin se svými žábry všem natrhne jejich ploutvičky, ale nakonec mi tam byl nejsympatičtější Dennis Hopper jako totálně záporný anti-hrdina - a takové já rád. ()

ursinko

Zhliadnuté 24.11.1995 v Kine 1.Máj vo vrútkach .Mnoho ľudí tento film nemá rado, ale ja ho môžem vidieť kedykoľvek. Samozrejme, beriem ho s rezervou. Už prvý krát v kine sa mi páčila myšlienka "zavodnenia planéty" a života jej obyvateľov. Vždy si ho rád pozriem, aspoň prvú polovicu, pokiaľ Costnera prehltne veľká ryba. Miestami sa pri filme smejem, miestami žasnem - keď Kevin ovláda svoj katamaran v úvode filmu. ()

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western