V tomto postapokalyptickém dobrodružství je celá budoucí Země díky tání ledovců pod vodou. Kevin Costner jako osamělý poutník vezme pod svá pomyslná křídla matku s dcerou, aby je ochránil před partou kočovných tyranů. Díky staletí trvajícímu globálnímu oteplování, jež zapříčiňuje tání ledovců, je celá Země pod vodou. Poslední zbytky lidí přežívají na umělých plavidlech a v na vodě plovoucích městech neustále napadáni partou zlověstných pirátů v čele s Deaconem (Dennis Hopper). Jejich poslední šancí je Meriner (Kevin Costner), osamělý poutník, který se dokonale přizpůsobil novému prostředí. Společně s překrásnou ženou (Jeanne Trepplehornová) a její dcerou se vydávají navzdory Deaconovi a jeho kumpánům najít suchou zemi. (Cinemax)

LaciLC

Pri prvom pozeraní som bol nadšený: príjemní herci, skvelá výprava aj triky a celkovo by som filmu dal aj ****. Lenže pri druhom pozeraní som z toho už mal podstatne horší pocit, dosť som sa nudil a uvedomil som si tú pomerne hrozivú dĺžku filmu. Ale s veľkým odstupom času si ho chcem aj tak pozrieť a možno ma zaujme zase. ()

korbitch22

takovej průměrnej filmek,co je natočenej jako velkofilm,nezajímavé kostými,špatná výprava,průměrná režie,jako vždy podprůměrný kostner,a dost hroznej denis hopper.ovšem ten nápad a vizuální stránka je velice fajn. ()

marhoul

Pro mě suverénně nejblbější film s Kostějem. Já na tom byla kdysi v kině, jed a síru plivu ještě dnes. Blbější je snad jen ten ztroskotanec s Tomem Hanksem. Nic pro mě. ()

Yardak

Budoucnost...Kevin Costner ve formě...všude samá voda a celkem zajímavý příběh s velmi dobrou výpravou! Jak často říkám, tak tohle je prostě nedoceněné Sci-Fi. 80 %. Co takhle volné pokračování Kevine, Spaceworld? :D ()

heyda

Vodní svět stojí především na zajímavé myšlence, kdy většinu světa zaplaví oceán. Lidé bojují a kšeftují s každým gramem půdy, aby mohli pěstovat potraviny atd. To je určitě klad filmu, stejně jako dobrý herecký výkon Costnera. Bohužel film postrádá větší náboj a ani pirátské honičky a přestřelky tomu nepomohly. Stejně tak délka filmu je ubíjející. Takže myslím, že 3 hvězdičky jsou OK a jednou se na to určitě vyplatí podívat. ()

Oktavianus

Pokud na tom bylo co k chápání, tak já to teda nepochopil. A ten moula Costner to moc nezachránil. Nebýt Hoppera, kterej dokázal být charizmatickej i v takový hloupý roli, ani jsem to nedokoukal. ()

Ivoshek

Po Tanci s vlky došel Kevin Costner k závěru, že je kvalitní filmař. A začal se realizovat. Nebylo to dobře pro něj, pro diváky a vlastně pro vůbec nikoho. Vodní svět je blbost. Navíc výpravná a drahá. ()

Janek

Průměrné, ale na coby desetileté pachole to dělalo dojem (zvláště mi utkvěla scéna, kdy Costner pije své vlastní chcanky :D ()

eraserhead666

Asi osudové pouto, obecná slabost pro Costnera (coby herce, samozřejmě) a vodu jako takovou, nevím, ale tenhle film (navzdory profesionální i neprofesionální kritice) mě prostě strašně baví. Costnerovi ta role sedla jako prdel na hrnec a ta podvodní scéna je prostě úchvatná, stejně jako trochu dost silně vyšinutý osamělý plavec, ten je fakt parádní a jeho (škoda, že tak krátký) výstup je nejlepší scéno z celého filmu. ()

SOLOM.

Dnes už spíše úsměvný pokus o vodní post-apokalyptický svět, ale v době kdy jsem to viděl poprvé, to byla pro mě pecka. Pořád je to dobrý film, ale postupem času z něj v mých očích vyprchalo ono kouzlo, které mě na něm tehdy uchvátilo. Costner podal slušný výkon ať už jako herec, nebo i režisér, ale Hopper se mi tu moc nelíbil. Hlavně mi tady vadil ten přemrštěný konec. První polovina však byla hodně solidní a to jak po trikové stránce, tak i té příběhové. No a Jeanne Tripplehorn – tak ta byla vždycky k sežrání a za půl hodinu s ní bych klidně dal i celou roli papíru (klidně i toho toaletního)…65% ()

Ilicka

Zpočátku na čtyři, postupně se to stává blboučtějším, konec zvláštní. Po vícerém zhlédnutí snižuji na tři. ()

ARI50

Je to super svět a super příběh a mě se líbí ale stačilo dvakrát aby mě to nepřesvědčilo o své dokonalosti a kráse a já dal víc přesto slušný. ()

Bauer

Joo tak takovýhle filmy mám rád.Kevin Costner opět před a i za kamerou a zase se mu oboje povedlo dobře.Dennis Hopper je super parchant ze kterýho nejde ani tak strach jako spíš legrace.Jenom si tak říkam , kam šlo těch 175 milionů dolarů , protože tohle tolik nemohlo stát. ()

Sawy

Zásadní problém Vodního světa tkví v tom,že kdykoliv se zdá,že to začne být konečně opravdu zajímavé,přijde NĚCO (Dennis Hopper,debilní vedlejší postava,otřesný digitální efekt...),co to zase pošle do hajzlu.Pak nepomůže ani velkorysá výprava,ani spoře oděná Jeanne Tripplehorn,ani fakt,že J. M. Howard jede.. Pár zajímavých scén se najde,ale převážná část skvělého námětu je nehorázným způsobem zabitá. 50 % ()

ScarPoul

Vodný svet u mňa patrí ku klasikám sci-fi. Má to prostredie ktoré je exotické, zaujímavé a hlavne nové takže si Costner mohol vytvoriť vlastné pravidlá a naplno si to užiť čo aj spravil. Jeho hrdina je taký aký ma byť opantaný tajomstvom nebezpečný ale celkom milý chlapík ktoré vie v pravej chvíli spraviť dobrú vec. V tomto filme všetko zapadá do seba a pripomína mi tie časy keď takéto filmy boli zábava s nejakým tým posolstvom. V dome komerčnosti pre takéto filmy nie je miesto a možno práve preto film prepadol.Čo je podľa mňa škoda. Tanec s vlkmi boli Costnerovím úspechom a myslím že aj vrcholom kariéry, myslím režisérskej v hereckej má ešte pár tromfov a týmto filmom mi prišiel ako keby si chcel splniť nejaky svoj sen pretože film je natočený z ľahkosťou, akčné scény majú spád a sú dobre vymyslené, nasnímané a zrealizovateľné. Tripplehornová aj costnerom a hopperom dotvárajú tento celok a tvoria pevnú štruktúru pre tento svet ktorého záver poznáme ale aj tak držíme hrdinom palce o to viac kedže sú na mori a more skrýva veľa nebezpečenstiev. a tu sa dostávame k hlavnému úrazovému kameňu ktorý costner načrtol už v tanci ale tu ho využil naplno a už ho nepustil a to priamočiarosť. Aj keď sa na to dobre pozerá, aj keď vás to baví a aj keď po skončení máte dobrý pocit ničím vás to neprekvapí. myslím tým dejovo. realizácie je úchvatná. Mne to dosť vadí pretože mám rád keď sa môžte ponoriť do toho neznámeho sveta nevediac ako to skončí. Tu sa pozeráte na vopred vyhratú bitku s miernymi prekážkami ktoré ale Costner prekoná šak má žábre za ušami neee? inak je to jedno z mojich obľúbených diel ()

Lacike

Hodnotenie predlzenej Ulysses verzie: V kratkosti by sa to dalo charakterizovat ako Mad Max na vode. Ale ma to najblizsie k k tretiemu dielu. Nielen Pg-13 ratingom ale aj celkovou roztomilou atmosferou. Skoda, ze to nie je temnejsie drsnejsie a celkovo bezutesnejsie ako druhy diel Mad Maxa. Ale to sa asi nedalo ocakavat od vo svojej dobe najdrahsieho filmu vsetkych cias. Napriek tomu film stale ponuka dostatok veci kvôli ktorym stoji za videnie. Originalne pojaty postapo svet, ktory je dostatocne fascinujuci. Spickovo prevedene akcne sceny s mnostvom pôsobivych kaskaderskych kuskov v ktorych sa neraz predvedie aj samotny Costner. Len obcas sa do filmu vkradne CGI, ktore dnes uz pôsobi prinajlepsom priemerne. Pribeh je dost jednoduchy. Nastastie postavy su dostatocne zaujmave. Costner si zahral osameleho hrdinu, ktory sa strani od ludi, ale proti svojej vôli sa nakoniec ujme dvoch nezelanych zenskych pasazierov. V predlzenej verzii je ovela lepsie podane ich postupne zblizovanie sa. Na druhej strane to filmu ubera tempo, takze to uz nepôsobi ako nonstop akcny vyplach. Z dalsich postav zaujme blaznivy vynalezca Michael Jeter a klasicky beckovo prehravajuci zaporak v podani Dennisa Hoppera. Dost bizarne pôsobi jeho snaha viest normalny rozhovor s malym dievcatkom, aby si ju ziskal na svoju stranu. Prilis ma nebavila epizodka s otravnym Kim Coatesom. Zato ma prekvapila kratka ucast Jacka Blacka. Howardova hudba obsahuje pekny hlavny motiv. Uz v dobe vzniku film pôsobil, ze stylom zaspal dobu a nikdy nebol mojou srdcovkou, ale raz za cas si ho pustim kvôli originalnym vodnym kulisam, kvalitne prevedenej akcii a charizmatickemu Costnerovi. Rozhodne si to nezasluzi taku negativnu povest aku film ziskal v dobe uvedenia. Oproti katastrofalnemu Postmanovi to pôsobi ako intelektualne veldielo. 6/10 ()

slatkac

Není to zas tak špatné jak jsem podle reklamy očekával.Posádka mi připadala jako banda tupých nadržených námořníků kteří se setkají s ještě nadrženější zrůdou. Dennis Hopp(f)er je už sice starý pasák a na nějaký herecké výkon kašle, ale tenhle chlapík by si měl zasloužit uznání i kdyby hrál ve Wipeoutu. Nejvíc mě do kolen dostala Jeanne Tripplehorn od které bych se klidně nechal mučit. 80% ()

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western