V tomto postapokalyptickém dobrodružství je celá budoucí Země díky tání ledovců pod vodou. Kevin Costner jako osamělý poutník vezme pod svá pomyslná křídla matku s dcerou, aby je ochránil před partou kočovných tyranů. Díky staletí trvajícímu globálnímu oteplování, jež zapříčiňuje tání ledovců, je celá Země pod vodou. Poslední zbytky lidí přežívají na umělých plavidlech a v na vodě plovoucích městech neustále napadáni partou zlověstných pirátů v čele s Deaconem (Dennis Hopper). Jejich poslední šancí je Meriner (Kevin Costner), osamělý poutník, který se dokonale přizpůsobil novému prostředí. Společně s překrásnou ženou (Jeanne Trepplehornová) a její dcerou se vydávají navzdory Deaconovi a jeho kumpánům najít suchou zemi. (Cinemax)

Kaka

Druhá spolupráce Reynolds - Costner nakonec nedostala takového uznání jako ta první (Robin Hood), avšak úplně zlé to zase není. Scénář je nápaditý a vůbec celá idea se zatopením světa je příjemně mysteriózní. Objevování "dryland" je napínavé a mořský vlk Kevin Costner je v této roli naprosto perfektní. Úchvatně natočená akce strhne svojí dravostí a přehledností a celková dynamika filmu je více než dobrá. Ruší snad jen přehnaně výbušné finále s několika typicky hrdinsky trapnými sekvencemi, ale přežít se to dá. Podvodní scéna je fantasticky mrazivá, stejně tak závěrečných pět minut. Snímek který stál 175 milionů dolarů nám sice neukázal nic převratného, avšak jedná se o relativně zajímavý a nápaditý hollywoodský blockbuster, kde jsem nějaké ty úlety ochoten odpustit. ()

Spiker01

Prostě Mad Max na vodě, se kterým Costner prodělal kalhoty. Dřív jsem to tak nebral, ale i dnes se jedná o poměrně koukatelnou záležitost. ()

sud

Dobrý film s dobrým Kevinem Costnerem a pro mne do jisté míry milé překvapení, když jsem slyšel tu hollywoodskou kritiku. Film má opravdu skvělý nápad a opravdu v mnohém předčí Costnerova Postmana. Nezapomenutelný je také holohlavý Dennis Hopper jako velitel Čmoudů. 3 a půl hvězdičky. ()

castor

Slovo průšvih mám spojený s úplně jinými projekty. O pevninu je sakra zájem, protože ledovce roztály a vše dosud známé zmizelo pod hladinou oceánu. Každý bojuje, jak se dá, obojživelný Kevin Costner i tvůrci, kterým se rozpočet zatraceně vymkl kontrole. Ono toho ale bylo víc. Hádky s producenty, obavy z hurikánů a nakonec mizerný ohlas za oceánem, až musel výdělky zachránit zbytek světa. Ale k filmu. Za mě jde o poměrně svěží a nosný nápad. Úvodní minuty vypadají solidně, zvlášť když se kombinuje poměrně umně několik žánrů. Bohužel někde v polovině se to zlomí a udýchaně se vyplňují povinná klišé. Závěrečný nádech už zase mírně potěšil. Do toho všeho půvabná Jeanne Tripplehorn, ve své roli citově nestálý a morálně pochybný Costner si své rovněž odmakal a Dennise Hoppera nechejme raději... přehrávat. ()

ClintEastwood

Vodní svět, to je takový Šílený Max na vodě. Kvalitní postapokalyptické sci-fi, s výborným Kevinem Costnerem a skvostným záporákem Dennisem Hopperem. Prostě velká vysokorozpočtová zábava, ale pozor, má to i určitou hloubku. Film, který nám krásně dozrál. ()

Rex Mundi

No, dalo sa. Vzhľadom na to, aké hrozné správy som o tomto filme počula, nemyslím, že by bol horší než kvantá iných bezduchých akčňákov s "morálnym posolstvom", populárnych najmä v 90. rokoch. Rovnako ako oni je Vodný svet prvoplánový, má trápnych záporákov a v scenári veľa a poriadne veľkých dier. No aspoň ma zaujala postkatastrofická vízia našej planéty aj hlavná postava. ()

D.Moore

Postman se mi sice líbí víc (opovažte se mi někdo říct, že jsem úchyl), ale Vodní svět má také svoje kouzlo. Příběh je sice (s)prostý jak zákon káže, nicméně všechno zachraňuje monumentální výprava, obdivuhodně velkolepé akční scény, zmutovaný Costner a zábavný (ač chvílemi až zbytečně přehrávající) Hopper. Vodní svět, to je také jeden z mých nejoblíbenějších soundtracků, které vznikly po roce 1990. Film je ale třeba vidět v originálním znění - dabovaná verze dělá z některých už tak nepříliš duchaplných dialogů trapnost první kategorie. ()

MM_Ramone

Kevin Costner je úbohý, netalentovaný herec, ktorý akousi ťažko uveriteľnou náhodou získal v roku 1990 sošku Oscara. Od vtedy ako si zatancoval s vlkmi sa mu podobný úspech nepodarilo zopakovať. Aj keď dostal niekoľko šancí a mal štedrú podporu producentov, tak všetky jeho ďalšie filmy boli vysoko stratové prepadáky. Ukážkovým príkladom toho je postapokalyptický sci-fi snímok "Vodný svet". Mal to byť kino trhák, ale prišlo dosť veľké sklamanie. *** ()

Davies182

Naprosto úžasná a hlavně mega-atmosférická první hodina a půl se ve druhé půli filmu z jakéhosi - mně neznámému - důvodu překlopí do generické střílečky a nudné hry na schovávanou, to vše navíc v těch nejlevnějších kulisách, jaké si snad lze jen představit. Nikdy jsem nepochopil, jak může zprvu tak epicky vypadající dobrodružství se super nápadem skončit jako tupá televizní C-čková produkce, ale stejně jsem Costnera za představení Vodního světa zbožňoval. ()

pepo

nepochopitelne zatracovaný film.výborná výprava a hudba.originálny nápad.Costner je sympaťák a akčné scény sú veľmi pekne natočený.Až posledná tretina si zaslúži to čo sa kydá na celý film.tá fakt stojí na hranici béčka a céčka ()

Xmilden

Od 80. minuty se film zlomí směrem, který se mě vůbec nelíbil. Dokud se totiž držíme na lodi v zatopeném světě, je všechno v naprostém pořádku. Bohužel si tvůrci později uvědomí že by měli dodat nějakou velkolepou akci a tímto bohužel zohyzdí Waterworld. Costnerův na dlouhou dobu poslední zapamatováníhodný zásek. 65% ()

sepp

Trosku podivny a nedotazeny film, ovsem nelze mu uprit spad a dobre akcni sceny. Jenom nechapu proc delal pitnou vodu z moci, kdyz jsou jiz dnes k dispozici stroje na delani pitne vody z morske ;) ()

Divočák

Costner se rozhodnul natočit svou vlastní variaci na Šíleného Maxe, jen písek vyměnil za vodu a do hlavní role obsadil koho jiného než sebe. A povedlo se to asi stejně jako Max dvojka. Čmoudi nejsou o nic míň "komixoví" než záporáci tam, Costner není o nic menší frajer než Gibson (a navíc má cool žábra) a atmosféra tísnivého postapokalyptického světa "všechno je v prdeli, všude kolem je jenom písek/voda" funguje dokonale (a ke všemu obsahuje silné ekologický podtext). Vodní svět je zkrátka hodně dobrý a silně nedoceněný postapokalyptický akčňák, za který se Kevin rozhodně nemusí stydět. ()

Phobia

Pokud přijmete premisu lidského života na zatopené planetě a NEBUDETE NAD NÍ PŘEMÝŠLET, možná k tomuto filmu, stejně jako já, zaujmete jakýsi shovívavě pozitivní přístup a nebudete mít potřebu po něm mrskat bahnem a hnojem. Costnerovi role docela sekne, Dennis Hopper je správný záporák (byť poněkud přemrštěný) a malá Tina Majorino je prostě roztomilá k sežrání. Obsazení tedy funguje, hudba jakž takž taky, triky celkem OK, scénář je sice ptákovina, ale když si člověk odpustí bádání ned nelogičnostmi... Dobrodružný film, přiměřeně akční a zábavný, v některých ohledech dokonce originální. Mám pro tohle béčkové postapo nostalgickou slabost, takže hodně přemýšlím o udělení čtvrté hvězdičky. A víte co? Dám ji, nebudu srab! Každý snad máme nárok na nějaký ten úlet, ne? 70% ()

kinej

Sakra, tak tomuhle říkám něco podělat. Co chybělo k tomu, aby mohl být Vodní svět dobrým filmem? Téma samotné je hlubokou studnicí inspirace, ze které se také myslím daří tvůrcům čerpat. Lodě, města, kostýmy, ale i různé maličksoti, jako například interirér podpaulbí, jsou geniální. Vize budoucnosti je osobitá a v tomto ohledu to snad ani lepší být nemohlo. Ale co ty akční scény? Film by měl na nich stát, ale oni ho naopak srážejí. A co ten scénář a nevěrohodná hlavní postava? To jak nereálně je zde napsán jeho přerod od nenávisti až k citu k malé holčičce je pěkně zfušované. Nebo to to jak Enola o IschioCostnerovi Čmoudům vypráví, jak si pro všechny přijde a vyvraždí je? Kde to jsme? Scénář na úrovni akčního béčka s Chuckem Norrisem. A finále na vybuchujícím tankeru? Tohle má být vysokorozopočtový akční film? A proč se tam museli na konci srazit ty tři skůtry? Proč to trapné bungee? Proč? Tahle scéna téměř zabolela. To režisér ztratil soudnost? Vodní svět mohl být mnohem mnohem lepší, jak můžeme například vidět ve scéně ponoru do zatopeného města. Žel není. Vize by byla, ale realizace je pěkně zpackaná. ()

Hrabka

Tenhle film je celkem fajn. Děj sice nestojí za moc, ale originalitu tomu nelze upřít. Hodně dobrá vodní jízda. 75% ()

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western