Úsvit mrtvých

• USA Dawn of the Dead (více)

Mrtví se probouzejí a jejich jediným cílem je získat čerstvé lidské maso, kterým se živí. Celou zem zachvátí šílená panika a zbylí lidé zoufale bojují o holé životy. (Interdomino)

rbr

Sme mrtví. Poznámka do budoucna: příště až vtrhnu do obchoďáku zaplavenýho zombiekama, budu mít na sobě sombrero a budu v podnapilym stavu, není pravděpodobně dobrej nápad klidně sedět a měřit si tep. Nebo začít koláčovou bitvu. ()

megacik odpad!

Škoda, že som tento film videl až ako posledný, po všetkých tých hollywoodskych trhákoch, pretože mi to pripadá, akoby som prestúpil z Mercedesu, roku výroby 2018 do jedného z prvých vyrobených áut na svete. Nedokážem si vôbec užiť to, že sedím v jednom z prvých áut na svete, keď som už zhýčkaný luxusom z roku 2018. Na filme mi vadí úplne všetko, ale hlavne to, že zombíkovi bez problémov ujde aj priemerne rýchly slimák. Slimáci a zombíci, takto by sa mal volať tento film. Zo sledovania tohto diela som mal ešte aj stres(čiastočne aj z toho dabingu), pretože často sa stávalo, že všetci na seba, niekedy aj bezdôvodne, kričia, hádajú sa, nervujú sa a chaosia. Chaosia tak, ako keby nemali žiadny scénár. Čo hercov napadne, to improvizovane urobia. Stresujú sa navzájom, aj keď práve majú kľud, a pokojní sú, keď im hrozí nebezpečie. Na strechu umiestnia tehotnú ženu s brokovnicou, nech si tam len pobehuje(však je to akčný film), vrtuľník nad hlavou proste musí lietať, aj keď ničomu nepomôže(a pilot musí kričať, aj keď ho nikto nepočuje cez hluk motora, veď napätie musí byť), a my si ideme zobrať kamióny, len tak, bezdôvodne, aby sme sa len trochu ohrozili, však sa v nákupnom centre nudíme, a aby bola sranda, tak budeme ich štartovať s otvorenými dverami, aby si aj zombíci trochu zahrali. Vo filme je často zdôraznená aj potreba mať pri sebe cigarety a fajčiť....ale to je také typické pre tieto staré filmy. Vtedy fajčenie bolo dôkazom luxusu a zdravého životného štýlu. No a tí zombíci....asi ušli z nejakej NIVEA továrne. Ako fanúšik zombie filmov musím dať tejto prvotine ODPAD, pretože priznám sa, že nič horšie a (tragi)komickejšie som už dávno nevidel, a to vo všetkých kategóriach filmov. ()

drkaldj

Pro mě lepší než Noc oživlých mrtvol, ale bohužel ani tady ještě není úplně vše dokonalé. Začátek mě moc nechytl, jakmile ale začíná let vrtulníkem tak se to zlepší. V obchodním domě mě děj bavil, i když ke konci už to začínalo být utahané. (Viděl jsem režisérskou verzi). ()

tXtX

Romerov Úsvit mŕtvych ma baví viac, ako kedysi. To, ako si s cynickou ľahkosťou uťahuje z ľudstva je naozaj komické, ale trefné zároveň. Post-apokalyptickú atmosféru vystihol na jednotku a charaktery a vzťahy medzi preživšími detto. Veľmi dobre sa na to pozerá aj po takmer 50 rokoch. Na čom sa však zub času podpísal najviac sú rozhodne chodiace mŕtvoly. Nejde z nich strach, rešpekt ani napätie. Sú to v podstate iba obyčajní ľudia natretí modrou farbou, ktorí sa tvária príšerne komicky a degradujú každú scénu, v ktorej sa objavia.. Na Saviniho pomery skutočne veľmi slabé masky. Pár minút pred koncom už konečne ukázal, čoho je tento šialenec schopný, a na niekoľko minútiek nám naservíroval črevá a nejaké tie odtrhnuté končatiny.. ale na horor (ktorý vlastne hororom nie je), je toho proste málo. Remake Noci oživlých mŕtvol z 90. roku je u mňa čo sa tohto žánru týka jednoducho stále neprekonaný, aj keď je celé tie roky neprávom všetkými prehliadaný, a ja vôbec nechápem, prečo.. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech