Úsvit mrtvých

• USA Dawn of the Dead (více)

Mrtví se probouzejí a jejich jediným cílem je získat čerstvé lidské maso, kterým se živí. Celou zem zachvátí šílená panika a zbylí lidé zoufale bojují o holé životy. (Interdomino)

wampyrelli

Je fajn se pro jednou podívat na zombie horor, který není nazýván hororem kvůli lekačkám, ale kvůli pořádné dávce napětí. ()

Knor

Stará dobrá klasika, které určitě neurazí, ale bohužel ani nějak zvlášť nenadchne. Tento film jsem viděl jako poslední co se týče Romerovo zombietvorby a přišel mi asi nejslabší. Zombíků se tu opravdu asi nikdo bát nemusí, protože stačí kolem nich pouze šikovně kličkovat a to nemluvím o tom, že polovina zombie byla modrá jak fantomas....to bylo docela legrační a myslím, že film nebyl tak děsivý ani na tehdejší dobu. Na druhou stranu musím uznat, že krve a různých klasických nechutností je tu dostatek a několik scén úžasných. Život hrdinů v obchoďáku je perfektní a závěrečný masakr se Romerovi poved jako v každém jeho zombíkárně. ()

biergof

Horrová komedie jak nemá být! Nemrtví jak z porcelánu, dortová válka a mladý dr. House se chová jako kretén od začátku filmu a jeho role (na co šáhne, to posere) mu zůstane až do posledního výstřelu, dokonce i jako zombie má touhu všechno posrat. Nebudeme řešit, jak film stárne, to k tomu patří. Ve své době to musela být neuvěřitelná síla. Postavy se chovají velmi reálně, v mnohých jsem poznal své okolí i sám sebe. Už to vidět nechci, ale respektu jsem neunikl. ()

departed odpad!

Jako chápu, že ve svý době to muselo bejt strašidelný, mrazivý a atmosférický. Úplně si dokážu představit strach v očích diváků, kteří byli napnutí z toho, zda se zombíci dostanou či nedostanou do obchoďáku a zdali naši tři hrdinové nakonec přežijí. Z pohledu dnešního diváka a dnešních standardů je tohle naprostá komedie, až parodie dá se říct, na akční horory, protože tady je k smíchu úplně všechno. Herci strašní, to se ani nedá nazvat herectvím, triky otřesný (možná i na tu dobu), komparz příšernej, hudba spíš groteskní, špatný ozvučení a zároveň nadabování. Ano, je to starý a každý nějak začínal, ale tohle je brak... a jakej. ()

Najt

Začátek mě nudil, ale když přišel na řadu obchoďák, tak spolu sním přišla i vlna zombie blaha. Masky a různá rozhodnutí jsou občas ke smíchu, ale chápu, že dnes po 40 letech jsme rozmlsání moderní dobou, ale i přes to všechno je tahle, dnes už stará "vykopávka" celkem uspokojivý film ()

Uesbe

Toto je moje 1300.hodnotenie....smrk,smrk. Týmto sa chcem poďakovať výrobcom domácich tlakomerov, antikoncepcie a všetkým, ktorí nebudú budúci rok voliť Veď-viete-koho. Nemôžem dať 5*, lebo to bolo natiahnuté ako guma v trenkách a krv bola oranžová, čo ma vždy irituje. ()

Marlow

Viděl jsem evropskou 90 minutovou verzi tohoto filmu , nazvanou prostě a jednoduše Zombi. Sestřihal ji slavný italský reřiser Dario Argento , který spoluprodukoval původní verzi. Výsledkem je sled brutálních a akčních výjevů, který se vyhnul zdlouhavosti původní verze. Možná proto , že film se smrskl hlavně na akční podívanou jsem se při nem dost pobavil. ()

Gekon

Výborný zombie film,i když je zcela odlišný od Snyderova remaku. Vadí mi na něm podivná hudba a humor, který nemá v hororech své opodstatnění, kromě čestné vyjímky Evil dead. ()

pepino

Slušný zombie horor, který má ale jednu zásadní chybu, kterou jsem nemohl přenést přes srdce- docela často přeskakuje mezi vážným hororem a sebeparodií a to tak nešikovným způsobem, že to vypadalo jako by to natočil nějaký nováček, který chtěl za každou cenu natočit něco kultovního co pobaví. Jenže zásadní zádrhel je v tom že to nenatočil žádný nováček, naopak zkušený matador Romero. Z toho důvodu mě to docela mrzí, protože Romero umí natočit skvělý a působivý horor ( Night of living dead budiž příkladem). Nemůže se ubránit tomu abych srovnal tento originál s snyderovym remakem. Remake bohužel pracuje s osvědčenými klišé hororů poslední doby. Naopak Romero se těmto klišé vyhýbá a nejenom to, on se jim i vysmívá. Občas to ale působí tak že se snažá vysmívat i sám sobě, a to je to co mi na tomto jinak povedeném hororu vadí. ()

wlk1

No tak takovou hovadinu snad ani v týhle době nemohli myslet vážně. Napětí 0*, Masky (moment jaké masky?), zábava 0*. Celkově to má nárok na 1* a to jen proto, že někoho z tohodle napadlo udělat remake. Proti Noci oživlých mrtvol těžké u mě nepochopení.. ()

DominikCZ

Roztahaný děj: * dolu. Logika: další * dolu. Efekty a líčení: mínus *. Hloupé moralizování a pokus o poselství - další -*. Ta jedna, co zbyla, je za bandity s koláčema. ()

mchlumak

Naprosto geniální nápad a nezapomenutelné zpracování, ale některé pasáže jsou trochu zdlouhavé a ve výsledku zbytečné. ()

Daxus

Romera mám rád, ale tohle se mu fakt nepovedlo. Atmosféra žádná, zombies spíš do komedie a hlavní hrdinové neumějí hrát. 25% ()

ozzman111

,, Keď bude peklo plné, mŕtvi začnú chodiť po zemi ". A sú všade, v mestách, na vidieku aj v obrovskom supermarkete, kde sa uchýli štvorica hlavných hrdinov. Apokalypsa ľudstva spôsobená záhadným vírusom, ktorý mení ľudí na chodiace mŕtvoly. Geeorge A. Romero vystihol atmosféru na jednotku, musím preto pochváliť aj nápady, ktoré k nej prispievajú. Cestovanie vrtuľníkom, s pohľadom na krajinu, kde sa to hemží zombíkmi. Televízne vysielanie v pozadí, ktoré sa s narastajúcim šialenstvom mení na čosi bizarné. Romero používa prvky satiry ľudstva a žánru ,, zombie comedy ". O dĺžke filmu spomínanej vo viacerých komentároch je bezpredmetné hovoriť, bavil som sa každú minútu. ()

maoc

Tohle není horor. Tohle je psychologické drama, kde jsou si lidé, nikoliv zombící, jeden druhému vlkem. Nemusí to každému vonět, ale mě to oslovilo. ()

Blazkowicz

Tohle že je z roku 1978? Něco tak amatérského jsem už dlouho neviděl. Kde je nějaká krev nebo aspoň náznak hororu? Proč postavy dělají, že neslyší přicházející zombíky a pak se hrozně diví, když se po nich najednou zezadu někdo sápe? Zombíci stejně chodí jako když se jim nechce a jsou totálně k smíchu s tím pudrem. Navíc v každé druhé scéně je aspoň jeden komparzista který ani není napudrovaný. Těsně nad odpadem. 1-* ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech