Zombie ovládly Zemi. Na celém světě už zbývá jen pár míst, kde se dá ukrýt. Hrstka vědců a vojáků zvolila podzemní bunkr na Floridě a snaží se pomocí nejrůznějších experimentů na polapených zombie přijít na to, jak zvrátit osudnou chorobu, která způsobuje přeměnu nakaženého člověka v zombie. K některým experimentům jsou však zneužiti i vojáci a to způsobí rozkol uvnitř komunity. Ale ještě než se stačí věci vyřešit, vniknou do bunkru zombie, kteří konečně našli skulinku v obranném systému. Teď už hraje každý sám za sebe a jediným cílem je přežít. (oficiální text distributora)

Bláža

Do nedávna to byl poslední díl Romerovy série (Night of the Living Dead, Dawn of the Dead, Day of the Dead). S nástupem nového počinu Land of the Dead, už je pouze třetí. Ale konec statistik. Day of the Dead je v porovnání s předchozími dvěma filmy, takovým malým chudým příbuzným. Ani zombíků tu není tolik (až na finále, samozřejmě). celý děj se odehrává převážně v interiérech vojenské báze, kde se ústředním motivem stává konflikt mezi vojáky vedenými extrapadouchem Rhodesem a vědci, kteří dělají pokusy na zombie a snaží se je domestikovat. Romero mohl skvěle využít úzkých chodeb k navození klaustrofobické atmosféry, ale nestalo se tak. Místo toho rozehrává psychologickou hru mezi vědci a vojáky. Až na pár povedených gore efektů se tu téměř nic neděje. Zajímavým momentem je Frankensteinovské téma, které se přímo nabízí - doktor přezdívaný Frankenstein ochočí jednoho zombie, který nakonec pomstí doktorovu smrt – vědec-stvořitel a jeho výtvor. To je nabouráním hororových pravidel, kdy jedno zní, že divák se většinou nemůže identifikovat s monstrem – věřte že to jde a tomu zombíkovi budete nadšeně držet palce. ()

Azrael515

Moj oblubený Romero (ešte som nevidel starý dawn ale chystam sa na nheo dnes večer). Učenlivý zombie, doktor čo rád kuchá mrtvolky, machoidní vojaci, hrdinka, jamajčan a alkoholik. Úžasny mix charakterov, pestrá paleta zombies a hafo goru robia z tohto filmu top of the pops v žanri zombie terror. ()

Wormboy

Pre mna jednoznacne najslabsia cast Romerovej zombie serie. Vo filme sa sice objavia zaujimave motivy ucenia zombiekov, ktore sa vyskytli aj v Romerovej novinke Land of The Dead, avsak film nema ten spravny vnutorny naboj ako mal hlavne Dawn Of The Dead.Kazdopadne vsak ide o dobry film,ktory je dost zabavny na to, aby sa clovek pri nom nenudil. ()

destroy83

Třetí a opět velice kvalitní zářez z Romerovy zombie série. Stejně jako Dawn of the Dead byl pojat malinko jinak než Night of the Living Dead i Day of the Dead Romero nasměroval zas trochu jinam. Zde by se dalo řící, že o krok dál než jeho dva předchůdce. Děj nás zavede do podzemního bunkru kdesi na Floridě, kde skupinka vědců provádí pokusy na oživlých mrtvých pod ochranou hrstky vojáků. Samozřejmě vše směřuje k nevyhnutelnému konci, kdy se zombie dostanou do bunkru a rozpoutají další krvavá jatka. Romero ve snímku zapracoval více na postavách, jejichž příběhy a vzájemné, ke konci vyhrocené, vztahy zabírají přes polovinu stopáže filmu. Atmosféra stísněnosti, strachu a agrese je prosáklá celým filmem a divák si jí může naplno vychutnat. To samé se dá řící o notné dávce napětí, kterou počin vrchovatě disponuje. Masky jsou zde zase o několik tříd lepší a gore pořádně šťavnaté. Navíc Romero nechává své zombie se vyvíjet, takže se zde dočkáme symbolického použití střelné zbraně jednou ze zombií, ale tato schopnost se naplno projeví až v dalším o dvacet let pozdějším pokračování Land of the Dead. U mě opět jasný plný počet. ()

emo

Prvá hodinka drístov sa celkom dá, ale nie je to nič extra. Potom sa však začne zombie masaker ako z učebnice. Konečne v sérii prvý nechutný zombíci, bomba splatter efekty... Len pre silné žalúdky! ()

Hans.

Ten Romero je hroznej úchyl,to jsou neskutečný jatka.... A jinak příjemná oddychovka, ten zdlouhavej začátek mi ani moc nevadil konec to napraví!. 3,5* ()

WolfR

Zakončení Romerovy zombie trilogie je skvělé a zároveň nejlepším počinem ze všech! Je to úžasná postapokalyptická podívaná odehrávající se v jednom z podzemních bunkrů s přeživšími. Zároveň je to perfektní politická satira, které ale nechybí pro zombie žánr tak typické gore momenty. Výživná "zombiáda", 5 hvězd! ()

tom88

Na mňa tento zombie film nijak zvlášť nezapôsobil. Nevravím, že to bolo slabé, ale sem tam sa to chovalo ako sakra shitné béčko plné trápnych dialógov a podobne. Chvíľami má film zaujímavé dejové myšlienky a dobrú atmosféru beznádeje. Triky nie sú zlé, aj keď vyznejú trochu smiešne. Neviem ako ostatným, ale mne hudba vôbec nesedela podobne ako herci, ktorý to príliš neprežívali, aj keď vyskytli sa aj lepší. Sem tam mi prišlo debilné chovanie sa armádnikov, ale aj ostatných, no to je v béčkach zvykom. Je to priemerný zombie film niekomu milší niekomu zase nie. 60% ()

Fox Mulder

Velmi kvalitní průměrný zombie horror od George A. Romera. První polovina filmu je velmi slabá, ale od druhé poloviny opět Romero ukazuje, že je mistr zombie horroru. V druhé polovině filmu krev teče na hektolitry a to myslím vážně. Výborné kamerové záběry na zombie, kteří požírají mrtvá těla (detailní záběry jak zombie jedí střeva, utrhané končetiny, hlavy atd.). ()

Cedr

Ve třetím pokračování své nemrtvé série Romero dokazuje, že je opravdu pořádným řezníkem. I po více než dvaceti letech působí všechny gore efekty tak dokonale, že by mnoho současných konkurentů strčily bez problémů do kapsy. Skvělá postapokalyptická atmosféra, nyní s pochopitelným feelingem osmdesátých let, je stále na vynikající úrovni. Filmu není vůbec co vytknout a vypisovat klady nemá cenu, protože jich je vážně mnoho. ()

black.mao

Příběh vědců hlídaných armádou, uzavřených společně kdesi v podzemním krytu a usilovně řešících problém přemnožených zombií. Když ale zbylí vojáci vezmou řízení podzemní laboratoře násilím do svých rukou, rozputá se boj. ()

Raven0

Romero opět ukazuje, jak je naše konzumní a materialistická společnost zkažená a že lidé mohou být horší, jak kdejaké monstrum... (Pokolikáté už??? Nebo lépe, kolikrát ještě?) Ale i přes to všechno, si lidé záchranu zaslouží. Zlo bude potrestáno a dobro a láska zvítězí! :-) A ani ta sympatická a chytrá zombí to dneska nezachrání :-) ()

Kubaso

O nic slabší pokračování než "Úsvit mrtvých". Důvod jeho malé obliby je způsoben úplně odlišným laděním: zatímco výše zmíněný film byl v podstatě jenom akční slátaninou (ale naštěstí povedenou a dost zábavnou), "Den mrtvých" sází na hustou atmosféru a opírá se spíš o inteligentní scénář a solidní herecké výkony než o hektolitry krve (kromě závěrečného masakru). Rozhodně to není hloupý film, bohužel se ke konci poněkud zvrhne. Gore scény Toma Saviniho jsou tu sice opravdu na úrovni, jenže patří jakoby do jiného filmu a s celkovým vyzněním snímku nemají nic společného. Ještě horší je přítomnost trapně nemístného happyendu. Přesto je to parádní film a ve své kategorii jeden z nejzajímavějších. ()

Danny F.

Naprostá klasika od guru hororů George A. Romera. Děj v pořádku, ale zbytečně dlouhý začátek a dialogy. Ten vynahradí klasický útok zombí. 60% ()

Brain-D

No moc mě to nedostalo, zombíci takový umělí a nedomrlí, ale vnitřnosti byly pěkně nechutný i když také né moc povedené. Atmosféra v podzemí celkem povedená a Kapitán pěknej pičus... ()

Mishqo

Psychológia postáv je dobre vykreslená ale postavy sa správajú neskutočne hlúpo, vďaka scenáru. Aj napriek malému množstvu krvavých scén, tých málo stojí naozaj za to. Ale inak hrubé hovno. 40-50% ()

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (více)

Remake Day of the Dead

Remake Day of the Dead

10.11.2005

Zakladatel a klasik zombie žánru v jednom, George A. Romero o sobě v poslední době opět dává vědět. Loni k nám přisprintovali zombie v remaku Zacka Snydera Úsvit mrtvých, tento měsíc v českých kinech… (více)

Ďalší zombie remake

Ďalší zombie remake