IceQueen

Množstvo známych tvárí, ešte viac slabých výkonov. Nápad je to vynikajúci, no podľa môjho názoru nevyužitý. Kto je vrah mi bolo jasné od začiatku a na to, že sa dej odohrával len pár rokov vo vtedajšej budúcnosti (znie to divne, ale viete ako to myslím), mi prišiel ten svet príliš cudzí. ()

Sheldra

K dokonalosti a genialitě má tohle dílko daleko, ale to němění nic na faktu, že tu panuje tak příjemně "zvláštní" atmosféra, až jsem chvílemi měla dojem, že to s tou genialitou skoro hraničí. Kathryn Bigelow je šikovná holka, Jim Cameron originální scénárista, obsazení je parádní sbírka sama o sobě a kdovíjak jim to nekazí ani mimořádně děsný dabing (navíc překladatelé šli tak daleko, že jméno Faith přeložili jako Věra!!!! - playback na ně!). Vyskytuje se tu sice pár solidních nelogičností v ději a chování postav (např. bývalý polda Fiennes se nechá pětkrát tak zmlátit, že ho vlastní matka nepozná, přičemž v závěru sejme bůhvíkolik bodyguardů jen to hvízdá), jinak ovšem spokojenost po všech stránkách. Takhle se to má dělat, když chce někdo natočit nadčasový thriller. ()

Fanucci

Velké zklamání. Fiennes není (!) akční hrdina a nikdy nebude. Příběh zajímavě začíná a dekadentní atmosféra a prostředí člověka vtáhne...ale pak to jde s filmem z kopce. Samotná zápletka má triviální rozuzlení a velmi trapný rasový podtext, který se táhne celým filmem. Závěr je úplný úlet - uměle natahovaná násilná orgie se závěrem jak z Bodyguarda...50% ()

Lord.Jim

Velmi zvláštní film, temná atmosféra podtrhující vyprázdněnost lidsta jako celku, pouliční nepokoje a bojůvky s přicházejícím koncem tisíciletí. Úžasný Ralph Fiennes. Něco málo mi tam však chybělo. ()

ilemas

Vellmi nudný film s nezáživnými herci, nebýt jména Cameron, tak by mě naprosto minul jako předchozí shlédnutá Alita. ()

honajz2

Detektivky z budoucnosti (jedno v jakém stavu) jsou mým druhým nejmíň oblíbeným sci-fi subžánrem a často mi moc nesednou. A Zvláštní dny sice určitě patří mezi to lepší, co jsem na poli tohoto typu filmů viděl, ale stejně z toho nedokážu být moc nadšený. Má to správně špinavou atmosféru, několik dost povedených scén (i těch akčních), celkem zajímavý vizuál a bavil mě i ten příběh - tedy od chvíle, kdy se to konečně pořádně rozjelo. Ale stopáž mi přijde přehnaná, místy je to krapet nudné a ačkoli u mě pozitivní dojmy lehce převažují, je to pro mě spíš jen zajímavá jednohubka a podruhé bych to vidět nemusel. Navíc i ten závěr je celkem zvláštní, v něčem docela povedený, ale posledních 15 minut je přehnaných a divně vedený, protože lidi se nejprve diví tomu, co se děje, pak zase slaví jako by se nic nedělo a moc přirozeně to nepůsobí. Stejně tak i chování důležitějších postav bylo místy přehnané a téma rasismu do toho bylo našroubované poněkud na sílu - ale naštěstí to na něm vyloženě nestojí, jen tu je tak jako navíc. Silné 3* ()

Joe321

Hodně povedená soft sci-fi lahůdka (jsem v pokušení dát 5 *), která mi svým stylem a stylizací připomínala Blade Runnera. I hudba je tu lehce podobná, líbila se mi hodně, mám rád takovouhle mystickou. Scénář dobře stavěný, s celkem překvapivou pointou. Budoucnost je to velmi nedaleká a vlastně je tu jen jeden vynález, kterým se liší od současnosti a který hraje ústřední roli. Pokud nepočítáme hroutící se systém. Po filmařské stránce je to skvěle zvládlé. Právě ten vynález, playback, je zajímavá věc, pěkně udělané (myslím vizuál ve filmu). Jen těžko si představit, jaké by to bylo, přehrát si zkušenosti někoho jiného. Fiennes se skvělou vizáží hraje ztroskotance osobitě a vůbec celý film vás právě chytne svým stylem. Mě obzvlášť finále. -"Memories are meant to fade. They're designed that way for a reason." ()

HappySmile

Sci-fi sice není zrovna můj oblíbený žánr, ale musím říct, že tento film se opravdu povedl. Nápad to byl opravdu zajímavý a zpracování se taky povedlo. Ale neodpustím si jednu poznámku, po celou dobu mi běhalo na mysli, že v hlavní roli nesleduju Rapha Fiennese, ale spíš Facunda Aranu, který hrál hlavní roli v Divokém andělovi, protože se svou vizáží tady Ralph vypadal úplně jako jeho dvojče. ()

MrPierc

Ze začátku místy hluché ,ale SQUID tomu dodává šťávu. Nejlepší je konec = vykreslení chaosu a anarchie + barevné papírky padající mezi násilí všude okolo. Černá herečka Angela Bassett mi do toho filmu velmi sedla = citlivá a přesto tvrdá z donucení životem. ()

MCZ

Docela fajn podívaná, i když nic extra a být to o 20-30 minut kratší, asi bych se nezlobil. A ani atmosféra nebyla tolik výrazná, jak jsem čekal. Bod ale přidávám za fakticky dobrou Juliette Lewis, hudbu a pár (vizuálně) opravdu vydařených scén. 7/10 ()

shyster

Jojo a to jsem si říkal, že u tohohle filmu nemůžu šlápnout vedle. A nakonec to byla ohromná šlápota vedle. Nejenže film postrádá jakoukoli atmosféru (podoba s 8mm je jen v příběhu), ale i ti herci a závěrečné rozuzlení je dosti prkenné a nezajímavé. ()

cariada

Opět jakési akční sci-fi o přístroji co ti umožní vnímat někoho myšlenky, jenže kdosi vymyslí ještě děsivější verzi kdy se koukáš na sebe. Bývalý policista musí přijít na to kdo zatím stojí než sám přijde o život. Pěkný ponurý svět v kterým bych žít nechtěl. ()

Rocky88

Působivé, hlavně svou potemnělou atmosférou (na co se člověk koukne, to ji podkresluje) a nápadem o sdílených pocitech. Bohužel, rozuzlení není takové, jaké by si člověk přál vzhledem k tomu, co všechno bylo vlastně v sázce. V tomto pohledu jde o promarněný potenciál. PS: Cameron opět dokázal, že umí napsat silné ženské postavy. Zdejší černošská Sarah Connor je toho důkazem. ()

bourec

No,že by tenhle kousek Kathryn byl něco extra,tak to zrovna ne.Hrozná Lewisová,Fiennes hraje chcípáčka,co se ukájí u pochybnejch videí,ano ostatní nic moc.zápletka tuctová,občas nuda.Ta tředí hvězda je za útržek skladby mejch oblíbenců Skunk anansie.50%. ()

BarryLyndon

Skvělý film! Trochu si půjčím komentář pepa z csfd, Katherine Bigelow dokázala že je top režisérka, ale Cameron by z toho udělal jeden z nejlepších filmů všech dob. 9/10 PS: Parádní studnice filmů k nakoukání je Moviezone VIM, nechápu proč je to tak zapadlé, objevil jsem to tam. ()

starbrejkr

Všudypřítomná špína a hnus a výborný nosný nápad s "ukladačem myšlenek" jsou to, co dělá z jinak naprosto průměrného trhilleru lehce nadprůměrnou podívanou. Já si ale opět už poněkolikáté musím postesknout nad propásnutou příležitostí. Kdyby se tvůrci místo tradičních žánrových klišé s "překvapivým" odhalením zloducha a tradičních lapálií těch "hodných" zaměřili na psychologičtěšjí rozvinutí linie okolo onoho playbacku, mohli bysme mít na světě parádní psycho-thriller. Takhle ale původní nadšení, když si po první půlhodině uvědomíme, jak košatý a nápaditý příběh se z toho může rozvinout, pomalu stále padáme až do natahovaného, předvídatelného a nudného konce. Herecké výkony jsou taky jako na sinusoidě - Tom Sizemore tradičně nezklamal, stejně jako jsem i Raplhu Fiennesovi věřil jeho obchodníka s myšlenkami, ale především jeho černá přítelkyně působí nepřirozeně a nedělá to jen ta její děsivá muskulatura:-)) Celkově tedy beru Zvláštní dny jako zajímavý a ponurý snímek s lehce nevyužitým potenciálem. ()

Lanark

Ve své době nepochopené Zvláštní dny promlouvají k těm dnešním až s neklidem vzbuzující aktuálností. Cyberpunková linie se sdílenými vzpomínkami, rasovými bouřemi a policií utrženou ze řetězů je v dnešní době už vlastně běžnou realitou, z čehož mne mrazilo po celou dobu sledování a za což by si Bigelow i Cameron zasloužili více, než zdejších 73 %. Jasně, má to i přes nekompromisně budovanou atmosféru nadchející apokalypsy nakonec happy end, některé dialogy jsou úsměvný, ale v tomto případě mi to přijde jen jako drobnosti, takový podkresový šum, nad který by se měl člověk povznést, aby si mohl vychutnat opravdu Zvláštní filmový zážitek. ()

C0r0ner

Být to o hodinu kratší, tak by se nemohl nikdo zlobit. A přirovnání ke Gattace je taky hodně zcestné, když by stačilo místo těch zařízení mít obyčejné kamery. Příběh jako takový špatný nebyl, ale byl prostě příšerně dlouhý a tím pádem nudný a natahaný, což je hlavní neduh Zvláštních dnů. 55% ()