Boogeyman

Nestárnoucí rodinná taškařice, která nesmí chybět na českých obrazovkách minimálně dvakrát do roka. Další z kategorie filmů, jež přes svou notorickou známost sice nelezou na nervy, přesto je narozdíl od geniálních děl z dílny Svěrák-Smoljak-Menzel nevyhledávám. Přesto nelze než smeknout před výkony představitelů dvou hašteřících se ústředních párů, nutno dodat, že s odchodem Miloše Kopeckého zmizelo i klukovsky rošťácké kouzlo starší dvojice. Nic proti Sovákovi, ale je moc dospěle seriózní! ()

hippyman

nějak mi to nepřišlo horší ani lepší, než bylo Zítra to roztočíme, drahoušku... obsazení skvělý, děj trochu přiblblej, prostě úsměvná ptákovina, která se jednou za čas dá vidět... ale ne moc často. 60% ()

salahadin

Sousedské vztahy v "nadčasové" rovině s perfektními vtípky a horou nápadů. Obě majetnicky znesvářené rodiny jsou tak kouzelně zahrané, až mám nutkání jim fandit. Netuším proč se to lidem tak nelíbí, ale já se bavil. Typická lidská neřest (lakomství) je tu v čiré podobě z mnoha úhlů, takže pokud se v charakterech někdo najdete, máte co napravovat:-) ()

Allien.9

Po skvělé jedničce je tohle hloupé. Velmi hloupé. Sovák je sice velmi dobrý herec, ale tady je jasně vidět, že na Kopeckého nemá ani náhodou... Škoda. ()

mzss1

Stará česká klasika. Sice to není nějaká superhvězdná bomba na kterou bych se díval pokaždé, ale jednou za čas to pobaví. Chce to na to mít tu pravou odpočinkovou a i snad rodinnou náladu. V každém případě je to nadprůměr, kde si to tu 4 hvězdu zaslouží. Nejlepší je herecké obsazení a jejich výkony. Kéž by takových herců bylo i nyní v téhle době a ne ty šašci co účinkují někde v nějaké superstar, pak natočí nějaký tv český film dnešní doby a jsou z nich hrdinové. I poměrně krátká stopáž filmu je na místě, vše zde uteče rychle, jednoduchý scénář především založený na dialodzích. Proto hodnotím na slušných 75% = **** ()

kingik

Už méně vydařené pokračování komedie Zítra to roztočíme drahoušku...!, kterému citelně schází Miloš Kopecký, ale i tak se tu najde řada dobrých gagů, které sice už tak nefungují jako v jedničce, ale herci utáhnou i slabší chvilky. 60% ()

Snorlax

On ani první díl nebyl zrovna filmový skvost, ale u tohoto jsem v titulcích stále hledala jméno Zdeněk Troška. ()

Anderton

Ja som sa bavil zhruba rovnako, ako pri prvom dieli, ono je to zrejme spojené aj s tým, že tento film som pravidelne vídaval už od útleho veku v televízii a jeho dej mi tak trochu vtedy pripomínal vzťahy našich príbuzných za morom s našou širšou rodinkou žijúcou v tom chudobnom Československu. Čiže pre mňa televízna klasika, možno tak trochu guilty pleasure, trochu aj osobná záležitosť, ktorá kedykoľvek po nedeľnom obede v telke príde vhod. ()

Frajer42

Pokračování už se ani tolik netočí kolem samotných sousedských sporů, každý jede na svůj účet a snaží se rychle zbohatnout. V důsledku toho je evidentní pokles vtipnosti. Nicméně stále se jedná o koukatelnou záležitost. Lepší 2*. ()

Kothy

Pokračování úspěšné komedie. Rodiny se sice usmířily, ale Bartáčkům přijela teta z Ameriky a tak z ní chtějí dostat nějaký ten dolar. Ta je ale prokoukne a dá jim jenom falešné peníze. A Novákovým ten podvod taky moc nevyjde. "Já čekám, čekám, telegram." :D ()

PetrPan

O dost slabší pokračování úspěšné komedie Zítra to roztočíme, drahoušku, vadou na kráse je zejména absence Miloše Kopeckého ()

nash.

Méně zábavné pokračování, které těch několik výjimečně povedených vtípků nezachrání. Jiří Sovák kupodivu není rovnocennou náhradou Miloše Kopeckého a upachtěná honba za pětikorunami a dolary se zdaleka nevyrovná sousedské válce předchozího filmu. ()

Marthos

V podstatě názorná demonstrace spokojeného šedivého života člověka socialistického, tedy panelákového. Kde výtah nejezdí, ani divák nešlape . . . ()

triatlet

I pokračování sousedských svárů Novákových a Bartákových dokáže pobavit. Postavy navíc - děděček, tetička - do děje zapadají a stávají se součástí hry. ()

Stanislaus

Název této komedie léty prakticky zlidověl, a i když je samotný film spíše průměrnou záležitostí, tak i přesto nabízí nejednu humornou scénu či praštěný nápad, jak nejsnáze zbohatnout na úkor druhých, byť to ne vždy vyjde podle původního plánu. Scénky jako sjezd Nováků z celé republiky, hraní na city a peněženku před bohatou tetičkou z Ameriky či nerudný dědeček s houpacím křeslem pobaví i po dlouhých dekádách od uvedení filmu. ()

honajz

Zadumaný Sovák nahradil výbušného Kopeckého a hned je to znát - úroveň je o hodnou míru dole. Navíc tentokrát se netepe sousedská žárlivost, ale chtíč po amerických penězích, pro který jsou někteří ochotni i dědu obětovat. A do tématu se Schulhoffovi hodila i tehdejší populární soudnička o klubu Nováků, ačkoliv je do filmu napasovaná tak trochu na sílu. Ubylo fórků, děj je rozvleklejší, a přes svou stopáž brzy film začne nudit. ()

fleker

přesně..PŘESNĚ PŘESNĚ PŘESNĚ!PŘESNĚ!!! TO JE TOTIŽ TA SKURVENÁ ČESKÁ POVAHA ..představ si že jedeš na vejlet...a protože začne pršet,a nemáš blatník,,,schováš se na nádraží a čekáš až se to přežene...ale vono je vosum pryč a furt nic... a protže kolo nemá světlo,,,řekneš si že bude lepší dát si to za deset kaček do úschovy...a počkat do rána...ale tři dny už si nechrápal a tak zaklimbáš... a uprostřed spánku najednou ucejtíš takový šimrání na levý noze...za chvíli na pravý... to tě probere a koukáš jak ti nějakej zasranej myslivec krade boty....já nechápu proč mi všichni kradou boty, co sem komu udělal proboha, za co mě trestáš,,,to snad moje prabába musela znásilnit baťu neboco....."hajzle vrať se, koupim ti párek v rohlíku"....dělá že neslyší,,asi to prokouk...vopičák jeden prozíravej....."utop se v tom mamonu,,, dědku plesnivá"....takže poránu zas do obuvi, klasika:,,,,čtyři dlouhý ulice a na chodidle dřívko vod nanuku..... z výrazu prodavačky je vidět, že do jejich obuvnictví moc bosých zákazníků nechodí ....a to už je snad konec týdle pohádky,, snad ještě takovou jednu menší anonci,: kdo by potkal v brně na hlavním bezdomovce menší postavy a zrzavých vlasů v zelený bundě s fleky od soplů,a na nohách reeboky za čtyry papíry... tak že ho prosim srdečně pozdravuju ()