Hanes88

Taková průměrná česká komedie z dlouhé řady. Tito herci se potkali v mnoha skvělých komediích, nicméně tahle ničím zvlášť nevyniká. Některé momenty jsou ale fajn, fakt jsem se zasmál. Takže 60%. ()

spiritus

Rozhodně bych to s tímto filmem neviděl tak černě jako někteří. Jistě, jedná se o kvalitativní posun dolů, po předchazejím filmu Zítra to roztočíme..., ale ne zas tak markantním. Jako sonda do tehdejší doby to je výborné.Když přidáme občasné vtipné scénky a velice slušné herecké obsazení tak dostaneme mírně nadprůměrný výsledek, který dokáže zastínit i trošku slabší scénář tohoto filmu. ()

dehlie

nemôžem si pomôcť, ale pre mňa jedna z najlepších českých komédii. a vôbec nechápem na čo riešiť, že vznikla za normalizácie. podľa mňa je to výborná satira malomeštiactva, ľudskej malosti a prízemnosti. za 5- korunový nápad a it ´s lovely- babičku z ameriky rozhodne 4*. ()

Brejlil

Další trapná Schulhoffova komunální satira na ty nepěkné jevy, které nám tak kazí normalizaci, soudruzi. Jako obraz doby a únikový film je to dobré jen pro studenty filmových dějin. ()

WinstonS

Sováka žeru, ale Kopecký tady hrozně chybí... Oproti prvnímu dílu o poznání slabší humor, ale Janžurka a spol. to díky svému charismatu ještě relativně utáhnou. Hezkých 70 procent. ()

Hepy13

Typicky české ... peníze a závist, v pokračovaní komedie Petra Schulhoffa Zítra to roztočíme drahoušku. Mě se druhý díl (s bohatou americkou tetičkou, a se svazem Nováků ) vždy líbil úplně stejně jako ten první, takže zdejší hodnocení jde mimo mě. ()

Vesecký

Dobrá dobová satira, která se možná někomu dneska nezajídá, protože co bylo tenkrát černé, je dnes bílé a žádoucí. Tedy - o prachy jde především, že. Lidská závist, škodolibost, mamonářství, to byly časté náměty Schulhoffových satir. Druhá část satiry o rodinách Novákových a Bartáčkových, v níž Miloše Kopeckého vystřídal Jiří Sovák, nahlíží na vlastnosti, kterých chtěla nové generace socialistická společnost zbavit. Že to v budoucnu bude mnohem horší, to jsme nečekali. Výborné obsazení, i když Sovák rozhodně nezastoupil Kopeckého stoprocentně, Filipovský s Veškrnovou tančící letkis - to byla paráda. ()

RadimFišer

Směji se, když si vzpomenu na příběh pětikorun. Něco podobného jsme dělali na VSE. Sdružení peněz většiny lidí jsme dosáhli pětinásobného výnosu na charitu, než kdyby věc vydražil jen jeden člověk. Je to příběh a ukázka přirozeně lidských nápadů jak dostat více než ostatní a vyhnout se poté možné odpovědnosti. Ale on se z těch chudáků vždy najde někdo, kdo to bude prověřovat a to by jsme měli vědět. Herectví je zde v plusu. Pan Sovák si mě opět získal, stejně jako ještě více pan Luděk Svoboda, známý to člověk originální. ()

Bozvav

Dobré, ale ne tak jako jednička. Sovák, jakkoli byl skvělý, mi v roli Nováka tolik neseděl, Jinak slušné rozpitvání další České vlohy, ukrást co není přilepené a mamonit kde se dá. Za mne 75%. ()

zdeny99

Pokračování výborné satirické komedie o dvou znepřátelených rodinách z dob socialismu. Už to není tak moc o dělání si naschválů mezi sebou jako v prvním díle. Teď je to zaměřeno více na to, jak se dostat k penězům. Zatímco Novákovi založí fiktivní klub Nováků a za členství chtějí zaplatit, Bartáčkovi si hrají na chudinu a chtějí vytáhnout co nejvíce peněz z bohaté tetičky z USA. [12972. hodnocení, 189. komentář, 63%] ()

ZorkaJ

Já si nemůžu pomoci, ale tohle mě velmi bavilo. Jiří Sovák geniální, Stella Zázvorková úžasná jako vždy, Luděk Sobota ňouma a humorista, František Filipovský umíněný a vtipný, bavilo mě celé herecké obsazení, které do filmu skvěle zapadalo. Na tenhle film se opět rád podívám znovu. ()

helloween93

Pokračování souboje dvou omezených rodin - Nováků a Bartáčků. Normalizační výpověď doby, pár dobrých fórů a Sobota v typické roli totálního blbce. ()

Rathalos

Aj toto druhe volne pokracovanie ma dobre pobavilo,aj ked jednotka bola o nieco lepsia a Kopeckeho vystriedal Sovak,co je takou mensou zmenou,ale nevadi,tieto stare komedie zboznujem...:-) ()

Denny

Volné pokračování úspěšné komedie je prostě "dvojka",ale dá se na to koukat.Jestliže se tomu už teď nesmějeme, tak to znamená, že :buď jsme ztratili smysl pro humor, nebo už nemáme maloměšťáky. ()

Besyn

O něco slabší než předchůdce (vadí mi hlavně absence Miloše Kopeckého),ale pořád bžunda.Zvlášť scény,kdy si Bartáčkovi hrajou na chudáčky jsou neodolatelné. ()

Joeey

Pokračování, kde sice naši známí sousedi na sebe tolik neřvou (jako v prvním díle), ale dělaj si naschvály s úsměvem na tváři. Novákovi přijdou s pětikorunami a Bartáčkovi s tetičkou z Ameriky... ()