Clint Eastwood na útěku z nejstřeženějšího a nejnebezpečnějšího vězení na světě. Doživotně odsouzenému bankovnímu lupiči Franku Morrisovi (Clint Eastwood) se v minulosti podařilo uniknout z několika nápravných zařízení, a proto je přemístěn do nejobávanějšího amerického vězení, na Alcatraz. Ocitá se v nedobytné skalnaté pevnosti obklopené mořem a zjišťuje, že tentokrát to s útěkem nebude tak jednoduché. Ve věznici panuje tvrdý režim, pravidelné sčítání vězňů a nikomu se odsud zatím nepodařilo uniknout. Frank se postupně seznamuje s dalšími spoluvězni a začíná spřádat plán na útěk z vězení. K jeho plánu se připojí další tři vězni a po důkladné přípravě se vydávají na cestu za svobodou. Příběh snímku vychází ze skutečné události, ke které došlo v červnu roku 1962, kdy se třem trestancům skutečně podařilo opustit zdi obávaného Alcatrazu. Napínavý kriminální snímek bývá řazen mezi nejlepší snímky odehrávající se ve vězeňském prostředí a završuje dlouholetou spolupráci amerického režiséra Dona Siegela s hollywoodskou hvězdou Clintem Eastwoodem. (Česká televize)

Janek

Velmi napínavý film, který si pozornost zaslouží - mimochodem Prison break některé věci velmi okatě vykrádá. ()

ARI50

Starší ale pořád dobrý Alcatraz a další film v podáni super herců, chválím nápad a vše okolo ale na mě to nezabralo. ()

Ištván87

Vzhledem k tomu, že jsem pět hvězdiček dal i Shawshanku, který se tímto dílem na každém druhém kroku přinejmenším inspiruje, tak je nemůžu nedat tomuhle filmu, který narozdíl od Shawshanku není pohádkou pro dospělé, ale vcelku realisticky pojatým příběhem, u kterého budete občas zatajovat dech a kde si člověk potvrdí že Clint Eastwood není jen geniální režisér, ale taky skvělý herec.... ()

Bauer

Po Vykoupení z věznice Shawshank můj druhý nejoblíbenější film z vězeňského prostředí.Řekl bych že to je dokonale promyšlené ( třeba ty hlavy, kufry....). ()

becki_tu

Vynikajicí a do posledního okamžiku napínavé drama s vynalézavým Clintem Eastwoodem, který chystá útěk z legendárního Alcatrazu a které si později bere na mušku i kultovní parodie Bláznivá střela. Možná by se dalo o tomhle filmu mluvit i jako o předchůdci Bayovy Skály :) ()

JASON_X

Jestli chcete vidět skvělej retro biják o útěku z lapáku, pusťte si tenhle. Určitě je několikanásobně záživnější, než trapně sentimentální limonáda Shawshank Redemption, která byla navíc podle 'Alcatrazu' zjevně obšlehnutá. Sice je to taky limonáda, ale o poznání chlapštější. V hlavní roli tu září starej dobrej Clinťák v nejlepších letech, a ne nějakej bambulovitej poseroutka, kterej vypadá jako sousedovic vořech. Nejvíc mi na scénáři asi vadilo, že Clinťák s kumpány nahlas plánovali ten strašlivě tajnej a riskantní útěk během jídla v jídelně, u společnýho stolu s ostatními mukly. Ale jinak je to i po x letech kvalitní diváckej zážitek, a i když jsem věděl jak to nakonec dopadne, stejně jsem byl napnutej jako struna. Na tenhle film mě vzal kdysi dávno táta ještě jako kluka a já si ho vcelku dobře, místy přímo detailně pamatoval až dodnes, kdy jsem si dal konečně repete, abych si spravil chuť právě po víkendovým Shawshanku, z něhož by se moje dojmy daly označit jedním výstižným citoslovcem: "Blééé...". ()

Listeroman

Dobrý film s úžasnou atmosférou, která přesně navozuje pocit dramatického úniku, který není nějak doplňován emocemi, což je trochu škoda ale zase je zaměřena na přesný popis. ()

PROROK14

Tento film má niečo do seba. Páčil sa mi ale čakal som asi trošku viac. Inak Clint Eastwood nie je moj najobľúbenejší herec ale tu bol ozaj dobrý. Lepší bol akuráť iba v Unforgiven. Film o borcoch ktorí ušli z najobávanejšieho väzenia na svete. Skála. V nejakých momentoch mi to pripomenulo Shawshank. V celku dobrý film ktorý nenudí a okrem toho skutočný príbeh. 85% ()

rawen

Vcelku žánrově čisté, ale oproti např. podobnému Vykoupení z věznice Shawshank spíše nudné a bez invence. OK. 6/10 ()

BoPo

Stephen King tento film musel vidieť x krát, pretože podobnosti medzi Útěk z Alcatrazu (1979), a jeho poviedkou Rita Hayworth a Vykoupení z věznice Shawshank (1982) sú nemalé. Vykoupení z věznice Shawshank je samozrejme absolútny vrchol filmov z väzenského prostredia. Útěk z Alcatrazu robí všetko, vďaka čomu je Shawshank tak populárny, ale robí to jednoduchšie, menej trpezlivo a hlavne chýba tá veľká nespravodlivosť, a veľké sympatie či nesympatie k postavám. Verím, že v rámci svojej doby napínavý film. Z dnešného pohľadu už je všetko dobré vykradnuté a pre holú prdel Clinta fakt nie som cielovka. ()

Dale

Aj keď pár vecí z tohto filmu odkukali tvorcovia Vykúpenia z väznice Shawshank, je tento film jeden z tých slabších väzenských filmov. Či už ide o samotný príbeh, herecké výkony ale aj reálnosť väzenského prostredia. Neviem, ale ja som si predstavoval podmienky v Alcatraze podstatne tvrdšie. Tu vyzerá Alcatraz skoro ako hotel. ()

Ouwen

I když tu hrál Clint parchanta, tak jsem mu fandil. Napínavý snímek, ve kterým hraje skvělý herec. Sem tam vysype Clint hlášku a v některých scénách, které byli hodně napínavý mi fakt padal pot. Opravdu by mně zajímalo, co se stalo s těma bratrama a s Morrisem. Je to jeden z nejlepších filmů, s Clintem, ale Násilník je pořád u mně top. Uvidíme, co Gran Turino. ()

JohnCZ

Další (vlastně spíš jeden z těch prvních) film o útěku z vězení a opět je to pecka. Skvěle zahrané, skvěle natočenené i dost dobře napsané, leč trochu naivní a místy těžko uvěřitelné. Co mě však nejvíce zarazilo, že ten film prostě nevypadá nijak zastarale. Zapůsobil na mě kdysi, líbil se mi i teď a možná ještě o něco více, protože s věkem přichází mnohá další docenění, kterých jsem si v raném věku nemohl všimnout. Jedna z nejlepších rolí Clinta Eastwooda! ()

Padme_Anakin

Vězeňské drama jako řemen, atmosféra hustá tak, že by se dala krájet a taky musím přiznat, že ta houževnatost, vynalézavost, trpělivost byla neobyčejná.. Clint Eastwood se mi jako Frank Morris moc líbil, nakonec mě vážně přiměl k tomu, abych mu fandila při útěku z nejstřeženějšího vězení na skalnatém ostrově, to mluví samo za sebe.. ()

Džany

Dechberoucí thriller s úžasným Eastwoodem. Opravdu hodně to připomíná Shawshank a Zelenou míly, Stephen King nejspíše "trochu" čerpal od Siegela. Docela mě rozesmála věta, kdy se baví vězni o filmu, který jim budou vysílat :"Co myslíš, že nám pustí?" "Nejspíš zase nějakej blbej western." Což řeknou před Clintem, který zasvětil polovinu života natáčením na Divokém Západu. ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Režisér Padesáti odstínů se chystá na útěk

Režisér Padesáti odstínů se chystá na útěk

07.08.2018

James Foley (Padesát odstínů temnoty, Padesát odstínů svobody) se čerstvě upsal režii chystaného vězeňského thrilleru Alcatraz. Snímek je inspirovaný skutečným příběhem Franka Lee Morrise, který v… (více)