Dannyho parťáci

• USA Ocean's Eleven (více)

Sotva je okouzlující zloděj Danny Ocean podmínečně propuštěn z vězení v New Jersey, pustí se do přípravy další velké akce. Hodlá vyloupit trezor kasina Mirage, který je považován za nedobytný. Dodávají se sem peníze z dalších dvou kasin patřících Terrymu Benedictovi. Společně s falešným karetním hráčem Rustym přesvědčí boháče Reubena, aby jejich akci finančně zabezpečil, a začne dávat dohromady tým složený z druhořadých kriminálníků různých specializací. Vybudují dokonalou repliku podzemních prostor kasina, kde trénují jednotlivé kroky loupeže. Rusty zjistí, že milenkou majitele je umělecká kurátorka Tess, bývalá Dannyho manželka. Přes všechny obtíže se plán rozjíždí. Saul se vydává za bohatého obchodníka a přesvědčí Benedicta, aby mu v trezoru krátkodobě uložil důležitou zásilku. Netuší, že v kufříku je zařízení, které lupičům pomůže proniknout do trezoru. Bratři Malloyovi pomohou dopravit do trezoru důmyslně ukrytého Jena. Linus do střežené zóny vstoupí jako kontrolor asociace heren a společně s Frankem ukradne bezpečnostní kódy. Odvážnou fintou pronikne do trezoru i Danny. Jeho parťáci otevřou sejf. Vše jde hladce. Pak zazvoní Benedictův mobil a Rusty majiteli kasina oznámí, že ho právě okrádají, že trezor je plný výbušnin a pokud nenechá lupiče odejít s osmdesáti miliony, přijde o všechno. Benedict však nehodlá o své peníze přijít. A to je chvíle, kdy udělá chybu, na kterou Danny čekal. (TV Nova)

monolog

Zajímalo by mě, jestli si někdo vůbec uvědomuje, že jde o obyčejnej nepříliš povedenej remake tohoto originálu. Jistěže neuvědomuje, už jenom proto, že originál u nás nevyšel ani na VHS, i když DVD s českou podporou titulků existuje. Novější film je nudný a zdlouhavý blábol, který člověku nebažícímu vidět několik provařených hollywoodských ksichtů v jednom filmu naprosto nic nedá. Clooney nedosahuje ani po nehty na nohách Sinatrovu charismatu, postav je příliš mnoho, finální loupež je prostě obyčejná, prokreslení charakterů v mezích možností nulové, humoru se moc nedostává (ve starší verzi není zanedbatelnou součástí) a spádu se nevešlo ani za ten Clooneyho necharismatickej nehet. Je ale zajímavý, jak dnes v každým remaku hraje někdo, kdo hrál i v originálu (tedy starým americkým filmu), jako kdyby si tvůrci chtěli alibisticky dokázat, že je to bohulibá činnost, protože to mají posvěcený výš. V tomhle případě je to Angie Dickinson (v originálu Sinatrova/Oceanova manželka). Musím říct, že bývala skutečně kus, kam se na ni hrabe Julia Roberts i se svou nafouklou pusou. A pak taky Henry Silva, kterej ve starší verzi hrál Richarda Corneala, aneb toho, co všechno zařídil. Tady jsou však oba jen jako nepojmenovaní diváci na boxu. Ještě něco, zvednu hodnocení, ten odpad si to přeci jen nezaslouží. když jsem to srovnal třeba s Čtvrtou válkou nebo Charlieho andílky 2, uvědomil jsem si, že to přeci jen jejich kvalit nedosahuje, i když jenom taktak. ()

cheyene

Dannyho parťáci jsou dnes již takřka kultovní záležitostí, z níž byli svého času téměř všichni vrstevníci tak říkajíc paf. Pro mě však zůstával tento počin jedním z mnoha diváckých restů, které se postupem let snažím napravovat. Došlo k tomu až po 15 letech od vzniku filmu, avšak hned na úvod musím podotknout, že tento snímek nic ze své poutavosti neztratil a stále nabízí výbornou zábavu s celou řadou vynikajících herců. Nebylo minuty, u níž bych se během sledování nudil, tudíž i zcela vážně uvažuji o plném počtu hvězdiček. ()

Gimli

Danny Ocean je známá firma a jakmile ho na podmínku pustili po pěti letech z vězení, hned se pouští do další akce. Ovšem tentokrát do něčeho, co ještě nikdo nedokázal, chce vyloupit superstřežené kasino a odnést si 160 milionů dolarů, které si pak rozdělí se svými deseti parťáky... Hvězdně obsazený film, při jehož vzniku se jistě všichni dobře bavili (v tomto případě to skutečně není jen fráze). A jejich dobrá nálada dýchne i na vás. Když jsem odcházel z kina, měl jsem úžasně příjemný pocit. ()

Rocky62

Soderbergh šel na to stejně mazaně, jako Dannyho parta na Benedictovo kasino. Zaplavil divákův mozek nadměrným kvantem informací, aby nezbyl čas na hledání případných nedostatků, na čemž se podílí zejména velký počet postav, sofistikovaná příprava na výběr kasina a loupež samotná. Charaktery téměř všech protagonistů jsou efektně vykresleny a díky svižné režii se divák ocitá v důmyslně propracovaném světě plném šarmu, elegantního humoru a inteligence. Sexy záležitost, na kterou nedám dopustit. 95% ()

Satan

Danny Ocean opouští vězení a má svůj vlastní plán jak dostat zpátky svou ex-manželku. Pro diváka je super zpráva, že mezitím vyloupí tři kasína a dá dohromady svůj úderný tým. Skvělá krimi-komedie, které kraluje absolutní pohoda, elegance a nonšalantnost. Skvělé obsazení, výborný scénář a některé scénky (pasáž příprav a samotného loupení i rozuzlení) z tohoto filmu udělali špičku v heist žánru. [Přesná stopáž: 117 min] ()

• Film skončil na 500. místě v žebříčku 500 nejlepších filmů všech dob, který v září 2008 sestavil britský časopis Empire. (don corleone)

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

21.01.2024

Není to tak dávno, co jsme tu psali novinky ohledně světa Dannyho parťáků. George Clooney (Gravitace) se totiž nechal slyšet, že existuje hotový scénář, který by byl přímým pokračováním posledního… (více)

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

Gosling a Robbie opět spojí síly

Gosling a Robbie opět spojí síly

20.08.2022

Hvězdy chystané Barbie Margot Robbie (Vlk z Wall Street) a Ryan Gosling (Blade Runner 2049) se znovu shledají. A to vlastně už velmi brzy, Gosling se totiž podle všeho čerstvě upsal chystanému… (více)