Jakub, jehož celoživotní láska Věra zemřela za záhadných okolností, je přesvědčen, že za její smrt je zodpovědný boss regionálního podsvětí. Jakub je feťák a občasný dealer, který bojuje s drogovou závislostí, přesto se rozhodne smrt své dívky pomstít. Čas pro pomstu by měl nastat na večírku s maskami v nočním klubu, ale Jakub v klíčový moment nedokáže vystřelit na toho, kdo je podle jeho přesvědčení vrahem. Nalézá ovšem svědka, který může objasnit, jak došlo k Věřině smrti, a děj dospívá k osudovému rozuzlení... Třetí celovečerní film režiséra Milana Šteindlera je příběhem o mladých lidech tápajících v životě blízko propasti v podobě drog. Ve filmu, který osciluje mezi černou komedií a psychologickou detektivkou, vytvořili hlavní role Jan Dolanský a Radek Kuchař. (Česká televize)

Milodar

Těžce kritizovaný film, který tady vyžebrá max. 1 hvězdu. Ba ne, je to docela koukatelné, vtipné a (zde kritizované) ztvárnění rozevláté mládeže docela dobře odolává zubu času. Sklep a jejich přehnaná stylizace mi celkově leze na nervy, tady jsem ale naštěstí nemusel čumět na Vávru s Hanákem. Závěrečná gorilí scéna je teda tristní a bohužel jsem ji nedokoukal, hodnotím tedy bez konce. ()

Bingos

Vizuál i střih parádní, muzika sedla, pár fakt dobrých režijních nápadů. Scénář ale rval všechny vjemové orgány napojené na soudnost a po přečtení anotace jsem věděl jak film dopadne od dvacáté minuty. Strašně přepálené pseudo stylizované cosi. "Výpovědní hodnota" (či snaha o ni) je fakt spíš jen úsměvná. Ale jak říkám technická stánka šlape a mám rád Dolanského a ještě radši Dorku Nvotovou (po drogové problematice nejpodstatnější důvod, proč jsem si film pustil), takže u mě dobrý. A nutno podotknout, že film má vzrůstající tendenci a svoji sklepáčnost fakt nezapře. Pokud by však člověk od filmu čakal něco víc, na československé scéně už je dneska naštěstí ranec filmů, které mu o dost víc dají.. ()

Disease

Mohl by to být i vcelku dobrý komediální film, nebýt těch nablblých dialogů interpretovaných příšernými hereckými výkony. ()

Macik

Milan Šteindler natočil pěkný film.. Hodněkrát mě při některých záběrech tuhl úsměv na rtech a říkal jsem si, pane jo tohle že je Šteindler..? Avšak MŠ udělal chybu... velkou... a to že se pustil do tak debilního scénáře.. ano dialogy jsou napsány dobře,vtipně a trefně, ale celkově je ten film tak debilní že už jsem dlouho tak špatnej neviděl.. vždyť nemá žádnou dějovou kostru.. postavy se tam plácají.. spousta věcí ani není ukázána takže si je musíte domyslet.. holt otřes.. ovšem MŠ rozhodně ještě nepatří do starého železa a líbí se mi že ač je ze starší školy tak točí hodně dynamicky.. příště lepší scénář,milane!!;-) ()

spiritus

Mírně podprůměrný film, který bohužel velice netrefně popisuje drogovou scénu.jedná se o typické dílo někoho kdo do problematiky vidí velice povrchně a proto i tento film tak působí.Jednou shlédnout možná.Ale vícekrát?? A proč proboha !!! ()

mira007

Jedna z posledních rolí Dočolomanského , docela to má hlavu a patu a zajímavou pointu. Nikdy jsem si nemyslel, že může být i ftipné něco na feťáckém světě, ale jako groteska místama fajn. Šteindler zabodoval. ()

Carline

Byla to celkem hustota. Pohodovej film, dost podobnej Samotářům, a ty byli dost úlet. Nejlepší se mi zdá hudba, která dobře vystihuje prostředí i ty hlášky. Podle mě to je věc, která na někoho může působit dost deprimujícím dojmem a jinýmu to může připadat jako docela sranda. ()

Oxymoron

Perníková věž je jeden z mála novodobých českých filmů, který je srovnatelný se zahraniční produkcí. Ta věta zní sice divně, ale je to tak. Film je moderní a svěží, vtipný i dramatický zároveň, na nic si nehraje. V Čechách po roce 1990 nikdy nikdo nic takového ještě nenatočil (fíha, to je záporných slovíček) ()

WinstonS

Nevěrohodná pubertální hovadina, jejíž význam jsem zřejmě nepochopil a asi ani nikdy nepochopím. Je chyba u mě? ()

muoaner

Jak Šteindlerbaba jaga pekla místo chaloupky z pytlíkového perníku perníkovou věž z jiných prášků a třošku se jí to připeklo. 1* za fór s kartáčkem. ()

Jaroslaf odpad!

Pamatoval sem si to jako docela zajímavý béčko, ale co na mě po těch zhruba deseti letech zaútočilo, bylo šokující. Úděsně napsaný dialogy, naprosto příšerně amatérská "hudba," děj nedávající smysl. Naštěstí sem přesně po deseti minutách utrpení usnul. ()

Trojkol

"Hele, máš prasklou auru .. Slep si ji .. tu auru .. Slep si, slep si.", neskutečné hlášky, nepřekonatelný Jan Dolanský v téhle "feťácké" roli. Je trochu škoda, že celý film se v podstatě točí kolem smrti Evy, ale nakonec Jiří Schmitzer, který přijde s konečným rozuzlením všechno zachrání. Bylo by to lepší jako "hořko-sladká" komedie, než jako drama, ale nakonec .. Kdo když se na to dívá bere ohled na tu dojemnou stránku týkající se smrti mladé dívky? Já se u toho lámu smíchy a nikdy nemůžu přestat. I kdybych to viděla po sté! ()

Chino

Smysl této zhovadilosti mi není jasný. Zábavné to není vůbec, o nějaké duchaplnosti tu nemůže být ani řeč a výkony jsou směšné. Proč to tedy točí? ()

freeze.art

Tedy, musím se přiznat, že hodnocení většiny ostatních, nerozumím... Pro mě je to dosti povedený film, který stojí za to vidět! Námět se mi nezdá zase až tak příšerně nereálný(znám horší) bylo by to tak 70%, ale mám rád Jana Dolanského, takže 4* ()