Star Wars: Vadná várka

• USA Star Wars: The Bad Batch (více)
USA, (2021–2024), 21 h 28 min (Minutáž: 21–70 min)

Série(3) / Epizody(47)

Od událostí na Kaminu uběhly celé měsíce a Vadná várka po pádu Republiky pokračuje v putování územím Impéria. Během napínavých žoldáckých misí, které je zavádějí na nečekaná a neznámá místa, naráží na přátele i nepřátele, známé i neznámé. (Disney+)

Recenze uživatele Ahsoka k tomuto seriálu (17)

Star Wars: Vadná várka (2021)

Keď sa Bad Batch prvýkrát objavila v TCW, bola to charizmatická, humorná, schopnosťami výnimočná pätica, ktorá mala potenciál pre vlastný seriál obsahujúci ich špeciálne misie odhalujúce chýbajúce informácie (nielen) o živote a zániku klonov. Miesto svojej charizmy hrá však BB druhé husle v klišé dialógoch ťažko-obľúbiteľnej Omege a miesto zaujímavých špeciálnych misií, napr.v spojení s Rexom, chodia na bezhlavou akciou preplácané misie v réžii nevýraznej Cid. V rámci širšieho SW príbehu bola vymyslená jedna ústredná nová informácia k projektu Necromancer a okolo nej len kopa nepremyslených, snáď na kolene spísaných epizód v štýle: "...len aby niečo bolo," a "pridajme tam aj nejaké známe tváre ako ťahák" a všetci budú jásať, lebo Star Wars! Navyše samotný projekt N. viedol doslova nikam. Obávam sa, že Disney si týmto seriálovým počinom (a nie iba týmto) potrebuje vyplniť obrovské dejové diery, ktoré vznikli sequel trilógiou (až sa pýtam, či ich nevytvorili schválne - konšpiračná odbočka). Najslabší seriál v rámci vesmírnej opery Star Wars. ()

Série 3 (2024) (S03)

Veľkým plusom je bez rozmýšľania technické prevedenie animácie a moju zvedavosť poháňala túžba za novými informáciami v rámci SW ako takého, preto v hodnoteniach pod epizodami 3* nepodliezam. Čo sa obsahu týka, to je už iná pesnička. Poznačuje ho totiž ohromná, do očí bijúca vyplňovitosť a prvoplánovosť. Epizód stačilo ďaleko menej, aj polovica je veľa. Keď už je príbeh chabý, tak keby aspoň postavy lepšie spoznáme, ale oni sú všetci plochí, jednotvárni, a s výnimkou Strelca, neprechádzajú žiadnymi vnútornými zmenami. Elitní vojaci skupiny Bad Batch, žiaľ, v tretej sérii robia iba kulisu Omege, ktorá je neustále dokonale empatická, nápaditá, nerobí žiadne chyby a neprekonáva osobnostné prekážky. Taký hrdina nemá šarm a charizmu nemá na čom budovať. Vedľajšie postavy, ktoré sa objavili v iných seriáloch vystupujú jednorázovo a nezásadne - úbohý trailerový marketingový ťah. Sklamal ma príbeh Nala Se, ktorá sa zdala byť zásadne dôležitá na konci druhej série, nakoniec "odložená" do väzenia. Musim povedať, že som, žiaľ, veľmi blízko k slovu "odfláknuté". ()

Uvěznění (2024) (S03E01)

Dumavé scény sú pre každý film/seriál veľmi dôležité na vstrebanie, či načítanie uplynulých udalostí alebo vcítenie sa do myšlienok postavy. Avšak, ak sú v kombinácii s niečím, čo treba vstrebať. Medzi 2. a 3. sériou bolo na to dosť času, takže tu mi ich príde až zbytočne moc v pomere k posunu deja v tejto epizóde. Zatiaľ nezdieľam nadšenie, ale žije vo mne nádej smerom k ďalším epizódam, takže si tie hviezdy ešte pošetrím. ()

Neznámé stezky (2024) (S03E02)

Taká typická priemerná Bad Batch epizóda, kde sa dej posunul opäť len veľmi málo, trochu akcie, nová príšera - akási vegetačná verzia Krakena, základné dialógy bez nových informácií. ()

Stíny Tantissu (2024) (S03E03)

Táto epizóda kľudne mohla byť aj prvou v tejto sérii a o nič by sme neprišli. Konečne sa dozvedáme podstatné podrobnosti o Omege. Nebudeme si klamať, ale dalo sa to očakávať a už vopred to bolo zrejmé. Rovnako ako aj Strelcov zvrat v charaktere. ()

Jiný přístup (2024) (S03E04)

Strohá epizóda, veľa vaty, chýba mi rafinovanosť v štýle posúvania deja. Strelec na mňa pôsobí, akoby to ani nebol on z predchádzajúcich sérii. Poddajný, bez nápadov, proste chlapík, čo má iba zbraň a nič iné. Zato Omega je až príliš neomylná, vždy pripravená, stále má nejaký super nápad, pritom niekdy sú trošku nelogické. Reunion prekvapivo skoro a nejak moc jednoducho. ()

Návrat (2024) (S03E05)

Dosiahli sme ďalší zatiaľ očakávaný bod - veľké zmierenie partie, ktoré podobne ako reunion v predchádzajúcej epizóde nastalo veľmi tuctovo. Samozrejme v pozadí nejaký ten nebezpečný snežný červíček, aby to nebolo až príliš nudné. Nesmel chýbať aj nevýraznejší Echo, ktorý aj v tejto epizóde bol tak trochu iba do počtu. Takže všetky nezbytné formality vybavené, a ja horím zvedavosťou, čo nové prinesú najbližšie epizódy. ()

Infiltrace (2024) (S03E06)

Síce príjemné znovu vidieť Rexa a jeho tím, no neviem sa premôcť, ale epizóda na mňa opäť pôsobila skôr výplňovito. Zaujala menšia odbočka k senátorke Chuchi, ale aj to nakoniec ostalo len ako slepá ulička. Dozvedeli sme sa, že Impérium ide po Omege - už zase. Ja som mala doteraz pocit, že Impérium, aneb najväčší nepriateľ, ide po nej a aj ostatných zbehlých klonoch stále a nie už zase. Očakávam spojenie s Rexom pravdepodobne až do konca seriálu, a možno by to bolo bývalo zaujímavejšie, keby sa tak stalo už aj skôr. ()

Extrakce (2024) (S03E07)

Oceňujem scénu s vodopádmi, tá bola veľkolepá. Aj keď neznámy klonový agent vyzerá, že prežije snáď úplne všetko. Nesadla mi zaverečná pasáž, kedy Wolf nechal skupinku odísť a nikto z jeho mužov vôbec neprotestoval, že ich vedúci dôstojník nechce splniť pre Impérium dôležité rozkazy. Ale uvidíme, možno bude ešte nejaká dohra neskôr. ()

Nebezpečné teritorium (2024) (S03E08)

Epizóda na hrane priemernosti a podpriemernosti. Čím ďalej, tým viacej začínam pociťovať sklamanie. Už sme za polovicou finálnej série a jediné, čo poháňa divákovu zvedavosť, je zmysel midichlorianov v krvi Omegy. Niečo, čo každý zaritý fanúšik SW vie. A povedzme, že čakáme ešte na nejakú tú oslobodzovaciu akciu klonov z labáko-väzenia, ktorú si predpokladám tvorcovia nechali až na úplný záver. Známe tváre z iných seriálov počet hviezdičiek nezvýšia, najmä ak neprinesú nič nové zo svojho života alebo charakteru (a okrem toho sme ich aj videli v traileri). Ak sa mýlim, objektívne vezmem späť, ale prestávam veriť, že ma ešte niečo prekvapí, čo sa akcie, postáv alebo informácií týka. ()

Zvěstovatelka (2024) (S03E09)

Stretávame sa s ďalšou starou známou, tentokrát významná postava z The Clone Wars Ale keďže o tom už napovedal trailer, žiadne prekvapko. Opäť, je príjemné ju vidieť, nový zostrih, zmäknutý charakter...to všetko je pekné, len čo sme sa dozvedeli? Ventres to v závere uhrala do outu, čo ak sa potvrdí, že klamala, tak nového diváka to neposunulo nikam, čo sa rovná vatovej epizóde, ...a "starého" diváka by to neposunulo nikam, ani keby hovorí pravdu. Alebo pravda o Omege bude možno niekde uprostred a niečo nás v závere ešte predsalen prekvapí. Budem sa snažiť ešte Filonimu dôverovať. ()

Krize identity (2024) (S03E10)

Náhľad späť do Hemlockovho labáku je určite príjemná a vítaná zmena. Napriek tomu z deja stále pretrváva pocit (a to je slabé slovo), že iba neustále vidíme a potvrdzujeme to, čo vieme, len tentokrát v inom odtieni. Iné prostredie, s hlbším nádychom temnoty, snažiac sa vyvolať sentiment a následne väčší odpor voči Impériu u diváka ako aj u Emerie. ()

Už není návratu (2024) (S03E11)

Konečne epizóda, pri ktorej spoznávam Filoniho "rukopis". A nie je to dané iba akciou, už tá predchádzajúca (neakčná) E10 mala dobrú iskru, no tu sa už rozhorel slušný táborák a jednoznačne si zaslúži vyššie hodnotenie. Hudba tu vo veľkom pomáha dramatizovať situáciu, ale hold, ako súčasť seriálu, má na to právo. Zápletka je pútavejšia, rafinovanejšia, menej čiernobiela, menej predvídateľná, a nie iba klasická hra na mačku a myš. Navyše záver vzbudzuje zvedavosť (!). Omega ma síce aj tak stále rozčuľuje svojou permanentnou neomylnou naivitou, ale aj tak za mňa doposiaľ najlepšia epizódka. ()

Juggernaut (2024) (S03E12)

Po posledných dvoch lepších častiach som videla potenciál popri tom hľadaní cesty na Tantiss aj pre rozvoj charakterov pôvodnej skupinky BB, tentokrát konečne bez Omegy. Predsalen Strelec (Crosshair) to tam v závere pekne dovrzal. A Búrač (Wrecker) je generátorom žiadnych myšlienok a charakterovo stále to isté snáď od začiatku seriálu (!). No zase tam len pľasli kopu zbytočnej akcie v štýle, v akom sme to videli už x-krát. Akoby sa to nedalo aj nejako inak spraviť, ako len naháňačka s ohňostrojmi. Napríklad aj nejakou dômyselnejšou pátračkou, ktorá zapojí mozgové bunky. Tie ale asi tvorcom spolu s nápadmi vypadli do priepasti s Techom. ()

Pomocná ruka (2024) (S03E13)

Presne na toto som narážala v minulej epizóde a bolo nám dopriate. Konečne nám tvorcovia priniesli aj niečo napadité, dômyselné, a nie iba prvoplánovú akciu. Vlastne celá minulá epizóda vyzerá po tejto ešte viac zbytočná ako bola. Takže o hviezdu viac pre dejovú liniu pátrajúcej skupinky, ktorá aj z hľadiska minutáže mala logicky viac priestoru. Naopak dej v labáku bol poznamenaný, dovolím si povedať, že už je to klišé seriálu, dokonalou slečnou menom "Vždymámsupernápad" alias Omegou. ()

Bleskový úder (2024) (S03E14)

Tri dejové línie, z ktorých najzaujímavejšia je rozhodne tá Echova. Ako sa zjavil v E12, tak rovno na tanieri dostal úlohu ako stvorenú pre neho. Takže, keď sa tvorcom hodí, tak ho tam dajú, keď nie, tak ho odpracú. Emerie očakávane prezlieka kabát. Omega si typicky ide svoje, k tomu sa už ani nejdem vyjadrovať (viď moje komentáre k predchádzajúcim epizódam). A BB predierajúci sa už známym pralesom s príšerkou v pätách, to je taký BB style, nič nové pod slnkom. Som zvedavá, čo sa vykľuje z Rampanta. Držme si palce na to finále. ()

The Cavalry Has Arrived (2024) (S03E15)

Posledná epizóda sa podľa predpokladov nesie v duchu oslobodzovania väznených klonov a atmosfericky je podarená, najmä vďaka o malinko dlhšej minutáži a hudbe, ktorá je v tejto epizóde asi najvydarenejšia a pripomína Williamsov originálny soundtrack z filmov. Dejovo je však na úrovni ostatných epizód - ploché, prvoplánové, predvídateľné, miestami v detailoch logiku-postrádajúce zachraňovanie bez väčších prekvapení. Záver je čistá tuctovka snažiaca sa vytlačiť nejakú tú slzičku. Emócia, ktorú ja pociťujem po finále je skôr sklamanie. ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Leden plný seriálů