Ocenění - Miami Film Festival - 2005-2014
Národní ocenění
- Český lev
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Slnko v sieti
- Polish Film Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Filmové festivaly
- Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
- Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Warsaw International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Ocenění kritiky
- Ceny české filmové kritiky
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
Žánrová (speciální ocenění)
Anticeny
2014 - 31st Annual Miami Film Festival
Velká cena poroty soutěže Knight
- O Lobo atrás da Porta (Fernando Coimbra)
- Vše o peří (Neto Villalobos)
- Ciencias naturales (Matías Lucchesi)
- Romance policial (Jorge Durán)
- Sandwich klub (Fernando Eimbcke)
- Asteroide (Marcelo Tobar)
- Séptimo (Patxi Amézcua)
- Muž davu (Marcelo Gomes, Cao Guimarães)
- Zabít člověka (Alejandro Fernández Almendras)
- Tots volem el millor per a ella (Mar Coll)
Velká cena poroty soutěže Knight pro nejlepší režii
Velká cena poroty soutěže Knight pro nejlepší herecký výkon
Cena Knight za dokumentární počin
- Hledání Vivian Maier (John Maloof, Charlie Siskel)
- Noční hosté (Jesse Moss)
- Věž ze slonoviny (Andrew Rossi)
- Europe in 8 Bits (Javier Polo Gandía)
- Locaciones: Buscando a Rusty James (Alberto Fuguet)
- La Ruée vers l'art (Marianne Lamour)
- Supermensch: The Legend of Shep Gordon (Mike Myers)
- The Dog (Allison Berg, François Keraudren)
- The Notorious Mr. Bout (Tony Gerber, Maxim Pozdorovkin)
- Whitey: United States of America v. James J. Bulger (Joe Berlinger)
Cena pro krátký film
- A Big Deal (Yoyo Yao)
- Blue (Justin Malone)
- Chub (Samuel Albis)
- Flamingo (Carl Zitelmann)
- Graça (Clara Peltier)
- Shirt Out, Game Over! (Eric Paternot)
- Skin (Cédric Prévost)
- Xenos (Mahdi Fleifel)
- Telefonát (Mat Kirkby)
- Rodrigo Bellott
Zvláštní zmínka poroty soutěže krátkých filmů
Cena Jordana A. Resslera za scénář
Cena soutěže latinskoamerických filmů Opera Prima
- Mateo (Maria Gamboa)
- Somos gente honrada (Alejandro Marzoa)
- Somos Mari Pepa (Samuel Kishi)
- Stockholm (Borja Soler, Rodrigo Sorogoyen)
Cena soutěže latinskoamerických filmů Opera Prima - Zvláštní zmínka
Cena SIGNIS
Cena Miami Encuentros
- Aurora (Rodrigo Sepúlveda)
- La voz en Off (Cristián Jiménez)
- Dos aguas (Patricia Velásquez)
- Venecia (Kiki Álvarez)
- Lulu (Luis Ortega)
Cena kritiky Miami Future Cinema
Cena diváků pro celovečerní film
Cena diváků pro dokumentární film
2013 - 30th Annual Miami Film Festival
Velká cena poroty soutěže Knight pro nejlepší režii
Velká cena poroty soutěže Knight pro nejlepší herecký výkon
- Javier Cámara, Ricardo Darín, Eduard Fernández, Cayetana Guillén Cuervo, Jordi Mollà, Eduardo Noriega, Candela Peña, Alberto San Juan, Leonardo Sbaraglia, Luis Tosar (Pistole v každé ruce)
Cena Knight za dokumentární počin
- Gideon's Army (Dawn Porter)
- Černý zabiják (Gabriela Cowperthwaite)
- Cubamerican (José Enrique Pardo)
- Far Out Isn't Far Enough: The Tomi Ungerer Story (Brad Bernstein)
- Jízda na hraně (Lucy Walker)
- Sagrada – Mystérium stvoření (Stefan Haupt)
- Valentine Road (Marta Cunningham)
- Viva Cuba Libre – rapová vzpoura (Jesse Acevedo)
- Kdo je Dayani Cristal? (Marc Silver)
- Which Way Is the Front Line from Here? The Life and Time of Tim Hetherington (Sebastian Junger)
Cena soutěže latinskoamerických filmů
- Deštivé léto (Ana Guevara, Leticia Jorge)
- Pistole v každé ruce (Cesc Gay)
- Cinco de Mayo: La batalla (Rafael Lara)
- Dny rybolovu v Patagónii (Carlos Sorin)
- Todos tenemos un plan (Ana Piterbarg)
- Polvo (Julio Hernández Cordón)
- O Que Se Move (Caetano Gotardo)
- Éra vinylu (Gabriel Nesci)
- Teze o zločinu (Hernán Goldfrid)
Cena pro krátký film
- Anna et Jérôme (Mélanie Delloye)
- A Onda Traz, O Vento Leva (Gabriel Mascaro)
- 9 Meter (Anders Walter)
- Eleven: Twelve (J.C. Barros)
- Edmond byl osel (Franck Dion)
- Lost Country (Heather Burky)
- Palmipédarium (Jérémy Clapin)
- Yasuni (Nicolas Entel)
- Rotkop (Jan Roosens, Raf Roosens)
- De Outros Carnavais (Paulo Miranda)
Cena Jordana A. Resslera za scénář
Cena soutěže latinskoamerických filmů Opera Prima
- La piscina (Carlos Quintela)
- Solo (Guillermo Rocamora)
- Boa Sorte, Meu Amor (Daniel Aragão)
- Edificio royal (Iván Wild)
- Miguel San Miguel (Matias Cruz)
- Melasa (Carlos Lechuga)
- Sin otoño, sin primavera (Iván Mora Manzano)
- The Boy Who Smells Like Fish (Analeine Cal y Mayor)
- Villegas (Gonzalo Tobal)
Cena soutěže latinskoamerických filmů Opera Prima - Zvláštní zmínka
Cena Miami Encuentros
- Vše o peří (Neto Villalobos)
- Liz en Septiembre (Fina Torres)
- En la caliente: The Cuban Music Revolution (Fabien Pisani)
- Rincón de Darwin (Diego Fernández)
- Rio Cigano (Julia Zakia)
Cena kritiky Miami Future Cinema
Cena diváků pro celovečerní film
Cena diváků pro dokumentární film
2012 - 29th Annual Miami Film Festival
Cena Knight za dokumentární počin
- Podvodník (Bart Layton)
- Aj Wej-wej: Bez omluvy (Alison Klayman)
- Catch My Disease (Amiel Courtin-Wilson)
- Calvet (Dominic Allan)
- První pozice (Bess Kargman)
- Lemon (Laura Brownson, Beth Levison)
- Unfinished Spaces (Benjamin Murray, Alysa Nahmias)
- Pod africkou oblohou (Joe Berlinger)
- Lid vs. Donald Trump (Anthony Baxter)
- El árbol de las fresas (Simone Rapisarda Casanova)
Cena Knight za dokumentární počin - zvláštní zmínka
- Unfinished Spaces (Benjamin Murray, Alysa Nahmias)
- El árbol de las fresas (Simone Rapisarda Casanova)
Cena soutěže latinskoamerických filmů
- Bonsái (Cristián Jiménez)
- Krev mojí krve (João Canijo)
- Madrid (David Trueba)
- Eu Receberia as Piores Notícias dos Seus Lindos Lábios (Beto Brant, Renato Ciasca)
- Pescador (Sebastián Cordero)
- El gato desaparece (Carlos Sorin)
- Porcelánový kůň (Javier Andrade)
- El sexo de los ángeles (Xavier Villaverde)
- Němý hlas (Benito Zambrano)
- Violeta odešla do nebe (Andrés Wood)
- Zoológico (Rodrigo Marín)
Cena soutěže latinskoamerických filmů - zvláštní zmínka
Cena pro krátký film
- Katarze (Cédric Prévost)
- A Viagem (Simão Cayatte)
- Babičky (Afarin Eghbal)
- Immune (Andrew Lathrop)
- Cel zombies (Jorge Luis Miranda)
- The Dancer (Seth Stark)
- Posun (Juan Carlos Zaldívar)
- The Beach Chronicles AGX (Kevin Sharpley)
Cena Jordana A. Resslera za scénář
Cena soutěže latinskoamerických filmů Opera Prima
- Záruční lhůta (Kenya Marquez)
- 180 Segundos (Alexander Giraldo)
- Vaquero (Juan Minujín)
- Distancia (Sergio Ramírez)
- Akáty (Pablo Giorgelli)
- Student (Santiago Mitre)
- Sin Palabras (Diego Fernando Bustamante, Ana Sofía Osorio)
Cena diváků pro celovečerní film
2011 - 28th Annual Miami Film Festival
Cena mezinárodní soutěže
- Gang de Qin (Meng Zhang)
- Amador (Fernando León de Aranoa)
- Tichý život (Claudio Cupellini)
- Bad Actress (Robert Lee King)
- Pravidla vnitřní gramatiky (Nir Bergman)
- Jo pour Jonathan (Maxime Giroux)
- Kladivo (Oren Kaplan)
- Mikrofon (Ahmad Abdalla)
- Mandoo (Ebrahim Saeedi)
- Tilva Roš (Nikola Ležaić)
Cena mezinárodní soutěže - zvláštní zmínka
Cena soutěže dokumentárních filmů
- Frontline - The Interrupters (Steve James)
- Armadillo (Janus Metz)
- How to Start Your Own Country (Jody Shapiro)
- Bobby Fischer Against the World (Liz Garbus)
- Když se kácí les (Marshall Curry)
- Pequeñas voces (Oscar Andrade, Eduardo Carrillo)
- Magic Trip (Alison Ellwood, Alex Gibney)
- Touha po světle (Patricio Guzmán)
- Pearl Jam Twenty (Cameron Crowe)
- Na titulní straně New York Times (Andrew Rossi)
- Nim (James Marsh)
- Black Power (Göran Olsson)
- Vykoupení nahého generála (Daniele Anastasion, Eric Strauss)
- Nejlepší film, jaký byl kdy prodán (Morgan Spurlock)
- We Were Here (Bill Weber, David Weissman)
- Vuelve a la vida (Carlos Hagerman)
Cena soutěže dokumentárních filmů - zvláštní zmínka
Cena soutěže latinskoamerických filmů
- Ďábelské marimby (Julio Hernández Cordón)
- Co by kamenem dohodil (Sebastián Hiriart)
- Užitečný život (Federico Veiroj)
- Všichni tví mrtví (Carlos Moreno)
- Sin retorno (Miguel Cohan)
- Oscarova polovina (Manuel Martín Cuenca)
- Neviditelné oko (Diego Lerman)
- Jean Gentil (Israel Cárdenas, Laura Amelia Guzmán)
- Agua y sal (Alejo Hernán Taube)
Cena soutěže latinskoamerických filmů - zvláštní zmínka
Cena pro krátký film
- Paneláky (Marialy Rivas)
- Přistání Jurije Lenona (Anthony Vouardoux)
- En la Privacidad de mi Hogar (Angel Manuel Soto)
- Good Luck (Max Olivier)
- Azad (Bandar Albuliwi)
- Ensolarado (Ricardo Targino)
- Los 4 McNifikos (Tucker Davila Wood)
- Love patate (Gilles Cuvelier)
- Historias breves VI: Rosa (Mónica Lairana)
- Spider Fang! (Justin Perkinson)
- Roxy (Shirley Petchprapa)
Zvláštní zmínka poroty soutěže krátkých filmů
Cena Jordana A. Resslera za scénář
Cena diváků pro celovečerní film
Cena diváků pro krátký film
Cena za inovaci
Cena Pursuit of Perfection
2010 - 27th Annual Miami Film Festival
Cena mezinárodní soutěže
- Lola (Brillante Mendoza)
- Opice (Jesper Ganslandt)
- Buben, baraban (Alexej Mizgirjov)
- Čestná medaile (Călin Peter Netzer)
- Nikdo nic neví o perských kočkách (Bahman Ghobadi)
- Nang mai (Pen-Ek Ratanaruang)
- Nothing Personal (Urszula Antoniak)
- Obyčejní lidé (Vladimir Perišić)
- Touxi (Jie Liu)
- Tvář (Ming-liang Tsai)
- Zona sur (Juan Carlos Valdivia)
- Cestuji, protože musím, vracím se, protože tě miluji (Karim Aïnouz, Marcelo Gomes)
Cena mezinárodní soutěže - zvláštní zmínka
Cena mezinárodní soutěže - cena diváků
Cena soutěže dokumentárních filmů
- Pecados de mi padre (Nicolas Entel)
- Hugh Hefner: Playboy, Activist and Rebel (Brigitte Berman)
- Trn v srdci (Michel Gondry)
- Kawase-san (Cristián Leighton)
- Um lugar ao sol (Gabriel Mascaro)
- Son & Moon: diario de un astronauta (Manuel Huerga)
- Uno, la historia de un gol (Carlos Moreno, Gerardo Muyshondt)
- Villalobos (Romuald Karmakar)
- Once Upon a Time Proletarian: 12 Tales of a Country (Xiaolu Guo)
Cena soutěže dokumentárních filmů - zvláštní zmínka
Cena za dokumentární počin - cena diváků
Cena soutěže latinskoamerických filmů
- Alamar (Pedro González-Rubio)
- Proti proudu (Javier Fuentes-León)
- Jak chytit kraba (Oscar Ruiz Navia)
- El cuarto de Leo (Enrique Buchichio)
- Poslední léto v Boyitě (Julia Solomonoff)
- Excursiones (Ezequiel Acuña)
- Ilusiones ópticas (Cristián Jiménez)
- La Yuma (Florence Jaugey)
- La sangre y la lluvia (Jorge Navas)
- Paraiso (Héctor Gálvez)
- Perpetuum Mobile (Nicolás Pereda)
- Tres días con la familia (Mar Coll)
Cena soutěže latinskoamerických filmů - cena diváků
Cena pro krátký film
- Believe (Paul Wright)
- 40° a la sombra (Flavio González Mello)
- Duše (Rodrigo Blaas)
- Němá ptáčata (Sara Eliassen)
- Black Water (Stephen Marino)
- Blue Sofa (Giuseppe Baresi, Pippo Delbono, Lara Fremder)
- Gloria & Eric (Nicolas Calzada)
- Corredores de verano (Ana Guevara, Leticia Jorge)
- Hipster Job (Thomas De Napoli, Jack Tomas)
- Nem Marcha Nem Chouta (Helvécio Marins Jr.)
- Premier anniversaire (Pascal Rambert)
- To je zemlja, brat moj (Jan Cvitkovič)
- Variációk (Krisztina Esztergályos)
Cena online soutěže krátkých filmů
Online soutěž krátkých filmů - cena diváků
Cena Jordana A. Resslera za scénář
Cena FIPRESCI
Cena Cineuropa
Cena Cineuropa - zvláštní uznání
Cena Cutting the Edge
Cena Cutting the Edge - zvláštní zmínka
2009 - 26th Annual Miami Film Festival
Cena mezinárodní soutěže
Cena mezinárodní soutěže - zvláštní zmínka
- Il passato è una terra straniera (Michele Riondino)
- Parque vía (Enrique Rivero)
- Kátina sestra (Olga Louzgina)
Cena mezinárodní soutěže - cena diváků
Cena soutěže dokumentárních filmů
Cena soutěže dokumentárních filmů - zvláštní zmínka
Cena za dokumentární počin - cena diváků
Cena soutěže latinskoamerických filmů
Cena soutěže latinskoamerických filmů - zvláštní zmínka
Cena soutěže latinskoamerických filmů - cena diváků
Cena pro krátký film
Zvláštní zmínka poroty soutěže krátkých filmů
Cena Jordana A. Resslera za scénář
Cena inspirace
Cena FIPRESCI
Cena Cutting the Edge
Cena Cutting the Edge - zvláštní zmínka
2008 - 25th Annual Miami Film Festival
Cena soutěže latinskoamerických filmů
Cochochi
(Israel Cárdenas, Laura Amelia Guzmán)Jezte, neboť toto jest tělo mé
(Michelange Quay)Cena mezinárodní soutěže
Cena mezinárodní soutěže - zvláštní zmínka
Cena mezinárodní soutěže - cena diváků
Cena soutěže dokumentárních filmů
Cena soutěže dokumentárních filmů - zvláštní zmínka
Cena za dokumentární počin - cena diváků
Cena soutěže latinskoamerických filmů
Cena soutěže latinskoamerických filmů - zvláštní zmínka
Cena soutěže latinskoamerických filmů - cena diváků
Cena pro krátký film
Zvláštní zmínka poroty soutěže krátkých filmů
- Madam Tutli-Putli (Chris Lavis, Maciek Szczerbowski)
- Overnight a Rose (Viv Koh)
- Traumalogía (Daniel Sánchez Arévalo)