Vstupenka do ráje

• USA Ticket to Paradise (více)

Když vám dcera, která tráví prázdniny na Bali, oznámí, že se tam zamilovala a bude se vdávat, pravděpodobně skočíte na první letadlo a poletíte jí to rozmluvit. Přesně to se stalo Georgi Clooneymu a Julii Roberts v rolích šokovaných rodičů, kteří se rozhodnou zachránit svou dceru Lily před následky letní lásky. V tomto směru mají koneckonců bohaté zkušenosti. Před devatenácti lety se po podobném vzplanutí vzali, před čtrnácti lety pochopili, že to nebyl dobrý nápad, a ukončili to dobrodružství rozvodem. Od té doby se snaží jeden druhému vyhýbat, co to jde, protože vědí, že každé jejich setkání skončí hlasitou hádkou. Teď však vyhlásili dočasné příměří, aby vysvobodili svou dceru „ze spárů“ chytrého, hezkého a podnikavého domorodce, který se živí pěstováním a prodejem mořských řas. V přípravě rafinovaných pastí, jež mají jejich dceři sundat růžové brýle, jsou sice velmi dobří, žádná z nich však nesklapne tak, jak naplánovali. Co je ovšem horší, kulisy mořského ráje začínají probouzet vzpomínky na tu hezkou část jejich společné minulosti. A i když se brání zuby nehty, nebezpečí, že do toho znovu spadnou, doslova visí ve vzduchu. Tahle záchranná operace se zkrátka vyvíjí naprosto nečekaně. (CinemArt)

dopitak

Víte co, sladkobolná hovadina odehrávající se v Asii, s Julií Roberts v hlavní roli, s novým dabingem a jmény jako Lucie Kušnírová (to je otřesně otravnej hlas). Asi těžko lze sestavit odpudivější kombinaci. Jenomže tam je Clooney a prý bohužel POSLEDNÍ DABINGOVÁ ROLE JANA KANYZY. A jeho George je skvělý! Pusťte si to, kašlete na děj, soustřeďte se jenom na to, co a jak říká postava Liliina otce. Ten chlap je možná v důchodu, maluje, už nechce hrát a mít s tímhle byznysem nic společného, ale způsob jakým namluvil jednašedesátiletou hollywoodskou ikonu, nám bude zatraceně chybět. Pevné zdraví a nejmíň 30 let ještě, pane Kanyzo! ()

Marze

Amerika si může oddychnout. Clooney a Robertsová jsou zase spolu.  Vstupenka do ráje vás do země zaslíbené nepošle, ale společnost obou megahvězd je příjemná. K tomu krásné scenérie ostrova a lehký romantický přdvídatelný příběh. Můžete se krmit dietním vstupem do tohoto žánru v devadesátkách. ()

marhoul

Nevytýkám předvídatelnost, jednoduchost, protože dokážu ocenit lehký žánr, který může být příjemným odpočinkem. I průhledná záležitost může být fajn, pokud je milá, laskavá, citlivá. Tahle křečovitá, kostrbatá, utahaná, uštěkaná, trapná hovadina, ve které kdyby nehráli stále zajímavá Julia s Kanyzou, s ještě víc pytlema pod očima, proletělo by to roštem rychleji, než kompletní tvorba z Hallmarku. Přitom nápad to nebyl mizerný, sice značně olítaný, ale umím si to představit zahrané, natočené a sestříhané tak, aby si film rodinky pouštěly čas od času, když si chtějí na gauči udělat nenáročné víkendové odpoledne s jedním okem na bedně, druhým v atlasu světa a třetím na stránce leteckých společností, no ale bohužel. Mladí byli oba OK, civilní, sympatičtí, s přehledem herecky převálcovali hvězdné duo, což je teda na pováženou, za ně a za několik málo slušných momentů dvě hvězdičky. Jinak dojem, jako když se válíš na pohádkové, prázdné pláži, ale kombinace písku všude možně s otravným hmyzem tě otravuje natolik, že se raději odebereš na barovou židli, kde tě zase točí plno lidí, ale neřešíš, raději se rozsedíš tam. ()

Flego

Niekedy je celkom fajn pozrieť si nenáročnú komédiu s charizmatickými hercami. Obom ich filmové postavy svedčia a užívajú si to. Lepší priemer. ()

BMW12

Klasická hollywoodská romantická komedie v čele s hvězdnými Georgem Clooneym a Julií Roberts. Scénář nepřekvapí, už od začátku mi bylo jasné, jak to celé bude probíhat. Ale film mě i tak dokázal zaujmout, prostředí Bali bylo nádherné a George je neskutečný sympaťák, i v 60 letech vypadá jako by mu bylo 50. Fajnová komedie za 3,5*. ()

Morholt

Dva rozhádaní rodičové jedou na Bali rozmluvit dceři svatbu a jak už to tak bývá, všechny plány vezmou za své. Obehraná písnička, ale koukat se na Clooneyho s Julií Roberts je prostě zábava a je nejspíš jedno, o jaký žánr se jedná. Své si odvedly i nádherné scenérie a celým filmem se táhne taková vyletněná pohoda. Snad jsem jen čekal, že se trochu víc zasměju. Ale tak co už. 65% ()

Lacike

Pripomenulo mi to film Couples Retreat. Tiež sa to odohráva v nádherných exotických lokáciách a všetci si tú dovolenku museli sakramentsky užiť, ale tak nejak pri tom zabudli natočiť aj nejaký dobrý film. Primitívna zápletka a pár narýchlo spichnutých improvizácií to rozhodne nezachráni. Nuda, nuda, šeď a ústredný hašteriaci pár otravný. 4/10. ()

ScarPoul

Vec, ktorá nemá dôvod uraziť. Je presne taká, ako sa javí z plagátu. Oceňujem veľmi, že si to udržuje odstup od sentimentu aj hlúpych emócií a všetko je tam pekne vyvážené. Aj vtip, aj romantika. Všetko sa to pohybuje v zaužívaných hraniciach a nemá potrebu to šokovať, alebo byť iné. Taká starosvetská romantika, ktorých sa kupodivu dnes až tak veľa nerobí. Veľké pozitíva sú: fungujúca chémia medzi Juliou a Georgom, nádherné prostredie Bali a krásna Kaitlyn Dever, ktorá kupodivu dostáva viac priestoru, ako by sa pre takúto postavu v takomto žánri hodilo. Čo ma potešilo o to viac. ()

Marcos22

Vstupenka do ráje je letní nenáročná "feel-good" romantická jednohubka, ve které hrají prim nádherné scenérie Bali a neustále se špičkující ústřední dvojice Julia Roberts - George Clooney. Film otevírá řadu rodičovských témat, od základních komunikačních chyb mezi rodičem a dítětem či samotnými rodiči, až po rodičovskou toxicitu, kdy se rodič snaží prostřednictvím dítěte realizovat své vlastní uskutečněné i neuskutečněné životní plány a ambice. Poměr vážně pojatých a zábavných scén je velmi dobře vyvážený, a snímek Vám bude nejvíce připomínat předchozí snímek Ola Parkera, Mamma Mia! Here We Go Again, jen s tím rozdílem, že se tu zaplať pánbůh nezpívá, Cher odpustí. "Letovisku" v ráji uděluji poctivé 3 hvězdy, a pokud dám někdy v budoucnu opáčko, tak především kvůli Arak "beer" pong scéně, která nemá chybu! 🙂 (18.09.2022) ()

Padme_Anakin

Dcera po úspěšném dokončení školy odlétá s kamarádkou na poslední prázdniny na Bali, netrvá to dlouho a dá vědět rodičům, že se zamilovala a bude se vdávat.. V tom okamžiku se bývalí manželé shodnou na jedné jediné věci - překazit sňatek.. Jedná se o celkem pohodovou, místy i vtipnou romantickou komedii a tak v rámci žánru hodnotím shovívavě.. Ono se na to příjemně kouká, exteriéry jsou krásné a herecký ansámbl sympatický.. ()

corpsy

Občas som nevedel potlačiť nostalgickú vlnu. Povedzme si úprimne, veď dve z najväčších hereckých hviezd 90. rokov opäť spolu, podpichujúc jeden druhého skvelými nahláškovanými slovnými perlami, koho neobleje vlna tej starej rom-com spred 30tich rokov. Ale predsa je cítiť teplo dnešného kabátu, nieje to tým že by sa snímok snažil dodržať najnovšie filmové trendy, práve naopak, v tomto sa na prekvapenie drží na uzde. Ide tu skôr o to, že je zdržanlivý v trendoch, ktoré tu boli pred tromi a viac dekádami. Ak to mal byť trhák pre tých skôr narodených, malo sa v tomto pritlačiť poriadne na pílu. ()

Lukrecie

Prima milá a hlavně vtipná oddychovka, pár hlubších momentů taky nechybělo. Takový ráj bych si taky nechala líbit.... 😘🥰🙏👌🍀😯 ()

kajas

Když by se mě někdo zeptal, jaké filmové období mám nejraději, řekla bych: devadesátky. Dekádu, ve které vzniklo velké množství kultovních záležitostí různých žánrů, blockbustery, které dodnes neztratily kouzlo, skvělé animáky nejen od Disneyho, ale také rodinné či romantické komedie plné áčkových hvězd a jemného nenásilného humoru. A právě do poslední jmenované skupiny bych zařadila také Vstupenku do ráje, která je neskutečně předvídatelná, ale její tvůrci měli v rukávu tři esa: Julii, George a ráj na zemi jménem Bali. Mně to ke štěstí stačilo :) ()

vydumnica

George Clooney má fakt už 60? Nevyzerá. Spolu s Juliou Roberts sú už starí parťáci a vidieť ich spolu v romantickej komédii sa mi páčilo. Som rada, že som si na Ticket to Paradise🏝 kúpila lístok do kina. Ach a to nádherné prostredie Bali, to je presne to, čo filmu dodáva plusové body. Hneď mám chuť sa zbaliť a ísť spoznávať tie krásy, i keď vraj sa to nakrúcalo v Austrálii, čo ma teda prekvapilo. Je to o kúsok lepší film ako Lost City so Sandrou Bullock. 3* za film a jednu pridávam za krásne prostredie a celkový zážitok v kine. Cineplex Mannheim, akcia Ladies First a Scavy & Ray😉 k tomu. (pozn. pre mňa '25Tage', Tag1) ()

M.i.k.e

dávno rozvedení manželé, kteří si normálně nemůžou přijít na jméno se rozhodnou spojit síly a vyrazí na Bali aby tam překazili svatbu dcery (samozřejmě v jejím nejlepším zájmu). Nenáročná oddechovka, která jede ne vlně klišé a nemá čím překvapit. Na druhou stranu má Goerge Clooneyho, který by svým charismatem dokázal utáhnout i mnohem horší filmy. Na listopadovým chladný večer naprosto ok...60% ()

Aljak

Čakal som typickú romantickú šablónu, ktorá tu napokon zhruba aj bola, ale napokon to nebolo vôbec na zahodenie. Najväčšou prednosťou celého filmu je samozrejme to originálne prostredie, keďže sa dej odohráva na exotickom Bali. Tajuplný ostrov má svoju špecifickú identitu, ktorá veľmi príjemne oživila celý príbeh. Ďalším výrazným triumfom bolo samozrejme herecké obsadenie a ich svojské postavy, ktorých sarkastický prejav zmiešaný s dôvtipom výrazne posunul množstvo dialógov na vyššiu úroveň. Občasné infantilné správanie bývalých manželov radšej opomeniem, keďže to mi prišlo trochu trápne. Ale inak celkovo fajn, až na tú finálnu fázu, ktorá už bola plná klišé (ale iné sa ani nečakalo). Silnejšie 3* ()

Vyhy

Krásná příroda a lokace, nestárnoucí George a to je asi vše, co mi na tři hvězdy stačí. Čekal jsem více komedii, ale nakonec to byla čistě romantická záležitost, což asi nevadí, protože je to občas potřeba.... ()

Streeper

Typická komedie, které vévodí jedna z nejoblíbenějších hollywoodských dvojic. Jsem nadšená, že se opět dali dohromady, spojili síly a zahráli si v téhle oddechovce. Na nudné odpoledne je to příjemný film, který místy i pobaví, hlavně George Clonney byl skvělý a věřím, že si natáčení museli neuvěřitelně užívat. Další plus má film v tom, že trapných scén je tam málo (asi jenom dvě - př. delfín). Jinak je to pohodam zábava a úplně vás to naláká naskočit do letadla a odletět někam za mořem. ()

bourec

Osvěžující a vtipná komedie, která mě fakt chytla hned od začátku. Obsazená navíc dvěma megastár, který tady práskaly svý sympatie na všechny strany. Do filmu se mi moc nechtělo, ale jak už to tak bejvá, filmy co dlouho odkládáte a přehlížíte jsou ty nej. A podstatnou roli ve filmu má i příroda.  Překvapení jak prase.80%. ()

Pitam

Docela povedená jednohubka se skvěle fungující vzájemnou chemií ústřední dvojicí Roberts + Clooney. Oba jsou tu uvěřitelní, civilní a oba s přibývajícím věkem doslova kvetou do krásy (Julia) a šarmu (George). Je fajn se zase jednou po letech dočkat z továrny zvané Hollywood lehce plynoucí romantické komedie bez vulgárního humoru a pro americké filmy tak obvyklého patosu. Doporučují 4 z 5 romantických duší :-) A pokud taky milujete cestování a nikdy jste nebyli na Bali, pak to můžete brát prostě jako takovou velmi vtipnou "Cestománii" :-) ()

Julia Roberts a Jennifer Aniston si vymění těla

Julia Roberts a Jennifer Aniston si vymění těla

30.01.2023

Režisér povedené romantické komedie Palm Springs Max Barbakow našel svůj příští projekt. Letos se dočkáme jeho nové komedie Brothers s Joshem Brolinem, Brendanem Fraserem a Peterem Dinklagem, nově si… (více)

George Clooney není na prodej

George Clooney není na prodej

04.12.2021

Hollywoodské hvězdy často více než na filmech vydělávají v reklamě - kolikrát jste v poslední době viděli George Clooneyho ve filmu a kolikrát jen pít Nespresso? Jedna firma ale zjistila, že slavnou… (více)