Bláznivá střela

• český

Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení

• český

Bláznivá střela: Z análů policejního útvaru

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

• slovenský

Bláznivá strela

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1988, 82 min

Stále sa nemôžem ubrániť dojmu, že komici 80tych a 90tych rokov ako Leslie Nielsen, Chevy Chase či John Candy sú minimálne o triedu lepší, ako komici z dnešných komédií. Bláznivou strelou začína séria bláznivých komédiu s postavou Franka Drebina, u ktorých si človek pekne odpočinie a veľa sa pri nej nasmejete. Dobrá paródia, skvelý Leslie Nielsen. Smiať sa budete od začiatku do konca. Film patrí už medzi klasiku, ktorá vždy poteší a zaženie depku.(3.2.2015)

Jedna z nejlepsich parodii co znam. Leslie Nielsen tu herecky koncertuje a clovek se smeje jen co ho vidi. Dej je zde druhorady a spis jen podava tazne lano divakovi aby se tak trochu orientoval a film nedopadl jako kabaretni predstaveni. Ale herecke vykony jsou nezapomenutelne, treba kdyz Nielsen prohledava z duvodu bezpecnosti jednoho hosta na oslave pro kralovnu, to sem opravdu brecel smichy. Ale i ostatni herci podavaji dobre vykony, i Priscila Presley :) Tetno film je kralem mezi parodiemi a marne v pameti patram po lepsi, snad jen Pripoutejte se prosim dosahuje obdobnych kvalit. Navic Leslieho Nielsena povazuji po Peteru Sellersovi za nejlepsiho zanroveho komika. 90%(5.6.2006)

Frank Drebin je pořádný magor. A policajt k tomu. Pokud nechcete přijít k újmě, držte se od něho v uctivé vzdálenosti. Ale na druhou stranu, když se věci kolem něj dají do pohybu, stojí to za vidění. Nejrozumnější alternativou tudíž je zhlédnou Drebinovy dementní kousky z bezpečí televizního křesla. I když ani zde vám nikdo nemůže zaručit, že se celí rozesmátí nezadusíte kusem nějaké pochutiny. Z toho vyplývá rada pro všechny komediomily – Nikdy nejezte při sledování filmu! A nepijte! Třeba u takové parodie na Mechanický pomeranč (film, na který nedám dopustit) mě málem trefil šlak – prostě geniální načasování, geniální gradace, geniální Nielsen. Druhá nejlepší parodie hned po ještě bláznivějších Spaceballs. 85% Zajímavé komentáře: solskjaer, pend(3.9.2005)

Nesmím říkat, že Bláznivá střela je nejlepší parodie v dějinách ... Nesmím říkat, že Bláznivá střela je nejlepší parodie v dějinách ... Nesmím říkat, že Bláznivá střela je nejlepší parodie v dějinách ... Nesmím říkat, že Bláznivá střela je nejlepší parodie v dějinách ... Ehm, ehm.... Takže, vážení kolegové, úvodem svého referátu bych rád řekl, že Bláznivá střela je nejlepší parodie v dějinách ...a kurva...(12.11.2011)

Koukal jsem na to po delší době a musím říct, že už se mi to nezdálo tak úžasné jako dřív. Nielsen se pro tu roli narodil a Zuckerové s Abrahamsem dokazují, že příběh se v jejich rukou nerozpadá pouze na slepence více či méně srandovních scének, ale má ucelený parodický charakter. Jenže jak jsou některé momenty geniální a neokoukatelné, některé pasáže viditelně pokulhávají a humor je nucenější. Už jen za ty geniální vtipy (a není jich úplně málo) ale určitě palec nahoru a mé nekonečné sympatie..(26.8.2011)

• - Joe West, který ve filmu ztvárnil baseballového rozhodčího, byl baseballovým rozhodčím i ve skutečnosti. Skutečný předobraz mělo i číslo na jeho rukávu. (jurama525)

• - Kapela, která na konci filmu přešla před stadionem přes mrtvolu Vincenta Ludwiga, se jmenuje "Spirit of Troy" a pochází z university v jižní Kalifornii. Hudbu, kterou slyšíte, ale hraje kapela University Marching Owl Band. Poděkování můžete spatřit v závěrečných titulcích. (SG-1)

• - Když se Drebin vydával za rozhodčího, pálkař se k němu otočil a zasáhl Franka do obličeje. Tento vtip navrhnul režisér Mel Brooks. (SG-1)