poster

Bláznivá střela

 • český

  Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení

 • český

  Bláznivá střela: Z análů policejního útvaru

 • anglický

  The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

 • slovenský

  Bláznivá strela

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1988, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  ****

  Leslie Nielsen v 62 letech a přitom zaručeně v nejlepším, Bláznivá střela je úžasně střeštěná, přepálená a ujetá blbůstka prošpikovaná vtípky jak záchodovými (doslova) tak nefalšovaně zábavnými. Smích je zde zaručen a to není fráze, ale stěžejní fakt! Styl humoru, sic se může zdát primitivní a osobně přiznávám, že bych na něm nemusel vidět vystavěny tuny následovníků, funguje v Bláznivé střele skvěle a já nevěřím, že by se někdo nedokázal bavit... PS: Jen ty zrychlené záběry v akčních scénách vypadají příšerně :) 8/10(2.2.2009)

 • nash.
  ****

  Nekonečný kulometný pás nabitý hláškami, gagy a vtípky, který Zucker založil do své bravurní parodie, natáhl a pak stiskl spoušť a všechno to napral do publika v jedné dlouhé dávce. A na rozdíl od mnoha současných trapných pokusů o bláznivou parodii, Drebin funguje a baví i po letech. Pěkný bobr.(29.10.2011)

 • BadoXXII
  *****

  Pekný bobor! Geniálne trio ZAZ (Zucker, Abrahams, Zucker) a začiatok najlepšej komediálnej série. Filmu predchádzal seriál Police Squad! z ktorého sa veľa scén zobralo a spracovalo znovu (musím však uznať, že vtipnejšie a razantnejšie). Vedľa situačného humoru často hrubšieho zrna využívajú tvorcovia predovšetkým rozličné dvojzmysli a doslovnosti. Když se neotevře padák, to je chlapská smrt. Když tě převálcuje kombajn... Když ti nějakej Laponec ukousne koule. Leslie Nielsen ako poručík Drebin je fenomenálny. Podobne ako jeho pravdepodobný vzor, Peter Sellers ako inšpektor Clouseau, kladie Nielsen dôraz na kontrast medzi svojím vážnym zovňajškom a drastickou situačnou a slovnou komickosťou svojej postavy. Jeho mimika je neskutočná a veľmi vtipná. A všetky orgazmy som predstieral!!! Milujem to. 90%(9.4.2009)

 • Marigold
  ****

  Tohle je vážně naprostá fízlovská klasa! Zucker to má přečtené a Nielsen má skutečně heroicky debilní xicht... Těžko hledat klišé, do kterého se Bláznivá střela netrefila – je to lehké, je to ujeté, je to patřičně bláznivé a hlavě i na po x-té nádherně zábavné. Tahle parodie nezestárne, dokud stateční detektivové budou vyrážet za večerů černých jako ranní kafe U žlutýho Píta do terénu a konat svůj vlastní příspěvek ke spáse světa. Neodolatelná parodie "drsné" americké detektivky a opravdu dobrý film se vším všudy..(5.6.2004)

 • predators
  *****

  První ze tří dobrodružství a seznámení vyšetřovacích metod poručíka Franka Drebina. Vysoce inteligentní a nadmíru schopný polda, který se nazalekne ničeho. L. Nielsen v nezapomenutelné roli a v přirozenosti, jež dělá tuto komedii nezapomenutelnou. Dnes už podobný kousek těžko hledat:-( 80%(27.10.2008)

 • - Prsa, která připomínala Frankovi bývalou ženu, byly ve skutečnosti části San Onofrejské jaderné stanice v jižní Kalifornii. (SG-1)

 • - Reggie Jackson, ktorý vo filme hrá sám seba, nosí hodinky značky Michele. (dyfur)

 • - Roli Jane měla původně ztvárnit Bo Dereková. (SG-1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace