Bláznivá střela

• Česko

Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení

• Česko

Bláznivá střela: Z análů policejního útvaru

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

Bláznivá strela

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1988, 82 min

Bláznivá střela není jen tak obyčejná komedie ale neuvěřitelně bláznivá, která je jedna velká zábava. V hlavní roli se představil vynikající Leslie Neilsen jehož výkon je naprosto špičkový. Vůbec ho nechapu jak dokázal takovou to roli, kde má velmi vtipné scény, zahrát s naprosto vážnou tvaří a k tomu má ještě povedené hlášky. Já bych to prostě nedokázal a musel bych se furt smát. Dále se zde také vyskytl sympaťák George Kennedy .Film je také dobrý v tom, že má skvělý příběh, i když je to na hlavu ale co by ste taky chtěli od parodie? Skvělá komedie, která mně dokáže vždy pobavit a hlavně je to nejlepší parodie jakou jsem kdy viděl!!(5.5.2007)

Asi nejlepší komedie o policajtech co jsem kdy viděl. Myslím, že už jí nic nepřekoná...krom dvojky:). Ve své době naprosto skvělé a dnes již prakticky nenatočitelné, protože humor ve filmech se změnil a ubral jiným směrem, než bych si já přál.Možná je to dobře pochybuji, že něco lepšího, než tato série a dvojce Bláznivých výstřelů, někdy vznikne. At žije Leslie Nielsen, když byl ještě zábavný :)(26.11.2004)

Na prvý krát menšie nedorozumenie medzi mnou a tvorcami, podobne ako pri Airplane!, na druhý krát, už oboznámený a zvyknutý na Zuckeroviec humor dávam za štyri. Niekoľko geniálnych fórov, niekoľko priemerných a minimum trápnych, na tie si už vlastne ani nespomínam a to je pri bláznivých komédiách rarita. Ak sa pitvorí a cedí hlášky Leslie Nielsen, je to (alebo aspoň bolo) úplne o niečom inom, ako keď to isté robí dnes napr. taký Adam Sandler.(3.7.2012)

Série o Bláznivý střele je vrchol v komediální tvorbě Leslieho Nielsena a Bláznivá střela je z těch tří nejlepší a to i když další dva díly jsou taky perfektní. Už dlouho jsem neviděl takhle dobrou bláznivou komedii, spousta skvělejch gagů a vtipků a vůbec žádná nuda. Leslie Nielsen tady exceluje a Priscilla Presley tady na svůj věk vypada fakt skvěle. Taková blaznivá komedie je vzácnost, já se bavil dokonale. A jestli to neni úplně nejlepší crazy komedie, tak určitě jedna z nejlepších. Neilsen Rulezz(5.6.2006)

„I can't hear you! Don't fire the gun while you're talking!“ Následujte policejní maják do království parodie, kde bělovlasý kouzelný dědeček Leslie Nielsen jako pátý jezdec apokalypsy Frank Drebin nenuceně rozdává smích na všechny strany. Především mě rozebrala jeho procítěná interpretace americké pýchy "Star-Spangled Banner" před baseballovým zápasem..(7.9.2009)

• - Když Jane (Priscilla Presley) sundavá z půdy bobra, tak na noze nemá náramek. O pár vteřin později, když se Frank (Leslie Nielsen) dívá do záznamu, ho na noze má. (OndrejKW)

• - Obraz, který Drebin (Leslie Nielsen) zničí v Ludwigově (Ricardo Montalban) bytě, se jmenuje „Modrý kluk“ a jde o nejúžasnější práci Thomase Gainsborougha. Originální dílo je umístěno v Huntingtonské knihovně v Kalifornii. (SG-1)

• - Fotografie lodi I Luv You, kterou ukazuje Frankovi (Leslie Nielsen) a Edovi (George Kennedy) Nordbergova manželka (Susan Beaubian), má formát na výšku. Když ji později ukazuje Frank ve svém bytě Jane (Priscilla Presley), tak je fotografie na šířku. (Robbi)