Bláznivá střela

• Česko

Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení

• Česko

Bláznivá střela: Z análů policejního útvaru

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

Bláznivá strela

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1988, 82 min

„I can't hear you! Don't fire the gun while you're talking!“ Následujte policejní maják do království parodie, kde bělovlasý kouzelný dědeček Leslie Nielsen jako pátý jezdec apokalypsy Frank Drebin nenuceně rozdává smích na všechny strany. Především mě rozebrala jeho procítěná interpretace americké pýchy "Star-Spangled Banner" před baseballovým zápasem..(7.9.2009)

• paascha

nemůžu si pomoc, ale humoru tohohle dědka jsem nějak na chuť nepřišel. Odvar z Funése, Richarda a Soboty, střihnutý Villagiem a kdoví jakým peklem ještě. Srandy, spočívající v prdění, kopání do zadku a spadlých trenkách nějak nemusím. Dal bych odpad, ale Priscilla si to nezaslouží, už jen kvůli jménu ne(9.11.2007)

Pro mě snad jedna z nejlepších komedií vůbec. Všechny díly jsem viděl asi stokrát a pořád se u nich neskutečným způsobem řežu. Je to parodie snad na všechny druhy filmů. Režie Zucker, Abrahams, Zucker zaručovala vždy skvělou zábavu (nepočítaje novodobou tvorbu). Nielsena jsem si díky těmto parodiím opravdu oblíbil a o to více mě zarmoutila jeho smrt. Hraje opravdu bravurně toho přitroublého policistu, který se dostává z jedné absurdní situace do druhé. Skvělé hlášky provází film snad každou minutu a vlastně i to napětí tam je. Viděl jsem i méně známý seriál, který se odehrává před těmito filmy (Police Squad! - 1982) a ten je rovněž skvělou parodií na různé detektivky. No zkrátka pro mě je těch 82 minut strašně málo a přál bych si, aby měl každý díl alespoň 120 minut, protože ty hlášky jsou opravdu nezapomenutelné ("Můžu vás pozvat na skleničku? Ne, díky, já sklo nerad.") 10/10(3.8.2012)

Kde sa stratili komédie tejto kvality? Leslie Nielsen aka Frank Drebin je (z môjho pohladu) hrdina všetkých paródií. Geniálne hlášky, nezabudnuteľné scény s podplácaním a mnoho ďalších drobností tvorí túto parodiálnu klasiku, od ktorej väčšina terajších bohužiaľ len (úboho) čerpá. Bláznivú strelu podobne ako Matrix neberiem len po častiach, ale rovno v jeden celok. Tým pádom tento komentár patrí všetkým častiam, ktoré pán Zucker natočil a s úsmevom na tvári skláňam poctu.(25.3.2010)

Asi nejlepší komedie o policajtech co jsem kdy viděl. Myslím, že už jí nic nepřekoná...krom dvojky:). Ve své době naprosto skvělé a dnes již prakticky nenatočitelné, protože humor ve filmech se změnil a ubral jiným směrem, než bych si já přál.Možná je to dobře pochybuji, že něco lepšího, než tato série a dvojce Bláznivých výstřelů, někdy vznikne. At žije Leslie Nielsen, když byl ještě zábavný :)(26.11.2004)

• - Tento film navazuje na kultovní seriál Police Squad!, ve kterém poprvé Leslie Nielsen ztělesnil Franka Drebina. (SG-1)

• - Do závěrečných titulků ve filmech dali filmaři různé vtípky jako např., že se má majitel modré Hondy Accord dostavit na parkoviště, neboť jeho vůz svítí. Že během natáčení se nezranila žádná zvířata až na to, že jich během natáčení pár vyhynulo (např. během požáru uhořelo 15 sov pálených nebo že 100 veverek posloužilo jako oběd pro filmový štáb). (asdfasdf)

• - Spoiler: Zbraň, ktorou mieri Ludwig na poručíka Drebina, je izraelský samopal Uzi.