Reklama

Reklama

Bláznivá střela

  • Česko Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení (více)
Trailer

Obsahy(1)

Praštění tvůrci snímku Připoutejte se, prosím! se znovu sešli! Leslie Nielsen jako policista s tvrdými rysy a měkkým mozkem Frank Drebin div nezakopne o plán atentátu na královnu Elizabeth. Do šílených akcí se zapojí také Priscilla Presley, O.J. Simpson, vycpaný bobr, dva baseballové týmy a nesourodá směsice dalších postav, a tak se "smíchometry" hroutí. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (595)

Webb 

všechny recenze uživatele

[6,5/10] (Paramount) (Technicolor /// Produkce: Robert K. Weiss /// Scénář: Jerry Zucker, Jim Abrahams, David Zucker, Pat Proft podle televizního seriálu Jerryho Zuckera, Jima Abrahamse a Davida Zuckera /// Kamera: Robert M. Stevens /// Hudba: Ira Newborn) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Zase úplně u vytržení jsem z toho nebyl, ale tenhle film se určitě řadí mezi nejlepší filmy svého žánru. Leslie Nielsen naprosto bezchybný. Hláška střídá hlášku. Vtipná scénka střídá vtipnější. Bohužel je to sem tam proloženo i scénkami, či hláškami nevtipnými chtělo by se říci až trapnými. Přesto v celkovém součtu musím dát alespoň * * *, a to jejich horní hranici. ()

Reklama

Eddard 

všechny recenze uživatele

Bezvadná parodie, takřka exemplární příklad tohoto mého oblíbeného žánru. Leslie ve své nejlepší formě, záplava těch nejstupidnějších (=skvěle stupidních) gagů a jízda od začátku až do konce. Poručík Frank Drabin je ukázkově vygumovaný a přitom tvrdý jak Humprey Boghart v nejlepších letech, prostě absolutně neodolatená postavička. Přidejte si zbytek herců, kteří ho výborně doplňují (Presleyová má v originálně strašně sexy hlas, sehnat DVD!) a boží scénku s titulní písní I´m into something good od Herman´s Hermits a vypadne vám i po téměř dvaceti letech výborná a svěží zábava. 80% ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Prvni dil Blaznivy strely jsem chtel videt hodne dlouho a ted jsem ho konecne videl a je to fakt jizda. Jeden z nej filmu s Leslie Nielsenem, jeden z nej filmu Davida Zuckera a jedna z nej parodii. Sice je par scenek docela neoriginalnich a predvidatelnejch, ale i ty jsou vtipny a pak je tu neskutecny mnozstvi naprosto krutejch scen a pak je tu nekolik genialnich scen (napr. scena se vzpominanim). Navic tu Leslie nepobiha jako nejakej trapak, ale hraje docela slusne a je proste cool. Sice se tu najde par hluchejch mist, ale musim dat proste 5*. ()

boshke 

všechny recenze uživatele

Člověk k takovému filmu přistupuje s určitou rezervou - bláznivá parodie z osmdesátých let. Jasně, co bylo vtipné před třiceti lety, dost možná nebude vtipné v roce 2021. Ale byl jsem velice příjemné prekvapen. Spoustu střelených nápadů, které doopravdy rozesmějí. Třeba když Frank otevře zásuvku, řekne "Bingo!"... a vytáhne hrací kartu na bingo :) 100% ()

Galerie (116)

Zajímavosti (36)

  • Ve filmu si režisér David Zucker střihl také cameo. Při úvodních titulcích představoval muže, který věšel na zeď obraz a poté, co se do místnosti přihnalo policejní auto, skočil dveřmi do vedlejšího pokoje. (SG-1)
  • Studio naléhalo, aby se v jedné z hlavních rolí objevil oscarový herec. O roli Eda nejvíce usiloval George Kennedy, který říkal, že bylo šílené propásnout šanci parodovat sebe sama ve filmu Připoutejte se, prosím! (1980). (SG-1)
  • Město představené v úvodním záběru jako Bejrút je ve skutečnosti Káhira. (inutihar)

Související novinky

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

14.10.2022

Chyběl vám žánr bláznivých parodií? Pak pro vás má studio Paramount dobré zprávy – oficiálně totiž chystá remake Bláznivé střely, v níž by si hlavní roli měl po legendárním Lesliem Nielsenovi zahrát… (více)

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)

Zemřel Vladimír Brabec

Zemřel Vladimír Brabec

02.09.2017

V pátek večer nás opustil herec a dabér Vladimír Brabec. Nefalšovaná legenda, jíž proslavil kontroverzní seriál 30 případů majora Zemana, odešla ve věku 83 let a své poslední chvíle strávila s… (více)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech… (více)

Reklama

Reklama