Bláznivá střela

• český

Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení

• český

Bláznivá střela: Z análů policejního útvaru

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

• slovenský

Bláznivá strela

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1988, 82 min

Bláznivá střela není jen tak obyčejná komedie ale neuvěřitelně bláznivá, která je jedna velká zábava. V hlavní roli se představil vynikající Leslie Neilsen jehož výkon je naprosto špičkový. Vůbec ho nechapu jak dokázal takovou to roli, kde má velmi vtipné scény, zahrát s naprosto vážnou tvaří a k tomu má ještě povedené hlášky. Já bych to prostě nedokázal a musel bych se furt smát. Dále se zde také vyskytl sympaťák George Kennedy .Film je také dobrý v tom, že má skvělý příběh, i když je to na hlavu ale co by ste taky chtěli od parodie? Skvělá komedie, která mně dokáže vždy pobavit a hlavně je to nejlepší parodie jakou jsem kdy viděl!!(5.5.2007)

David Zucker a Jim Abrahams jsou borci a jejich specifický komediální rukopis je znatelný v každém jejich kousku. Bláznivá střela je téměř od začátku do konce nadupaná potrhlými scénkami a gagy, odzbrojujícími dialogy a především typickým humorem. Nezadržitelný Leslie Nielsen. Krásná Priscilla Presley. Tato nářezová parodie, která se nestydatě vysmívá celému Hollywoodu, je jedna z nejlepších vůbec. Dokonalý "objímací" závěr po Baseballovém zápase je odrovnávajícím vrcholem filmu:D(14.8.2012)

Jedna z nejlepsich parodii co znam. Leslie Nielsen tu herecky koncertuje a clovek se smeje jen co ho vidi. Dej je zde druhorady a spis jen podava tazne lano divakovi aby se tak trochu orientoval a film nedopadl jako kabaretni predstaveni. Ale herecke vykony jsou nezapomenutelne, treba kdyz Nielsen prohledava z duvodu bezpecnosti jednoho hosta na oslave pro kralovnu, to sem opravdu brecel smichy. Ale i ostatni herci podavaji dobre vykony, i Priscila Presley :) Tetno film je kralem mezi parodiemi a marne v pameti patram po lepsi, snad jen Pripoutejte se prosim dosahuje obdobnych kvalit. Navic Leslieho Nielsena povazuji po Peteru Sellersovi za nejlepsiho zanroveho komika. 90%(5.6.2006)

Naozaj bláznivá komédia, ktorej tvorcovia nevynechali žiadnu príležitosť, aby diváka rozosmiali. Bohužiaľ za každú cenu. A tak sa skutočne vydarené gagy striedajú s trápnymi nechutnosťami a je úspechom prvého filmu série, že v ňom ešte vydarené gagy mali navrch. Ale vo všeobecnosti Leslie Nielsen nepatrí medzi mojich obľúbených komikov.(15.1.2011)

Nechápu, jak mě mohl tento parodický skvost tak dlouho míjet. Nyní se však naše cesty střetly a byly z toho záchvaty smíchu skoro po celou dobu filmu. Samozřejmě ne všechny vtipy jsou tak kvalitní a třeba tu "senzoricky navozenou hypnózu" tvůrci tak úplně nepromysleli, ale jinak nemám co vytknout. Leslieho Nielsena mám, ani sám nevím proč, zaškatulkovaného jako trapného komedianta, ale min. v tomto filmu byl perfektní. Spousta různých narážek, a to nejen slovních, ale vyloženě beze slov ("křídový" obrys oběti na vodě, milování s ochranou, odplivávání před výkonem atd.). Pak také degradace americké hymny (řekl bych, že tohle někteří američtí patrioti hodně těžko snášeli) a pak také krásné happyendové finále ukazující na všechny ty americké šťastné konce zdvižený prostředníček. Jedničku a dvojku Žhavých výstřelů sice řadím trochu výš, ale Bláznivá střela je každopádně na 5*. "Co tě znám, začal jsem vidět věci, o nichž jsem předtím nevěděl - jak zpívájí ptáci, jak se na novém listě třpytí rosa, červenou na semaforu..."(25.11.2011)

• - Obraz, který Drebin zničí v Ludwigově bytě, se jmenuje Modrý kluk a je to nejúžasnější práce Thomas Gainsborougha. Originální dílo je umístěnou v Huntingtonské knihovně v Kalifornii (SG-1)

• - Nordberg, kterého hrál O. J. Simpson, dostal jméno podle výrobní společnosti ve Wisconsinu. Obrovský znak továrny Nordberg mohly vidět řidiči z dálnice 94. Továrna byla zavřena roku 2004. (SG-1)

• - Fotografie lodi I Luv You, kterou ukazuje Frankovi a Edovi Nordbergova manželka, má formát na výšku. Když ji později ukazuje Frank ve svém bytě Jane, je to fotografie na šířku. (Robbi)