Bláznivá střela

• Česko

Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení

• Česko

Bláznivá střela: Z análů policejního útvaru

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

Bláznivá strela

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1988, 82 min

Leslie Nielsen v 62 letech a přitom zaručeně v nejlepším, Bláznivá střela je úžasně střeštěná, přepálená a ujetá blbůstka prošpikovaná vtípky jak záchodovými (doslova) tak nefalšovaně zábavnými. Smích je zde zaručen a to není fráze, ale stěžejní fakt! Styl humoru, sic se může zdát primitivní a osobně přiznávám, že bych na něm nemusel vidět vystavěny tuny následovníků, funguje v Bláznivé střele skvěle a já nevěřím, že by se někdo nedokázal bavit... PS: Jen ty zrychlené záběry v akčních scénách vypadají příšerně :) 8/10(2.2.2009)

Kde sa stratili komédie tejto kvality? Leslie Nielsen aka Frank Drebin je (z môjho pohladu) hrdina všetkých paródií. Geniálne hlášky, nezabudnuteľné scény s podplácaním a mnoho ďalších drobností tvorí túto parodiálnu klasiku, od ktorej väčšina terajších bohužiaľ len (úboho) čerpá. Bláznivú strelu podobne ako Matrix neberiem len po častiach, ale rovno v jeden celok. Tým pádom tento komentár patrí všetkým častiam, ktoré pán Zucker natočil a s úsmevom na tvári skláňam poctu.(25.3.2010)

Jedna z nejdokonalejších crazy komedií všech dob (záměrně neříkám komedií či parodií). I když je Bláznivá střela často vedená jako parodie tak přímo neparoduje vůbec nic avšak nepřímo paroduje úplně všechno. Leslie Nielsen má tvář jako dělanou pro kariéru skvělého komika, takže i v případě nevím jak přiblblého scénáře stačí leckdy uvést jen jeho jméno a úspěch, byť třeba malý jest zaručen (vyjma Vesmírné prdy nebo Kamufláže, kde se vyplnilo ono známé "Vyjímka potvrzuje pravidlo"). Tady je ale scénář naprosto vynikající, místy až odrovnávající. Scéna ve které Frank zdrhá z hořícího bytu a pak vysí za přirození sochy na okraji římsy mě odrovnává pokaždý když ji vidím. Skvělé jsou i ostatní postavy a postavičky, režijně perfektně zvládnuté. A hlavně to není zbytečně přeplácané, což se občas u parodií či crazy komedií přihodí. Zkrátka pětihvězdičková podívaná u které se budete řáchat tak, že se vám až udělaj vředy na bránici.(22.6.2004)

Bezvadná parodie, takřka exemplární příklad tohoto mého oblíbeného žánru. Leslie ve své nejlepší formě, záplava těch nejstupidnějších (=skvěle stupidních) gagů a jízda od začátku až do konce. Poručík Frank Drabin je ukázkově vygumovaný a přitom tvrdý jak Humprey Boghart v nejlepších letech, prostě absolutně neodolatená postavička. Přidejte si zbytek herců, kteří ho výborně doplňují (Presleyová má v originálně strašně sexy hlas, sehnat DVD!) a boží scénku s titulní písní I´m into something good od Herman´s Hermits a vypadne vám i po téměř dvaceti letech výborná a svěží zábava. 80%(15.7.2006)

Série o Bláznivý střele je vrchol v komediální tvorbě Leslieho Nielsena a Bláznivá střela je z těch tří nejlepší a to i když další dva díly jsou taky perfektní. Už dlouho jsem neviděl takhle dobrou bláznivou komedii, spousta skvělejch gagů a vtipků a vůbec žádná nuda. Leslie Nielsen tady exceluje a Priscilla Presley tady na svůj věk vypada fakt skvěle. Taková blaznivá komedie je vzácnost, já se bavil dokonale. A jestli to neni úplně nejlepší crazy komedie, tak určitě jedna z nejlepších. Neilsen Rulezz(5.6.2006)

• - Spoiler: Zbraň, ktorou mieri Ludwig na poručíka Drebina, je izraelský samopal Uzi. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Kapela, která na konci filmu přešla před stadionem přes mrtvolu Vincenta Ludwiga, se jmenuje "Spirit of Troy" a pochází z university v jižní Kalifornii. Hudbu, kterou slyšíte, ale hraje kapela University Marching Owl Band. Poděkování můžete spatřit v závěrečných titulcích. (SG-1)

• - Baseballový zápas mezi Anděly a Mariňáky se ve skutečnosti hrál na stadionu Dodgers. (SG-1)