Bláznivá střela

• Česko

Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení

• Česko

Bláznivá střela: Z análů policejního útvaru

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

Bláznivá strela

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1988, 82 min

Kde sa stratili komédie tejto kvality? Leslie Nielsen aka Frank Drebin je (z môjho pohladu) hrdina všetkých paródií. Geniálne hlášky, nezabudnuteľné scény s podplácaním a mnoho ďalších drobností tvorí túto parodiálnu klasiku, od ktorej väčšina terajších bohužiaľ len (úboho) čerpá. Bláznivú strelu podobne ako Matrix neberiem len po častiach, ale rovno v jeden celok. Tým pádom tento komentár patrí všetkým častiam, ktoré pán Zucker natočil a s úsmevom na tvári skláňam poctu.(25.3.2010)

Jedna ztěch starších uctívaných komedií kterou jsem ve svém životě nějak opomenul a shlídnul jí až těd. Leslie Nielsena mám rád zvykl jsem si na tu atmosféru tam kde je on tam je prostě sranda viz Scary Movie 3,4, Utopenec na Útěku, Superhrdina.. tyhle filmy jsem sním viděl dřív a díky němu taky zvedám filmu o pár procent nahoru. Tady stejný styl humoru jako Žhavé výstřely a líbí se mi že to není JEN parodie ale že to má svůj vymyšlený příběh a dá se to nazvat akční komedií s Leslie Nielsenem. Příběh na tři s Lesliem čtyři.(8.6.2012)

U mna to slo v takom poradi, ze som najprv videl dvojku, potom neskor aj trojku v kine a az potom jednotku, ked ju davali v telke. Ani sa nechcem opakovat, kolkokrat som tieto casti videl, ale aj dnes sa stale na Drebinovi a jeho dobdrodruznych policajnych eskapadach nasmejem a je jedno, ktora cast to je. Skoda len, ze niektore ine parodie s Lesliem Nielsenom nesiahaju tymto castiam ani po kotniky, snad este by som spomenul DRAKULOVINY (1995), ktore sa mi tiez celkom pacili... 06.10.2010 _______ Leslie Nielsen - (Frank Drebin) +++ Priscilla Presley - (Jane Spencer) +++ George Kennedy - (Ed Hocken) +++ O.J. Simpson - (Nordberg) +++ Ricardo Montalban - (Vincent Ludwig) +++ Raye Birk - (Pahpshmir) +++ Produkcia: Jim Abrahams, David Zucker, Jerry Zucker +++ Hudba: Ira Newborn +++ Nemecka Cinema - 100%(6.10.2010)

Doktor: "Paní Nordbergová, ruku vašeho manžela pravděpodobně zachráníme! Kam vám ji máme poslat?" Wilma Nordbergová: "Ach Franku, to je strašné!" Kapitán Hocken: "Jen klid, Wilmo, tvůj muž bude v pořádku! Mysli pozitivně, nepoddávej se pochybnostem!" Poručík Drebin: "Ed má pravdu, Wilmo, ale s darováním orgánů neotálej dlouho..." Včera bylo tak kurevské vedro, že jsem naprosto bezmocně chcípla před televizí a tak poprvé viděla tuhle kultovní parodii. Jak už to tak chodí, výbuchy smíchu se střídaly s ohňostroji trapnosti, jako mladší (ideálně puboška) bych to určitě ocenila lépe. Jedno je však jisté: David Zucker dokázal před čtvrt stoletím ukočírovat podstatně vtipnější kousky, než jakými nás oblažuje poslední dobou za účasti všemožných čokoládových neherců. 65%(7.8.2012)

Tenhle film byl ve své době naprostou bombou, a jak se ukázalo, stále jí v jistém slova smyslu zůstal. Nikdy se asi nedozvíme, proč muselo trvat tak dlouho, než Leslie definitivně dozrál do své vrcholné formy, a proč z ní zase poměrně brzy vyšel. To nemohlo být jenom geniálním scénářem! Nielsen, který v průběhu natáčení úplně vážně balil Presleyho "bývalku", si svoji druhou mízu užil dokonale. Škoda, že na případnou třetí už musíme zřejmě zapomenout.(14.4.2005)

• - Ve filmu se příliš nedbalo na pozornost - na tiskové konferenci se starostkou si Frank Drebin (L. Nielsen) nalévá ze skleněného džbánu vodu, v dalším záběru se tam objeví zničehonic další džbánek. (Robbi)

• - Mezi Drebinovým zkaženým jídlem v lednici byla i majonéza s datem spotřeby do roku 1982. To byl rok, kdy byl v televizi poprvé uveden seriál Police Squad!. (SG-1)

• - Baseballový zápas mezi Anděly a Mariňáky se ve skutečnosti hrál na stadionu Dodgers. (SG-1)