Reklama

Reklama

Bláznivá střela

  • Česko Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení (více)
Trailer

Obsahy(1)

Praštění tvůrci snímku Připoutejte se, prosím! se znovu sešli! Leslie Nielsen jako policista s tvrdými rysy a měkkým mozkem Frank Drebin div nezakopne o plán atentátu na královnu Elizabeth. Do šílených akcí se zapojí také Priscilla Presley, O.J. Simpson, vycpaný bobr, dva baseballové týmy a nesourodá směsice dalších postav, a tak se "smíchometry" hroutí. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (581)

Marigold 

všechny recenze uživatele

Tohle je vážně naprostá fízlovská klasa! Zucker to má přečtené a Nielsen má skutečně heroicky debilní xicht... Těžko hledat klišé, do kterého se Bláznivá střela netrefila – je to lehké, je to ujeté, je to patřičně bláznivé a hlavě i na po x-té nádherně zábavné. Tahle parodie nezestárne, dokud stateční detektivové budou vyrážet za večerů černých jako ranní kafe U žlutýho Píta do terénu a konat svůj vlastní příspěvek ke spáse světa. Neodolatelná parodie "drsné" americké detektivky a opravdu dobrý film se vším všudy.. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Leslie Nielsen dokázal v tomto filmu jak mu to s bří Zucker´s a Abrahamsem výborně sedí. Natočili spolu totiž jednu z nejlepších parodií co svět kdy viděl. Opravdu celý film jsem se smál. Co scéna to výbuch smíchu. Například když Frenk Drebin vyšetřuje a uplácí jednoho zlodějíčka aby zjistil informace :)) ale je toho mnohem mnohem více. ()

Reklama

Tosim 

všechny recenze uživatele

Tenhle neuvěřitelně báječný film je příkladem toho, že se zkrátka DAJÍ točit skvělé parodie, které mají opravdu vtip, taky se u nich musí myslet a od začátku do konce v nich nemusí nutně figurovat výkaly z různých částí lidského těla... Dnešní filmy tohoto žánru vzbuzují spíše nechtěný křečovitý úsměv. Zkrátka by se měla natočit čtyřka a hotovo! ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Frank Drebin Forever! Díky genialitě pánů Zucker-Zucker-Abrahams se můžeme těšit a radovat z řady skvělých parodií, ovšem série Bláznivá střela je jasně na vrcholu jejich komediální tvorby. Tento první díl je skvělý a dokazuje, jak se dá udělat dokonalá crazy komedie, když se svěří do správných rukou. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Frank Drebin je pořádný magor. A policajt k tomu. Pokud nechcete přijít k újmě, držte se od něho v uctivé vzdálenosti. Ale na druhou stranu, když se věci kolem něj dají do pohybu, stojí to za vidění. Nejrozumnější alternativou tudíž je zhlédnou Drebinovy dementní kousky z bezpečí televizního křesla. I když ani zde vám nikdo nemůže zaručit, že se celí rozesmátí nezadusíte kusem nějaké pochutiny. Z toho vyplývá rada pro všechny komediomily – Nikdy nejezte při sledování filmu! A nepijte! Třeba u takové parodie na Mechanický pomeranč (film, na který nedám dopustit) mě málem trefil šlak – prostě geniální načasování, geniální gradace, geniální Nielsen. Druhá nejlepší parodie hned po ještě bláznivějších Spaceballs. 85% Zajímavé komentáře: solskjaer, pend ()

Galerie (113)

Zajímavosti (28)

  • Do závěrečných titulků dali filmaři různé vtípky – jako například, že se má majitel modré Hondy Accord dostavit na parkoviště, neboť jeho vůz svítí, nebo že se během natáčení nezranila žádná zvířata až na to, že jich během natáčení pár vyhynulo (např. během požáru uhořelo 15 sov pálených, nebo že 100 veverek posloužilo jako oběd pro filmový štáb). (asdfasdf)
  • Studio naléhalo, aby se v jedné z hlavních rolí objevil oscarový herec. O roli Eda nejvíce usiloval George Kennedy, který říkal, že bylo šílené propásnout šanci parodovat sebe sama ve filmu Připoutejte se, prosím! (1980). (SG-1)
  • Na tiskové konferenci se starostkou si Frank Drebin (Leslie Nielsen) nalévá ze skleněného džbánu vodu, v dalším záběru se tam objeví zničehonic další džbánek. (Robbi)

Související novinky

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson…

Zemřel Vladimír Brabec

Zemřel Vladimír Brabec

02.09.2017

V pátek večer nás opustil herec a dabér Vladimír Brabec. Nefalšovaná legenda, jíž proslavil kontroverzní seriál 30 případů majora Zemana, odešla ve věku 83 let a své poslední chvíle strávila s…

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech…

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“

24.08.2008

Direct-to-DVD. Zní to jako nadávka, že? A většinou zaslouženě. Hollywoodská studia už dávno zjistila, že DVD (resp. blu-ray) trh je pro ně zlatým dolem. Zisky z prodeje na „plackách“ dosahují…

Reklama

Reklama