Bláznivá střela

• Česko

Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení

• Česko

Bláznivá střela: Z análů policejního útvaru

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

Bláznivá strela

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1988, 82 min

Leslie Nielsen v 62 letech a přitom zaručeně v nejlepším, Bláznivá střela je úžasně střeštěná, přepálená a ujetá blbůstka prošpikovaná vtípky jak záchodovými (doslova) tak nefalšovaně zábavnými. Smích je zde zaručen a to není fráze, ale stěžejní fakt! Styl humoru, sic se může zdát primitivní a osobně přiznávám, že bych na něm nemusel vidět vystavěny tuny následovníků, funguje v Bláznivé střele skvěle a já nevěřím, že by se někdo nedokázal bavit... PS: Jen ty zrychlené záběry v akčních scénách vypadají příšerně :) 8/10(2.2.2009)

Tohle je vážně naprostá fízlovská klasa! Zucker to má přečtené a Nielsen má skutečně heroicky debilní xicht... Těžko hledat klišé, do kterého se Bláznivá střela netrefila – je to lehké, je to ujeté, je to patřičně bláznivé a hlavě i na po x-té nádherně zábavné. Tahle parodie nezestárne, dokud stateční detektivové budou vyrážet za večerů černých jako ranní kafe U žlutýho Píta do terénu a konat svůj vlastní příspěvek ke spáse světa. Neodolatelná parodie "drsné" americké detektivky a opravdu dobrý film se vším všudy..(5.6.2004)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 9/10 Hudba 4/10 Efekty 3/10///+mnoho trefných hlášek, vtipné gagy, parodie snad na vše -film za 18 let hodně zestárl/// Po zhlédnutí tohoto kousku mám pocit, že vše co šlo nacpat do filmu se sem povedlo nacpat a jakákoliv jina komedie či především parodie již jen kopíruje nebo jinak paroduje to co je k vidění zde. Film trošku už stratil kouzlo za těch 18 let, ale i přesto jsem se velice bavil a hlavně hláška "peknej bobr" je trefná. Všemu zde vévodí Leslie Nielsen a musím uznat, že to je prvotřídní komik./// Celkem 74%/// Pozn: hodnotím k dnešní době, jinak tedy +10%(5.6.2006)

Doktor: "Paní Nordbergová, ruku vašeho manžela pravděpodobně zachráníme! Kam vám ji máme poslat?" Wilma Nordbergová: "Ach Franku, to je strašné!" Kapitán Hocken: "Jen klid, Wilmo, tvůj muž bude v pořádku! Mysli pozitivně, nepoddávej se pochybnostem!" Poručík Drebin: "Ed má pravdu, Wilmo, ale s darováním orgánů neotálej dlouho..." Včera bylo tak kurevské vedro, že jsem naprosto bezmocně chcípla před televizí a tak poprvé viděla tuhle kultovní parodii. Jak už to tak chodí, výbuchy smíchu se střídaly s ohňostroji trapnosti, jako mladší (ideálně puboška) bych to určitě ocenila lépe. Jedno je však jisté: David Zucker dokázal před čtvrt stoletím ukočírovat podstatně vtipnější kousky, než jakými nás oblažuje poslední dobou za účasti všemožných čokoládových neherců. 65%(7.8.2012)

Pekný bobor! Geniálne trio ZAZ (Zucker, Abrahams, Zucker) a začiatok najlepšej komediálnej série. Filmu predchádzal seriál Police Squad! z ktorého sa veľa scén zobralo a spracovalo znovu (musím však uznať, že vtipnejšie a razantnejšie). Vedľa situačného humoru často hrubšieho zrna využívajú tvorcovia predovšetkým rozličné dvojzmysli a doslovnosti. Když se neotevře padák, to je chlapská smrt. Když tě převálcuje kombajn... Když ti nějakej Laponec ukousne koule. Leslie Nielsen ako poručík Drebin je fenomenálny. Podobne ako jeho pravdepodobný vzor, Peter Sellers ako inšpektor Clouseau, kladie Nielsen dôraz na kontrast medzi svojím vážnym zovňajškom a drastickou situačnou a slovnou komickosťou svojej postavy. Jeho mimika je neskutočná a veľmi vtipná. A všetky orgazmy som predstieral!!! Milujem to. 90%(9.4.2009)

• - Joe West, který ve filmu ztvárnil baseballového rozhodčího, byl baseballovým rozhodčím i ve skutečnosti. Skutečný předobraz mělo i číslo na jeho rukávu. (jurama525)

• - Film byl roku 2012 webem „LoveFilm“ určen třetí nejvtipnější komedií všech dob, a to s průměrně 2,3 "smíchy" za minutu. (JoranProvenzano)

• - Do závěrečných titulků ve filmech dali filmaři různé vtípky jako např., že se má majitel modré Hondy Accord dostavit na parkoviště, neboť jeho vůz svítí. Že během natáčení se nezranila žádná zvířata až na to, že jich během natáčení pár vyhynulo (např. během požáru uhořelo 15 sov pálených nebo že 100 veverek posloužilo jako oběd pro filmový štáb). (asdfasdf)