Devatenáctiletý Seth Davis nechá vysoké školy a začne provozovat ilegální domácí kasino, kam chodí především jeho bývalí spolužáci. Nerozumí si s otcem, váženým soudcem, kterému se nelíbí způsob jeho života a podnikání mimo zákon. Kamarád Adam se starším Gregem Feinsteinem ho navnadí řečmi o výši výdělků u makléřské firmy J. T. Marlin natolik, že se Seth rozhodne práci získat. Láká ho i možnost dostat poctivou práci a udělat tak dojem na přísného otce, který se s ním odmítá bavit, dokud se nebude živit poctivě. Začínají tři měsíce, během nichž se má Seth zaučit v Gregově týmu. Dostávají seznamy potenciálních klientů a denně musí zvládnout i několik set hovorů. Z nováčků je to kupodivu on, komu se podaří ulovit prvního klienta doktora Jacobse, kterého přesvědčí o koupi akcií nového léku, který mu pak prodá zkušený makléř Chris. Záhy se stane náhodným svědkem podivného chování šéfů Michaela a Jima a začne si všímat drobných nesrovnalostí v obchodech. Začíná tušit, že s firmou není něco v pořádku. Sleduje ji také FBI, která si ho vytipovala jako možného kandidáta na spolupráci. Krátce nato mladík zjistí, že firma, jejíž akcie prodávají, vůbec neexistuje. Odtud už je jen krok k tomu, aby odhalil šokující pravdu. (TV Nova)

SeBig

Líbilo se mi prostředí v jakým se film odehrává, herecký výkony taky fajn (až na Ribisiho pláč, ten mi přišel dost mimo) hudba super a akorát příběh občas kamsi pokulhával (např: balení tý sekretářky mě nebavilo). Rozhodně film, který stojí za shlédnutí při nejmenšim. ()

Chrustyn

Film o malých podvodnících, kteří by chtěli být Michael Douglasem nebo-li velkými makléři. Docela zajímavý o odlišný pohled na makléřskou branži ale ve své podstatě pouze malý film na jedno podívaní. ()

jojinecko

Gordon Gekko je len jeden! Práve scéna imitácie tohto brokerského "guru" je tou najlepšou v celom filme... Hoci je celý príbeh naivnučký až hrôza, dobre sa na to pozerá. Jednohubka! ()

rikitiki

Standardní pohled na podvodné machinace. Snímek nenabízí nic navíc a pokud se o to pokouší, tak je to jenom k horšímu. Třeba motiv rozporuplného vztahu mezi otcem a synem končí samozřejmě klišovitým usmířením. Konec je useknutý. /1. 7. 12./ ()

ARI50

Ani dobrá volba hercu neudělá dobrý film, srat na školu a jdeme po penězich, kasino,akcie a nahoru a dolů a za chvíli nuda. Akce Filmová Výzva Yoshimitsu ()

luka4615

Průměrná filmová jednohubka na dlouhý večer, u níž překvapí pouze zvolené téma a množství známých tváří, které tehdy v této branži začínaly. Jo, a ještě EPiCKÝ motivační proslov postavy s mimikrami Bena Afflecka, u něhož jsem nadšeně zesiloval zvuk. Nic víc, nic míň. Škoda. „They say money can't buy happiness? Look at the fucking smile on my face. Ear to ear, baby.“ ()

BoPo

Mal svoj kšeft, ktorý slušne vynášal. Žil si svoju spokojnú realitu a nemal dôvod niečo meniť. Jedného dňa mu však niekto ukázal inú možnosť, ktorá bola priveľmi lákavá. Doslova mu otvoril oči. A už nebolo cesty späť. Peniaze a túžba po prestíži mu nedali na výber. Dobre zvolená hudba, herci dali do kopy zaujímavé prekvapenie. ()

malylada

Hlavní hrdina má talent v podnikání, kvůli otci zanechá vedení studentského gamblu a chce dokázat, že má navíc. Devadesátá léta nahrávala podvodníkům v USA, především v realitách, makléřském prostředí s akciemi. Přes pomalý rozjezd, díky dobrým hercům příběh graduje až do samotného závěru. Perfektně nastíněný model firmy jako multi-level, napříč lidmi, kdy jde morálka stranou. Ke konci dojde i k zadostiučinění, napravování vztahu s otcem. Hodně mi to připomínalo klasiku Konkurenti a o tolik zase nezaostává......7/10 ()

Terva

CITÁT - Zbohatnout není vůbec těžký.............. Perfektní herecké obsazení a celkem slušný, i když trochu nadsazený, příběh. Vůbec se mi například nelíbil hudební doprovod. CITÁT - Na, kup si vodičku na pleš.............. Ke konci se příběh zamotává kolem jedné situace, a je vidět, že tvůrci se hodně zaseknou a jakoby nevědí jak dál. Což dokazuje konec příběhu. CITÁT - Už tě nechci vidět......... ()

SaNcHeZ_cz

Snaha o velikost tu je, zpracování také není na škodu, ovšem celý snímek vyznívá až příliš na prázdno. Za bankovnickou hantýrkou a naleštěným obalem s několika známými tvářemi se skrývá bohužel jen lehoulince nadprůměrný snímek z tržního prostředí, který neskrývá svůj obdiv klasice žánru Wall Street. Bohužel i přes veškerou snahu nedosahuje právě tomuto snímku ani po kolena. ()

JJ.Gibson

Filmy s takovou to tématikou mám rád. Mohli jsme zde nahlédnout do zákulisí makléřské firmy. Do jejich nekalích praktik atd. Režisér Ben Younger to celé dost šikovně podal, a tak se člověk nenudil. A co se týče herců, tak ti byli ve svých rolích poměrně přesvědčivý. ()

Ridick

no to ma podrz. vin diesel ako falosny wall streetak, hmm...klobuk dole.v tomto filme som si oblubi ribisiho a affleck si u mna tiez polepsil. ()

type_B

Všeobecně nemám žánr dramatu v lásce. Tento snímek se mi ale líbil, protože je v něm výborně zakomponováno několik motivů, od kriminálního až po rodinný, který se zrcadlí ve dvou životních událostech hlavního hrdiny. Vin Diesel tu má překvapivě uvěřitelnou roli. Málokdy se mi stane, abych byl tak překvapený, když usednu za obrazovku v sobotu po půlnoci. ()

Thomassi

Tenhle film mě doslova vtáhl. Žral jsem ho od začátku do konce. Něco o tom vím, takže můžu říct, že je to vcelku věrohodné. Jako thriller je to super, ale je to hlavně ponaučení, aby lidé nevěřili podivným telefonátům a aby věděli, že to tak skutečně chodí. Vynikající téma z prostředí makléřů, kteří ale nepracují zas tak čistě jak se zdá. Jezdí v rychlých autech a vydělávají velký prachy a zatraceně jsem jim záviděl. Velmi dobrý scénář a herci výteční. Vin Diesel, Giovanni Ribisi a další. Ben Affleck ve své mini roli naprosto exceluje - nabušený a ukecaný machr, kterámu byste uvěřili všechno. ()

Thewho18

Riziko zřejmě plně ocení jen diváci znalí tématu. Myslím, že ti z vás, kteří měli možnost někdy nakouknout do nějaké podobné společnosti budou nadšeni. Setkáme se zde s naprosto věrným obrazem manipulačních praktik zločineckých MLM společností, kterých u nás není málo. Věrně zachycuje profily jednotlivých článků těchto obludných spolků. Herecké výkony hodnotím na výbornou. Bravo tohle není thriller, ale spíš dokument. ()

OG_Swifty

Když jsem po střední hledal práci, nechal jsem se jako nezkušený ucho bez známostí nachytat na inzerát týkající se velkých mezd a jednalo se o prodej cenných papírů. Chodil jsem 2 měsíce v obleku do úplně stejnýho open spacu a přemlouval lidi 9-10 hodin vkuse denně ve snaze získat z nich peníze pro obchodování na burze. Po dvou měsících bez jediný koruny (slibovali minimum, podobně jako ve filmu, které jsem ale vůbec nedostával) a těch pár chudáků, co jsem ukecal, nejspíš očesali o všechno. Po pár letech (možná už měsících) po mém odchodu firmu zavřely nějaké úřady, protože se jednalo o podvody a co jsem se doslechl, tak naše úřady nemohou dotyčné potrestat jinak než zakázat firmě! činnost. Tudíž firmu zrušili a založili znovu pod jiným jménem a jinou adresou. I proto je mi tenhle film velmi blízký, protože skutečně VELKÁ část toho prodeje tak skutečně chodí. ()

dyfur

moje zaujímavosti:Jim Young (Ben Affleck) nosí hodinky značky TAG Heuer Monaco a Chris Varick (Vin Diesel) nosí hodinky značky TAG Heuer Aquaracer. (dyfur), Film sa natáčal v meste New York. (dyfur) ()