Hledám Amy

• Česko Zoufalec (více)

Komiksoví kreslíři Holden a Banky jsou nejlepší přátelé už 20 let. Zdá se, že jejich bezstarostný život nemůže nic ohrozit. Dokud ovšem nepotkají Alyssu. Holden se zamiluje, pak ale zjistí, že si dělá plané naděje. Alyssa je totiž lesbička. Dva komiksoví nadšenci Holden McNeil a Banky Edwards, kteří žijí v New Jersey, jsou nerozluční kamarádi už dvacet let. Přes den tráví čas společně ve svém studiu a večer se chodí ven bavit. Jejich přátelství má však poprvé v životě dostat povážlivou trhlinu poté, co jim zkříží cestu nádherná mladá lesbička Alyssa Jonesová. Holden se do ní zamiluje a záhy musí čelit Bankyho žárlivosti i barvité minulosti své nové přítelkyně. (Cinemax)

Queendom

Můj druhej pokus s Kevinem Smithem, první byl fiasko (Clerks). Tohle bylo docela zábavný, místy i dojemný, možná že by se to i mohlo stát:) Taky jsem poprvé viděla Bena Afflecka hrát, asi to i kdysi uměl. Škoda, že hlavní hrdinka mluví jako Gedžitka na heliu. ()

petite fille

ani by mi neprekážalo, že počas filmu farbisto preberieme skoro celý alyssin sexuálny život - podotýkam, mimoriadne bohatý -, ale tie scény s nekončiacimi monológmi... ("chasing the point?" behalo mi hlavou.) tie sú niekedy zakončené naozaj vtipnou hláškou, inokedy len obligátnym "fuck!" a zabuchnutím dverí - avšak ešte pred ich vyvrcholením sa u mňa mimovoľne prejavovala tendencia k zaspávaniu. no musím uznať, že pod povrchom všetkého toho, čo považujem za bezcenné, sa zjavuje niečo ako pravda (kedysi mi ktosi povedal, že každý muž podvedome túži, aby bola jeho vyvolená pannou - ...či to pripúšťate alebo nie, uznajte, že niečo na tom očividne je). a keď už sme v cieli: posledné scény, kde holden vyhľadá bankyho a alyssu, sú scenáristicky, herecky i režijne zvládnuté tak dobre, že ma prinútili pridať do hodnotenia o jednu hviezdičku viac, než som pôvodne zamýšľala. mám radosť, že napriek tým verbálnym nakladačkám v tomto filme nie je vypovedané všetko. ()

Lennie

Wow...až překvapivě dobrý a zábavný snímek, který prostě o něčem je. Není to taková ta bezduchá romantická komedie, u níž je jasné, jak skončí. Tady je romantika, napětí, vtip...a Ben :-) ()

jafuska

netradiční film na který nejsem tolik zvyklá, atmosféra jedinečná, je to nejosobitější film, v poslední době, který jsem viděla, a myslím si, že své kouzlo udělala herečka, která ztvárnila Allyson, v půlce filmu najednou vše vygraduje, a já jsem si říkala, kde se v ní berou tolik emocí v tak křehké herečce, ale kdo umí, tak holt umí, V závěrečných minutách jsem fakt nepochopila Holdena, s jeho návrhem, opět jsem si říkala, myslel to vážně? Je vůbec normální? Film který mě prostě učaroval, svým osobitým nápadem, svojí úžasnou parketou, doporučuji se na tento film podívat. ()

Born2BeAlone

Tenhle filmový šíp mě minul velkým obloukem. Opravdu bylo třeba tolik vulgarity k docílení věrohodnosti? Jestli měl být tohle osobitý pohled na lásku, pak je mi dotyčného člověka líto. Asi budu muset ještě někdy podstoupit opakovanou projekci, abych ty perly a výtříbené dialogy stačil pochytat, ale moc šancí tomu nedávám. ()

Sagisia

Tenhle film jsem viděla poprvé asi ve 13 letech a možná jsem ho úplně nechápala, ale už tehdy se mi vryl pod kůži a já věděla, že je prostě dobrej. Teď, s odstupem času, jsem si na něj vzpomněla a uvědomila si, že by se mi tu mohl krásně vyjímat :) Samozřejmě jen pokud by mi i po těch letech připadal tolik úžasnej. Připadal. A ve chvíli, kdy promluvil mlčenlivej Bob, si prohlodal cestičku k mojí duši a v hodnocení bylo zcela jasno. ()

MaxForValue

Trpko-sladký film o hľadaní samého seba, svojej orientácie, o hriecoch minulosti a o jednej veľkej láske. Kevin Smith opäť nesklamal a pre "Smithológov" vytvoril opäť krásne do seba zapadajúcu mozaiku rôznych gagov, vtípkov a úžasných scenáristických konštrukcii. Kým Affleck je miestami ako "doska", Joey Lauren Adams hrá prakticky celý film a pekne to odsýpa. ()

Mugs

Vážný a zároveň odlehčený pohled lesby a homosexuály. Hlavně oceňuju ty nekonečné dialogy, kdy se jeden snaží přesvědčit druhého. Plné sexuálních vtípků, odkazů na komiksy a podobně. Hlas JL Adams jednoduše zbožnuju. Film patří mezi mé TOP, stejně jako Kevin Smith. Mazák největšího kalibru. Snoochie boochies! ()

pery352

K tomuhle filmu od Kevina Smithe jsem se dostal jako k poslední nevím ani proč, ono vlastně jsem to všechno viděl tak na přeskáčku kromě Clerks a teď mi to do sebe krásně zapadá. Na to, že romantické komedie nemusím je toto super. Opět skvělý Jay a mlčenlivý Bob i když tentokrát jen krátce a o zbytku filmu nemluvě, je to prostě Smith. ()

pekas

Až na to, že mi všichni lezou krkem s tím věčným kouřením (trapná rekvizita aby vypadali in), je to Smithovsky ukecané a to mě baví. Některé scény a dialogy jsou, nebál bych se použít to slovo, vynikající (parkoviště, gauč). "Jako ze života". Další srdcovka od Smitha. 87%. ()

kubilov

Po dvou čistých a nefalšovaných komediích, které svou pohodovostí odzbrojily miliony diváků po celém světě se Kevin Smith vrhl do zcela jiné látky. Romantická komedie o konzervativním hererákovi a zkušené lesbě od komediálního režisérského poloboha? Minimálně zvědavost by to vzbudit mělo. V Chasing Amy se totiž mísí jeho celoživotní láska ke komiksům s překvapivě nepovrchní studií hetero/homosexuality. Skrze postavu Alyssy (skvělá Joey Lauren Adams) popisuje tu tenkou hranici, která je mezi každým lidským rozhodnutím a pochybami, i když se ty pochyb týkají toho nejzákladnějšího, například tedy jako zde, sexuální orientace. Největší problém celého filmu pak z mého pohledu není nikdo jiný, než Ben Affleck. Ačkoliv právě zde mě štval paradoxně skoro nejméně, tak opět neomylně prokázal, že jen těžko se v Hollywoodu najde větší herecké poleno, které ale vyniká alespoň v originalitě, protože tak úžasně otrávenej a udivenej (vytřeštěný oči, pusa dokořán) výraz umí jen máloktererý herec. Naštěstí vše nakonec zachraňuje legendární dvojka, Jay a Silent Bob. ()

subic

Jednou jsem se pousmál, ale ani jednou jsem se nezasmál, co je na komedii asi trochu divné. Ben (flekouš, jak říká moje máma) Affleck, nemám na něj averzi, akorát mě nikdy moc nepřesvědčil, snad krom filmu Město (2010), Jason Lee je snad ještě horší a k tomu je to docela dost zdlouhavé. Takže je lepší mít dobrou holku nebo kámoše? 55% ()

sariety

Docela vystižnej film....přišlo mi že skoro zkaždé konverzace kterou tam vedli mělo vyjit nějaký ponaučení ...jason byl supr (teď asi trosicku spoiler) jen skoda ze se spolu všichni 3 nevyspali ,zaroveň skvělý moment...samo sebou Jay and BOB;HLEDAM AMY; ()

Flix

Nejlepší romantický film, který jsem kdy viděl (jestli se mu vůbec dá říct romantický) . Smith tradičně kraluje vynikajícími vtipnými a svižnými dialogy. Příběh je dobře napsaný se spoustou nových nápadů. Myslím, že tohle určitě strčí do kapsy všechny slaďáky. ()

Bratr

Asi nejdojemnější a vážně podaný film Kevina Smithe. Nezáleží ani na tom, o čem to bylo, nejvíc mě okouzlilo, jak je celý film přirozený, bez výkyvů a jediného rozporuplného momentu. Což, jak jsem zjistil je filmová ctnost více než vzácná. ()

mgerlich

Skvělý film, který baví po celou dobu. Jinak mi přijde škoda, že se klišé "neklišoidně" použitá, se ve finále vrátí k původnímu vyznění svých významů (doufám, že to někdo pochopil - líp to napsat neumím, jsem diletant). To samé se stalo i u komedie Zack and Miri... ()