Hledám Amy

• Česko Zoufalec (více)

Komiksoví kreslíři Holden a Banky jsou nejlepší přátelé už 20 let. Zdá se, že jejich bezstarostný život nemůže nic ohrozit. Dokud ovšem nepotkají Alyssu. Holden se zamiluje, pak ale zjistí, že si dělá plané naděje. Alyssa je totiž lesbička. Dva komiksoví nadšenci Holden McNeil a Banky Edwards, kteří žijí v New Jersey, jsou nerozluční kamarádi už dvacet let. Přes den tráví čas společně ve svém studiu a večer se chodí ven bavit. Jejich přátelství má však poprvé v životě dostat povážlivou trhlinu poté, co jim zkříží cestu nádherná mladá lesbička Alyssa Jonesová. Holden se do ní zamiluje a záhy musí čelit Bankyho žárlivosti i barvité minulosti své nové přítelkyně. (Cinemax)

dracekt

Netradiční a místy zábavné, jako celek ale zdlouhavé a spád příběhu za hláškami pokulhává. Na svižnost Dogma ani náhodou nemá. ()

SONYAGENT

13 let od premiéry se ke mně dostal tento film a vyrazil mi dech upřímností, přirozeností, otevřenými tématy sexu a světem komiksů.. A hlavně Ben Affleck a jeho otevřená huba neměla chybu.. :D ()

chlievik

Príbehy dvoch ľudí, ktorí sa ľúbia, ale chalan nenávidí babu za jej voľnejšiu erotickú minulosť, on má strach zo seba samého, strach z toho, že nie je dosť dobrý, pri jej skúsenostiach, ktoré on nemá, ona má strach, že ho stratí, ak mu povie pravdu. Klasický príbeh dnešných ľudí, snáď každý si tento balíček nervov nesie sám svojim životom, ale je to také to klasické taboo, každá doba ho nejaké má, a dnešná má práve toto. Dnes sa to proste vždy nejak obíde, nepovie sa to priamo, nehovorí sa o tom, každý má tieto strachy, presne tieto bolesti, ale filmy sa o tom netočia, ľudia o tom nehovoria, boja sa o tom hovoriť, hanbia sa za svoje predstavy, pocity a myšlienky. Je to prosté: chalan si nie je istý, či je v posteli pre babu dosť dobrý, a chce to zmeniť radikálnou skúsenosťou s ňou a najlepším kámošom, aby sa oslobodil, ale ona mu v tom nechce pomôcť, pretože nemôže, už to tak nechce robiť, je z toho von, tak si tú trojku neskúsia, a ona ho za ten návrh opúšťa, ale nádej lásky v poslednej scéne filmu prežije. Obe strany sú v tom namočené rovnako nešťastne, obe úplne iným spôsobom, obe sa chovajú akútne v tom čo chcú, obom sa potápa čln, a obe nemôžu za to, ako to celé dopadne. Ak by to spravili, ona by si možno zničila pocity k nemu, on by možno začal žiarliť, možno by sa oslobodili, alebo možnože naopak nenávideli ešte viacej, možno citovo ochladli - dôsledky sú neisté. Film o tom, ako experimenty v sexe môžu zničiť jednú vec, na ktorej záleží - lásku. Film: emocionálne, prirodzené, z bežného života, krásne, necháva ma to po skončení filmu vždy sedieť bezoslova a zamyslieť sa, spomenúť si na svoje strachy, bolesť, patetické chvíle, samotu. Ako sa láska môže skončiť, a ako láska môže byť vlastne jedinou nádejou. O tom je ten film. Mám rád filmy keď odídem od telky s emóciami. Tento film je jeden z nich. ()

acervena

Pomalejší rozjezd, špičková střední část - obzvlášť dialog, či spíše monolog Afflecka v autě za deště je skvělej, a ten konec bych raději ustřihla..trochu mi to připadalo scénáristické řádění v seriálech typu Přátel.. ()

Talexa

Tak tenhle film šel úplně mimo mě - děj docela slabý a neskonale mě v první části filmu štval neustálý úsměv "na plnou hubu" J. L. Adams. Přišla mi tak trochu jako Joker... Angličtina má jinou výslovnost a to asi umožňuje mluvit a přitom se neustále křenit. ()

vlnka

Neskutočne mi liezol na nervy Alyssyin hlas (hlavne keď jačala a do toho ronila slzy), akoby ju niekto škrtil a ona sa silou mocou snažila kričať, chvíľu som to už už chcela pretočiť, bol to taký hnusný pocit ako keď vás niečo strašne svrbí a vy sa nemôžete poskrabať a idete z toho zošalieť. Niektoré príliš sladké scény s Affleckovým pohľadom smutného šteniatka mi trošku dvíhali žalúdok, ale vzhľadom na to, že Afflecka nemusím, to nebolo až také zlé. A veta "we've all gotta have sex together", ach bože môj, neviem prečo som ju tam tak trošku čakala, takže prekvapenie sa nekonalo...to je ako keď v Kolumbijskovenezuelskej telenovele Mariá zrazu povie, že Diego je mŕtvy a babky pri televízoroch si šokované dlaňou zakrývajú dokorán otvorené ústa a hovoria si, bože, to snáď nie! pričom vy gúľate očami nad absurditou celej scény. Áno, presne takto vôbec nenásilne tá veta na mňa pôsobila, režiséra napadla sprostosť a čo s ňou? No predsa šup ju do scenára. A tým sa celá patetickosť ešte viac prehĺbila a Alyssa mohla zasa chvíľku slziť a šepkochripieť. ()

ta*jemna*

Má to náběh na dobrou atmosféru. Křečovitou Joey Lauren Adams nezkousnu! Takže...za ten náběh dávám dvě hvězdy...hm, škoda... ()

pop.z.pop

Amerika devadesátých let = nejkrásnější a nejlepší čas a místo pro žití v dosavadní historii lidstva. Kouřilo se v barech i během snídaně v bistrech, lidi když si chtěli zavolat museli házet čtvrťáky do automatu, z rádia tam řvali Pearl Jam, Metallica a Kurt Cobain, galon benzínu a pivo v hospodě byly za dolar......i když o to v tomto filmu vůbec nejde, tak mě jako jeden z mála pokaždé připomene tu atmosféru. Kdo nezažil nikdy nedocení. ()

bleskosvod12

Trochu jiná, ale povedená romantická komedie, která si nebere servítky a otevřeně mluví o lidské sexualitě. Výborná, originální invence Kevina Smithe, pobaví. ()

Pythonator

Romantika podle Kevina Smithe může být i dost nechutná. Film je docela málo vtipný a považuju ho za Smithův nejslabší. Jason Lee je super, Joey Lauren Adams je super a dokonce i ten Ben Pucflek je nečekaně super. Výstup Jaye a Mlčenlivého Boba je jak jinak než megasuper a celý film by mohl být díky nezvyklým dialogům točících se čistě a jen kolem sexu taky super. Ovšem jak se blíží konec a z dobré postavy udělá scénář teplouše, přestalo mě to bavit. Drsný závěr byl na mě až příliš ujetý a morbidní. Přál bych si odlehčenější happyend. ()

Nymphadora

Utahaný, iritující film snad vším, nejvíce Affleckovýma tupýma ksichtama a uječenou Joey Adams. Jediná věc, která mě mile překvapila byl herecký výkon mladého Jasona Lee. ()

She_Screams

Po shlédnutí se cítíte jako po zážitku se sexem v trojce, který vás možná obohatil. Možná jste mu přikládali příliš velkou váhu. A možná taky ve finále nebylo úplně o co stát :-) ()

P@\/EL

Osobně mám filmy od Kevina Smithe rád, každopádně zde jsem byl trochu zklamán, jelikož jsem čekal daleko více humoru. Dialogy, které se povětšinou točí kolem sexu a jiných kontroverzních pikantnosti, jsou povětšinou dobré, nicméně těch srandovních scén zde zase tolik není. Děj mi přišel celkem ujetý a úchylný, čímž byl vlastně zajímavý. Velká škoda, že Jay a Bob nedostali více prostoru. ()

zoze

Kevin Smith si nebere žádné servítky, bez ostychu nasazuje vražedné tempo a ještě vražednější dialogy. Jednoduchá přesto originální myšlenka, která se zas tak často ve filmech nevidí. Ale abych jen nechválil... Vyskytlo se zde několik scén, u kterých jsem si říkal, že už je to tak trochu přes čáru jako například reakce Alyssy když se Holden vyslovil. Naštěstí na kvalitě filmu moc neubraly. ()

TINaMA

Tomuhle filmu vytknu snad jen jeho délku. Jinak skvělé a i když více komerční než předchozí Smithoviny,tak pro mě absolutní top. Dialogy, herecké výkony, prostředí, střih....moc se mi to líbilo. A to nemluvím o tom, že nejeden divák se v trablech s láskou najde. Jen pozor....katarze je pak docela festovní. ()

Kivis

Naprostá zoufalost. Takovou přehlídku přehrávání už jsem dlouho neviděl. Scénář plytký, dialogy neuvěřitelně neuvěřitelné. Na komedii humoru poskrovnu, romantické drama možná, ale i přes ulítlé nápady v jádru děsně povrchní. Pořád jsem doufal, že přijde nějaký zlom, ale nestalo se. A pak se podívám sem a najdu u filmu 78 %. Nechápu za co. Skoro bych si to pustil znovu, abych se podíval, jestli mi něco neuniklo, ale dát si repete této laciné slátaniny, na to opravdu nemám. Jedna hvězdička za Jaye a jedna za Mlčenlivýho Boba. ()