Hledám Amy

• Česko Zoufalec (více)

Komiksoví kreslíři Holden a Banky jsou nejlepší přátelé už 20 let. Zdá se, že jejich bezstarostný život nemůže nic ohrozit. Dokud ovšem nepotkají Alyssu. Holden se zamiluje, pak ale zjistí, že si dělá plané naděje. Alyssa je totiž lesbička. Dva komiksoví nadšenci Holden McNeil a Banky Edwards, kteří žijí v New Jersey, jsou nerozluční kamarádi už dvacet let. Přes den tráví čas společně ve svém studiu a večer se chodí ven bavit. Jejich přátelství má však poprvé v životě dostat povážlivou trhlinu poté, co jim zkříží cestu nádherná mladá lesbička Alyssa Jonesová. Holden se do ní zamiluje a záhy musí čelit Bankyho žárlivosti i barvité minulosti své nové přítelkyně. (Cinemax)

Zyne

Hudba: David Pirner... zajímavý snímek nasáklý romantikou i přesto, že se to na první poslech nemusí úplně zdát (záměrně píšu poslech, protože i přes obhroublé dialogy jde vlastně o snímek o té pravé lásce...) ()

Mikino00

Velmi netradiční romantický příběh, myslím že tvůrce scénáře nemůže být tak úplně normální. Posledních 20 minut mě sice hodně rozladilo, ale co aspoň to bylo originální. ()

lukasd

Čím víc filmů od Kevina Smithe vidím, tím víc si říkám, že by měl točit komedie. Vtipné dialogy mu celkem jdou, ale udělat uvěřitelné charaktery se mu moc nedaří. Při čtení zdejších komentářů si navíc začínám připadat méněcenný, protože lidé kolem mě teda takhle pikantní problémy neřeší :) Naštěstí aspoň nejsou tak hysteričtí jako hlavní hrdinové tohohle snímku. 55% ()

Yardie

Lepších 70%. Trošku netradiční komedie s prvky dramatu. Je třeba také ocenit volbu tématu a hlavně otevřenost, s jakou se vše řešilo a o čem se mluvilo. To si myslím, že nebylo v roce 97 tak obvyklé ve filmech. Ale možná se mýlím... Každopádně humorné části byly opravdu vtipné a dost jsem se nasmál a dramatické opravdu dramatické. Byla to taková zvláštní kombinace, kdy se z komedie přešlo plynule do dramatu a zase zpět. Povedené, netradiční, zábavné i dramatické. Spokojenost! Howgh! ()

JM87

Jo, fajn film, sice sem se potýkal s mým klasickým znuděným syndromem, ale bylo to milý, fajn výrazy, pěkně natočený, dobrá atmosféra. Doporučuju někam na vysokoškolský koleje, před mrdem. ()

(Z)denny

Pěkná, něžná, romantická komedie, která má v sobě jisté nosné téma k zamyšlení. Škoda, že ten zoufalec (který je mimo jiné i názvu) byl obsazen do hlavní role.. Ben Affleck zde opravdu předvedl nejvyšší míru zoufalství, kterou jen může herec předvést.. Možná ještě Rourke je větší zoufalec, ale ten tady naštěstí nehrál.. ()

panmroz

Kdysi jsem to viděl na VHS dabovaný, a to bylo tak na čtyři hvězdy, v originálním znění mám celkem jakože dost problém s hlasem (především ve vypjatých scénách) Joey Lauren Adamsové,...to skoro až bolí! ()

kdosizrosy

Většina lidí na tenhle film pěje samou chválu, pro mě jsou to však silnější 3. Asi to ve mně nezanechalo to, co mělo. Je sice pravda, že mě se skutečně dotkne máloco, ale tady to jasně hraje málo na city, i když ten potenciál to má. Respektive hraje, jenže míň než by mělo. Obrovským plusem je ovšem určitě originalita a myšlenka, což u spousty filmů vidět bohužel nemůžeme. A musím přiznat, že Ben Affleck tady setsakra překvapil. P.S.: nechápu ale, jak někdo může říct, že filmová Alyssa je atraktivní, natož pak krásná. ()

Atheas

Beru si to dost osobně. Jsem dá se říci dlouhodobě a dokonce dvojnásobně v podobný situaci jako Ben. Ale film na téma sbalit lesbu ??? Takhle určitě ne, ani s hlediska kluka, ani s hlediska holky. Ale jinak pěkný zoufalý pokus natočit film na zajímavé téma. Jinak možná to chtělo přidat více šťávy a citu a mělo by to o něco větší šmrnc. ()

arcticsky

Kdo viděl všechny ty Muže za pultem a Mlčenlivé Boby, bude překvapen. Zde totiž drsné fórky postupně vystřídá romantika, při které cynický úsměv poněkud zamrzne. Dobrý scénář! Ať žije Kevin! ()

Nolanofil

Tie 3* sú za, neskutočné trefno - vtipné dialógové perly, Bena Aflecka a Jasona Leeho. Ale som si 100% istý, že som videl oveľa lepšiu romantickú komédiu za svoj krátky život. ()

Maryinka

Nebýt jedné scény, která mě dostala i pobavila zároveň, šla bych s hodnocením níže. Po oné scéně totiž šlo vše přesně opačným směrem, než jsem doufala, a závěr mi přišel trochu slabý. 70%. ()

deathka

Velmi příjemný film o mladých lidech, který vypráví s lehkostí a vtipem o věcech, ze kterých by se naši rodiče červenali a babičky by šmejklo :-) ()

Honza dAve

Tenhle film můžu kdykoliv, vždy, pořád, protože je to nejlepší dílo skvělého Kevina Smithe a jeden z nejlepších filmů vůbec. Jako v každém Smithovi nechybí komiksy, odkaz na Star Wars, sprostý hlášky a sexuální humor, ale tenhle film je hlavně dokonale vybroušené emocionálně laděné dílko o vztazích. Dostal mě a dostane i vás. Sám můžu potvrdit, že když Tichej Bob promluví, tak v závěru tohohle filmu řekne něco mooc pravdivýho a chytrýho. Pět hvězd je maximum, takže Hledám Amy jich dostane minimálně šest * * * * * * . P.S. A ta scéna, kde Alyssa (Joey Lauren Adams) zpívá v klubu, je vážne sexuální symbol a myslím, že na orientaci tady až tak úplně nezáleží ;-) . ()

xkupka07

Jak říká Lima, neměl jsem moc rád Afflecka, ale teď už tomu tak není. Vrcholný masterpiece Kevina Smitha! Ten film je brutální. Asi nejlepší nezávislý film, co jsem viděl. Jack and Silent Bob tam jsou standartem, pohoda JazZ, ale třeba ten gej v obchodě, nebo debata během hokeje, to se každý den nevidí. ()

KKain

velmi, velmi pravdivá komedie obsahující mnoho pravd a "klasických filmových frází". Jen snad upozorním, že je potřeba vidět v originále, dabing stojí za dvě věci. ()

jorgus

mistami neskutecne genialni konverzacka, ktera je protchnuta obcasnou vyplni nudy..hodne dialogu napsal sam zivot, pravdive pod ktere se jde podepsat, ale pak tu mame pro me nesympatickou ustredni hrdinku a obcasnou nudu..kterakoliv ze scen a gauci co navsteva u Jaye a Boba jsou konverzacnimi majstrstryky, ale neni tomu po cely film..konec potesil:) ()