Hledám Amy

• Česko Zoufalec (více)

Komiksoví kreslíři Holden a Banky jsou nejlepší přátelé už 20 let. Zdá se, že jejich bezstarostný život nemůže nic ohrozit. Dokud ovšem nepotkají Alyssu. Holden se zamiluje, pak ale zjistí, že si dělá plané naděje. Alyssa je totiž lesbička. Dva komiksoví nadšenci Holden McNeil a Banky Edwards, kteří žijí v New Jersey, jsou nerozluční kamarádi už dvacet let. Přes den tráví čas společně ve svém studiu a večer se chodí ven bavit. Jejich přátelství má však poprvé v životě dostat povážlivou trhlinu poté, co jim zkříží cestu nádherná mladá lesbička Alyssa Jonesová. Holden se do ní zamiluje a záhy musí čelit Bankyho žárlivosti i barvité minulosti své nové přítelkyně. (Cinemax)

Keridaa

Nechápem vysoké hodnotenie...pravdepodobne tento druh filmu ide úplne mimo mňa. Aj tak som s nádejou čakala na nejaký ten joke, akciu, alebo aspoň náznak romantiky. Nič sa nedialo, vrcholom bola len hysterická scéna nesympatickej ujačanej hlavnej hrdinky a žvásty o pravej láske, ktorá podľa môjho názoru nebola prípadom ústrednej dvojice. Nič proti Benovi, ale v tomto filme mi skôr on pripadal so svojím "knírkom" ako homo. ()

nemkatuli

Ne, ne, a ještě jednou ne tomu příšernému hlasu J.L. Adams, který mě tolik iritoval. Sexuálními zkušenostmi protřelá a světa znalá volnomyšlenkářka s drsnými názory na život a na svět mi vlastně nakonec přišla jako největší zoufalec u níž široký úsměv střídal výbuchy emočně předimenzovaného vzteku, skrz který k ní prostě nešlo získat sympatie. V tomhle případě výměna hlasivek naprosto nutná a dál už radši končím s komentářem! ()

El_Koko

No, kamenujte mě, ale pro mě nejslabší Smithovka. Moc mě to nebavilo a nemůžu se zbavit dojmu, že Kevin Smith se zamiloval do lesbičky a aby to ze sebe dostal, natočil tenhle film. Vtipy ujdou, ale konstrukce děje se mi zdá kostrbatá, motivy některých postav (zejména Alyss) nejasné. Jak jsem postřehl z mnoha recenzí, dochází zde k výstřikům blaha nad dialogy o mezilidském (ne)pochopení. Kdo někdy viděl jakékoliv lepší anime (zejména Fullmetall, Naruto a Evangelion se tématem vzájemného pochopení zabývají velmi intenzivně) tak se se mnou musí pousmát, v případě téměř jakéhokoliv filmu je tato tématika rozehrána na tak titěrném časovém prostoru, že se nemůže ani dotknout celé této věčné otázky -je vůbec možné pochopit druhého? V porovnání s anime, které toto téma rozvíjí v každé ze svých mnoha epizod mi dovolte příměr třístránkové povídky (film) k tří set stránkovému dílu (seriál). Jistěže dobře napsaná povídka může zasáhnout podobně jako obsáhlé dílo, nicméně tento film podle mě není dobře napsaná povídka a pravou hodnotu pro mě jeho shlédnutí má až ve chvíli, kdy se v Jay and Silent Bob Strikes Back po Jayově prohlášení "Já jsem vládce klitorisu (Im the clit commander)" kamera stočí do Holdenova domu a ten prohlásí "Za takových nocí mi schází schůzky s lesbičkou". Za to bych možná i přidal čtvrtou hvězdičku... Ale neudělám to. 69% a mezní trojka ()

andy60

Ani na potřetí jsem Kevinu Smithovi na chuť nepřišel. Když chce psát konverzační humor, doporučil bych mu několikrát po sobě shlédnout třeba Tarantina (Pulp fiction), nebo bratry Coeny (Big Lebowski). Pak by snad nevznikly takové trapnosti, kdy každé třetí slovo je šukat a to se opakuje stále dokola bez sebemenšího náznaku humoru. Chápu, že někomu to může připadat zábavné a vtipné - pozitivních recenzí je zde spousta, ale já na tento pokleslý styl - pobavit diváka opakovanými vulgarismy s sexuálním podtextem, začínám být fakt alergický. V druhé půlce se film začal tvářit vážněji a hned to bylo koukatelnější. ()

Ghedina

O můj bože.Tak ona mu nebude dělat děvku a přitom ji dělá celý život.Já ten babský mozek nikdy nepochopím.Ze začátku to na mě dýchlo fakt příjemným pocitem,ten ovšem skončil srdcervoucí scénou v dešti.Pak už se to valí ukrutným tempem do sraček,kdy si doktor Affleck s doktorkou Lesbian začali nikam nevedoucí vztah,který se nelíbí doktoru Earlovi a tak kuje pikle.Stokrát obehraná písnička,která mi protíná palici,když útržkovitě slyším fráze z českých serošů přes zavřené dveře ložnice,ve kterých trávím všední večery s knížkou.Earl se to snaží zachránit ještě překrásným překvapeným výrazem po prvním koitusu oné zvláštní dvojice,ale to je spolu s konverzací před barákem jen labutí píseň.Zřejmě jsem ujetý po těch dvou travních dealerech a pokud mají prostoru jen pár štěků a Bob je ještě navíc ten ukecanější,nějak mě to nebere.100% za standartní herecké obsazení ... 0% za příběh.A ani fantastický Earl mě nepřemluvil k větší páce. ()

Konev

Filmy s věčně uřvanými dialogy, kdy si lidi nedokážou prostě sednout a v KLIDU si vše vyříkat, nemám rád. A Ben Affleck tady na 25 let rozhodně nevypadá, vypadá mnohem starší ... A k tomu ještě ten nedokončený konec ... ()

LuH

Můj v poslední době asi nejoblíbenější film. Super Smithův humor spojený se zajímavým zamyšlením nad životem a vztahy. ()

Sejkorka

Rozporů plno. Hledám důvod alespoň na 1*. Snad je to postava samotáře Boba, či občasné vtipné hlášky Bankyho. Jinak ale nic, nic, nuda, šeď, šeď .... Naprosto tragické dialogy, podprůměrné herecké výkony. Neskutečně odporný návrh Holdena, jak vyřešit klíčový problém jedné napravené lesby, skrytého homosexuála a zdánlivě normálního heterosexuála. Asi jsem nějaká menšina, či co. Honem pryč, nebo to nakonec hodím do odpadu. ()