Hledám Amy

• Česko Zoufalec (více)

Komiksoví kreslíři Holden a Banky jsou nejlepší přátelé už 20 let. Zdá se, že jejich bezstarostný život nemůže nic ohrozit. Dokud ovšem nepotkají Alyssu. Holden se zamiluje, pak ale zjistí, že si dělá plané naděje. Alyssa je totiž lesbička. Dva komiksoví nadšenci Holden McNeil a Banky Edwards, kteří žijí v New Jersey, jsou nerozluční kamarádi už dvacet let. Přes den tráví čas společně ve svém studiu a večer se chodí ven bavit. Jejich přátelství má však poprvé v životě dostat povážlivou trhlinu poté, co jim zkříží cestu nádherná mladá lesbička Alyssa Jonesová. Holden se do ní zamiluje a záhy musí čelit Bankyho žárlivosti i barvité minulosti své nové přítelkyně. (Cinemax)

swed

Tak tímhle filmem si u mě Smith hodně polepšil. Originální scénář tu konečně slouží příběhu a postavám, dává jim větší hloubku (emoce) a nezapomíná ani na hlášky. Průměrný Affleck mi nevadil, protože veškerou pozornost si pro sebe ukradla neznámá Joey Lauren Adams. Parádní dospělá zábava. 9/10 ()

beran-ek

Skvělá komedie, tak jako všechny Kevinovy. Muž se zamiluje do ženy, která je po všech stránkách fajn, ale bohužel lesba. A to vše v romantickém a realisticky působícím balení. Bena Afflecka jsem neměl moc v lásce, ale po tomhle snímku jsem musel změnit názor. Roli si tu opět vystřihnou i Jay s Bobem :) ()

Derek

chasing amy roky na krase nepridaly, ale naopak uskodili hlavne vdaka smithovej prevanerosti na verejnosti (a slabym reziserskym schopnostiam) a jeho stand upoch a ostatnych filmoch (kde, povedzme si pravdu sa dost opakuje) malo komixove (na to ze je to o komixoch), dialogy nie su tak vypointovane ako som si ich pamatal, navyse je tam dost vaty a lauren adams ma neskutocne iritujuci hlas... potesi mini cameo matta damona a par hlasok, ale inak nic moc... ()

kajas

Ano, všechny ty debaty o sexu byly docela zábavné, Affleck mi jako herec nikdy nevadil, Lee v tomto snímku vyloženě perlí.. a to je asi tak všechno. Nejspíš jsem nepochopila nějaký hlubší emocionální přesah. ()

Dont

Pořád jsem čekal, co z toho vyleze a byl většinu filmu spíše na rozpacích. Závěr dojem z filmu dost vylepšil, ale i tak zůstávám u tří s tím, že některé rozpačité dojmy přetrvaly. Vůbec mi nesedla Joey Lauren Adams, zejména její hlasový projev (myslím originál) mi doslova rval uši. :-) ()

higuain

Možná nejlepší a určitě nejosobnější Kevin Smith. Není divu, že ze svých filmů má právě Chasing Amy nejradši. Clerks a Mallrats byli o spoustě humorných dialozích a pop-kulturních odkazech pro geeky. Nic z toho zde nechybí. Přesto Smith překračuje stín jeho prvních dvou filmů a to v první řadě tím, že kromě výše zmíněného poprvé nabízí i nosnou zápletku pro celovečerní film, která je zároveň dostatečně originální a inteligentní. Škoda jen příliš idiotského chování Affleckovy postavy v závěru, protože v průběhu filmu jsem uvažoval i o pěti hvězdách, což je pro mě u tohoto žánru rarita. ()

Anglie

Imho jeden ze 3 nejlepších filmů 90. let 20. století. Perfektní Smithův scénář doplňují tentokrát i excelentní herecké výkony dvojice Adamsová(naprosto excelentní výkon-nominace na Zlatý globus) - Lee a když k tomu přičtu i zajímavou řeč Silent Boba, nemohu hodnotit jinak (a to i přesto, že kamera a střih jsou malinko slabší a Affleckův výkon také není nějak skvělý). Zde by nestačilo ani 8 hvězdiček. Samozřejmě, že bych mohl o tomhle filmu psát spoustu věcí, ale opravdu není třeba - ten film mluví sám za sebe. ()

Tygrys

Trochu netradiční romantická komedie, která je netradiční zejména díky skvělým Smithovským dialogům, ty ale samozřejmě nepřekvapují. Ben Affleck není dobrý herec, to víme všichni, ale tady se opravdu hecnul a jeho role se dají shrnout na ty dobré (Smithovky + Dobrý Will Hunting) a špatné (zbytek). Všechny postavy v Chasing Amy mají svůj prostor ať už menší nebo větší. Nemůžou chybět Jay a Mlčenlivý Bob, sice se objevili krátce, ale opět nezapomenutelně. Ještě bych rád upozornil na závěr... jenže nic neprozradím... tak se koukněte. ()

wipeout

V obchode s romantikou je konkurencia tvrdá a tak v záujme vystúpenia z davu sa scenáristi a režiséri pokúšajú prekvapiť a zaujať otupeného diváka rôznymi záujem vzbudzujúcimi technikami . No nakoniec to ako obvykle skončí kompromisom, ktorý nenadchne ani jednu cieľovú skupinu. Tých čo hľadajú "dirty romance" odradí sladký opar normálnosti. Nadšením sa nenaplnia ani páry očí túžiacich po vykúpení z reality v ponorení do poháru medu. No a toho smiechu by sme tiež veľa nenašli. A tak nám nakoniec zostane zo začiatku snubne sa v netradičnej komixovo bisexuálnej atmosfére vyvíjajúca ťažkopádna "romantika" s podivným trojuholníkom, ktorého chémia úplne zlyháva. ()

Fanucci

Tento film mi vyrazil dech. Vtipné, smutné, romantické, dojemné, nekýčovité...Toto opravdu není klasický romantický kousek a ani typický kousek Kevina Smithe. Ten je zde víc vážný než jindy, svým osobitým způsobem předkládá svůj pohled na lásku a vztahy. Takový vulgární Woody Allen!:-) A Ben Affleck? Ten člověk umí hrát! Neuvěřitelné zjištění...5 hvězd bez debat a pro mne nejlepší Smithův film. ()

kalap

Ano dialogy pekné uhladené, ale skutek utek.Po príbehu o Amy som čakal, že v Holdenovej hlave nastala revolúcia a rozbehne sa za Alyss oprie ju niekde o múr a s absolutnou vášňou a láskou ju pomiluje, ale namiesto toho ten ulízaný bukman jej navrhne sex v trojke aj s jeho priateľom. Alyss ser na toho vylízaného macha, ktorý nevie či má so svojím ctihodným pérom potrhať ženskú blanu, alebo mužskú riť a my dvaja si zaspievame tvoju pieseň: Cítim sa smutná/smutný/, tak samotná/samotný/, chýba mi niekto koho nepoznám, môžem len čakať, nič viac a vo svojom srdci necítim nič. Kde si moja láska, kde len môžeš byť. Prečo nie si pri mne mne sa nechce žiť. Ja chcem ťa bozkať rozkoš ti dať a celú noc s tebou premilovať, chcem cítiť vášeň, chcem cítiť žiar a poznať ten nádherný dar v dobrom i zlom a tak nečakaj a poď sa milovať a život mi daj. Môžem len čakať a snívať, že moja láska musí prísť a až naše pery splynú, povie mi cit, že moje srdce má pre koho byť. ()

Eldrick

Nejlepší film Kevina Smithe, v němž se snoubí geniální dialogy ze života s romantickou komedií. K plnýmu hodnocení mi nebrání ani fakt, že Ben Affleck je nevýrazný a toporný jako vždy, protože celý film je natočen s takovou láskou, že to z něj přímo sálá. ()

Petroff

Tak nějak o tom, že každej kluk chce zlomit lesbičku... Když pak ale pozná, že nebyl první, (klasická mužská ješitnost - jasný... ) tak se z něj stane hromada rosolu, začne jí to vyčítat, hledat ve svym kámošovi homosexuála a nasazuje klasický trapný romantický gesta, jak z Pretty Woman. Ben Affleck mi nevímproč docela dost vadí, takže mě vlastně celkem potěšilo, že se choval jako debil. Chvílema jsem se nudil, bylo to dost zdlouhavý, nesedla mi hudba, vlastně ani děj, vadila mi hlavní mužská i ženská postava, takže se skoro divim, že tomu dám alespoň +/- 50%. Nevšiml jsem si tady všude zmiňované geniality dialogů, dost lidí tu přímo konkrétně píše o scéně na houpačkách, povídání o odpanění, potom Holdenovo vyznání lásky lesbičce. Dokonalé? Čím jako? Proč? Nechápu. Jestli měl někdo super monology, byl to teplej černej kreslíř na začátku, a potom ke konci mlčenlivej Bob. Z hlavních hrdinů padaly skoro celou dobu samý kydy o teploušství a o tom, že potkali svou životní lásku. Přitom mám fakt rád Kevina Smithe, takže mě to hodnocení vcelku mrzí, ale za víc jak ty 3* to v hlavě zkrátka nemám. ()

Violeta

Alyssa na hrad, pod každou její větu bych se podepsala. Holden do prdele. I mikroorganismy v ní by se vypořádaly s minulostí inteligentnějš než on. Když pominu fakt, že minulost může mít pro někoho větší význam než přítomnost, i tak je nad moje síly akceptovat Holdenovu potřebu nacpat minulost do jedný nebo druhý škatulky. A to i přesto, že ví, že ani přes jednu mu vlak nejede. Jeho naprostá demence zahrabaná pod vizáží citlivýho inteligenta mi zkazila nejen celej film, ale i zbytek večera. ()

Lord.Jim

To byl první film, kde mi nepřipadalo, že Ben Affleck má "jalovej" ksicht. Škoda, že to celý posral. Druhá šance se nekoná. ()

Carlossss

Každej z nás hledá tu svoji Amy... škoda, že ta Holdenova byla upištěná a otravná:) Skoro stejná jako on.. asi by jim to klapalo:) Jason Lee byl perfektní:) ()

Morloth

Nemám rád Bena Affleca, mám rád Jasona Leeho a zatím se mi líbily všechny podivné konverzačky od Smithe. Hledá se Amy není jiná. Spousta podivných dialogů, vede asi ten o pornu na letišti (nádraží?). Spousta urážek. Jay a Silent Bob. Prostě klasika. Abych se vrátil k tomu Afflecovi. V tomto filmu mi nevadil, dokonce se musím přiznat, že mi ho bylo místy i líto. Navíc se mi líbila homosexuální cameo rolička Matta Damona. Smith nezklamal a už se těším, až zase narazím na něco z jeho kinematografie. A kůň přebírá iniciativu. ()

Lischai

Tohle je zřejmě osobní a prožitý film ze života, ale se mnou to nějak nerezonovalo. Nechápu situace hrdinů a to, proč je řešili jak je řešili. Pozice queer komunity v 90' taky byla jiná než je teď, takže to celé šlo hodně mimo mě. Vtipné mi to taky moc nepřišlo (kromě vtipu s lesbičkou, lesbou, Santa Clausem a králíkem - ten je velmi vtipný), takže zmatené 3*. Což ale neznamená, že by to byl špatný film. Je v tom vidět cit a úplně věřím tomu, že tenhle film rozbrečel hodně lidí -- jen to asi chce nějakou speciální konstelaci sexuální orientace a života. ()