Katolická církev se potřebuje zviditelnit a tak vyhlásí velkou akci s možností očištění od hříchů. Stačí projít v den konání slavnosti portálem kostela sv. Michala. Toho se rozhodnou využít Bartleby a Loki, dva padlí andělé, které bůh vyhnal z nebe, když odmítli plnit jeho rozkazy. Jenže pokud by se jim to povedlo, měli by cestu zpět do nebe otevřenou, čímž by zvrátili boží rozhodnutí a to by znamenalo konec světa. Aby se tak nestalo, obrátí se na rozvedenou Bethany Slaone, která je sice katoličkou, ale víru už dávno ztratila, serafín Metatron, který je zástupcem a mluvčím boha, a snaží se ji přesvědčit, aby se vydala do New Jersey oba padlé anděly zabít a zachránit tak svět. Slíbí jí dva pomocníky a ochránce, kterými se stanou svérázní drogoví dealeři Jay a mlčenlivý Bob. Ti ji hned druhý den zachrání život, když je přepadena Styxskými trojčaty, pomocníky démona Azraela, který má v plánu zničit boha a chce k tomu využít právě dvojici padlých andělů. Bethany, která je ve skutečnosti praneteří Ježíše a jeho posledním vzdáleným potomkem, se s Bobem a Jayem vydává na místo konání slavnosti. Cestou se k ní přidává z nebe spadlý třináctý apoštol Rufus, o kterém se v Bibli nepíše, protože je černoch a také mýtická múza Serendipita. Čeká je dlouhá cesta plná nebezpečí, jako třeba útok pekelného zabijáka Golgoťana, a překvapivých informací, jako třeba, že Ježíš byl taky černoch a bůh je ve skutečnosti žena. A na jejím konci pochopitelně střetnutí s Lokim, Bartlebym a také démonem Azraelem, který nehodlá dopustit, aby někdo překazil jeho plán. (oficiální text distributora)

CrazyWolf

Kevim Smith natočil opravdu skvělý parodický film. Málokdo ale ví, že když proti němu pořádaly církve demonstrace, jedné se Kevin Smithn v převleku sám zůčastnil. A to se mi líbí. Církev se bere moc vážně, myšlenkama zůstavá pořád někde v patnáctém století, i když předstírá, že jde s dobou. Chris Rock je jako apoštol skvělý, Alanis Morissette je jako bůh zajímavým překvapením... proskvě skvělý. Ať se jde církev vycpat, mě se to líbilo! ()

marocco

Veľmi originálne, veľmi vtipné a pritom inteligentné. Alanis Morissette ako BOH - to bola trochu sila a to som ateista. Ale aj tak rozhodne nadpriemerný kúsok. ()

manín

Veľa krát som sa od srdca zasmial, ale ako celok ma to nudilo a prišlo mi to ako zlátanina. ..Len nech ma za ten komentár tá na nebesiach netrestá:) ()

Fraktální

Dva andělé svržéní na zem, kteří jen tak ze srandy přesvědčují jeptišku, že bůh není přestože ho samy viděli. Obrození církve a "kámoš Kristus". film dokonale bořící všechnu tu nudu kolem náboženství. Pro mě jako pro ateistu má dělání si srandy z církve hlubší význam jasných 5 :-)) ()

adooo

Maximálne šialený film, porovnatelný v neúcte kresťanstva so Životom Bryana....Ale tie hlody tuto nemali chybu.....Smith je pán režisér :) ()

tony_osoba

Velmi živě natočená komedie zajímavě skřížená s náboženským dramatem. Jay a Silent Bob tomu dávají fakt skvělou atmosféru. ()

Loky393

Pecka pobavil sem se sranda dobre herecka obsazeni ale že buh by mohly byt Alanis Morissette to by mě ani ve snu nenapadalo ale jo přiběch dobrej dva anděle co je to tady na zimi hřichama doslova sere proti nim dva nadrženi shulenci s jednou vyvolenou po cestě narazi na apoštola co pada z nebe krasnou kozatou muzu a kde se ze zachodu vynoři hovnodemon jo na pobaveni super . ()

Puslanka

Nejspokojenější jsem s filmem, díky kterému mám nad čím přemýšlet. Tento film je jeden z nich, i když je velkou nadsázkou a snad nikdo ho nemůže brát vážně. Inteligentním způsobem převrací Bibli a bere dogmata z jiného pohledu, jak by v podstatě taky mohly být...jak napsal Cival - nadprůměrná komedie, na kterou se moc ráda podívám znovu a to se mi téměř nestává :) ()

Misabarry

Když vypreparuju ty "tupě vtipné" scény, scénář celkem ok, katolickou tematiku Smith trošku propral, no a pak jsou tu výkony jednotlivých postav! The voice of God! Oh my Alan! ()

QuietRioT

Jedna z tých lepších komédii s veľmi dobrým hereckým obsadením, v pamäti ostáva hlavne Alan Rickman. V našich zemepisných šírkach sa veľa ľudí po zhliadnutí môže uraziť, ale o to určite nie je cieľom filmu. Ku konci som však začal pociťoval stratu pary, ktorá nestihla prerásť do nudy vďaka záverečním titulkom. ()

Bibi Coco

Film je místy fakt vtipnej – zvlášť Jay je můj oblíbenec. Ale některý hlášky jsou tak trapný, až je to k nevydržení. Spousta dialogů je hrozně nudných. Někde jsem se neudržela a musela film popohnat. ()

Honey007

Na účet katolické církve se dá vtipkovat různými způsoby, jak ukázali třeba Monthy Python, může to být taková legrace, že spadnete ze židle. Bohužel v případě tohoto snímku jsem se počáteční rozpačitosti nedokázala zbavit, spíše naopak s postupující (nutno podotknout nepřiměřeně dlouhou) stopáží rozpačitost přecházela v trapnost. Pár scén bylo dobrých, vtipných, ale asi jsem od tohoto humoru očekávala víc. Herecké výkony jsou místy doslova tragické, příběh a poenta jsou dost slabé a navíc, závěrečná vraždící scéna, křídla ustřílená kalašnikovem už bylo fakt moc. Jenom proto, že si někdo vybere za cíl katolíky neznamená, že to musí být dobré. Vysoké hodnocení ostatních proto příliš nechápu. 10% ()

orionn

Nie je to komédia pre každého. Teraz som ju videl opäť hádam po 10 rokoch a samozrejme už mi niektoré veci prišli viac trápne než vtipné, ale je to stále lepšie než väčšina komédií dnešnej produkcie. ()

Camerona odpad!

Nedokázala som dopozerať do konca, úprimne, bola som dosť zdesená nad filmom,kde hrali dvaja relatívne v pohode herci. Mne teda nič vtipné nepripadalo a keď sa film prehupol do fekálneho amerického pseudohumoru,musela som vypnúť. Sorry,nad chodiacim hovnom a príšernými dialógmi sa zasmiať nedokážem. a hĺbka filmu bola poriadnou plytčinou. ()

stuj

Dobré. Dobrý nápad a celkem obstojně udělaný. Tu a tam černý humor, ale mohlo ho být víc:). Příjemné, jak je tam kupa známých herců. Vyloženě pecka to ale zase néni. Silné tři hvězdičky. ()

eltazar

mě to bavilo, a to tak, že moc :) sice jsem to viděl jako puberťák, tudíž můj pohled na podobné "blbiny" byl tehdy jiný než dnes, rozhodně by mi nevadilo se na to podívat znovu... a možná ještě jednou :) KS rulez! ()

JackBauer

Vyžíval som sa v zosmiešňovaní a spochybňovaní katolicizmu a vo vytíkaní dier a nelogickostí, ktorými prekypuje. Vyžíval som sa v ženskom jeblom bohovi, a v myšlienke čierného Ježíša. Ešte viac som sa vyžíval v myšlienke ako nasratí museli byť tvrdí zastancovia katolicizmu a predstavitelia církve. Fakt ale je, že tam to končí, tento film je pičovina, nevtipná, nudná a zlá. A pár monológov ho nezachráni pred mojim zavrhnutím. 20% Nikdy viac, agónia pozerať. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (více)

Lenny a Alanis fušují do filmu

Lenny a Alanis fušují do filmu