Katolická církev se potřebuje zviditelnit a tak vyhlásí velkou akci s možností očištění od hříchů. Stačí projít v den konání slavnosti portálem kostela sv. Michala. Toho se rozhodnou využít Bartleby a Loki, dva padlí andělé, které bůh vyhnal z nebe, když odmítli plnit jeho rozkazy. Jenže pokud by se jim to povedlo, měli by cestu zpět do nebe otevřenou, čímž by zvrátili boží rozhodnutí a to by znamenalo konec světa. Aby se tak nestalo, obrátí se na rozvedenou Bethany Slaone, která je sice katoličkou, ale víru už dávno ztratila, serafín Metatron, který je zástupcem a mluvčím boha, a snaží se ji přesvědčit, aby se vydala do New Jersey oba padlé anděly zabít a zachránit tak svět. Slíbí jí dva pomocníky a ochránce, kterými se stanou svérázní drogoví dealeři Jay a mlčenlivý Bob. Ti ji hned druhý den zachrání život, když je přepadena Styxskými trojčaty, pomocníky démona Azraela, který má v plánu zničit boha a chce k tomu využít právě dvojici padlých andělů. Bethany, která je ve skutečnosti praneteří Ježíše a jeho posledním vzdáleným potomkem, se s Bobem a Jayem vydává na místo konání slavnosti. Cestou se k ní přidává z nebe spadlý třináctý apoštol Rufus, o kterém se v Bibli nepíše, protože je černoch a také mýtická múza Serendipita. Čeká je dlouhá cesta plná nebezpečí, jako třeba útok pekelného zabijáka Golgoťana, a překvapivých informací, jako třeba, že Ježíš byl taky černoch a bůh je ve skutečnosti žena. A na jejím konci pochopitelně střetnutí s Lokim, Bartlebym a také démonem Azraelem, který nehodlá dopustit, aby někdo překazil jeho plán. (oficiální text distributora)

Pute

Zatím jsem viděl jen jednou a přišlo mi to trochu nemastné, neslané. Po druhém shlédnutí možná změním názor. Zatím tedy *** . ()

sakalodlak

Možná se nejedná o nejlepší film od Kevina Smithe, ale vzhledem k tomu, že je to jeho první film (díky kterého jsem Smithe jako režiséra i jako herce poznal), který jsem od něj viděl, tak si pět * od mně zaslouží právem. Nejenže se jedná o dobrou komedii, ale díky jeho narážkám na církev i hodně chytrý film (musím přiznat, že všechny narážky jsem pochytil až tak po třetím shlédnutí). ()

yarghoul

Alanis Morissette je přesně ten člověk, kterého chci vidět v roli Té nejvyšší, Alan Rickman jako její hlas v obleku od Armaniho nezapomenutelný. Ačkoliv by možná neuškodilo méně "nechutností" typu Golgoťák, ten film má myšlenku a to je pro mě důležitý. Jakože nahý černoši z nebe nepadaj. ()

brasek odpad!

Jeden z najhlúpejších a najúbohejších filmov... trápne až to je pre niektorých slaboduchých zaujímavé. ()

cici24

nic moc, ale dalo se na to dívat....sice už nevím o čem to pořádně je, ale dívat se na to dalo...herecká dvojice Damon a Affleck je dobrá, Damon je velmki schopný herec, což se o Affleckovi vůbec nedá říct, ale spolu to trochu vyvyžují...jen Affleck nesmí hrát sám, to je pak úplně v háji... ()

SelfishMan

Rozhodně nedoporučuju Dogma pouštět třeba vaší babičce, která každou neděli s železnou pravidelností oddaně zahřívá stejné místo v kostelní lavici, nebo třeba zbožnému spořádanému strýčkovi či tetičce (a dalším trošku nezdravě náboženský založeným lidem ). Takový pohled na náboženství by mohl způsobit újmu nejen psychickou, nýbrž i fyzickou (a možná dokonce i obrácení k ateismu). Plejáda hvězd jaká se jen tak nevidí, které pro mě nejvíce vévodí Alan Rickman (který ač byl jen "božím hlasem" tak byl prostě boží), Affleck s Damonem ala nebeský šmejdi, diskriminovaný černý bro/13.apoštol Chris Rock (no to mě pos*r) a klasika Jay se silent Bobem. Ač se to možná nezdá, obsahoval film dokonce spoustu dobrých a chytrých myšlenek (Smith vše vysvětlí i absolutním neznabohům a následně vše nemilosrdně zesměšní), pekelně vtipného humoru a nebýt několika hluchých míst a vyloženě trapných scén, šel bych na max (zhruba do půlky jsem byl skálopevně přesvědčený o 5*). Jako téměř vše, tak i Dogma si najde zapřísáhlé zastánce i odpůrce, já se přikláním k těm prvním...nechť jsou i další Smithovi filmy alespoň stejně zábavné...85% (k)Ámen ()

Kurovec

Tahle pánbíčkářská komedie má určitou myšlenku...a tím nemíním zesměšňování církve, ale už jen pointa, že Bůh je žena a myšlenak 13tého černošského apoštola.... :) :) :) Každopádně přes hvězdné obsazení mě to výrazně neohromilo. ()

klapqua

Pre mňa jedna z TOP komédií... "Takže Bettany je sčásti černoška?" Myšlienkové pochody Jaya ma skrátka vždy dostanú do kolien. A čo na tejto komédii fakt milujem je, že pri každom pozretí objavím predtým nezachytenú hlášku... Je to skrátka valiaca sa lavína debilných pripomienok, sexistických narážok a čierneho humoru a to všetko ja môžem keď je to tak pekne podané. Me gusta ;) ()

Scaevola

Po dlouhé době se mi objevila v rukách komedie, která mne opravdu rozesmála. Výborně trhlá zápletka a skvělé zpracování, ale není ono to vlastně katolická agitka? Zamysleme se nad tím... ()

Dexter666

Niekedy je dobre nebrať svet tak vážne a skrátka sa baviť výbornými dialógmi a akceptovať trocha zveličovania. Po dlhšej dobe si tento film vždy rád znova pozriem. ()

PeteBuck

Veľmi slušná komédia, veľa známych hereckých tvárí, ale pri konci to trochu strácalo šťavu. Je mi úplne jasné, prečo bola kopa katolíkov naštvaná, ale nad mnohými výrokmi v tomto filme by sa mali mnohí rádobykatolíci zamyslieť, lebo niektoré naozaj za to stoja. Slušné, ale nie je to zrovna nenáročná komédia. ()

Merenre

Ani snaha o poměrně extraordinérní a nesmírně okatě prvoplánově a účelově kontroverzní náměr nemůže vytrhnout tenhle jinak ve všem všudy průměrný a šablonovitý film, v něžm jsou zastoupeny výhradně kýčovité figurky hrané vesměs mizernými herci (v čele s trapákem Rockem, ale výjma slušného Ricmana), kteří se tím nejurputnějším možným stylem snaží vypouštět děsně cool a předem "kultovní" hlášky. Film na jednu stranu křesťanství shazuje a bagatelizuje (což je už cca 15 let hrozně módní a vždycky s tím uspějete), ale na druhé k němu vysloveně nabádá, resp. až agitačním stylem nabádá k víře v boha (idelně zřejmě na straně protestantů) a zesměšňuje zároveň církev katolickou. Trapárny typů negerský ježíš a apoštol a bůh s kundou, to už škoda mluvit. Celkově to vypadá, jako když se nějaký puboš snaží svět ovlažit svými (on se domnívá, že přínosnými a hlubokými) názory a prcanci do tmy, o nichž si myslí, že by je měl každý znát. ()

mr.twizta

Perfektne vyvazeny stulec do zeber vsem slepym vericim. Nejedna se o podvratnost, spise o polemiku s pojetim viry. A navic sakra vtipnou! ()

jjjerry

Díval jsem se hlavně kvůli hereckému obsazení. Třeba Alan Rickman byl skvělý. Zajímavý snímek, vlastně nevím jak ho zařadit. Na jednu stranu chlípná komedie s narážkama ne sex, na druhou je to i celkem hlubokomyšlenkový pohled do církve, výkladu bible. Je to taková oddychovka, nelze nad tím moc přemýšlet. ()

LencaN

Dnes už skoro 20 let staré, ale pořád to mělo svoje kouzlo. Trochu mi trvalo se zorientovat v těch postavách a kdo má co za úkol nebo jen za lubem, ale pak to jelo jako po másle. Vůbec se to nezdálo, ale přitom některé hlášky byly hodně chytré a hodně rýpavé do náboženství, i když zase ne vyloženě urážlivě nebo jako výsměch. Spíš takové škádlení. A já ač ateista, tak se mi film s náboženským tématem líbil. On tady totiž hraje hlavní roli humor a smysl pro recesi. Nejvíc mě dostal Bůh, když se ve filmu poprvé objevil - takové herecké obsazení bylo jako rána z čistého nebe :D a i pak byl Bůh opravdu roztomilÁ ;) ()

Sinclair

Perfektní povedená komedie, která jistě pobouří katolíky, ale nás, obyčejné lidi, kteří vědí o co jde, velmi pobaví. I když musím upozornit, že dvoudisková verze obsahuje dalších cca 90 min vystřižených scén !!!!! ()

feho312

Všetko, čo teraz napíšem bude neobjektívne!!! :-) Najlepší film "rozoberajúci", alebo skor glosujúci natvrdlosť cirkvi (a kresťanstva) a dogmatizmu v ňom :-) Rozhodne šokujúci, kontroverzný, jednoducho skvelý. Neviem, či sa mám skor udrbávať na postavách padlých anjelov v podani nerozlučnej dvojky Damon / Affleck, keď sa vo filme objavil 13. apoštol, ktorého vynechali v biblii preto, že bol čierny :-)))))))) v podaní Chrisa Rocka, utieral som si slzy z tváre. Cely film vtipně dopĺňali Jay a Mlčanlivý Bob a zaklincovali ho skvelý Alan Rickman ako Archanjel a krásna Alanis Morissette v roli Boha! :-) Toľko skvelých nápadov ako nasadiť ľuďom chrobáka do hlavy a nasrať cirkevných pohlavárov v inom filme nenájdete!!! ()

severus

Podle mne jedna z nejlepších komedií vůbec. Ostatní Smithovy filmy tomu nesahají ani po kotníky. Bohužel pro některé jedince, to vyžaduje vzdělání a to je problém. Dnešní úvahy typu -Nemusím nic vědět stačí si to umět vygooglit.- se tady nechytají. Pouze hovnodémon tam byl podle mne navíc. Ale jinak? Dokonalé. Škoda že ho výhružky náboženských pablbů donutily už nic podobného nenatočit. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (více)

Lenny a Alanis fušují do filmu

Lenny a Alanis fušují do filmu