Film z dílny Kevina Smithe volně navazující na jeho úspěšný snímek Podvodníci z New Jersey vypráví o dvou flákačích, kteří dostali od svých přítelkyň košem a zažívají bláznivý den v místním obchoďáku. T.S. a jeho kamarád Brodie, závislý na videohrách, právě dostali kopačky a léčí se z nich v nákupním centru – kde se jedna z jejich bývalek, Brandi, náhodou právě účastní natáčení randící šou. Kamarádi nelení a vymýšlejí komický sabotážní plán, který má za cíl podkopat autoritu Brandina otce a vyhrát zpět její srdce... (HBO Europe)

JimiH

Tenhle film je opravdu maso v jedné věci. Na videokazetě v půjčovně na vás civí Brenda z Beverly a vy si říkáte aha, další kravina s tou holkou, co jí po seriálu už nikde nechtěj, ale pak se kouknete pořádně a uvidíte Jasona Lee a říkáte si, to by nemuslo bejt špatný. A pak uvidíte v rohu Jaye s mlčenlivým Bobem a je rozhodnuto. Domů si nesete komedii, která není béčko i když její obal tak rozhodně působí. Je plná hlášek a řeší se tam například i to, zda by Lois Laneyová mohla mít Supermanovo dítě ;-) A to nemluvím o loďce nebo jedi schopnostech, nebo závěrečné soutěži, či o sexu na zadním sedadle VW a ženské, co věští nahoře bez. Žádná upocená trapárna, poctivá komedie. ()

Fifipek

Napoprve se mi Mallrats az tolik nelibily, ale po druhem shlednuti musim uznat, ze je to opet povedeny kousek Kevina Smithe! Jsem rad, ze Smith obsazuje ne az tolik popularni herce Ben Affleck a Shannen Doherty a dava jim moznost vyniknout i v jinych produktech nez v teenagerskych serialech ci preslazenych snimcich! ()

plagjoklas

Je to iné ako Clerks. Vytratila sa trpká tragikomika a prisla cistá komediálnost, ale aj tak je to skvelé. Tony perfektných vtipov, s ktorých sú najlepsie tie odkazové (o star wars, alebo skúsanie ciapky "Clerks" v obchodáku). Velmi ma potesilo aj to ze Jay a silnet Bob dostali omnoho viac priestoru ako v Clerks. Aj ked je príbeh dost chabý celkový film dostávajú do vysokého nadpriemeru uz spomínané vtipy. Mnohé z nich sú hrubozrné a uz dopredu musím povedat ze tie patria podla mna medzi tie slabsie (aj ked taká historka o tom co sa dialo na palube lietadla pocas turbulencie to bolo iné kafe). A dalsia vec ktorú musím podotknut, je ze toto je jedna z mála úloch ktorú Ben Affleck zvládol fakt dobre. Mozno tomu napomáha aj fakt ze Afflecka neznásam a tu hral hnusného debilka. Medzi iným comicsových fanúsikov potesí cameo Stan Leeho a následne aj rozbor vztahu k svojím comicsovým postavám. Je to film ktorý nemusí byt vsetkým po vôli a tým co videli Jay a Silnet Bob Strikes Back sa to mozno ani nebude pácit, lebo film viac ako na hrubozrnných vtipoch stavia na hre s odkazmi a citáciami s iných filmov ("Dobrodruzstvo, Vzrusenie. Po tom Jedi netúzi), ale kazdý kto má rád filmy a trochu sa v nich vyzná sa bude královsky bavit. ()

martiňák

Asi muj nejoblibnejsi film od Kevina Smithe. Vynikajici jsou oba hlavni hrdinove, samozrejme Jay a mlcenlivej Bob a taky spousta vedlejsich postav. Skoro cely dej se odehrava v obchodnim dome, ale ma to svih a celou dobu jsem se skvele bavil. Nekomu muze podobny druh humoru pripadat poklesly, ale mne postavy, jejich charakter chovani a hlasky presne sedi. Nemam rad to oznaceni, ale pro me kultovni film. ()

Miki68

Druhé podání Kevina Smithe už v barvě, přesto stále vtipně nekorektní a sladce fekální. Nápadů tolik, že leckterý šetrnější scénárista by našetřil i na deset komedií. Ten, kdo přijal tuhle hru, ten se královsky baví. ()

Raaavenek

Jak moc nemam rad Shannen Doherty, tak se mi tento film libil. Nehraje si na nic, jde proste o obycejnou teenage komedii, ale tak genialne napsanou, zahranou a natocenou, ze strci do kapsy vsechny teenage komedie, ktere kdy vysly. ()

Jajar

Pokus Kevina Smithe o osobitou, romantickou komedii, který dopadl na jedničku s hvězdičkou. Hromada popkulturních narážek, absurdních situací, nekorektního humoru a hlášek v zábavném a dojemném snímku. Mimochodem znovu vynikající soundtrack. ()

Yojimbo

Trochu slabší snímek, než ostatní filmy Kevina Smithe... Asi si mě ústřední dvojka úplně nezískala, ale na druhou stranu celá řada skvělých vedlejších postav to vyvažuje (od Jaye a Boba přes patnáctiletou sexuální výzkumnici až po vědmu se třemi bradavkami)... Dialogy mi nepřišly tak řízné, ovšem několik povedených gagů se rozhodně najde ("Narozdíl ode mě bys zmlátil babičku i celou skupinu důchodců, kdybys věřil, že jsi v právu." "Jo, ale museli by bejt hodně starý.") Zkrátka, film je to dobrý, ale k dokonalosti mu něco výrazného chybí... ()

Manhattan

Bezkonkurenčně nejlepší komedie co jsem kdy mohl zhlédnou.Celé tohle představení funguje jako dokonalá skládačka kterou Kevin skládá dílek po dílku před námi a funguje to zatraceně dokonale. ()

mi-ib

"Můj bratranec Walter jednou na veřejnosti onanoval. Vážně. Letěl do Novýho Mexika, když najednou selhala hydraulika. Letadlo se začalo točit sem a tam. Řekl si, že to je konec, tak ho vytáh a začal onanovat. Ostatní pasažéři to vidí, vytáhnou je a onanujou jak šílený. Takže všichni si je honěj, protože letěj do jistý záhuby, když tu najednou hydraulika znovu naskočí a letadlo se srovná. Přistanou hladce a všichni si zase zapnou kalhoty a vystoupěj. Nikdo o tý události nikdy neřekl." - "Ejakuloval nebo ne?" - "Kristepane! O některejch věcech se na veřejnosti nemluví." Průměrná americká komedie vynesena dvojicí Jay a Mlčenlivý Bob do sfér nadprůměru. I když je fakt, že ústřední dvojice má také něco do sebe a hlavně Jason Lee má roli, která se svou přímočarostí vyrovnává Jayovi a Bobovi. Každopádně po Clerks další malý krůček Kevina Smithe blíže k vrcholu, který nás doufám ještě čeká. ()

bolf!k

Čekal jsem víc. Po těch komentářích by člověk čekal, že se párkrát zasměje, ale zůstalo jen u pousmání. Znám kvanta lepších komedií. 70% ()

Kubaazz

Dokonalý Smithův výtvor, ve kterém opravdu o skvělé dialogy a výborné hlášky není nouze. Především bych zde ocenil výkon Jasona Lee, který mě pobavil jako dlouho nikdo. ()

zipoo

Tak tohle nakopává mužům za pultem prdel. Prvotřídní hlášky, trefně použitý vulgarismy. Jason Leeeeeee je masér, a to doslova. Masíruje mě svými výlevy a hýbá mi s bránicí. Každá matka by se měla smažit v pekle, když nechá svýho haranta na eskalátoru! A druhý Leeeeeee je lahůdka :) ()

Razzor_82

Smithův ostrovtip jede v nákupáku na plné pecky. Výtečně obsazená komedie s řadou popkulturních odkazů. Herecky válí především Jason Lee a skvěle mu taktuje Jeremy London. Nesmí chybět  bláznivá dvojka Jay a Mlčenlivý Bob. Svižné dialogy a báječné gagy masírující dokonale bránici. Brodieho vyznání lásky v televizní show Truth or Date je neskutečně stylové.  8/10 ()

Solly

Pokud má někdo rád filmy Kevina Smithe tak jako já musí to prostě vidět. Je to zase skvělá komedie plná zvláštních a zvláštnějších lidiček. ()

Brady

Naprosto geniální komedie od geniálního režiséra. Humor místy přechází do naprosté absurdity a bizarnosti, aby se za chvíli vrátil zpět k teenagerovským hláškám. Vše ale probíhá naprosto příjemně a vy se zkrátka jen bavíte. Zejména skeče známé dvojky Jaye a mlčenlivého Boba jsou prostě dokonalé. Zkrátka Kevin Smith s jeho možná nejlepším filmem. 100% ()

BLADER

Je to trochu iné ako Clerks ( hodilo by sa povedať, že po nich prešiel Kevin na ďalší level ), ale stále si to drží normu tej starej známej "smithčoviny", ktorá teraz pôsobí veľmi úprimným dojmom. Zo začiatku som si nevedel zvyknúť na novú dvojicu kamarátov, ale dalo sa to pomerne jednoducho a ani to dlho netrvalo, pretože sú obaja dosť sympatický na to, aby si divákov získali. Možno trochu dlhší rozjazd, ale keď sa to rozbehne, stojí to za to. A je to celé, prekvapivo, až mimoriadne civilné ( čím narážam hlavne na rozhovor hlavného hrdinu so Stanom Lee ). ()

Sign

Kevin Smith je bůh všedních komedií protože díky němu všední nejsou, kdykoliv se nudím ale zároven se nechci dívat jen na film, pustím si tento skvost :-) ()

OPI.

Skvělá komedie. Rozhodně jedna z nejlepších od Kevina. Moje nejoblíbenější. Kde je Jay a Silent Bob, tam je sranda, vtipné dialogy a mnoho dalšího, co by měla komedie mít. Snootchie-bootchies! ()

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2