Film z dílny Kevina Smithe volně navazující na jeho úspěšný snímek Podvodníci z New Jersey vypráví o dvou flákačích, kteří dostali od svých přítelkyň košem a zažívají bláznivý den v místním obchoďáku. T.S. a jeho kamarád Brodie, závislý na videohrách, právě dostali kopačky a léčí se z nich v nákupním centru – kde se jedna z jejich bývalek, Brandi, náhodou právě účastní natáčení randící šou. Kamarádi nelení a vymýšlejí komický sabotážní plán, který má za cíl podkopat autoritu Brandina otce a vyhrát zpět její srdce... (HBO Europe)

DEXTER099

Sice pro mě slabší jako muži za pultem,ale pořád je to dobře ujetá komedie kde dominují tichý Bob a Jay :-) každý kdo má tenhle absurdní humor rád,humor co se nebojí ničeho tak bude spokojen.Za mě 80% a čtyři hvězdy. ()

ledzepfan

Mám tenhle Smithův svět prostě rád=Všechno je to krásně živé,různorodé,uvolněné,hravé,nenucené a ve výsledku je to fakt vtipné ()

ladko

"Brenda?" :) Poriadne vtipný film, len tie všelijaké odkazy na komiksy ma nebavili a Smith sa opäť ako pri viacerých svojich filmoch nedokázal vyhnúť trápnejším a zbytočným okamihom(námatkou palec v zadku a čokoládové preclíky, zvracanie...), ale niektoré okamihy boli zase geniálne...Za pozretie určite stojí. ()

Krt.Ek

Z týchž důvodů, pro které si cením Q. Tarantina, si vážím K. Smitha. Oba se po paměti vrací ke svým oblíbeným snímkům, zde si vypůjčují tu známější, tu méně známé obrazy, jež pak nově zhodnotí, obohatí o nové významy, zkrátka vyšperkují, aby se do nich (tj. oněch obrazů) mohla snáz zaláskovat nastupující generace cinefilů. Kinematografie se tak nutně rodí v kinematografii, a skrze kinematografii přežívá, resp. zde znovu ožívá. ___ Náhoda (?) tomu chtěla, že jsem souběžně s projekcí tohohle filmu pročítal a promýšlel Fiska. A nemůžu si pomoci, ale v ústřední dvojici (o Jayovi a Mlčenlivém Bobovi ani nemluvě) spatřuji čelní představitelé partyzánského modu vivendi, spolutvůrcovství konzumentů. TS a Brodie nepodléhají tržním tlakům, nejsou v jejich vleku, nýbrž se bouří a s postupem času nabývají nad producenty vrchu. Obchoďák se nikdy nemůže stát místem, kde tě obchodníci oberou o poslední výplatu, to vůbec, do obchoďáku se chodí především zevlit. A nepočítejte s tím, že tu vaší date show budu hrát dle scénáře! 80 % ()

Korbitch

Jééé hele, plachetnice. áááá už dooooost!!! Víš co ti řeknu??? Velikonoční zajíček neexistuje, je to převlečenej chlap!!! Mamíííí! :-) Vivat Kevin Smith!!! ()

havLord

Jestli bylo Smithovým cílem natočit film, který by vypadal jako počin kanadský státní televize, tak se mu to povedlo se vší parádou. ()

GodComplex

Trestuhodne nevyuzity komicky potencial lokace obchodniho centra. Tenhle film mohl byt tak jednoduse zabavny, ale stalo se tak jen parkrat a vyjimecne. Potvrzuje to tak relativni neschopnost Kevina Smithe na poli komedie a ultimatni prehodnocenost jeho filmu. Bonus to ode me ziskava za muj prvni odhaleny 3D obraz ve filmu (kde mimochodem vubec neni zminovana sailboat, ale sferove tvary.) "The Jedi mind trick! Holy shit, motherfuckin' Yoda and shit!" 3/10 ()

Tony.cs

Další nářezovej filmek pro lidi, kteří mají rádi satiru, ironii i sarkasmus. Plus šílenosti v podání Jaye a Mlčenlivýho Boba. Nářez ()

anniehall

Mám rád Kevina Smithe, líbí se mi jeho postmoderní práce s odkazy na svou tvorbu i tvorbu jiných, včetně popkultu a komentování světa up to date. Mám hodně rád Jasona Lee, který dokazuje, že umí zahrát i postavu, která je spíš figurou než člověkem se svou vnitřní psychologií. Jsou mi bližší spíš komornější filmy s důrazem na dialogy. Tak proč se mi tenhle Smith zdál průměrný? Jednoduše proto, že oproti Chasing Amy, Dogmatu a třeba i takových Clerks 2 mu chyběla hloubka a myšlenka. Je to jen tu více, tu méně zábavný sled gagů, epizod a hlášek v podání herců, které už vlastně beru jako Smithovu rodinu a vždy ji rád vidím, ale na ty dvě hodiny je to prostě moc a občas se objeví i hluchá místa, na což nejsem u Smithovek, které frčí jako po másle (či po lubrikantu, chcete-li), vůbec zvyklý. (Viděl jsem dvouhodinovou extended verzi. Snad až uvidím tu 94 minutovou, moje mínění se změní. Ale hloubky Chasing Amy se stěží dočkám. ()

slunicko2

I love the smell of commerce in the morning aneb Why buy the cow, when you can get the sex for free? 1) Mám pocit, jako bych zabloudil na cizí párty. Jsem sám, nerozumím - mluví se zde čínským dialektem WU. Lidi tu probírají filmy, které viděli, hovoří o postavách, které neznám - jejich svět je mi cizí, nic o něm nevím a nic mi neříká. Is your kiss like a soft breeze, a firm handshake or a jackhammer? 2) Děj je chvílemi dětinský, chvílemi snad i vtipný. Kontrast mezi inteligentními promluvami hlavních hrdinů a jejich veskrze prázdným a neinteligentním počínáním tvoří zajímavé napětí. 3) Poslechněte si například tuto pravdivou historku. He (my cousin Walter) was on a plane to New Mexico when all of the sudden the hydraulics went. The plane started spinning around, going out of control, so he decides it's all over and whips it out and starts beating it right there. So all the other passengers take a cue from him and they start whipping it out and beating like mad. So all the passengers are beating off, plummeting to their certain doom, when all of the sudden, snap! The hydraulics kick back in. The plane rights itself and it land safely and everyone puts their pieces or, whatever, you know, away and deboard. No one mentions the phenomenon to anyone else. ()

Damiel

95 % - Neuvěřitelný nářez, který si vystačí s jedním obchoďákem. Smithovy filmy jsou pro mě něco jako Tarantinovy (Pulp Fiction, Jackie Brown), kde to nejrozkošnější jsou ty úžasný dialogy, kterým se člověk chláme ještě dlouho potom, co film viděl a kvůli nimž jej chce vidět zas a znovu. ()

PogoJoe

Pár vtípků k pousmání, ale jako celek už méně zábavné. Předvídatelné, černobílé postavy. Fajn oddechovka, napodruhé mi to už tolik nesedlo. ()

swed

Svérázná romantická komedie strukturovaná jako komiks (objeví se i Stan Lee). Pořád je co pilovat - pár vtipů vyšumí, finální battle je natahovaný - přesto jsou "Flákači" kompaktnější a hravější než předešlí "Clerks". Větší míra stylizace tudíž nebyla na škodu. 7/10 ()

MATADOR

Malá, vtipná komedie, kterou to Smith všechno spustil. Bavil jsem se, ale tu plachetnici jsem taky vážně vůbec neviděl! ()

Aiax

Druhý film Kevina Smithe je taky jeho dosavadním vrcholem (duben 2005). Po fenomenálních Clerks se zdálo, že Smith už se zkrátka nemůže překonat, ale stalo se - Mallrats jsou ještě lepší, hlášek je víc, kulervoucích situací jakbysmet a hlavně mají víc prostoru Jay a Silent Bob (neboli Big Badass Jay a Tubby Bitch Bob). A výkon Jasona Lee mi zůstane v paměti ještě hodně, hodně dlouho. ()

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2