Film z dílny Kevina Smithe volně navazující na jeho úspěšný snímek Podvodníci z New Jersey vypráví o dvou flákačích, kteří dostali od svých přítelkyň košem a zažívají bláznivý den v místním obchoďáku. T.S. a jeho kamarád Brodie, závislý na videohrách, právě dostali kopačky a léčí se z nich v nákupním centru – kde se jedna z jejich bývalek, Brandi, náhodou právě účastní natáčení randící šou. Kamarádi nelení a vymýšlejí komický sabotážní plán, který má za cíl podkopat autoritu Brandina otce a vyhrát zpět její srdce... (HBO Europe)

Guzo

Některé scény jsou prostě dokonalé, jiné mi přijdou až zbytečně "navíc". Celkově se ale jedná o komediální jízdu od začátku až do konce s jasně nalajnovanými postavami i příběhem - tak to ale mám u podobných filmů rád. Nejlepší je určitě Silent Bob v podání samotného Smithe. 7/10 ()

vyfuk

"Takže si všichni v letadle honí péro..." Myslel jsem si, že po prvním Clerks tohle bude jen taková vedlejší a nezáživná blbinka. Ale Smith řekl ne. Dokonale vypracovaná stránka příběhu, která mi připadá jako pohádka pro dospělé. Narážky a humor na zcela jiné úrovni, která je lehce jednoduchá a primitivní, ale přesto působí dokonale. Působí, že je neetická a přesto je to neuvěřitelná sranda. Tohle se vážně povedlo. "Šukám ty holky krajně nepohodlným způsobem." - "Jak? Na zadním sedadle Volkswagenu?" ()

Ichabod

Klasická verze filmu Mallrats mne bavila neskutečně, v roce 2017 jsem viděl SE verzi, která je prostě jen zbytečně dlouhá a trpí dost zejména v úvodu, který je nadbytečně rozcamraný a nejvtipnější scény si sice ponechává, ale bez potřebné rychlosti dostat se co nejdříve přes rozehrané vyprávění o dvou rochodech do Obchoďáku. ()

silent cut

Jay a Tichý bob zde prosviští, aby zachránily vztah dvou ztroskotaných romantiků...no romantiků...Brodie, co to děláš? Strčim si prst do zadku a pak mu podám ruku, ten smrad si z ní neumeje tejden!!! Ale tobě teď taky strašně smrdí ruka? Hmmm...ale stojí to za to... Jo a je to satira, kdybyste nevěděli... Tenkrát jsem se bavil už jen tím, jak dva týpci tráví celý den v obchoďáku...Jděte se dnes podívat do TESCA... Šestou hvězdičku za životní roli Bena Afflecky pracujícího v Elegantním Muži, který je výjimečný tím, že to holkám dělá na zadním sedadle volkswagenu....NÁRAMNĚ NEPOHODLNĚ!!!! ()

Philoun1

Jak už to u Smithovek bývá: zábavné a ukecané. Jedna hláška za všechno: ,,Hej nemůžete napadnout vězně v doprovodu", ,,ale no tak jenom jednou", ,,dobře ale rychle". ()

P1tr

Povedená Smithovka, která neuvěřitelně nenuceně používá vulgární výrazy, až člověku přijdou běžnou součástí spisovné mluvy. ()

Pecival

První půle, ač občas dokonalá, měla i svá hluchá místa. Nicméně ono to graduje až k naprosto šílenému finále, které je fakt pekelnost. Navíc koukat na mlaďounkou Claire Forlani byla radost. Jason Lee byl festovní sekáč zamlada (když ještě neměl tu svou ulízlou patku). Jako (trochu ujetej) bonbónek Shannen Doherty. Prostě parádní podívaná, která se hemží tunou odkazů nejen na komixy a hvězdné války. Ale od Smithe bych nic jiného ani nečekal. ()

BuryGol

Plachetnice, čokoládové preclíky, Segaboy, chlap z obchodu s hadrama, Jay a Mlčenlivej Bob, smradlavá ruka, věštění nahoře bez, obchoďák, zbušení velikonočního zajíčka...to je prostě Kevin Smith! Film nám ukáže, co se může za jeden den stát v obchoďáku. Klasická Smithovka, plný počet hvězd. ()

Wbcko

Značně méně perverzní než Clerks II, ale možná příjemnější na dívání. Jinak klasika - ceklem "inteligentně vulgární", šmrclý nějakou tou romantikou a s legendárním Jayem a Silent Bobem. ()

venca163

To byla skvělá blbost! Takhle si já představuju komedie, minimálně tam musí nějaký vobejdové dát rychtu velikonočnímu králíkovi! PS: Viděl jsem to znova v tý delší verzi a mužu říct, že v podstatě nevadí, že ty scény vystřihali =). (90%) ()

slovan1

Gagu a ulítlých situací zde bylo opravdu mnoho. Docela jsem se u nich i bavil, ale když nešlo zrovna o ty gagy tak jsem se nudil a neudržovalo mě to zažraného... Slabší příběh, zas ale od podobných filmů nemůžu očekávat více. Asi nejde o mou krevní skupinu. Lepší průměr. ()

mohamedsfinger

Geniální. Takto musím zhodnotit tento Smithův snímek, protože má naprosto vše, co by koverzační komedie měla mít. To znamená perfektní dialogy a velmi dobré herce. Když k tomu přidáme fůru odkazů až někam, kam si vzpomeneme, neuvěřitelné Jaye a Silent "Yoda" Boba, Beverly Hills 90210, onanii v letadle a spostu dalšího, tak dostaneme obrovskou nálož, kterou není třeba odpálit, protože to uděla sama. Snootchie-bootchies! ()

OughJay

Po Clerks šla kvalita mírně dolu, ale stále mám Smithe za takovýho komediálního Tarantina. Ačkoliv je tenhle humor na takový tý pomyslný hranici mýho vkusu, občas se režisér vážně trefí. Nutno dodat že takový pasáže stále ještě převládaj a občas hlášky stojej za to. Menší role pro stálice Jaye a mlčenlivýho Boba pak samozřejmě potěší. Flákači se rozjížděj pomalu, ale o to víc se za trpělivost odměňujou v povedenym finále, který filmu zachránilo dobrou pověst. Willam Black: "When Lord? When the hell do I get to see the goddamn sailboat?" // Jay: [to Willam, who's struggling to see a Sailboat in the Magic-Eye picture] "What you need is a fatty-boom-batty blunt! And I guarantee you'll be seeing a sailboat, an ocean, and maybe even some of those big-tittied mermaids doing some of that lesbian shit! Look at me, look at me, you sloppy bitch!" ()

Tjaden

Rozhodně zatím nejslabší Smith. Vtipných situací mi přišlo dost málo, nezachraňuje to ani chlápek s plachetnící, ani ukázka vězeňské lásky na konci. Ústřední dvojice nesahala Dantovi a Randalovi ani po kotníky. Dokonce i Jay a Mlčenlivý Bob byli občas trochu trapní. Snad mi to vynahradí jejích Vrácený úder. ()

Rudinsky

Neviem čo mám povedať. O Kevinovi Smithovi som ôbec nič nevedel, a keď mal kámoš prázdny byt, zavolali sme pár přespolních přátel, objednali pizzu, dobré pitie a pustil sa film. Spočiatku som mal pocit, že sa jedná o stupídnu tínedžerskú komédiu. Avšak ako film postupoval ďalej, zaujal ma,a ja som spoznával genialitu tohto režiséra. Cez všetky tie absurdné situácie, gagy a skvelé scénky dej vygradoval k príjemnému happy endu , ktorý ma jednoducho pobavil, chytil za srdce a oddýchol som si. Absolútne skvelé, ale človek na to musí mať zrejme patričnú inteligenciu. ()

Spike23

Kevin Smith a jeho dokonalé gagy, nápady a celkový průběh jeho komedií je něco, co naprosté většině komedií chybí a něco, co z jeho komedií činí nezapomenutelné unikáty. Takže nechápu, jak jsem o Mallrats nikdy nemohl nic slyšet. Docela mě to překvapilo, jelikož se jedná o jednu z nejlepších komedií své doby. Nejspíš nikdy nezapomenu scénu ve studiu a hlášky Jasona Lee, dokonalé :-). ()

Nassau

Je to Kevin Smith. Ono vlastně stačí napsat pouze jeho jméno a všem fanouškům se vybaví přesně to, co jeho filmy zdobí. Takže.......................chápete? Ne? Press play. (75%) ()

Loki_Six

"Listen, not a year goes by, not a year, that I don't hear about some escalator accident involving some bastard kid which could have easily been avoided had some parent - I don't care which one - but some parent conditioned him to fear and respect that escalator." ()

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2